Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 14 Sty 2020 06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2119
platynowy
Z BKK czyli Suvarnabhumi bezpłatny shuttle bus na Don Muang odjeżdża z przystanku przy wyjściu nr 3 z tym ze istotny jest tez poziom-piętro a jest to chyba poziom 1 bo jest o 2 wyżej niż najnizszy z którego odjeżdża kolejka i na którym są kantory z dobrymi kursami(SuperRich i inne).Kiosk AOT gdzie trzeba pokazać potwierdzenie odlotu z Don Muang znajduje się na zewnątrz terminala, przystanek autobusu kilka metrów od kiosku. W sobotę po godz. 20.00 nie było korków i przejazd trwał 45 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#122 PostWysłany: 29 Sty 2020 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
14.01 środa, środek tygodnia, ok godziny 14. Spodziewałem się ewentualnych korków zw na godzinę ale autobus sprawnie przejechał z DMK na BKK w 45 minut. Czytając poprzednie relacje w tym temacie można chyba zatem uznać, że te 45 min to realny i powtarzający się czas przejazdu nawet w potencjalnych godzinach szczytu.
W autobusie bez tłoku kilka miejsc siedzących wolnych, nikt nie stał. Warto się tylko przygotować i pamiętać o tym, że Azjaci potrafią używać klimatyzacji i na pokładzie można zmarznąć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#123 PostWysłany: 26 Lut 2022 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
mam trochę nietypowe pytanie, ale w sumie dotyczy transferu . Przylatuję na BKK ( około 14 ) następnego dnia mam lot z DMK ( około 9 rano) , w jakiej okolicy lepiej wziąć nocleg ,żeby za ten czas chociaż coś zobaczyć w mieście i spokojnie zdążyć na lot poranny, i czy ten darmowy shuttle bus który kursuję pomiędzy lotniskami robi gdzieś przystanki na swojej trasie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 26 Lut 2022 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@BP2?? Ten bus jedzie bez stopa. Nie da rady wsiąść po drodze.
A jak chcesz coś zobaczyć, to niestety centrum z dobra komunikacja do DMK. Na 9 to spokojnie wstajesz o 6 i sniadanie jeszcze wciągniesz. Inna sprawa jet-lag.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 26 Lut 2022 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
@jaco027 sorry ,ale zrozumiałem tylko że bus nie ma stopów na trasie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#126 PostWysłany: 26 Lut 2022 23:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Weź jakikolwiek hotel w okolicy, którą chcesz zwiedzać. Rano weźmiesz taxi/Uber/Grab na DMK.
Góra
 Profil Relacje PM off
jaco027 lubi ten post.
 
      
#127 PostWysłany: 23 Maj 2022 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
Ok szaleni podróżnicy ,
pytanie do was,
mój QR ląduje w BKK 13.10 a lot do DAD mam 15.55 ale z DMK, da rade się wyrobić mając tylko podręczny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 23 Maj 2022 17:11 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Busy masz 13.30, 14.00, 14.30 itd.
Jedzie się około godziny. Tym o 14 moim zdaniem już może być ryzykownie, ale nie bez szans.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#129 PostWysłany: 23 Maj 2022 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
@boots a jakieś alternatywne polaczenie, nie wiem grab czy cos jakaś taxi to ile by kosztowało ? oczywiście orientacyjnie jeśli masz taka wiedze

no ten 13.30 to się nie uda, zanim wyjdziemy z samolotu aż do emigration i dalej to szanse marne, a zależy mi bo tamten jest ostatni bezpośredni do DAD reszta już z przesiadka w SGH
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 23 Maj 2022 17:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
o ile kontrole paszportowe szły kiedyś w miarę sprawnie, to trzeba pamiętać, że Suvarnabhumi to jednak spore lotnisko i wyjście na landside może zająć do pół godziny licząc od lądowania. Przy tym założeniu jesteś w stanie zdążyć na busa o 14:00 i ok. 14:45 powinieneś być na DMK. Alternatywne transfery sprawdź np. na klook.com
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#131 PostWysłany: 23 Maj 2022 18:52 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Alternatywnie najszybciej masz taxi. Bez taksometra powinieneś dogadać się poniżej 500 THB.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 23 Maj 2022 19:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
ok dzięki, zobaczymy o której wyląduje , zagadam stewki w samolocie gdyby były jakieś wolne miejsca przy wyjściu aby przed lądowaniem mnie przesadziły
jak wszystko pójdzie ok to przy moich długich nogach może jeszcze na ten o 13.30 wskoczę

a jak ktoś tez ma ten sam problem to na level 1 czyli piętro niżej niż arrivals , drzwi numer 3 , po przejściu zaraz na prawo będzie autobus

Załączniki:
bkk to dmk.jpg
bkk to dmk.jpg [ 98.67 KiB | Obejrzany 1097 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#133 PostWysłany: 23 Maj 2022 19:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Bywało tak, że jeden stał po prawo, a drugi na wprost. Wtedy pytaj, który odjeżdża pierwszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 24 Maj 2022 14:10 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
lovenz napisał(a):
Ok szaleni podróżnicy ,
pytanie do was,
mój QR ląduje w BKK 13.10 a lot do DAD mam 15.55 ale z DMK, da rade się wyrobić mając tylko podręczny ?

Moim zdaniem jest to za mało czasu i albo nie zdążysz albo zdążysz na styk. Wszystko zależy ile szczęścia będziesz mieć. Czas lądowania QR836 jest rozkładowo o 13:10, ale to nie znaczy, że o tej godzinie wysiądziesz z samolotu + minie trochę czasu zanim dotrzesz do kontroli paszportowej. To po pierwsze. Po drugie w immigration jakoś nigdy specjalnie się nie spieszą + zdarzają się problemy z bramkami / skanami palców, itd. Sam doświadczyłem tego problemu dwa razy. Gdyby to było lądowanie po locie lokalnym / regionalnym to może miałoby to większy sens. Ale przyleci pełniutki A380 z masą ludzi (w dodatku o różnych narodowościach i celach, więc sprawdzanie różnych wiz, itd.), a w BKK obsługa trwa wyjątkowo powoli. Po trzecie dotarcie o tej godzinie z BKK na DMK też nie będzie szybkie i łatwe o tej godzinie. No i jeśli zdecydujesz się na taxę to być może będziesz też musiał poczekać na swoją kolej. Po czwarte to security w DMK + dość długi dystans do pokonania do bramek. Po piąte boarding na większości lotów jest już godzinę przed wylotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#135 PostWysłany: 24 Maj 2022 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
Dzięki , ale bilet kupiony będę ryzykował bo nie pozostaje mi nic innego , powiem stewce w samolocie jak jest sytuacja i ze zmieniono mi lot o godzinne w ostatniej chwil może posadzi mnie na przedzie lub w biznesie na samo lądowanie , miły youtuber z kamera i jego wdzięczność może pomoże,
A powiedzcie mi bo nie byłem w Tajlandii jeszcze , tam są jakieś bus passy co ten autobus jeździ ? bo jeśli on jedzie tym pasem dla autobusów to taksówka nie koniecznie będzie szybsza i jeśli bez zatrzymywania sie gdzieś na przystankach to jest szansa ze się uda. Na pewno poinformuje was czy musiałem kupić drugi bilet za zapewne astro kwotę , spróbuje jeszcze przebukować Qatara aby wylądować około 9 rano ( ma ktos z was doświadczenie czy Qatar da rade ugadać na infolinii - bilety bukowane u niech bez żadnych pośredników)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 24 Maj 2022 19:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Jedzie swoim pasem. Taksówka nie będzie dużo szybsza, ale nie odjeżdża co pól godziny. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#137 PostWysłany: 25 Maj 2022 09:33 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
lovenz napisał(a):
spróbuje jeszcze przebukować Qatara aby wylądować około 9 rano ( ma ktos z was doświadczenie czy Qatar da rade ugadać na infolinii - bilety bukowane u niech bez żadnych pośredników)

W QA masz możliwość darmowej i nieograniczonej ilości zmiany rezerwacji (ewentualnie dopłacasz tylko za różnicę w cenie biletu jeśli po zmianie wyjdzie droższy) dla wszystkich rezerwacji do 30 września 2022.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#138 PostWysłany: 13 Cze 2022 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
A wiec poszlo tak

Lot QR z Manchester do Doha opozniony, ale juz na WhatsApp przyszlo ze Bangkok bedzie minimum o 45minut opozniony. Szybko dp Qatar Customer Service, wytlumaczenie sytuacji ze nie uda mi sie zlapac lotu z Bangkok do DAD i zmienilo mi na SGN za free.

Aha DLA uwaznie obserwujacych , oswiadczyny przyjete I w listopadzie chcemy juz sformalizowac, a za rok Bede juz mieszkal w DAD wg wstepnych planow. Wiec tak zakonczy sie azjatycka sex afera :)


Ostatnio edytowany przez puhacz, 11 Lip 2023 07:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#139 PostWysłany: 18 Cze 2022 23:40 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
Czyli generalnie miałem rację, a Ty masz nauczkę na przyszłość, żeby nie być Januszem podróży 😄 i jednak wybierać bezpieczniejsze, stabilniejsze i rozsądniejsze (choć niekoniecznie najtańsze) rozwiązania dotarcia do celu (zwłaszcza na takim odcinku). W Twoim pierwotnym rozwiązaniu było za dużo zmiennych i ryzykownych rzeczy które mogły pójść nie tak. No i de facto wydarzyła się najbardziej przewidywalna z tych zmiennych, którą każdy w miarę doświadczony i odpowiedzialny podróżnik byłby w stanie przewidzieć na takim odcinku. Nie mniej jednak cieszę się, że udało Ci się ostatecznie dotrzeć bez strat finansowych (miałeś szczęście, że leciałeś Qatarem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 19 Cze 2022 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
@erykb to nie bycie januszem podrozy bo ci nie kupuja OW Qatarem , wszystko poszlo przez nie uwage bardziej a potem trzeba bylo po prostu szukac rozwiazania problemu. Czy mialem szczescie lecac Qatarem ? Moze tak moze nie ale tutaj taka drobna rada ( zmiencie sobie w Qatar przy nazwisku z Mr na Dr. ) Zobaczycie jak inaczej was traktuja przynajmniej ja odnosze takie wrazenie kiedy mam kontakt z BA, QA czy Cathay Pacific. Zawsze mili i pomocni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group