Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Almaty
#1 PostWysłany: 11 Mar 2015 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
http://www.alaport.com/en/buses_to_airport.html

Jak w linku, czy ktoś wie jaki jest koszt takiego przejazdu?
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Almaty
#2 PostWysłany: 11 Mar 2015 17:01 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
80 tenge
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Almaty
#3 PostWysłany: 19 Mar 2016 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Lip 2011
Posty: 1054
niebieski
... a gdyby ktoś z forumowiczów reflektował na transport z/na lotnisko w Ałmaty taksówką - najsensowniejsza cenowo (i jakościowo - tu "europejsko") wychodzi sieć 5353. Możliwość płacenia kartą, klimatyzacja, foteliki dla dzieci, działające Wi-Fi, zamówienie online, Francja-elegancja ;)

Namiary: http://5353.kz/

Załączniki:
AlmatyTaxi01.jpg
AlmatyTaxi01.jpg [ 58.7 KiB | Obejrzany 5316 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Almaty
#4 PostWysłany: 05 Cze 2017 08:40 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 201
niebieski
cześć,
ląduje o 4 rano, więc pewnie około 4.30 będę już po odbiorze bagażu. czy ktoś orientuje się o której startuje komunikacja miejska (potrzebuję dojechać do dworca autobusowego - autobus 106)? apka citybus nie pokazuje tej informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
Ninoczka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Almaty
#5 PostWysłany: 05 Cze 2017 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4588
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Tutaj masz informację kiedy jest pierwszy kurs:
http://www.alaport.com/en/buses_to_airport.html
Trochę później.
Góra
 Profil Relacje PM off
como uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Almaty
#6 PostWysłany: 05 Cze 2017 22:48 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 201
niebieski
a dzięki! oglądałem ten rozkład i nie zwróciłem uwagi na te zapiski. chyba spodziewałem się klasycznego rozkładu całego dnia ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Almaty
#7 PostWysłany: 07 Cze 2017 21:16 

Rejestracja: 10 Gru 2012
Posty: 201
niebieski
nie pamiętam ile w zeszyłym roku płaciłem za taksówkę na lotnisko. wydaje mi się, że 2100 tenge. albo 1200. ktoś z Was pamięta ile płacił?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Almaty
#8 PostWysłany: 19 Sie 2017 00:15 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
z Lotniska na Sayran Bus Station mozna dostac sie bezpośrednio autobusem 106i odwrotnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
kameander uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Almaty
#9 PostWysłany: 20 Sie 2018 14:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4055
Tak jak radzi @cypel w innym wątku, lepiej nie spędzać nocy na tym lotnisku, a wynająć sobie jakieś lokum w mieście.

My dokładnie odżałowałyśmy te kilkadziesiąt złociszy na hotel na ostatnią noc przed lotem. Zarezerwowałyśmy go w drodze do Ałmaty. Po kilkunastu dniach tułania się po stepach, górach i kanionach marzyłam o gorącym prawdziwym prysznicu, a przede wszystkim, o własnej zamykanej toalecie z prawdziwym sedesem. Wiem, marzenie bardzo przyziemne, ale jakże prawdziwe na tamten czas. Dodatkowo podarowałyśmy sobie odrobinę luksusu, dłuższy sen, i zamówiłyśmy taxi z hotelu na lotnisko za 3000 tenge. Pewnie łapana "taxi"* z ulicy byłaby z tysiaka taniej. Było nas na to spokojnie stać, bo ceny w Kazachstanie jak i w Kirgistanie były zdecydowanie niskie i sporo zaoszczędziłyśmy.

Samo lotnisko rzeczywiście nie zrobiło na nas dobrego wrażenia. Ale wypiłyśmy tam jakąś kawę i dało radę. (Jedzenie miałyśmy własne - domowej roboty racuchy od gospodyni z Saty.) Udało mi się też "złapać" ten darmowy internet na lotnisku.

Ciekawostką było, że przed każdym lotem chodziła stewardesa z obsługi naziemnej i informowała pasażerów, jaki lot teraz będzie odprawiany. Nie było żadnych tablic, wyświetlaczy, komunikatów, tylko osoba fizyczna chodząca od człowieka do człowieka. Nie wiem, czy to reguła, czy wtedy im sprzęt wysiadł.

A, i nad ranem (gdy jeszcze nie uniesie się smog za wysoko) tuż przed wejściem na lotnisko można zobaczyć niezłe widoki ośnieżonych gór w oddali. Miłe pożegnanie.

*"taxi" w Ałmaty to każdy samochód z kierowcą złapany na ulicy, który zawiezie Cię gdzie tylko chcesz za odpowiednią opłatą.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Almaty
#10 PostWysłany: 26 Sie 2018 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4588
Loty: 641
Kilometry: 794 132
HON fly4free
Lotnisko jest daleķo od centrum, ale w mieście. Oznacza to, że w jego okolicach są liczne sklepy i restauracje z miejskimi cenami, w tym przyzwoite restauracje i sklepy całodobowe. Wszystko to w odległości 200 - 300 m od terminalu. Przy lotnisku jest też hotel i hostel. Oba rzut beretem. W hostelu nie byłem hotel w wersji budżetowej oferuje pokoje ze wspólną łazienką I toaletą, w wersji standard z toaletą i wspólnym prysznicem (wspólnym, ale za to z widokiem). Są też lepsze pokoje. Cena jest za pokój nie za miejsce. Jest bardzo wygodna możliwość skorzystania z hotelu przez 12h. Cena za pokój standard/12h to 70 zł z groszami.
Góra
 Profil Relacje PM off
scomin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Almaty
#11 PostWysłany: 02 Paź 2018 16:08 

Rejestracja: 14 Gru 2010
Posty: 102
Jest rownież autobus nocny nr 3, jesli jest potrzeba. Jeździ raz na godzinę miedzy 23 a 6. przystanek przed samym terminalem, jak 92.
Trasa tutaj: https://wikiroutes.info/en/almaty?routes=12634

Image
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Almaty
#12 PostWysłany: 17 Paź 2018 18:31 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Do lotniska dojeżdza autobus 3 i 92 (nie wiem czy jeszcze jakieś). Blisko jest jeszcze (w odległości 1 przystanku) 106. Na lotnisku jest wifi, ale wymaga podania numeru telefonu, że niby przyślą kod dostępu. W odległości 300 m od lotniska są sklepy całodobowe. Ceny normalne. Bilety można kupić u kierowcy - 150 tenge ale często nie wydają żadnych biletów. Przechodziliśmy wszystkie procedury szybko, nie ma tu chyba o czym więcej pisać.

Blisko lotniska (250 metrów piechotą od wejścia) jest tani hotelik Aksunkar. Jeśli ktoś ma rano lot, to nie ma co załować 7000 tenge za parę. Jest może dość niskich lotów, ale czysto i wygodnie w wyrkach. Łazienki wspólne jakoś idzie przeżyć. Ale ta radocha że rano wychodzimy na samolot o 6, a wejscie lotniska oddalone od wyjścia z hotelu o rzut bererem... ogólnie jeśli ktoś planuje spać na lotnisku albo bujać się na poranne loty taxi, to lepiej chyba tutaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Almaty
#13 PostWysłany: 18 Paź 2018 22:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
Lądowałem w ALA w ostatni piątek (nocny rejs UIA), o tej porze jest jeszcze ciemno, czas spędziłem w "stołobarze" na przylotach (mnie bardzo smakowały ich dania / chaczapuri, naleśniczki z twarożkiem i czaj za 800 tenge!) a później zwiedziłem sobie poziom odlotów i wypiłem espresso w Costa Coffee. Ok. 7 rano gdy już zrobiło się widno wyszedłem przed terminal. Na przystanku widnieje jedynie numer autobusu 92 i żadne inne linie nie podjeżdżały na lotnisko przez ok. 20 minut (a stały już kolejne 2-3 busy z numerem 92), więc w końcu wsiadłem, bilet nabyłem u kierowcy (cena 150 tenge, z kartą Onay wychodzi 80 KZT) i wysiadłem po dość długiej jeździe niemal bezpośrednio przy stacji metra Raiymbek Batyr, skąd podziemną kolejką (żeton za 80 tenge) udałem się już w okolice mojego hotelu. Przy wejściu do metra trzeba przejść przez wykrywacz metalu oraz zeskanować bagaż.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Almaty
#14 PostWysłany: 02 Maj 2019 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Internet jest na lotnisku - po podaniu polskiego numeru przyjdzie kod bez problemu (podobny system działa wszędzie tam, gdzie jest otwarte wifi, np. w McDonalds). Apka 2GIS MAP pozwala śledzić komunikację "live".
Z lotniska jechałem ok. 6 rano autobusem 92 - dojazd do metra zajął max. 20 minut (pewnie o tej porze nie ma korków).
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Almaty
#15 PostWysłany: 06 Maj 2019 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Polecam używać aplikacji Easy Way (takie jak jakdojade) do szukania sobie tras przejazdu transportem miejskim

Do taksówek polecam aplikację Yandex (jak mytaxi/uber). Z lotniska almaty do centrum chcą od 3000 KZT do 5000 KZT, a w yandexie wychodzi 1800 KZT.

Karta z 4 gb internetu to 30 000 KZT w BeeLine. W ałmatach nie pamiętam czy mają stoisko - w Astanie jest na terminalu 2 domestic.
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Almaty
#16 PostWysłany: 11 Cze 2019 19:55 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
Ta karta z internetem to 30 000 KZT czy 3000?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Almaty
#17 PostWysłany: 11 Cze 2019 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Sorki, błąd, 3 000 KZT oczywiście - nie mogę już edytować (fly4free, wtf...)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Almaty
#18 PostWysłany: 13 Kwi 2024 18:01 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Warto dodać, że autobus nr 92 przestaje kursować o 22, a w praktyce widziałem jakoś 21:45 jadący już na pusto. Autostop płatny do centrum około 1500 tenge bez większego targowania, pewnie można taniej, chociaż Yandex pokazuje mniej więcej taką kwotę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group