Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
#201 PostWysłany: 12 Sty 2020 13:42 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
sprawa bagazu jest bardzo wazna w wielu momentach

np. 90% ludzi z El na Naspan jedzie skuterem. jezeli chcesz spac na Nacpan jak pojedziesz z walizkami skuterem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#202 PostWysłany: 13 Sty 2020 09:19 

Rejestracja: 08 Sty 2020
Posty: 9
Kian napisał(a):
sprawa bagazu jest bardzo wazna w wielu momentach

np. 90% ludzi z El na Naspan jedzie skuterem. jezeli chcesz spac na Nacpan jak pojedziesz z walizkami skuterem?


Przecież najwyżej weźmiemy jeden większy plecak turystyczny, nie plastikową walizkę w kwiatuszki... Luz..

Nocleg na Nacpan odradzili mi na trip advisorze, więc chyba zrezygnujemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#203 PostWysłany: 23 Sty 2020 21:21 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Żeby było na temat, to mam taki plan, żeby w drodze powrotnej z El Nido do Puerto Princesa zatrzymać się gdzieś na jedną nockę. Najbardziej mi do gustu przypadło San Vicente, ale nie mogę nigdzie wyczytać, że bez problemu tam dojadę.
Jedyny konkretny opis, jaki znalazłem, to trasa z przesiadką w Roxas, czyli mocno dookoła i do tego nie wiadomo, czy się ta przesiadka uda.
Ktoś tam jeszcze łódką płynął, ale to też mi nie bardzo pasuje.
Jak nie znajdę transportu, to pojadę do Port Burton, ale jednak wolałbym San Vicente...

Ktoś może potwierdzić, że w El Nido bez większych problemów znajdę kogoś, kto mi coś zorganizuje, co mnie nie zabije i nie doprowadzi do bankructwa?
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#204 PostWysłany: 23 Sty 2020 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 310
niebieski
My planujemy drogę w odwrotnym kierunku to znaczy chcemy się dostać z San Vicente (śpimy w VICTORIA Beach House) do El NIDO. Zakładamy, że dojedziemy do skrzyżowania (H9P7+9G) trycyklem i dalej łapiemy busa do El NIDO - tak to sobie wymyśliliśmy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#205 PostWysłany: 24 Sty 2020 11:13 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Takie coś jeszcze znalazłem: https://www.thepoortraveler.net/2018/06 ... an_Vicente
Poza tym odpisał mi właściciel hotelu, do którego mam zamiar jechać:
Cytuj:
Normaly at 2pm and sure at 6pm from bus terminal elnido near market.here tel no of van company 09309251208
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off
DERKER lubi ten post.
DERKER uważa post za pomocny.
 
      
#206 PostWysłany: 06 Wrz 2022 17:59 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
-- 06 Wrz 2022 17:59 --

Chciałbym się z wami skonsultować w sprawie fragmentu mojej podróży. Obecnie mam przylot z Manili do Caticlan z samego rana, potem dwa noclegi na wyspie Boracay i jeszcze jeden kolejny już na lądzie przy lotnisku. Wylot z Cathiclan wieczorem czwartego dnia.
Zastanawiam się jednak czy nie zerwać się trzeciego dnia z rana i nie pojechać do Iloilo. Chciałbym tam zobaczyć zabytkowe kościoły. Czwartego dnia wieczorem wyleciałbym z Iloilo. Zdaje sobie sprawę, że choć to mniej niż 200 km to podróż zajmuje 6 godzin. Czy jestem w stanie w tym dość krótkim czasie zwiedzić Iloilo i okolice (zależy mi tylko na kościołach, reszta przy okazji)? Czy coś mnie ominie jeśli na Boracay spędzę tylko półtora dnia? Nie jestem typem plażowicza, a bardziej mniej interesują zabytki, więc pomyślałem że powinno starczyć.
Wady drugiego rozwiązania to strata jednego noclegu i loty oraz konieczność kupienia noclegu i lotu z Iloilo (łącznie jakieś 200-250zl) oraz koszt przejazdu autobusem.
Nie mniej jednak Iloilo jest jedynym miejscem, które zostałoby mi do zwiedzania na Filipinach. Mam jeszcze co prawda plan na wyjazd na Palawan i Coron, ale to Iloilo wciskane tam było by chyba jeszcze bardziej na siłę.

-- 06 Wrz 2022 17:59 --

Chciałbym się z wami skonsultować w sprawie fragmentu mojej podróży. Obecnie mam przylot z Manili do Caticlan z samego rana, potem dwa noclegi na wyspie Boracay i jeszcze jeden kolejny już na lądzie przy lotnisku. Wylot z Cathiclan wieczorem czwartego dnia.
Zastanawiam się jednak czy nie zerwać się trzeciego dnia z rana i nie pojechać do Iloilo. Chciałbym tam zobaczyć zabytkowe kościoły. Czwartego dnia wieczorem wyleciałbym z Iloilo. Zdaje sobie sprawę, że choć to mniej niż 200 km to podróż zajmuje 6 godzin. Czy jestem w stanie w tym dość krótkim czasie zwiedzić Iloilo i okolice (zależy mi tylko na kościołach, reszta przy okazji)? Czy coś mnie ominie jeśli na Boracay spędzę tylko półtora dnia? Nie jestem typem plażowicza, a bardziej mniej interesują zabytki, więc pomyślałem że powinno starczyć.
Wady drugiego rozwiązania to strata jednego noclegu i loty oraz konieczność kupienia noclegu i lotu z Iloilo (łącznie jakieś 200-250zl) oraz koszt przejazdu autobusem.
Nie mniej jednak Iloilo jest jedynym miejscem, które zostałoby mi do zwiedzania na Filipinach. Mam jeszcze co prawda plan na wyjazd na Palawan i Coron, ale to Iloilo wciskane tam było by chyba jeszcze bardziej na siłę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#207 PostWysłany: 13 Wrz 2022 07:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
@adam1987

Jesli chodzi o Boracay to nie ma sensu ostatniego noclegu brac przy lotnisku , z wyspy spokojnie dostaniesz sie do Caticlan nawet jesli chodzi o lot z samego rana. Na Boracay jest co robic i widokowo jest super czy do wychillowania , nie trzeba lezec plackiem na plazy. Ogolnie jesli interesuja Cie bardziej zabytki to na Filipinach wiele ich nie ma - glownie piekna przyroda , wyspy i krajobrazy , mam nadzieje ze przemyslales dobrze swoja destynacje jesli wybierasz sie po raz pierwszy.

Co do Iloilo , jesli chodzi o samo miasto i okolice to nie ma tam nie wiadomo czego do zwiedzania ( aczkolwiek interesuja Cie koscioly , na co ja jakos nie zwracam bardzo uwagi wiec moze sie myle ) , ja spedzilem tam jeden dzien i zupelnie wystarczylo , za to w okolicy blizszej lub dalszej sa bardzo fajne miejsca , jeszcze nie zepsute przez masowa turystyke , ktore polecam ( Gigantes Islands , Guimaras Island ) no ale na to to juz trzeba wiecej czasu poswiecic i miec kilka dni przynajmniej. No i nie ma tam zabytkow ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adam1987 lubi ten post.
adam1987 uważa post za pomocny.
 
      
#208 PostWysłany: 13 Wrz 2022 09:16 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Dzięki za obszerną odpowiedź. Zdaje sobie sprawę, że Filipiny to przede wszystkim jednak przyroda, sam zamierzam pokręcić się m.in. na północ od Manili (gdzie akurat po za przyrodą i tarasami ryżowymi jest ciekawe historycznie miasto z czasów kolonialnych - Vigan) po Cebu, Bohol i okolicy. Natomiast Boracay traktowałem jako taki wypad na plaże i „żeby zaliczyć”, bo jest to jednak chyba miejsce mocno zmienione pod turystykę masową. Dzięki za potwierdzenie, że Iloilo to miejsce średnio ciekawe, mam więc nadzieję, że się wyrobie ze wszystkim w tym moim ograniczonym czasie, bo oczywiście się jednak zdecydowałem na zmianę planów. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#209 PostWysłany: 18 Sty 2023 23:56 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 246
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Witam, podpowiedzial by ktoś czy dobry plan?
18.03 przylatuje wieczorem do Manili
18.03-20.03 w stolicy
20.03-26.03 wylot na Panglao, zwiedzanie wyspy
26.02-27.03 prom z Panglao do Cebu, jeden dzień na Cebu
28.03-01.04 Boracay
01.04-06.04 Palawan, 06.04 wylot do Manili, odlot o 23 do Europy.

Jakieś atrakcje szczególnie polecane, gdzieś spędzić więcej/mniej czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#210 PostWysłany: 19 Sty 2023 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
2 dni w Manili i 1 w Cebu trochę wydają się bezsensu, chyba że masz jakieś konkretne plany z tym związane...
imho szkoda tracić czasu na miasta na Filipinach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#211 PostWysłany: 19 Sty 2023 08:33 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Nie wiem o której ten wylot na Panglao, ale jeśli rano, to właściwie zostaje tylko jeden pełny dzień w manili. Ja w przeciwieństwie do pozostałych polecam. Zawsze to trochę odpoczynku po długim locie. Stare miasto w Manili i fort są ok, do tego bezpłatne muzeum narodowe i już cały dzień z głowy. To tak żeby na początek coś o samym kraju się dowiedzieć jak ktoś lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#212 PostWysłany: 19 Sty 2023 09:59 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 246
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Tak słyszałem o Manili że niezbyt interesującą, ale chciałem już zobaczyć tą stolicę, najwyżej bym mógł zostać tylko jeden dzień, chociaż jeszcze zobaczę co tam za atrakcje są.
Czyli w Cebu nie ma nic totalnie? To jeszcze muszę sprawdzić czy z Panglao nie ma jakiś lotów bezpośrednio na Boracay/Palawan albo czy nie wyjdą podobnie cenowo co prom+lot z Cebu.

Jakieś porady dotyczące wybrania miast na nocleg w Panglao i Palawanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#213 PostWysłany: 19 Sty 2023 13:51 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
A jakie bilety masz już kupione? I jakie atrakcje Cię interesują?
Jeżeli chodzi o Cebu na 1 dzień zgadzam się, stracony czas o ile nie masz tam czegoś konkretnego co koniecznie chcesz zobaczyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#214 PostWysłany: 19 Sty 2023 14:54 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Lotów bezpośrednio raczej nie będzie z Panglao, ale Cebu pacific sprzedaje normalnie łączone loty, więc nie ma co sobie robić takiej specjalnej przerwy w Cebu (mieście). Samego Cebu nie polecam, ale na wyspie jest kilka ciekawych atrakcji jak np. wodospady Tumalog, w których fajnie się pokąpać. Niestety to 3-4 godziny drogi, choć kilometrowo nie wydaje się tak daleko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#215 PostWysłany: 19 Sty 2023 15:06 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 246
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Póki co mam jedynie bilety do Manili, jeszcze są 2 miesiące do lotu, więc lokalnych biletów nie mam, dopiero od wczoraj się rozglądałem.

Ale posiedziałem trochę dzisiaj i się zastanawiam teraz nad:
18.03 przylot wieczorem do Manili, 19.02 zwiedzanie stolicy
19.03 wieczorem wylot na Bohol
19-28.03 wypoczywania, zwiedzanie Bohol, wynajęcie skuterka może i pojeżdżenie po wyspie
28.03 wylot na Boracay z Pangla, przesiadka w Cebu
28.03-01.04 pobyt na Boracay, jest to dosyć mała wyspa i się zastanawiam czy nie ukrócić jednego dnia i spędzić dłużej na Palawanie? A dokładnie to w okolicach El nido, bo chyba cały pobyt się tam odbędzie?
01.04-06.04 Przylot na Palawan, transfer na El nido i pobyt, zwiedzanie tam, może wynajęcie skutera
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#216 PostWysłany: 19 Sty 2023 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Jak chcesz pomocy , to napisz co tak naprawdę chcesz robic na filipinach. Jeden jedzie plazowac, drugi imprezowac, trzeci szukac zony a czwarty zobaczyc rozne regiony filipin, island hoping itp. Bez tego nikt ci nie pomoze.
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#217 PostWysłany: 19 Sty 2023 16:05 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 246
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Głównie pozwiedzać, trochę poplazowac, trochę ponurkowac, może się słyszę na pierwszy snorkeling. Imprezy to nie jest jakiś mój pierwszy wybor, gdzieś na pewno wyskocze, ale bez też dam radę. Żony też nie szukam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#218 PostWysłany: 19 Sty 2023 16:50 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Chyba nie ma teraz bezpośrednich lotów z Panglao do Cebu, więc z tą przesiadką może być problem, ale jeśli zależy Ci koniecznie na tych 3 kierunkach to ostatecznie dojazd z portu na lotnisko nie jest jakiś koszmarny. A jeśli Ci nie zależy to Cebu i okolice mają sporo do zaoferowania, no tylko nie na jeden dzień, bo samo miasto jest takie se.
Tak samo Boracay-Palawan jest chyba z przesiadką w MNL, ale może słabo sprawdzam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#219 PostWysłany: 19 Sty 2023 17:19 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 246
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Tak są loty z przesiadkami, ale to nie jest jakiś wielki problem. Panglao-boracay leci przez Manila faktycznie. Zaś Boracay-Puerto Princesa pokazuje przez Cebu. Zastanawiam się teraz nad tym Boracay, czy 3 dni tam wystarcza? Jest to dosyć mała wyspa, czy może jakas wycieczka dniowa, albo dorzucić więcej dni na Panglao? Czy faktycznie prom na Cebu i jakieś wycieczki dniowe tam zrobić? Wodospady tumalog ktoś robił, orientuje się ile zajmie, jaki koszt wycieczki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#220 PostWysłany: 19 Sty 2023 18:02 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Jak już wspomniałem, wodospady polecam, ale niestety czas dojazdu z Cebu jest długi. Niby tylko trochę ponad sto kilometrów, ale jedzie się ze 3 godziny a lokalną komunikacją i cztery. Koszt samych wodospadów to chyba było z 50-70 php, drugie tyle za ewentualną jazdę od punktu poboru opłat do wodospadu, ale mi było przyjemniej podejść pieszo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group