Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Lis 2019 10:59 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Będąc w listopadzie 2019 nie mieli jeszcze graba, ale okazało się, że maja inną aplikację -LOCA , działa tylko w stolicy.
Kurs z lotniska i na lotnisko 48000KIP ( ok 5$) zwykła taksa liczyła 7-8. Nie trzeba podpinać karty, można płacić gotówką, internet złapałem z publicznego wifi na lotnisku.
Wygodnie i szybko, na starcie wiemy ile kosztuje kurs, a dodatkowo kierowcy zawsze pokazują na telefonie ile finalnie wyszło ( mi zawsze pokazywało podobną kwotę jak na początku albo mniejszą).
Z lotniska do miasta jedzie się ok. 10 minut ( w okolice Wat Ong Teu)

Inny kurs Wat Ong Teu - Pha That Luang Vientiane 42000 KIP
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje Tanie loty na Alaskę: Anchorage z Berlina od 2148 PLN. Także na wakacje
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
#2 PostWysłany: 16 Sty 2020 21:30 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Można też pojechać tuk tukiem. Za kurs z centrum miasta na lotnisko płaciliśmy w styczniu 2020 roku 40.000 kip (około 4,5 USD). Można też ewentualnie się przejść pieszo, bo to tylko około 5 km.
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 13 Cze 2023 15:22 

Rejestracja: 17 Wrz 2017
Posty: 145
Loty: 57
Kilometry: 119 952
niebieski
Jakiś czas temu kursował tani shuttle bus z lotniska do centrum. Niestety tak jak przed wyjazdem rzuciły mi się w internecie w oczy pojedyńcze komentarze, że już nie kursuje, tak okazało się to faktem na miejscu. Na prawo od wyjścia z lotniska ciągle jest tabliczka "bus stop" i wiadac od dawna wiszący rozkład, ale gdy tam przysiadłem na chwilę od razu jakiś facet z ochrony/obsługi podbił z info, że "no bus, no bus".

Więc możliwe opcje to taxa spod lotniska, aplikacja LOCA albo iść z buta.
Nocleg miałem koło talat sao. Cena w ww. aplikacji za dojazd z lotniska to ok. 82k kip. O cenę u lokalnej złotowy nie pytałem (zgaduje, że wyższa niż w aplikacji) gdyż szczęśliwie się okazało, że poznany jeszcze na lotnisku w Bangkoku podróżnik miał wynajęty samochód na miejscu więc udało się z nim zabrać do miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Sty 2024 12:39 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Jeździ autobus za 40k. Niestety tylko pon-pt. Pierwszy kurs z central bus station jest o 7:30. Potem mniej więcej co 1.5h.
Na mieście tuk tuk z okolicy ibis chciał 100k.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Sty 2024 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2023
Posty: 17
Loty: 85
Kilometry: 275 779
Wiem, będę poniekąd oryginalny ale byłem 3 tyg. temu na w/w lotnisku (przylot / wylot) i po prostu przeszedłem się do centrum (hotelu). Odległość jak na lotnisko wręcz śmieszna (miałem tylko plecak podręczny). ps. Jak nie będzie jechał żaden bus spod lotniska (opcja dla tych z podręcznym) to zawsze warto zrobić te kilka kroków do głównej ulicy a tam tuk-tukarze sami was znajdą. Rzecz jasna z innymi cenami ;) ps2. Z lotniska do głównej ulicy (przynajmniej jak ja byłem) tworzą się bardzo duże korki (kilkanaście minut stania) choć to raptem parę set metrów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 20 Sty 2024 02:04 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Z aplikacja kokkok taxi wyszło 42k. Nie wiem czy tak zawsze jest, ale trzeba płacić apka. Nam pomógł Pan z recepcji. On zapłacił apka, a my daliśmy mu cash. Przed 7 przejazd na lotnisko trwał 7 minut z okolicy Lao plaza
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group