Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 26 Sty 2023 01:36 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 67
Cześć, polećcie proszę noclegi w Bort Barton lub San Vicente?
Raczej nie klasa wyższa.

YAACEK miał coś do polecenia ale się nie odzywa :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#222 PostWysłany: 26 Sty 2023 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
Cześć - mogę polecić dwie sprawdzone miejscówki do których na pewno bym wrócił kolejny raz
PORT BARTON - Ausan Beach Front Cottages - rezerwacja przez AGODA
SAN VICENTE - Victoria Beach House - rezerwacja przez BOOKING.
Góra
 Profil Relacje PM off
lagor uważa post za pomocny.
 
      
#223 PostWysłany: 26 Sty 2023 12:04 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 67
sprawdzam... dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 26 Sty 2023 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Nie odzywam się bo jestem w podróży po Azji .
Potwierdzam obie propozycje DERKER
Victoria Beach to moje odkrycie sprzed 8 lat .
Nie popularyzowaniem go na forum , żeby nie zrobił się komercyjny . ;)


Ostatnio edytowany przez yaacek, 26 Sty 2023 13:02, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 26 Sty 2023 12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 396
Loty: 161
Kilometry: 349 000
srebrny
Potwierdzam to co napisał @DERKER i @yaacek w zakresie Victoria Beach House - podają tam śniadania na plaży, pod chmurką.
Odnośnie Port Barton, to niestety, w okresie kiedy tam byłem nie było wolnych miejsc w Ausan Beach Front Cottages, więc spałem w Oasis Port Barton, który również polecam (ale uwaga: nie znajduje się na plaży). Rezerwowałem go bezpośrednio, przez messengera.

PS. @molo1985 odnośnie:
molo1985 napisał(a):
sprawdzam... dzięki!

nie muszisz tego pisać, wystarczy jak klikniesz jedno z poniższych:
Załącznik:
lubie.PNG
lubie.PNG [ 2.58 KiB | Obejrzany 2469 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 03 Lut 2023 12:22 

Rejestracja: 31 Lip 2022
Posty: 25
Loty: 49
Kilometry: 103 449
Takie pytanie - czy uważacie ze taki wypad ma sens:) Bilety kupione więc jakoś rzeźbić trasę muszę.
START: 26.10.2023 - godzina 16:35 lądowanie w Cebu
26.10 do 2.11 - pobyt Bohol/palango
2.11 - bezpośredni przelot AIRSWIFT do ELNIDO z Bohol (na miejscu około 13:00)
2.11 do 10.11 - pobyt ELNIDO, wycieczki po wyspach, Puerto Princessa i inne - ogólnie pobyt na PALWAN
10.11/11.11 - nocny wylot na BALI przez Manile i lądowanie na Bali o 7 rano
11.11 do 19.11 - pobyt na Bali i zwiedzanie okolic
META: 19.11.2023 - godzina 00:05 startujemy z DENPASAR BALI

Plan jest taki aby zobaczyć trochę Filipin i trochę BALI aby przy następnym wyjeździe skupić się już na tym fajniejszym kraju:)
Co sądzicie czy coś takiego ma sens, nie chce tracić za dużo czasu na transfery więc takie dwa loty wewnętrzne nam za dużo czasu nie zabiorą.
Wiem, że pobyt stosunkowo krótki jak na takie miejsca ale niestety tylko na tyle dostałem przepustkę z domu:)
Będę wdzięczny za uwagi i sugestie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 04 Lut 2023 15:39 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Dzielenie tak krótkiego czasu na dwa tak rozległe kraje wydaje mi się średnim pomysłem. Efekt jest zazwyczaj taki sam - wpadasz w centrum przemysłu turystycznego i wynosisz kiepskie doświadczenia. Fakt, że akurat 9 dni na Bali mogłoby pozwolić spróbować zobaczyć tę niezwykle ciekawą wyspę trochę w poprzek turystycznej masówki.
Wracając do Twojej koncepcji:
Cytuj:
...trochę Filipin i trochę BALI aby przy następnym wyjeździe skupić się już na tym fajniejszym kraju...

Indonezja to jest kosmos wielu kultur, właściwie każda wyspa to jest odrębny świat. Bali jest z nich może najbardziej odległym kręgiem kulturowym od pozostałych wysp. W końcu to ostatnia enklawa hinduizmu w cały archipelagu. Próba budowania sobie wyobrażenia o Indonezji na podstawie Bali jest zupełnie chybiona. Jeżeli w pierwszym podejściu zrazisz się do Bali (a zapewne tak będzie), a mimo to następnego roku jednak pojedziesz na przykład na Sulawesi (czy jakąkolwiek inna wyspę) to odkryjesz zupełnie inną kulturę, innych ludzi.

Z Bali jest także ten problem, że wyspa stała się bardzo popularna więc musisz być bardzo dobrze przygotowany by unikną turystycznego magla.

Oczywiście nie siedzę w Twojej głowie, nie znam Twoich oczekiwań - ja jednak skupiłbym się na samych Filipinach skoro tutaj masz bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
#228 PostWysłany: 04 Lut 2023 17:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
To może i ja zapytam.
Laduje w Manili późno okolo 20. i w związku z informacjami, żeby jednak byc w Manilii dzień przed powrtotem do Europy.
Zastanawia mnie ile dni zostać w Manili.
Koniecznie chce odwiedzic Siargao - i tam jednak zostać dłużej może nawet całe 7 dni. Z uwagi na warunki surferskie,
wcześniej Boracay ,ale sie do tego nie przywiązuje, pytanie czy warto.
Caly pobyt to okolo 17 dni.
więc plan jest taki Manila - Boracay - Siargao- Manila. Pytanie tylko do bardziej zorientowanych jak to podzielić terminowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 04 Lut 2023 19:58 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Jak dla mnie to Manila zasługuje na jeden pełny dzień, a Boracay na może 3, także widzę jeszcze potencjał na coś jeszcze jeśli chcesz spędzić 7 dni na Siargao. Może tarasy ryżowe na Luzon? Może czekoladowe wzgórza, ale to już trochę na styk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 05 Lut 2023 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Byłem wiele razy na Filipinach i ani razu no boracay , więc da się to odpuścić. Może z Siargao skoczyć na Camiguin a potem na Panglao nie stracisz dużo czasu na transfery a zobaczysz różnorodność Filipin. Trudno cos radzić jak ludzie nie napiszą czego oczekują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#231 PostWysłany: 05 Lut 2023 13:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Ja ogolnie oczekuje chillowania, mozliwosci uprawiania sportu czyli surfing,
mało miejsc turystycznych + niezle miejsce do jedzenia.
Małe potrzeby
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 05 Lut 2023 13:37 

Rejestracja: 31 Lip 2022
Posty: 25
Loty: 49
Kilometry: 103 449
Niestety ale w moim przypadku wyrwanie się na taki czas to już mega sukces jako Ojciec i Mąż:) Wyjazdy niestety musimy dzielić bo mamy trójkę dzieciaków i dlatego pojawia się wyjazd w pigułce na Filipiny&Bali.

Mam 26 dni, bilet z Wawy do Cebu (lądowanie w Cebu 26.10 i powrót z Bali (wylot po północy 19.11) i chciałbym to jakoś podzielić na fajny wypad gdzie jest trochę:
- chillout na plaży
- podróży skuterem po różnych lokalnych atrakcjach
- zobaczenia miejsc ktore warto zobaczyć
- nurkowania i jakiś wycieczek po wyspach
- wieczornego wyskoczenia do knajpki wieczorem

Stąd te dwa miejsca, bo nie wiem kiedy znowu będę mógł się wyrwać z domu/pracy na taki czas, a chciałbym "spróbować" trochę Filipin i Indonezji. Do tej pory podróże głównie po europie, ostatnio Tajlandia ale tez z jej bardziej turystyczną stroną jak Patong czy Phi Phi, Ao Nang czy Khao Sok. Niestety ogranicza mnie czas którego na obecna chwilę niestety nie wydłuże:(


jaszon napisał(a):
Dzielenie tak krótkiego czasu na dwa tak rozległe kraje wydaje mi się średnim pomysłem. Efekt jest zazwyczaj taki sam - wpadasz w centrum przemysłu turystycznego i wynosisz kiepskie doświadczenia. Fakt, że akurat 9 dni na Bali mogłoby pozwolić spróbować zobaczyć tę niezwykle ciekawą wyspę trochę w poprzek turystycznej masówki.
Wracając do Twojej koncepcji:
Cytuj:
...trochę Filipin i trochę BALI aby przy następnym wyjeździe skupić się już na tym fajniejszym kraju...

Indonezja to jest kosmos wielu kultur, właściwie każda wyspa to jest odrębny świat. Bali jest z nich może najbardziej odległym kręgiem kulturowym od pozostałych wysp. W końcu to ostatnia enklawa hinduizmu w cały archipelagu. Próba budowania sobie wyobrażenia o Indonezji na podstawie Bali jest zupełnie chybiona. Jeżeli w pierwszym podejściu zrazisz się do Bali (a zapewne tak będzie), a mimo to następnego roku jednak pojedziesz na przykład na Sulawesi (czy jakąkolwiek inna wyspę) to odkryjesz zupełnie inną kulturę, innych ludzi.

Z Bali jest także ten problem, że wyspa stała się bardzo popularna więc musisz być bardzo dobrze przygotowany by unikną turystycznego magla.

Oczywiście nie siedzę w Twojej głowie, nie znam Twoich oczekiwań - ja jednak skupiłbym się na samych Filipinach skoro tutaj masz bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#233 PostWysłany: 05 Lut 2023 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Sa dwa surferskie regiony na Filipinach - Baler i Siargao.
Ogólnie lądując okolo 20.00 w Manilii - jesli nie ma sensu tam siedzieć, a do tego wszyscy mówią, żeby w Manilii być dzień przed powrotem do Europy, uznałęm, że najlpeiej ucieć.
Problem polega na tym, czy jest sens ew. bookowac lot do Siargao/ Boracay na ten sam dzień, ew. czy są jakies nocne busy do Baler.
A potem leciec z Baler do Boracay/Siargao to też pewnie przez manile.
Widzę, że jest jakieś lotnisko Baguio Lokan 120 km od Baler, Manila airport okolo 150 km, no ale pytanie jak z dojazdami do Baler.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 13 Mar 2023 20:00 

Rejestracja: 15 Lut 2021
Posty: 28
Loty: 33
Kilometry: 122 452
Przeczytałam już 3 razy ten wątek+ 3 inne+ trochę blogów i nadal mam mętlik jak ułożyć plan.
Przylatuję 25.04 do Manili i tego samego dnia lecę do Legazpi+ transfer do Donsol.
Kolejnego dnia mam nadzieję zobaczyć rekiny wielorybie. Pływanie trwa 3-4 h, wypływa się wczesnym rankiem. Zatem planuję jeszcze tego samego dnia wrócić do Legazpi. Zastanawiam się też czy warto zostać tam jeden dzień dłużej, bo np. są ładne ścieżki dookoła wulkanu albo czy ktoś próbował tam MTB?
26 lub 27.04 lot do Cebu+transfer na Bohol na 3 dni. w te 3 dni chcę popływać, pojeżdzić skuterem i zmieścić transfery.
30.04Cebu/Bohol--> PPS i tu mam pełną dowolność, z tym że 5.05 muszę być w Manili wieczorem, ponieważ 6go rano wylatuję z Filipin.

Czy co do powyższego macie jakieś zastrzeżenia? ma to sens? Kompletny brak?
Co do pobytu to chcę skorzystać ze snorkowania +plaże+ boat trip. raczej spokój niż imprezy karaoke, spływy rzeką i tego typu atrakcje.
Czy mając niewiele czasu na Bohol zapuszczać się na Apo?
Czy warto wynająć skuter na Palawanie i się nim przemieszczać od PPS do El Nido zjeżdżając po drodze np. do San Vicente? czy lepiej zdać się na trycykl?
Nie znalazłam też sensownego rozwiązania powrotu z Palawanu do Manili, który spełnia warunki: tanio, szybko, bez konieczności robienia zbędnych km. Czy może ktoś również mi wyjaśnić, dlaczego przy małej liczbie dni odpuścić Coron a skupić sie tylko na El Nido?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 14 Mar 2023 00:28 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Przy tak skromnym zasobie czasu to ja bym zrezygnował z Bohol i skupił się na Palawanie. Lor na Cebu, potem prom i dalszy transfer zajmie CI praktycznie dzień i potem podróż do Puerto Princesa kolejny dzień. A masz tych tylko 10.

Z Puerto Princesa do El Nido czy wcześniej do Sam Vincent tricyklem raczej nie dojedziesz bo to za duży dla nich dystans. Jednak na tej trasie jeżdżą busy i vany więc nie ma problemu.

Sam El Nido jest dość paskudne (zatłoczone, mega turystyczne, kramy i sklepiki) - już lepiej zatrzymać się w może kilometr dalej położonym Corong Corong.

Jak odpuścisz Bohol to powinno Ci starczyć czasu aby pojechać także do Coron City.
Góra
 Profil Relacje PM off
lubiepodrozowac lubi ten post.
 
      
#236 PostWysłany: 30 Maj 2023 13:18 

Rejestracja: 09 Lip 2019
Posty: 5
Cześć,
korzystając z Waszych rad i innych forum, blogów, staram się ułożyć najbardziej optymalnie wyjazd. Głównie Island Hopping, snorkling, zwiedzanie na skuterze. Planowo mamy być o 5:30 rano w Manili. Zamysł jest taki, żeby od razu przedostać się na Coron samolotem. Nie mamy problemu z częstym przemieszczaniem się z pkt A do pkt B, bo tak zawsze wyglądają nasze wakacje, więc plan wstępnie tak ułożyłem:
Manila- CORON 12.lis
CORON 12-15.11 (3 noce - island hopping, odpoczynek po podróży)
EL NIDO 15-18.11 (island hopping)
San Vicente 18-20.11
Puerto Princessa 20-22.11 (rzeka podziemna)
Bohol/Panglao 22-25.11 (rekiny wielorybie, wyraki, czekoladowe wzgórza)
Manila 25-26 (nocleg przed powrotem do Europy)
Powrót DXB 16:55 26.lis

Jak uważacie?
W San Vicente mam rezerwację w miejscu, które jest tutaj polecane na grupie. Czy macie może do podzielenia się noclegami w Coron/Bohol/Panglao? Najlepiej chatki, blisko plaży, low cost :)

Dzięki i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 30 Maj 2023 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Na rekiny musisz liczyc co najmniej pol dnia a moze i wiecej, trzeba sie tluc lodka z Panglao do Oslob uwazaj od kogo kupujesz bo strzsznie klamia i nie wliczaja np tuk tuka na Oslob do miejsc gdzie sa rekiny

Co do noclegu na Bohol .. polecam Island View Beachfront Resort na Andzie cisza spokoj
Góra
 Profil Relacje PM off
Konrad Bartyzel lubi ten post.
 
      
#238 PostWysłany: 30 Maj 2023 14:26 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
Konrad Bartyzel napisał(a):
:
Manila- CORON 12.lis
CORON 12-15.11 (3 noce - island hopping, odpoczynek po podróży)
EL NIDO 15-18.11 (island hopping)
[...]
Czy macie może do podzielenia się noclegami w Coron/Bohol/Panglao? Najlepiej chatki, blisko plaży, low cost.

W Coron to raczej trudno będzie o chatkę blisko plaży. W mieście i w jego pobliżu nie ma plaż.

W kategorii chat przy plaży nie wymieniłeś El Nido - i słusznie bo takich w samym miasteczku nie ma - ale jeśli wybrałbyś na miejsce noclegu Corong Corong, położone ok. 2,5 km na południe od przystani promowej w El Nido, to tam wzdłuż bardzo długiej plaży znajdziesz sporo resortów z chatami czy domkami przy plaży.
Za przejazd tricyklem z przystani promowej do Corong Corong zapłaciliśmy 100 PHP.

My zatrzymaliśmy się w Telesfora Beach Cottage - za noc (chata 2 -osobowa z klima i łazienką, mała, ale nam zupełnie wystarczyła) ze śniadaniem płaciliśmy 1522 PHP (ok. 121 PLN). W Corong Corng jest pełna infrastruktura - knajpki, agencje turystyczne gdzie można kupić rejsy, łodzie startują z tej plaży.
Tutaj kilka zdjęć plaży, przy której jest Telesfora Beach Cottage:

Image

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#239 PostWysłany: 30 Maj 2023 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 305
Loty: 74
Kilometry: 275 193
niebieski
Corong Corong jak najbardziej, taki widok mielisny z pokoju w Doublegem Beach Resort do el Nido z buta albo tricyklem Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#240 PostWysłany: 20 Lip 2023 15:23 

Rejestracja: 03 Lip 2023
Posty: 35
Hej, mam taki dylemat - planuję na ok. 1,5 mca Filipiny lub Tajlandię i Filipiny luty/marzec. Wstępnie był ustalony plan (z grubsza oczywiśie)-miałam kupić loty multicity Waw-Bkk a powrót z Manilldo Waw. Taki był wstępny plan:
10 luty lot WAW-BGK wieczorem 10 lutego wylot z Wawy, w Bgk o 5 rano 12 lutego (po drodze 21 h postoju w Stambule i zwiedzanie organizowane przez Turkish Airlines )
12, 13 luty-Bgk
13 lutego wieczorem lot do Krabi
13-20 luty – Krabi, zwiedzanie okolicznych wysp
20 luty lot do Palawanu do Puerto Princessa
20 lutego wieczorem jakiś transport z Puerto Princessa-----do →Port Barton
20-27 lutego Port Barton chill,
27 luty – 4 marca El Nido (chill i Island hoppingi)
4 marca ---transport statkiem do→ Coron
4-8 marca – Coron (piękne Island Hoppingi)
8 marca ----→Boracay samolotem?
8-12 marca – Boracay
12 marca --→ Siargao – lot z Boracay z przesiadką w Cebu
12 marca wieczorem jesteśmy Siargao – i zostajemy tam do 30 marca
(surfing, chill)
30 marca np. 15.50 lot z Siargao do Manili
31 marca lot Manila-Waw o 7.50, z przesiaadką (2.45 h) w Stambule
w Wawie 31 maca o g. 18.15

wszystko wydawało się super, do momentu, gdy zerknełam na wewnętrzne loty, tzn większość jest w bardzo dobrych cenach, poza połączeniem z Krabi do Palawanu.....pomijając fakt, że są tam konieczne 2 przesiadki - to akurat byłoby do przeżycia, jednak spojrzalam na cenę i wychodzi bardzo drogo - bilet na luty wychodzi obecnie z 800 zł, zas z dnia na dzien jak patrzę to loty nawet 1200 zł -1500 kosztują......i zastanawiam się, czy to jest warte kombinowania........czy możecie napisać z doświadczenia, czy dobrze myślę, że nie ma chyba sensu upierać się przy tej Tajlandii, bo stamtąd na Filipiny to już jednak sporo przysłowiowego zachodu i cena biletów spora, czy dobrze myślę, że Tajlandię chyba warto zostawić na inny raz ? z Bangkokiem, którego trochę mi nie ukrywam szkoda, bo akurat Manila nie jest jakaś kusząca........czy dobrze myślę, ze tajskie wyspy nie biją na głowę w niczym filipińskich island hopingów? bo tak mi się wydaje, że lepiej skupic się tylko na Filiinach....co Wy na to?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group