Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Lis 2017 15:57 

Rejestracja: 22 Cze 2015
Posty: 50
Loty: 66
Kilometry: 170 628
Witam, w styczniu bede z rodzina w Kantonie (3noclegi). Hotel mamy na wyspie Shamian.
Jakos wielkich planow do zwiedzania nie mamy - Kanton Tower, rzeka perłowa (rejs), raczej zwiedzanie spontaniczne.
W planach mamy zobaczenie pand w Kantonskim zoo i tu pojawia sie pytanie do Was. Bo zakładam ze ktos wczesniej był w tym zoo i moze podzielic sie swoimi uwagami.
Chodzi nam przede wszystkim o pandy, i czy jest np taka opcja ich ogladania jak w Tajlandii tiger kingdom i mu podobne czyli placich odpowiedni bilet i mozesz wejsc do boksu zwierzat?
Jak wyglada zakup biletow i obleganiem tej atrakcji przez zwiedajacych?
No i wogole czy warto?

Na tej wizie tranzytowej (72h) nie za bardzo mozna sie wybierac na poszukiwanie innej strony chin ale moze ktos moze polecic jakas namiastke dzielnicy, przedmiesc podobnych chociaz odrobine do chinskiego zadupia? Wiem kanton to mega metropolia i chinczykom nie zalezy na tym aby ten wizerunek psuc. Ma blyszczec, swiecic i byc kolorowe i pachnace ale moze jakas stacja metra i autobus i odrobina checi pozwoli zejsc ze szlaku?

z gory dziekuje za Wasze sugestie co do zwiedzania.

Ps. Can to poczatek naszych wakacji, dalej Hanoi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 03 Lis 2017 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Witam. W styczniu tego roku byłem w Guangzhou przez 4 dni i nie udało się wjechać na Kanton Tower - duża mgła i najwyższe piętra były zamknięte. Może akurat trafiłem na złą pogodę a z ziemi było widać zaledwie kawałek :)
Poruszanie się po mieście łatwe i dobrze oznakowane - nie licz na pomoc w angielskim bo strasznie słabe szanse i nawet w dobrych hotelach bywa z tym różnie. Zoo nie odwiedziłem więc w tym temacie nie pomogę ale polecam Świątynie Sześciu Banianów.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:41 

Rejestracja: 17 Lis 2016
Posty: 2
Cytuj:
Witam, w styczniu bede z rodzina w Kantonie (3noclegi). Hotel mamy na wyspie Shamian.

Fajne miejsce. Takie europejskie Chiny :) Można poświęcić ze 2 godzinki na obejście Shamian. Za rzeką fajny targ rybny.

Cytuj:
Jakos wielkich planow do zwiedzania nie mamy - Kanton Tower, rzeka perłowa (rejs), raczej zwiedzanie spontaniczne.

Canton Tower obowiązkowo po zmroku z opcją przejazdu wagonikiem wokół wieży. Genialny widok. Po zejściu proponuję wsiadać w ATM i 3 przystanek (Huacheng Ave.) wyjdźcie na powierzchnię. Genialne, kolorowe miasto z super perspektywy - fajny spacer przez park. Przystanek/dwa można się przejść dalej do kolejnej stacji ATM. Dzieciakom samo ATM też się spodoba tylko siadajcie z przodu :)

Cytuj:
W planach mamy zobaczenie pand w Kantonskim zoo i tu pojawia sie pytanie do Was. Bo zakładam ze ktos wczesniej był w tym zoo i moze podzielic sie swoimi uwagami.

ZOO odpuść. Grzejcie do Chimelong Safari Park (cały dzień). Super sprawa. Jak sił starczy to obok genialny cyrk.

Cytuj:
Chodzi nam przede wszystkim o pandy, i czy jest np taka opcja ich ogladania jak w Tajlandii tiger kingdom i mu podobne czyli placich odpowiedni bilet i mozesz wejsc do boksu zwierzat?

Pandy są :)

Cytuj:
Jak wyglada zakup biletow i obleganiem tej atrakcji przez zwiedajacych?
No i wogole czy warto?

Warto. Zakup bez problemu.

Cytuj:
Na tej wizie tranzytowej (72h) nie za bardzo mozna sie wybierac na poszukiwanie innej strony chin ale moze ktos moze polecic jakas namiastke dzielnicy, przedmiesc podobnych chociaz odrobine do chinskiego zadupia? Wiem kanton to mega metropolia i chinczykom nie zalezy na tym aby ten wizerunek psuc. Ma blyszczec, swiecic i byc kolorowe i pachnace ale moze jakas stacja metra i autobus i odrobina checi pozwoli zejsc ze szlaku?

Ruszcie Bejing Street - tam jest bardzo pod turystów wprawdzie ale jak odbijecie w bok w którąś z przecznic to robi się zawodowo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Sty 2019 00:39 

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 105
Cześć,
Mam pytanie do tych co już byli... bilet 24H za 20CNY mogę kupić w Guangzhou na lotnisku lub dowolnej stacji płacąc karta kredytową czy trzeba szukać w Polsce juanów i mieć ze sobą gotówkę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 15 Wrz 2019 06:15 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Wątpię. Nie spotkałem się z automatem biletowym, w którym można płacić kartą (ale może na lotnisku jest taki wyjątek)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Wrz 2019 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2711
HON fly4free
Ogólnie jest problem z kartami zachodnimi (MC/V).
Najlepiej wziąć juany z Polski lub wymienić na lotnisku.
Na stacjach metra miałem problem z płatnością nawet juanami.
Chińczycy płacą za pomocą aplikacji (WeChat) i kiedy nie mogłem kupić biletu, dawałem pomocnemu lokalsowi gotówkę, a on mi go kupował.


Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Wrz 2019 21:54 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
Albo wypłacić/płacić Revolutem ;-)

Co do automatów na stacjach - są dwa typy i tylko w jednym z nich można płacić gotówką. Na dodatek czasem nie wszystkie tego typu akurat przyjmują gotówkę, a te które przyjmują ograniczają się do nominałów typu 5/10/20. Na pomysł proszenia, by ktoś zapłacić mi Wechatem nie wpadłem, ale nie było takiej potrzeby :)
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Wrz 2019 22:37 

Rejestracja: 15 Lut 2016
Posty: 371
Loty: 117
Kilometry: 143 680
niebieski
A tak a propos atrakcji to polecam świątynię Zumiao - co prawda nie w Kantonie tylko Foshan, ale można dojechać metrem (linia Guangfo). Oprócz świątyń jest tam także m.in. ekspozycja ku pamięci Ip Mana, człowieka, który nauczył sztuk walki samego Bruce'a Lee :D

W Foshan jest też Bruce Lee Paradise, czyli tematyczny park rozrywki, ale daleko od centrum i to nie.w stronę Kantonu. Trudny dojazd autobusem, więc nie próbowałem, ale z opisów w necie wygląda ciekawie, szczególnie jeśli kogoś interesuje ta tematyka...
_________________
2018: Anglia, Litwa, Austria, Węgry, Kosowo, Albania, Czarnogóra, Włochy, Rosja, Holandia, Hiszpania. 2019: Chorwacja, Niemcy, Czarnogóra, Czechy, Chiny. 2020: Hiszpania i...:/ 2021: Litwa. 2022: Albania, Słowacja, Czechy, Niemcy. 2023: Gruzja, Litwa, Albania, Cypr...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group