Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2022 14:57 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Będę w Male czekał ok. 8h na lot do Doha.
Czy jest możliwość wyjścia na miasto?
Jeżeli tak, to czy muszę czegoś przestrzegać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 01 Lut 2022 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Dawno nie byłem na Malediwach ale kiedyś lotnisko było na innej wyspie niż stolica, trzeba popłynąć łodzią, chociaż po wyjściu z lotniska widziałem ludzi siedzących w knajpkach, więc jak się nie zmieniło to można poczekać w barze przy zimnym napoju i przy lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2022 18:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Nie ma problemu. Można skorzystać z taxi lub autobusów, które jeżdżą do Male.
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2022 18:10 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Obecnie jest połączenie mostem / spacer około 35 minut w jedną stronę lub jak dawnie szybkimi łodziami :
https://www.google.com/maps/dir/Domesti ... 715674!3e2
https://macl.aero/passengers/informatio ... romairport
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2022 18:12 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Lotnisko cały czas jest w tym samym miejscu ale obydwie wyspy (lotniskowa i stołeczna że tak w uproszczeniu je nazwę) od kilku lat połączone są mostem a zatem można dojechać samochodem bez żadnych przepraw łodziami, promami itp. Ale przystań przy lotnisku chyba nadal jest (była dwa lata temu) i można było nie korzystać z ww mostu.
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Lut 2022 03:39 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Dzięki za pomoc
Jak z płatnościami? Muszę ich waluta czy np. dolarem amerykańskim?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lut 2022 07:41 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Za taksówkę z lotniska płaciłem w USD, więc raczej można.
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Lut 2022 11:16 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1239
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Bez problemu akceptują zarówno w sklepach jak i w komunikacji USD / po odpowiednio wyższym kursie :idea:
Góra
 Profil Relacje PM off
wiater lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 02 Lut 2022 23:09 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Dobra.
Już jestem po wizycie w Male. Napiszę tutaj instrukcje co i jak aby dostać się na Male z lotniska - może komuś się przyda.

A więc.
Jeżeli macie lot z Male i będziecie długo czekać, to polecam pozwiedzać stolicę Malediw, Male :)
Jeżeli chcecie aby ktoś Was oprowadził, pomógł komunikacyjnie - to na lotnisku stoją osoby, które za parę dolarów zabiorą Was, oprowadza i opowiedzą o mieście jak i ogólnie o Malediwach.
Ja osobiście nie chciałem nikogo brać, bo ogólnie bardzo dobrze orienuje się w terenie i nie zgubił bym się, krótko mówiąc, sam bym się ogarnął :D
Ale, że moja żona chciała, bo również była ciekawa opowieścią, historią o Male, to się zgodziłem. I szczerze? Byłem pozytywnie zaskoczony. Fajnie koleś opowiadał, ciekawostkami rzucał, zabierał nas w każde ciekawe miejsca i ogólnie zatroszczył się o Nas. "Wycieczka" trwała około 3h i było bardzo fajnie.

Ale jeżeli nie chcecie nikogo brać, to macie dwie opcje aby dostać na na Male. Pierwsza to taxi, koszt 5$. Druga i ta najlepsza, prom za 1$ :)(my właśnie tym promem popłynęliśmy).
Czas podróży do miasta, to ok. 8minut. Tam spacerek po mieście.
Ogólnie to miasto najbardziej zagęszczone na świecie - to czuć i widać :)

jeżeli ktoś będzie miał pytania, śmiało pytać.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Paź 2022 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Jaki koszt takiego oprowadzacza ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Paź 2022 11:55 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Co łaska ;) :D


Ostatnio edytowany przez michzak, 14 Paź 2022 14:10, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Paź 2022 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
A łaska ile wynosiła ??


Ostatnio edytowany przez klapio, 16 Paź 2022 11:13, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Paź 2022 15:30 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
@yaacek daliśmy 40$. Uważał że to za dużo, że nie chce tyle. Ale był na tyle w porządku i dużo nam pokazał i poopowiadał, że zasłużył na tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Mar 2023 17:16 
Moderator forum

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1689
Drodzy, mam 10 godzin przesiadki na MLE, chciałbym wyjść z lotniska.
Sęk w tym, że będę leciał z alkoholem z duty free.
Czy dobrze czytam, że będzie możliwość przechowania alko na czas opuszczenia lotniska?
_________________
Tu był link do flightradar
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 30 Mar 2023 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Dobrze czytasz :)
Schowają Ci alko do depozytu, ale ... słyszałem różne historie na temat tego depozytu :)
Pewnego razu znajomy zostawił butelkę JD Sinatry ale do odbiory był zwykły JD :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gadekk lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Kwi 2023 23:41 

Rejestracja: 13 Cze 2016
Posty: 92
Gadekk napisał(a):
Drodzy, mam 10 godzin przesiadki na MLE, chciałbym wyjść z lotniska.
Sęk w tym, że będę leciał z alkoholem z duty free.
Czy dobrze czytam, że będzie możliwość przechowania alko na czas opuszczenia lotniska?


Jak coś to zaplanuj to z głową, bo ostatnio na lotnisku przeżyliśmy najdłuższą odprawę w życiu. Chyba z 2,5h samego stania w kolejkach, był już duży stres że w końcu nie zdążymy na lot.

Duża zakręcająca kilka razy kolejka do bramek, kolejna kolejka do bagażu, następna najdłuższa do sprawdzenia paszportów/wiz, w niej się dowiedzieliśmy że trzeba mieć jeszcze raz wyrobiony kod QR na wyjazd z Male, więc cyk na bok i 15 minut klikania w aplikacji. Następnie kolejna (równie długa) kolejka do security.
Nie widziałem dawno tak beznadziejnych rozwiązań, całość potrwała ponad 2h.

Ps. samo Male jest coś jak Kuta na Bali. Wieżowce, ruchliwe ulice, smród, kompletnie nic ciekawego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group