Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 07 Lis 2017 17:59 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Zamiast jęczeć pół dnia na forum pobiegłyś do urzędu po tymczasowy paszport w Warszawie czasami załatwiają ludzie w jeden dzień (znam z autopsji wielorakiej)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#542 PostWysłany: 07 Lis 2017 18:04 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 14
O 9:20 rano złożyłem dokumenty o nowy paszport z podaniem do kierownika. Tymczasowego nie było szans bo nie ma przesłanek ale podanie przyjęli więc może coś się uda zdziałać. Ale dzięki za rade ;)


Ostatnio edytowany przez suszek, 07 Lis 2017 22:44, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 09 Lis 2017 15:41 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 14
Kamień z serca :D
Co prawda dziś już nie zdążę podjechać ale czeka do odbioru w moim urzędzie paszportowym :D
Góra
 Profil Relacje PM off
xyrxis lubi ten post.
 
      
#544 PostWysłany: 09 Lis 2017 15:48 

Może "tak z ciekawości" na obu lotniskach na gate wręcz najpierw ten pęknięty dowód :D
Góra
 PM off
xyrxis lubi ten post.
 
      
#545 PostWysłany: 09 Lis 2017 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Ale ze jak to? W dwa dni robocze? Na pewno mowisz o polskim paszporcie i ubiegales sie o niego gdzies w Polsce? Co to sie porobilo...
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 09 Lis 2017 15:50 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 14
Taki jest plan bo serio jestem bardzo ciekawy ;) np w urzędzie nie robili z tego problemu, a wydaje mi się, że gdzie jak gdzie to tam powinni w pierwszej kolejności.

Tak, tak w Polsce ! W mieście wojewódzkim i może jałowym okresie chociaż trochę osób składało w tym samym czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 15 Lis 2017 01:15 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Jak dobrze się uzasadni to i w sezonie potrafią w ok tydzień wyrobić, więc dlaczego nie 2 dni poza sezonem :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#548 PostWysłany: 15 Lis 2017 09:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Swego czasu ważne było żeby w podaniu mieć jakąś pieczątkę - firmową, że wyjazd służbowy, z uczelni, że naukowy itd. Ja składając kiedyś podanie o przyspieszenie argumentowałem prowadzeniem badań naukowych i miałem dołączone zaświadczenie z uczelni. Bo teoretycznie z powodów prywatnych powinny kwalifikować się tylko te losowe - choroba, śmierć itd.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 17 Lis 2017 11:22 

Rejestracja: 07 Lis 2017
Posty: 14
No to tak na gorąco.
W Katowicach usłyszałem - " A nie ma Pan jakiegoś dokumenty tożsamości w lepszym stanie? Ten kwalifikuje się do wymiany".
Natomiast podczas powrotu z Ciampino, żadnych uwag.
Niemniej jednak spokojniej się czułem mając w zanadrzu paszport ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 19 Lis 2017 17:17 

Rejestracja: 25 Lis 2010
Posty: 6
Proszę o pomoc.
Moja żona aktualnie jest we Florencji. Poleciała tam wczoraj i wraca we wtorek ( Wizzair Katowice - Bolonia - Katowice ). Dzisiaj okazało się, że zgubiła dowód osobisty na którym odbywała podróż. Zdobyła zaświadczenie z Policji. Niestety oprócz kopii dokumentów na mailu nie posiada przy sobie innych dokumentów tożsamości. Czy jest szansa że zostanie wpuszczona do samolotu na podstawie kopii paszportu i zaświadczeniu z Policji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 19 Lis 2017 18:18 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
@pitoldo Szansa jest,bo wraca do kraju,ale skontaktuj się dla pewności z Wizzair i zapytaj o ich stanowisko w opisanej sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 19 Lis 2017 19:54 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Powinna zgłosić się też do ambasady lub konsulatu po paszport tymczasowy lub Emergency Travel Document. Nie wiem czy samo zaświadczenie z Policji wystarczy, szczerze mówiąc nie sądzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 20 Lis 2017 01:10 

Rejestracja: 25 Lis 2010
Posty: 6
miriam napisał(a):
@pitoldo Szansa jest,bo wraca do kraju,ale skontaktuj się dla pewności z Wizzair i zapytaj o ich stanowisko w opisanej sprawie.



Wizzair na infolinii twierdzi że honorowany jest dowód osobisty lub paszport. Przypadki znalezione w internecie pokazują, że w praktyce pasażerom (różnych linii lotniczych ) udawało się dostać do samolotu posiadając zaświadczenie z policji o utracie dokumentów oraz kopię paszportu.



DaDa napisał(a):
Powinna zgłosić się też do ambasady lub konsulatu po paszport tymczasowy lub Emergency Travel Document. Nie wiem czy samo zaświadczenie z Policji wystarczy, szczerze mówiąc nie sądzą.


Najbliższy Florencji konsulat jest w Boloni i jest to tylko konsulat honorowy. Według MSZ nie ma możliwości wydania paszportu. Paszport tymczasowy może wydać placówka w Rzymie. Niestety koszt wydania paszportu tymczasowego i podróży do Rzymu przewyższa koszt biletu na autobus do Polski. Linia autobusowa nie widzi problemu przy podróży z kopią paszportu i zaświadczeniem z policji.

Gdyby nie podobna godzina odjazdu autobusu i wylotu do Polski żona mogłaby spróbować najpierw na "odlecieć", a w przypadku odmowy jechać autobusem. Na tą chwilę opcja autobusowa ( pomimo długiej podróży ) wydaje się być najbardziej bezpieczna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 20 Lis 2017 01:37 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Może spróbować zgłosić się do konsulatu kraju UE po Emergency Travel Document.

W autobusie nie ma problemu bo nie sprawdzają dokumentów, ale w razie kontroli granicznej może być nerwowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 20 Lis 2017 02:09 

Rejestracja: 25 Lis 2010
Posty: 6
DaDa napisał(a):
Może spróbować zgłosić się do konsulatu kraju UE po Emergency Travel Document.

W autobusie nie ma problemu bo nie sprawdzają dokumentów, ale w razie kontroli granicznej może być nerwowo.

Ze strony MSZ
Utrata dokumentu paszportowego za granicą - a sprawa powrotu do miejsca stałego pobytu

Konsul po potwierdzeniu danych i tożsamości osoby wydaje jej paszport tymczasowy na powrót do miejsca stałego pobytu.
Jeśli obywatel polski przebywa w kraju, w którym nie ma polskiego urzędu konsularnego, może zwrócić się o wydanie tymczasowego dokumentu podróży (Emergency Travel Document) do konsula przedstawicielstwa Państwa Członkowskiego UE, mającego siedzibę w tym kraju. Emergency Travel Document jest dokumentem, który może być wydany na pojedynczy przejazd w celu powrotu do Polski lub do Państwa Członkowskiego Unii Europejskiej. Należy brać pod uwagę, iż może zaistnieć potrzeba uzyskania dodatkowych informacji i porad, m.in. dotyczących procedury wyjazdowej z kraju pobytu na podstawie wymienionego dokumentu i ew. pobytu w strefie tranzytowej innego państwa podczas trwania podróży.


Wygląda na to, że skoro we Włoszech są polskie placówki dyplomatyczne to EDT nie uzyskam.
Powiedziano mi, że skoro żona posiada zaświadczenie z policji i kserokopię paszportu to w przypadku kontroli w autobusie nie powinno być problemów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 20 Lis 2017 11:35 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
pitoldo napisał(a):
Powiedziano mi, że skoro żona posiada zaświadczenie z policji i kserokopię paszportu to w przypadku kontroli w autobusie nie powinno być problemów

Jeśli tej informacji udzieliło MSZ to spoko.

Znam info ze strony o ETD, ale czasami przy dobrym uzasadnieniu da się sporo rzeczy załatwić. Ja pewnie bym zadzwoniła do konsulatu w Rzymie i spytała. Skoro jesteś w PL to też można do MSZ zadzwonić. Z doświadczenia wiem, że nie ma problemu z uzyskaniem od nich informacji. Tylko radzę róbcie co chcecie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 20 Lis 2017 12:04 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7798
złoty
@pitoldo Jeśli nie masz daleko na lotnisko w KTW to popróbowałabym dopytania o opcję dostarczenia żonie paszportu samolotem,który leci do Bolonii i potem żona miała nim wracać,czasami zrozumienie sytuacji i trafienie na pomocną osobę czyni cuda.Szansa może maleńka,ale dla pewności warto ją ew.wykluczyć lub potwierdzić. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 20 Lis 2017 12:13 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Podróżowanie z czyimś paszportem jest przestępstwem, więc osoba która by się tego podjęła musiałaby go przemycać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 21 Lis 2017 15:20 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Obstawiam, iż nie będzie problemów. Mojej dziewczynie skradziono dowód w Porto. Bez problemu wróciła na zaświadczeniu z policji i kserokopii dowodu. Pan konsul (przez telefon) powiedział, że w Portugalii dochodzi do kilkuset kradzieży dokumentów Polakom rocznie, mało kto ma w ogóle kserokopię, a nie przypomina sobie, aby w ciągu ostatnich dwóch lat ktoś nie został wpuszczony na pokład samolotu lecącego bezpośrednio do kraju (jeśli lot realizowany jest w ramach strefy Schengen). Moim zdaniem, we Włoszech będzie podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 21 Lis 2017 18:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8592
złoty
erloy napisał(a):
Podróżowanie z czyimś paszportem jest przestępstwem, więc osoba która by się tego podjęła musiałaby go przemycać.

Na jakiej podstawie prawnej tak twierdzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group