Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Kwi 2017 19:19 

Rejestracja: 05 Lut 2014
Posty: 121
Loty: 35
Kilometry: 71 245
my mieliśmy pół na pół rezerwacje z booking i z expedii.

szukaliśmy też trochę na piechotę, czyli po mapach google. Tak udało nam się znaleźć nocleg w mammoth lakes (yosemite) i jacob lake (kanion od str północnej) - dwa razy po dwa najdroższe (ale jednocześnie najtrudniejsze do znalezienia) noclegi po 90-100$/doba.
_________________
moje relacje:

Malta
Stany - Zachodnie Wybrzeże
Słowenia

zapytaj mnie o: Słowenię, Kambodżę, Paryż, Budapeszt, Porto, Pragę, Berlin, Tallinn, Warszawę, Stany, Maltę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 25 Kwi 2017 01:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
kontrol napisał(a):
Czyli ogólnie booking jest dobrą wyszukiwarką noclegów i nie ma co szukać taniej?


Jak już będziesz na miejscu to zainstaluj sobie w swoim SG7E :) aplikację Priceline i podepnij pod nią kartę. Bardzo często zdarza się, że właśnie przez Priceline hotele/motele mają niższe ceny niż przez inne wyszukiwarki albo nawet stosując swój wewnętrzny cennik. Kilka razy dojeżdżając na miejsce i pytając w recepcji o rabat na nocleg (w końcu była np. północ i wolne pokoje w motelu więc wydawało nam się, że coś ugramy) słyszeliśmy np.: "doba u nas za $120 i ani centa mniej ale przez Priceline będą mieli Państwo taniej" ;)

W dniu noclegu możesz próbować tzw. ślepy traf przez Priceline (np. w kategorii 3-gwiazdkowych hoteli proponują promocyjny nocleg za $80 ale nie znasz nazwy dopóki nie zapłacisz; masz podaną tylko lokalizację, opinie innych osób oraz udogodnienia i mając te wskazówki możesz na 99% zorientować się co to za hotel - dopasowując dane z ogólnodostępnych miejscówek w danym mieście) a także licytację (podajesz, że zapłacisz np. maksymalnie $70 za nocleg w 4-gwiazdkowym hotelu w danym mieście i czekasz kilkadziesiąt sekund, czy zostanie to zaakceptowane - jeśli tak to ściągają Ci z karty postawioną kwotę i wysyłają na mejla nazwę hotelu, jak nie to możesz podbić stawkę i próbować do skutku). Bardzo przydatne, zwłaszcza w sezonie. Większe miasta są podzielone na dzielnice w których szukasz zakwaterowania więc nie wylosujesz motelu po drugiej stronie LA (chyba że wybierzesz taki region).

Co do Booking.com to zdarzyło mi się tam zarezerwować może ze trzy noclegi w USA z czego jeden dwa lata wcześniej na Florydzie ;) Taniej wychodziła Agoda (należy do tej samej grupy kapitałowej co Booking.com i np. Momondo, Kayak, Rentalcars czyli... The Priceline :D ).

Noclegów szukaj też na AirBnB szczególnie w większych miastach. Możesz również "bawić" się w MakeMyTrip (jest do tego osobny wątek).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 25 Kwi 2017 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Dzięki, sprawdziłem wszystkie te stronki (opróćz MMT) i na dzień dzisiejszy na każdej wychodzi identyczna cena. Zobaczę jeszcze na miejscu czy coś się zmieni z czasem, ale raczej zostanę przy booking'u jeśli inna oferta nie będzie dużo korzystniejsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 25 Kwi 2017 17:36 

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 5
Loty: 12
Kilometry: 45 215
Fajne te namioty! Powiem CI że my z kumplem będziemy tam w bardzo podobnym czasie a możliwe nawet, że w tych samych dniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Maj 2017 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Mam kolejną ciekawą opcję. Nocleg w indiańskim namiocie. Miejscówka jest sprawdzona na tripadvisor i ogólnie po opiniach z internetu. Właściciel poprosił mnie o przesłanie danych karty na email lub przez telefon, aby pobrać zaliczkę (połowę kwoty). Czy myślicie, że to bezpieczne? Podobno w USA się tak płaci. Co prawda podawałem już dane karty na stronach internetowych (booking, yosemite reservation), ale nie przez email. Jestem w stanie zaufać właścicielowi i podać mu te dane, jedyne co, to martwię się żeby dane nie wyciekły gdzieś dalej (włamanie na maila itp) Czy to normalna praktyka w USA, że dane karty wysyła się mailem lub podaje przez telefon?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 27 Maj 2017 14:48 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
cześć nie chcę tworzyć nowego tematu, we wrześniu wybieram się na zachód USA w podobną trasę.
Mam kilka pytań:
1. Czy dzień 16 jest możliwy do zrobienia w jeden dzień? jest to najbardziej intensywny dzień z całej 27 dniowej podróży. może coś ciekawego dodać lub z czegoś zrezygnować?
2. dzień 17, przespać się w Monticello i dodać dodatkowo Mesa Verde NP? nie będzie tego za dużo?
3. mam 2-3 dni wolne może polecacie coś ciekawego w zachodnio-południowej części stanu kolorado
4. gdzie najlepiej o nocleg przy trasie nr 2 niedaleko Bryce Canyon żeby było można gdzieś wyjść wieczorem
5. Warto poświecić jeden dzień na zwiedzanie jednego z Sacramento? Phoenix? Tucson
6. Które z jezior najbardziej polecacie do jednodniowego relaksu? Mono Lake, Powell Lake, Tahoe, czy może jakieś inne mniej znane?

Dzień 16
1. Glen Canyon Dam 2. Lower Antelope Canyon, 3.Horseshoe Bend 4. Navajo National Monument 5. Oljato-Monument Valley 6. Natural Bridges National Monument nocleg w Moab lub Monticello
Dzień 17.
1. Mesa Verde NP Lub 1. Canyonlands National Park 2. Arches National Park 3. przez park narodowy Capitol Reef trasą nr 12 do noclegu w okolicy Bryce Canyon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 27 Maj 2017 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
YeahBunny napisał(a):
1. Czy dzień 16 jest możliwy do zrobienia w jeden dzień? jest to najbardziej intensywny dzień z całej 27 dniowej podróży. może coś ciekawego dodać lub z czegoś zrezygnować?


Zależy skąd zaczynasz, ale myślę, że powinieneś się wyrobić. Musiałbyś wrzucić cały plan żeby dało się to jakoś rozsądnie ocenić ,co dorzucić itp

YeahBunny napisał(a):
6. Które z jezior najbardziej polecacie do jednodniowego relaksu? Mono Lake, Powell Lake, Tahoe, czy może jakieś inne mniej znane?


Na pewno jeden dzień warto poświęcić na Tahoe Lake, na Mono czy Powell wystarczy kilka godzin, ale pewnie zależy co kto lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 28 Maj 2017 00:28 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
mam kilka dni jeszcze nie zaplanowanych, sam się zastanawiam co dołożyć. Plan wygląda mniej wiecej tak:

3.09 do 6.09 . San Francisco, muir woods, Montrey, Bixby Bridge, Big Sur, jakaś plaża może dodatkowo Sacramento? nocleg u znajomych
7.09 Six Flags Magic Mountain 3 noclegi prawdopodobnie w okolicy Universal picture/ czy wybrać coś w innej okolicy? może bliżej centrum? bliżej plaży?
8.09 LA: Universal Picture + LA wieczorem
9.09 zwiedzanie LA
10.09 plaża LA lub okolice którą najlepiej wybrać dla pełnego relaksu?
11 i 12. San Diego, plaża san Diego + Outlet Las Americas
13.09 podróż San Diego-(przez Oatman?) Kingman- route 66- seligman Historic Route 66 Motel, Seligman
14.09 Grand Canyon visitor center+ Ooh Ahh, Cedar Ridge nocleg Page
15.09 Powell Lake 1. Glen Canyon Dam 2. Lower Antelope Canyon, 3.Horseshoe Bend 4. Navajo National Monument 5. Oljato-Monument Valley 6. Natural Bridges National Monument nocleg w Moab lub Monticello
16.09 1. Canyonlands National Park 2. Arches National Park 3. przez park narodowy Capitol Reef trasą nr 12 do noclegu w okolicy Bryce Canyon nocleg gdzieś przy drodze nr 12 tylko gdzie?
17.09 Bryce Canyon szlak navajo loop nocleg 2 dni koło zion
18 i 19. Zion park Narrows i Angels Landing
20.09 Valley of Fire, hover dam, Las Vegas
21.09 Las Vegas
22.09 Las Vegas + Death Valley samochodem po punktach widokowych
23.03 Sequoia National Park Moro rock + Big Trees Trail
24 Yosemite
25-28 ?
29.09 San Francisco Powrót do polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 28 Maj 2017 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Ogólnie plan wygląda dobrze.

Cytuj:
Powell Lake 1. Glen Canyon Dam 2. Lower Antelope Canyon, 3.Horseshoe Bend 4. Navajo National Monument 5. Oljato-Monument Valley 6. Natural Bridges National Monument nocleg w Moab lub Monticello

Jeśli startujesz z Page to bez problemu ogarniesz ten dzień.

Na Yosemite poświęciłbym dwa dni (chociaż we wrześniu niby nie polecają, ale skoro i tak masz luźny plan...) i jeden na Tahoe Lake.

Ogólnie jeśli masz wolne dni to spróbuj tak ułożyć plan żeby na spokojnie pozwiedzać Arizone i Utah. Na miasta typu LA i LV poświęciłbym jak najmniej czasu. W San Francisco posiedziałbym dwa dni w mieście + jeden nocleg na północy (okolice muir woods) i jeszcze jeden już w Monterey. Później do LA max na 2 dni i dalej już wg upodobań. Mam nadzieje, że wiesz że droga nr 1 jest zamknięta, a Bixby Bridge zawalony.
http://www.sandiegouniontribune.com/new ... story.html
Więc musisz jechać od Monterey w dół do Big Sur później wrócić do Monterey i dopiero autostradą na dół do LA. Trasą przy oceanie najlepiej jechać dopiero od Morro Bay/San Luis Obsipo w dół.
Przy Bryce Canion ja będę spał w miasteczku Hatch, ale raczej nic tam ciekawego nie ma (oprócz widoków heh), większość ludzi wybiera też Tropic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 28 Maj 2017 11:33 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
dzięki za odpowiedzi;)

Tak wiem o zawalonym moście, zapomniałem usunąć go z planu.
Pierwsze dni będe spał u znajomych w Redwood niedaleko SF i z tamtego miejsca będę miał bazę wypadową do SF, muir woods Montrey. jak nie uda mi się zwiedzić w pierwsze 4 dni tego co mam w planach to dla bezpieczeństwa zostawię sobie 2-3 dni przed wylotem na spędzenie czasu u znajomych i zwiedzenie dokładniejsze SF albo odwiedzenie six flags: discovery kingdom

Znajomi którzy mieszkają w Kalifornii mówili, że jest szansa że wodospady w Yosemite we wrześniu nie będą wyschnięte ze względu na duża ilość opadów.
W Yosemite zostanę przy 1 dniu ale poczytałem kilka relacji i po Yosemite pojedziemy na co najmniej 1 dzień w okolice jeziora Tahoe(raczej 2:)), a gdzie to jeszcze muszę doczytać.
Mając na myśli żeby spokojnie zwiedzić utah, arizone masz na myśli żeby to co mam zwiedzić w więcej dni żeby nie było gonitwy(chociaż wydaje mi się że plan jest napięty ale nie wyczerpujący) czy żeby dołożyć jakiś PN, miasto albo coś podobnego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 28 Maj 2017 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
kontrol napisał(a):
Ogólnie plan wygląda dobrze.

Cytuj:
Powell Lake 1. Glen Canyon Dam 2. Lower Antelope Canyon, 3.Horseshoe Bend 4. Navajo National Monument 5. Oljato-Monument Valley 6. Natural Bridges National Monument nocleg w Moab lub Monticello

Jeśli startujesz z Page to bez problemu ogarniesz ten dzień.

Na Yosemite poświęciłbym dwa dni (chociaż we wrześniu niby nie polecają, ale skoro i tak masz luźny plan...) i jeden na Tahoe Lake.

Ogólnie jeśli masz wolne dni to spróbuj tak ułożyć plan żeby na spokojnie pozwiedzać Arizone i Utah. Na miasta typu LA i LV poświęciłbym jak najmniej czasu. W San Francisco posiedziałbym dwa dni w mieście + jeden nocleg na północy (okolice muir woods) i jeszcze jeden już w Monterey. Później do LA max na 2 dni i dalej już wg upodobań. Mam nadzieje, że wiesz że droga nr 1 jest zamknięta, a Bixby Bridge zawalony.
http://www.sandiegouniontribune.com/new ... story.html
Więc musisz jechać od Monterey w dół do Big Sur później wrócić do Monterey i dopiero autostradą na dół do LA. Trasą przy oceanie najlepiej jechać dopiero od Morro Bay/San Luis Obsipo w dół.
Przy Bryce Canion ja będę spał w miasteczku Hatch, ale raczej nic tam ciekawego nie ma (oprócz widoków heh), większość ludzi wybiera też Tropic.



Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Bixby Bridge stoi cały i nic mu nie jest. W lutym zawalili sie Pfeiffer Canyon Bridge, konstrukcyjnie inna bajka, po za tym most jakich wiele. Podejrzewam, ze strata Bixby odbiłaby sie głośniejszym echem niż ostatnie zawalenie łuku na Malcie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Łukasz__ lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 28 Maj 2017 13:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
aha. to sorry za pomyłkę. Doczytałem tylko, że zawalił się most i droga jest nieprzejezdna, a resztę już sam sobie dodałem. Jeszcze raz sorry za zamieszanie.

YeahBunny napisał(a):
Mając na myśli żeby spokojnie zwiedzić utah, arizone masz na myśli żeby to co mam zwiedzić w więcej dni żeby nie było gonitwy(chociaż wydaje mi się że plan jest napięty ale nie wyczerpujący) czy żeby dołożyć jakiś PN, miasto albo coś podobnego?


Miałem na myśli żeby właśnie te wolne dni rozdysponować raczej na parki narodowe, przyrodę. (Zobacz np Havasupai Falls, ja pominąłem to w planie bo nie mam tyle czasu). Lepiej przedłużyć pobyt tam niż zwiedzać miasta. Twoją trasę zrobisz na spokojnie. Plan nie jest napięty, ale jeśli już masz gdzieś dokładać wolne dni to tam, bo moim zdaniem na miasta i tak poświęciłeś dużo czasu (ale, kolejny raz piszę - każdy ma inne cele, nie neguje). I przy okazji, bo też pytałeś, kiedyś na innym forum zdałem pytanie czy jest sens zwiedzania Sacramento to mieszkańcy odpowiedzieli mi, że nic ciekawego tam nie ma (same pola ryżowe), więc ja w swoim planie pominąłem to miasto (zobaczę tylko przejazdem z SF nad Tahoe).

PS. Przez Oatman podobno warto przejechać. O 12 w południe są tam pojedynki rewolwerowców.
PS2. Nad Tahoe mi polecili zatrzymać się na nocleg w południowej części i zobaczyć emerald bay, sand harbor, fallen leaf lake. I można wjechać gondolą żeby zobaczyć panoramę jeziora. Przy okazji jak masz czas można podskoczyć do Virginia City https://pl.wikipedia.org/wiki/Virginia_City_(Nevada)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 01 Cze 2017 10:48 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
Praktycznie wszystkie noclegi udało się już zarezerwować.
Spędzimy jednak 2 noce przy jeziorze Tahoe a w drodze powrotnej do San Francisco pospacerujemy kilka godzin ulicami Sacramento.
Zmieniłem też trochę czas przebywania w miastach, zamiast ponad dwóch dni w LV spędzimy drugi dzień w Six Flags: Magic Mountain;)
• Las Vegas niecałe 1.5 dnia
• San Diego 1.5 dnia ( 1 dzień plaża)
• Los Angeles 3 dni (magic mountain, universal studio+ hollywood, 3 dzień Santa Monica)
Został mi jeden dzień do rozdysponowania na plażowanie miedzy zwiedzaniem LA a SD i tutaj mam pytanie, lepiej wybrac plaże w Los Angeles czy San Diego? czy może plaże pomiędzy LA a SD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 14 Lip 2017 14:27 

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 20
Loty: 54
Kilometry: 175 000
YeahBunny napisał(a):
Został mi jeden dzień do rozdysponowania na plażowanie miedzy zwiedzaniem LA a SD i tutaj mam pytanie, lepiej wybrac plaże w Los Angeles czy San Diego? czy może plaże pomiędzy LA a SD?

Skoro masz w planie Santa Monica to pewnie już zaliczysz Venice Beach. To chyba najlepsza plaża w LA. W San Diego jest super plaża koło hotelu Coronado albo sporo mniejsze w La Jola.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 14 Lip 2017 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
monroe napisał(a):
kontrol napisał(a):
Czyli ogólnie booking jest dobrą wyszukiwarką noclegów i nie ma co szukać taniej?

Jak już będziesz na miejscu to zainstaluj sobie w swoim SG7E :) aplikację Priceline i podepnij pod nią kartę. Bardzo często zdarza się, że właśnie przez Priceline hotele/motele mają niższe ceny niż przez inne wyszukiwarki albo nawet stosując swój wewnętrzny cennik. Kilka razy dojeżdżając na miejsce i pytając w recepcji o rabat na nocleg (w końcu była np. północ i wolne pokoje w motelu więc wydawało nam się, że coś ugramy) słyszeliśmy np.: "doba u nas za $120 i ani centa mniej ale przez Priceline będą mieli Państwo taniej" ;).

Jak pisales wiekszosc hoteli masz juz zarezerwowanych, ale tak jak opisal to @monroe w USA swietnie sprawdza sie "bidowanie" za pomoca Priceline. Mi czesto udawalo sie zjechac do 40-50% ceny standardowej nocki w hotelu, nawet rezerwujac okolo 10PM na ta sama noc. Trzeba tylko poczytac na serwisach amerykanskich jaka jest technika umiejetnego podejscia do aukcji. I do tego ten dreszczyk zwiazany z niewiedza jaki hotel wpadnie. Chociaz tutaj tez kozystajac z odpowienich serwisow mozna na 90% trafic w wybrany hotel. Sietna zabawa i DUUUUZE oszczednosci.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 26 Lis 2017 13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Cześć, planujemy 2 tygodniową wyprawę za zachodnie wybrzeże we wrześniu przyszłego roku. Mam kilka pytań
1) Jaki był całkowity koszt waszych wyjazdów, nie licząc biletu lotniczego?
2) Czy 2 tygodnie wystarczą na Yosemite, Sequoia, Death Valley, Grand Canyon, Bryce, Zion, Kanion Antylopy? Nie planujemy spędzać czasu w LAX, SFO ani LAS
3) Czy sensownie jest lecieć do LAX, a wracać z SFO?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 27 Lis 2017 02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Oszukani

Ad.1
Trudne do oszacowania. My we dwie osoby na 2 tyg. (Kalifornia, w tym bardzo drogie SF), LV, LA, SD + parki (bez Yosemite i Sequoia) wydaliśmy w lipcu (szczyt sezonu) jakieś 3000$ + 2 x wypożyczenie samochodów (razem 3000 zł) + kilka noclegów kupowanych jeszcze w PL (drugie 3000 zł z czego większość to były 3 noce w SF i nocleg w Page) + jakieś 2000 zł debetu na karcie kredytowej. Tylko że zrobiliśmy zakupy za jakieś 600-700$ (ciuchy, buty, prezenty). Za nocleg licz średnio 100$ (raz wyjdzie mniej a raz więcej) no i na 2 osoby jedzenie + atrakcje na dzień co najmniej drugie tyle. Do tego auto, paliwo, prezenty i zakupy. Budżet na 2 osoby będzie pewnie ze 20000 zł na 2 tyg.

Przy czym omijając SF - jedno z najdroższych miast w USA (jeśli nie najdroższe biorąc pod uwagę kontynentalne Stany) budżet pewnie może być mniejszy (u nas 1500 zł to były same noclegi i to przez AirBnB a do tego jedzenie, transport i Alcatraz - nie liczyłem tego w sumie ale ponad 3000 zł wyszlo na pewno na 3 dni). Poza sezonem (wrzesień jest na granicy) będzie taniej. Do tego dolar teraz spada, średni kurs to 3,53 zł a 1,5 roku temu był w okolicach 3,8 zł.

Ad. 2
Myślę, że tak.

Ad. 3
Jak najbardziej. Ewentualnie kombinacja z LAS (moim zdaniem warto zobaczyć to miasto chociaż nie wiem jak teraz nastroje po masakrze).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 27 Lis 2017 09:21 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
@Oszukani

1) Jeśli chodzi o koszty to opisałem prawie wszystko w swojej relacji. Podsumowanie jest na drugiej stronie na samym końcu.

My wydaliśmy jakieś 19000 złotych na 2 os. na 12 dni na miejscu z droższym samochodem i sporymi wydatkami na prezenty. W tym sa też wliczone bilety samolotowe, wizy do USA i ogólnie wszystkie wydatki na miejscu.

zachod-usa-2016-california-nevada-arizona-utah,210,97492

2) Na spokojnie zrobicie wszystko, ale tak jak monroe zobaczyłbym chociaż na chwilę Las Vegas.

3) Sensownie bo jeśli nie można przejechać teraz przez Big Sur to głupio jechać odcinek LA-SF autostradą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 28 Lis 2017 14:24 

Rejestracja: 11 Sty 2016
Posty: 146
Loty: 181
Kilometry: 453 901
My w USA spędziliśmy 26 dni i wydaliśmy około 20tys/2os nie licząc biletów lotniczych, wizy i dojazdu z i na lotnisko wraz z parkingiem.

Na pozostałe pytania zgadzam się z poprzednikami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 28 Lis 2017 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group