Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Mattala Hambantota
#1 PostWysłany: 12 Mar 2017 21:46 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 15
Loty: 64
Kilometry: 170 720
Jakieś pomysły, jak tanio wydostać się z lotniska w dowolnie wybranym kierunku, najchętniej wschodnie wybrzeże (Trincomalee)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Mattala Hambantota
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2017 15:48 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 15
Loty: 64
Kilometry: 170 720
Nie doczekałem się odpowiedzi, widzę, że to niewdzięczne lotnisko nie cieszy się wielką popularnością wśród forumowiczów :) Ale mam pytanie inne, może ktoś podpowie coś z własnego doświadczenia: Czy na Sri Lance można gdzieś dojechać na pewniaka jeszcze przed świtem? Myślę akurat o lotnisku Mattala/Hambantota. Wylot ma o 7:00 rano, trzeba tam jakoś dojechać, żadnych autobusowych transferów nie ma. Domyślam się, że autobusy lokalne nocami nie jeżdżą, ale "zwykli" kierowcy, tuk tuki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mattala Hambantota
#3 PostWysłany: 11 Kwi 2017 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
pegiegie65 napisał(a):
Jakieś pomysły, jak tanio wydostać się z lotniska w dowolnie wybranym kierunku, najchętniej wschodnie wybrzeże (Trincomalee)?


Autobusem

-- 11 Kwi 2017 16:12 --

pegiegie65 napisał(a):
Nie doczekałem się odpowiedzi, widzę, że to niewdzięczne lotnisko nie cieszy się wielką popularnością wśród forumowiczów :) Ale mam pytanie inne, może ktoś podpowie coś z własnego doświadczenia: Czy na Sri Lance można gdzieś dojechać na pewniaka jeszcze przed świtem? Myślę akurat o lotnisku Mattala/Hambantota. Wylot ma o 7:00 rano, trzeba tam jakoś dojechać, żadnych autobusowych transferów nie ma. Domyślam się, że autobusy lokalne nocami nie jeżdżą, ale "zwykli" kierowcy, tuk tuki?


Jezdza autobusy, ale gdzies od 5 rano . Zeby zdarzyc, musialbyc wystartowac o 3 w nocy, wiec autobus odpada.
Busow ala taxi jest od groma, ale ceny beda wysokie i pewnie nie bedzie im sie chcialo w srodku nocy jechac.
Tuk tuk, raczej daleko, choc ja jechalem 70 km i dalem rade, ale problemem moze byc jak wyzej.
Lepiej wiec wyruszyc wieczorem .

Wg mnie najlepsza opcja podrozy po Sri Lance, to wypozyczyc wlasnego tuk tuka z dostawa na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mattala Hambantota
#4 PostWysłany: 22 Kwi 2017 18:07 

Rejestracja: 06 Sty 2017
Posty: 15
Loty: 64
Kilometry: 170 720
Dzięki :) Na całą Lankę pożyczać tuktuka bym nie chciał, bo kocham lokalne zatłoczone autobusy czy pociągi na lance, w Tajlandii czy innej Birmie, ale ten ostatni dojazd na wymarłe lotnisko rzeczywiście jest problemem. Liczę na pomoc właścicieli guesthousu w Tangalle - może coś mi podpowiedzą albo zorganizują :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mattala Hambantota
#5 PostWysłany: 25 Kwi 2017 20:43 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Na bank questhouse zorganizuje Ci transport. Niestety musisz przygotować sie na to, że bedzie drogo, zwłaszcza w porównaniu z bajkowymi cenami autobusów :lol: Nie wiem, ile dokładnie jest do lotniska, ale np. za transport z Unawatuny do Matary, czyli jakieś 40km, płaciliśmy 5 tysięcy rupii. Niestety był konieczny, bo zdarzenie losowe, ale dzielone na kilka osób tak nie zabolało ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mattala Hambantota
#6 PostWysłany: 10 Kwi 2022 09:51 

Rejestracja: 19 Gru 2021
Posty: 47
Loty: 74
Kilometry: 124 565
Cześć! Jak udało Ci się finalnie dostać z Hambantoty do innych części wyspy? Taxi czy może jakiś bus? Jaki jest to mniej więcej koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mattala Hambantota
#7 PostWysłany: 10 Kwi 2022 14:11 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Wątpię że znajdziemy jakieś aktualne angielskojęzyczne informacje zanim Wizzair zacznie latać na to lotnisko.

Google znajduje:

- wpisy z Tripadvisor z 2015 twierdzące że nie ma żadnej komunikacji publicznej, a tuktuk do Hambanthota kosztuje 3000 LKR. Ewentualnie na pieszo głównej drogi i tam łapać autobus długodystansowy lub tuktuka w normalnej cenie

- blog z 2017 który twierdzi że na lotnisko jeżdżą zarówno normalne shuttle busy jak i autobusy pracownicze z którymi można negocjować cenę do 100 LKR do Hambanthota. http://blog.oleksiuk-mary.com/asia/sri- ... a-airport/

- artykuł z 2020 który sugeruje że nie ma shuttle busów ale są plany aby je uruchomić https://www.sundaytimes.lk/200913/busin ... 15760.html Moreover, authorities have already worked out a plan to provide shuttle bus services from the Mattala airport including taxi operations.

Tak więc ktoś musli polecieć pierwszy i zdać relacje :) ewentualnie kontaktować się z lotniskiem, może udzielą informacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Mattala Hambantota
#8 PostWysłany: 14 Maj 2022 10:04 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Lece 13 czerwca postaram sie ogarnąć temat
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
t13092109 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Mattala Hambantota
#9 PostWysłany: 20 Maj 2022 11:30 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Wyczytałem ze to lotnisko jest uznawane za "Najpustsze międzynarodowe lotnisko świata " taki lankijski Radom

Praktycznie nic tam nie lata ,dopiero od 1 czerwca mają być regularne polaczenia z AUX Wizzair.

Choć na zdjęciach wygląda na zadbane, nowoczesne lotnisko.

Na profilu lotniska na FB jest informacja ze bedzie darmowy bus z lotniska do jakby wjazdu na autostrade do Kottawa.
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group