Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 18 Sty 2019 18:12 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Tomo14 napisał(a):
Bilety możesz kupić wyłącznie za gotówkę na stacjach metra.
Jeżeli nie będziesz miał dolarów singapurskich to jeszcze wymiana waluty w kantorze na lotnisku (uczciwy kurs).

Biletomaty na stacjach metra przyjmują normalnie płatności kartami. W każdym razie za doładowanie EZ-Link/NETS przyjmują, więc zakładam że dla biletów jednorazowych w tym samym automacie nie będzie inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#42 PostWysłany: 18 Sty 2019 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4007
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
No właśnie doładowanie można zapłacić kartą - a za pojedynczy bilet już nie.
Wiem o tym bardzo dobrze, bo musiałem zasuwać z peronu metra z powrotem na terminal do kantoru wymienić pieniądze :lol:
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 18 Sty 2019 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
jeżeli ktoś ma dzienną przesiadkę w Singapurze to moim zdaniem najlepszą opcją jest kupno biletu turystycznego za 10 SGD, przy 4 przejazdach bilet się zwraca
bilet jest ważny na nielimitowaną ilość przejazdów komunikacją publiczną: metro, bus, tramwaj

uwaga: kupno tylko u człowieka w kasie, płatność tylko gotówką, dodatkowa kaucja 10 SGD, zwracana przy zwrocie biletu w kasie biletowej - w moim przypadku kasa otwarta była co najmniej do 21
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 12 Lut 2019 17:39 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 73
Komunikacja w Singapurze działa bardzo dobrze, google maps wskazuje poprawnie trasy i komunikację publiczną. Raz ze względu na walizki i małą ilość czasu jechałem taksówką z dzielnicy Geylang na lotnisko i wyszło jakieś $25 z tego co pamiętam. Mają tam jeszcze chyba jakiś odpowiednik ubera ale nie próbowałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Lut 2019 11:20 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
cyberpunk64 napisał(a):
uwaga: kupno tylko u człowieka w kasie, płatność tylko gotówką, dodatkowa kaucja 10 SGD, zwracana przy zwrocie biletu w kasie biletowej - w moim przypadku kasa otwarta była co najmniej do 21


To chyba się coś zmieniło. W zeszłym tygodniu kupowałem bilet turystyczny (Singapoere Tourist Pass) w kasie w centrum Singapuru i można było płacić kartami Mastercard i JCB. Nie przyjmują kart Visa.

W godzinach nocnych (po 23.30) po zamknięciu metra polecam dojazd do miasta z aplikacją Grab. Można sprawdzić w aplikacji koszt dojazdu. W moim przypadku dojazd nocą do hotelu w centrum wyniósł 17 SGD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 25 Lut 2019 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
@wojtol
to się jeszcze pochwal gdzie oddałeś kartę i czy dostałeś zwrot depozytu 10 SGD za kartę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 25 Lut 2019 14:54 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Kartę kupiłem na stacji Bugis. Tutaj jest pełna lista gdzie można ją kupić i zwrócić http://thesingaporetouristpass.com.sg/where-to-buy/
Opłata za płatność kartą wynosi 0,5 SGD
Kartę planowałem oddać na lotnisku, ale przypomniałem sobie o niej po przejściu odprawy paszportowej i było już za późno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 25 Lut 2019 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
i tu leży pies pogrzebany,
Turist Pass można kupić płacąc Revolutem lub KW Aliora tudzież innym plastikiem, ale wg informacji z pierwszej ręki z budki sprzedażowej na stacji metra na lotnisku nie dostaniesz zwrotu 10 SGD na kartę. Zwrot jest tylko i wyłącznie przy zakupie karty transportowej gotówką. 20 SGD za dzień nielimitowanych skąd indąd przejazdów jest średnią inwestycją, lepiej więcej pospacerować
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 25 Lut 2019 17:55 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
Mnie pani w okienku przy zakupie poinformowała, że mogę zwrócić kartę w każdym ich punkcie w tym też na lotnisku. Automaty STP nie przyjmują zwrotów kart.
Dwa razy podkreślała, że czas na zwrot karty wynosi 5 dni od daty zakupu. Czas ten jest określony na rachunku, który otrzymałem przy zakupie. Jak przekroczysz 5 dni zwrotu nie otrzymasz.

Załączniki:
tpsing.jpg
tpsing.jpg [ 327.88 KiB | Obejrzany 1744 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#50 PostWysłany: 26 Lut 2019 16:57 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
U mnie zwrot odbył się bez problemów w "zwykłej" budce (tej między peronami), bo ta sprzedająca karty była już zamknięta. Natomiast przy zakupie pani przyjmuje tylko drobne (tj. max $ 10), bo potrzebuje 10-dolarówek do zwrotu za karty, więc bezczelnie odmawia sprzedaży za banknot 50-dolarowy, a w przypadku płatności kartą odsyła do automatu.


Ostatnio edytowany przez obibok, 26 Lut 2019 19:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 uważa post za pomocny.
 
      
#51 PostWysłany: 26 Lut 2019 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
@cyberpunk64 testowales czy tylko teoretycznie piszesz?
Bez problemu mozna kupic karte w Tourist Pass automacie na lotnisku i do tego placac karta platnicza (ratunek gdy nie ma gotowki po wyladowaniu). Automaty na zwykle bilety sa z jednej po obydwu stronach peronu, ten dla Tourist Pass stoi tylko z jednej strony. Tak jak inni pisali zwraca sie po okolo 4-5 przejazdach. Dojazd z lotniska do centrum to okolo 2.5SGD, Pozniej po miescie jest taniej (wszystko zalezy od ilosci przejechanych przystankow).
Zwrot 10SGD za karte ZAWSZE w okienku na ostatniej stacji metra na lotnisku (ew.innym wybranym punkcie). NIDGY ZADNYCH problemow. Podanie karty, 3 sek i 10 SGD w kieszeni. Nawet nie trzeba mowic o co chodzi. :-)


cyberpunk64 napisał(a):
i tu leży pies pogrzebany,
Turist Pass można kupić płacąc Revolutem lub KW Aliora tudzież innym plastikiem, ale wg informacji z pierwszej ręki z budki sprzedażowej na stacji metra na lotnisku nie dostaniesz zwrotu 10 SGD na kartę. Zwrot jest tylko i wyłącznie przy zakupie karty transportowej gotówką. 20 SGD za dzień nielimitowanych skąd indąd przejazdów jest średnią inwestycją, lepiej więcej pospacerować
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 26 Lut 2019 19:42 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Zgadza się. Jak napisałem powyżej - zapłacone kartą w automacie (bo pani przyjmuje tylko "dziesiątki") i zwrócone - tak jak piszesz - bez słowa wyjaśnień. Z ręki do ręki, dwie sekundy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 29 Maj 2019 10:40 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 40
Loty: 27
Kilometry: 67 095
Czy GRAB może wjeżdżać na lotnisko?

Nie ma problemów?
I pytanie nr 2.

Czy tam gdzie podjeżdza GRAB - będzie jeszcze zasięg Wi-fi z lotniska? Jak myślicie.
Nie chce kupować SIMA w SINGAPURZE na 2 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 29 Maj 2019 10:45 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Tak wjeżdża na lotnisko, tak, WiFi jest (w środku, na zewnątrz sygnał jeszcze łapie ale słaby)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 29 Maj 2019 11:13 

Rejestracja: 17 Paź 2016
Posty: 40
Loty: 27
Kilometry: 67 095
Bóg zapłać :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 29 Maj 2019 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@anulagadula, lepiej kliknij "pomógł" skoro dostałaś odpowiedzi na pytania, a nie mieszaj w to boga. Nie zapłaci.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#57 PostWysłany: 29 Maj 2019 23:54 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
A może w dzieciach wynagrodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 12 Sie 2019 17:54 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
Witam ponownie :D
Tym razem służbowo do Singapuru z pewnym przedłużeniem na zwiedzanie. Lecę 22.08 o 23, ląduję 23.08 po 17. Muszę dostać się do hotelu Ibis w dzielnicy (tak to się nazywa w Singapurze?) Novena. Poparzyłem na plan metra i uznałem, że skorzystam z niebieskiej linii z lotniska na przystanek Newton (NS-21). I czy dobrze rozumiem, że na tej samej stacji mogę przesiąść się na czerwoną linię i dojechać sobie jeden przystanek na stację Novena (NS-20)? Ze stacji już sobie spacerkiem dotrę do hotelu. Zatem pytanie pierwsze:
1. Czy dobrze to sobie zaplanowałem? Wyczytałem w temacie, że w biletomacie trzeba płacić gotówką, za pojedynczy bilet nie zapłacę kartą? Bilet kupuję na trasę Changi - Novena i mogę się na nim przesiadać?
I dalsze pytania:
2. Na lotnisku da się kupić kartę sim, wiem, że muszę mieć paszport. Ktoś poleca jakąś konkretną kartę? Będę w Singapurze do 1 września (odlot o 23 1.09), przyda mi się net do mapy i chciałbym też móc kilka razy zadzwonić do domu. Czy muszę wybierać, albo net, albo dzwonienie? Wiadomo, nie będę rozmawiał godzinami, szybkie info: żyję, dojechałem itp. :D I czy można mieć te małe bolczyki do wyjęcia tacki sim przy sobie w samolocie, czy muszę to pakować do rejestrowanego? Niby to nie jest jakieś groźne, ale wiadomo. Każą wyrzucić i se kartę wymieniłem.
3. Czy dobrze rozumiem, że najlepiej będzie poruszać się po mieście metrem? Będę miał czas na zwiedzanie od 28.08 do 1.09 w sumie i chciałbym trochę miasta zobaczyć. Oczywiście biedazwiedzanie, bo budżet raczej nie pozwala na kupowanie biletów na wszystkie atrakcje. Zwiedzanie i fotografowanie. Zakładam dużo chodzenia.
4. Jakieś porady dla mało podróżującego od bardziej obeznanych w świecie, co do tak odległej wyprawy?

Oczywiście, tak jak wcześniej, jeśli wrócę żywy to podzielę się wszelakimi zebranymi informacjami co do podróży :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 12 Sie 2019 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Wszystko na jednym bilecie. Linia DT (niebieska) nie ma przystanku na lotnisku. Najlepiej linią CG/EW do centrum do przystanku City Hall i tam przesiadasz się na czerwoną linie NS w kierunku Novena i tam już na piechotę.

Kartę Ci wymienią w punkcie - wyjmą i oddadzą Twoją, zainstalują nową, więc ten bolczyk nie jest problemem.

Normalne dzwonienie się nie opłaca - użyj WhatsApp, Vibera albo Skype Audio - ja ostatnio miałam pakiet 3GB na 7 dni - zapomniałam sieci, ale może ktoś tu Ci podpowie.

Gdy jestem w Singapurze, poruszam się metrem + autobusem. Komunikacja autobusowa jest naprawdę na wysokim poziomie, punktualna i czysta (jak wszystko zresztą) - no i więcej zobaczysz "codziennego życia". ;)

bargman napisał(a):
Oczywiście biedazwiedzanie, bo budżet raczej nie pozwala na kupowanie biletów na wszystkie atrakcje. Zwiedzanie i fotografowanie. Zakładam dużo chodzenia.

Emerald Hill, Peranakan Street - zależy co lubisz fotografować. Ja np wolę to o czym wspomniałam od okolic Merliona.
Góra
 Profil Relacje PM off
bargman uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 12 Sie 2019 18:59 

Rejestracja: 15 Sty 2017
Posty: 14
Loty: 16
Kilometry: 31 958
Dzięki @billabong :)
Moje niedopatrzenie z tymi kolorkami, dzięki wielkie za zwrócenie uwagi. Ja wysiadam na terminalu 2. Która stacja jest bliżej? CG2 czy EW1? Bo jeśli skorzystam z CG2 to widzę, że trzeba będzie się przesiąść na Tanah Merah?

Z telefonem widzę będzie większy problem, bo matula nie ogarnia smartfona i ma zwykły telefon, więc chcąc nie chcąc muszę normalnie zadzwonić. Jako, że mam abonament (orange) planuję kupić sobie na ten czas jakiś starter, doładować go i zamiast sima z abonamentem, używać opcji na kartę, w razie co. A na miejscu kupić jakąś ichniejszą kartę. Tel to dualsim, więc będą dwie.

Właśnie widzę, że dużo pochwał pod adresem komunikacji miejskiej w Singapurze. To świetnie, nie będzie oporów przed korzystaniem z niej :D

Plan metra o który się opieram:
Kod:
https://www.lta.gov.sg/content/ltaweb/en/public-transport/mrt-and-lrt-trains/train-system-map.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 133 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group