Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 29 Sty 2022 14:22 
Awatar użytkownika

jeśli w czerwcu przygrzeje słonko to ciężko w Tbilisi zrobić 20km z buta, napisałeś jeszcze że po łaźniach to już wgl, ja po łaźniach byłem tak zmęczony że nic tylko bym się położył spać czułem się jak po mega wyczerpującym treningu, a poszedłem z rana bo tylko wtedy miałem czas, później siedziałem kilka godzin w restauracji bo się człowiekowi ruszać nie chciało, także jeśli już to łaźnie zostaw na koniec pobytu, tak jak poprzednicy, Batumi lepiej odpuścić, jak się Gruzja spodoba to przyjechać we wrześniu jeszcze raz poplażować :D
 Relacje PM off  

#182 PostWysłany: 30 Sty 2022 10:30 

Zeus napisał(a):
Z Ananuri do Ushguli to 400km, wam wyjdzie okolo 7-9h jazdy.

Jak macie lot z/do TBS to bym koncentrował bardziej ten region. David Gareja, Telawi, Rustawi no i Tuszetia. Batumi i Ushguli bym zrobił lecąc do Kutaisi gdzie bliżej.

- lot z/do TBS
- duzo czasu wychodzi na dojazdy - https://goo.gl/maps/8xqYnJ8x85QMY7sL8 - do zmiany
- zdublowane wpisy - do poprawy
- sluszna uwaga, aby podzielic na 2 podroze, na tym etapie skupic sie na wschodniej czesci kraju

dzieki
 Relacje PM off  

#183 PostWysłany: 13 Lut 2022 18:40 

Witam,

w kwietniu planuję wyjazd do Gruzji na 7 dni. Zamierzam nocować w Tbilisi, zwiedzić w ramach jednodniowych wycieczek miejscowości: Mccheta i Cminda Sameba. Dodatkowo Kutaisi, jako miasto, z którego mamy loty do i z Gruzji. Czy warto wybrać się również do Uplischice i Gori (to raczej przy okazji wizyty w Mccheta)?

Zastanawiam się, czy uda się "wyskoczyć" do Armenii na 2 dni - w planie Erywań, a także Garni i Klasztor Geghard, które są blisko stolicy? Czy w przypadku Armenii, lepiej byłoby wypożyczyć samochód czy skorzystać z połączeń jakiś lokalnych autobusów?

Będę wdzięczna za podpowiedzi ;)
 Relacje PM off  

#184 PostWysłany: 13 Lut 2022 21:29 
Awatar użytkownika

pierwszy raz do Gruzji? wszystko zależy od tego jakie masz oczekiwania od wyjazdu, i co najbardziej Cię interesuje, ja jakbym miał tydzień to na pewno poświęciłbym 2 dni na Tbilisi (miasto, łaźnie, kuchnia), z 2 dni na Kaukaz, i do tego dorzucił Kachetie albo Swanetie, w przypadku tygodnia myślę że nie warto skakać na 1/2 dni do Erywania, gdzie nocny pociąg jedzie tam 9 godzin, busiki jeżdzące za dnia około 6 godzin

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 13 Lut 2022 23:14, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#185 PostWysłany: 13 Lut 2022 21:55 

Tak, pierwszy raz. Armenią zainteresowałam się ze względu na bliskość i brak tanich lotów z Polski (Wizz lata z Budapesztu - przynajmniej jak dobrze pamiętam), ale zastanowię się, czy faktycznie nie lepiej zostać tylko w Gruzji.

Dziękuję za polecenie dodatkowych miejsc ;)

Czy do klasztoru Cminda Sameba da się dojechać i wrócić w ramach jednodniowej wycieczki z Tbilisi i to transportem publicznym? Czy wtedy lepiej wynająć samochód?
 Relacje PM off  

#186 PostWysłany: 13 Lut 2022 22:55 
Awatar użytkownika

da się, choć proponowałbym zostać choć na noc w Stepancmindzie przy dobrej pogodzie, a na następny dzień zaliczyć wodospady Gveleti i dolinę Tarek, nie ma co się tak śpieszyć z powrotem do stolicy

a jeśli nie kręcą was góry, to można 5 godzinnym komfortowym pociągiem czmychnąć do Batumi i stamtąd blisko na powrót z Kutaisi

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 13 Lut 2022 23:15, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#187 PostWysłany: 15 Lut 2022 18:39 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi, pewnie zostaniemy przy jednodniowym wypadzie ;)
 Relacje PM off  

#188 PostWysłany: 15 Kwi 2022 13:54 
Awatar użytkownika

niebieski
Hej,

Mam prosbe o komentarze do planu wyjazdu, lipiec, OJ - przylot Erywan, powrot Tbilisi, dwojka doroslych i dziewiecioletnia corka.

Pon - przylot do Erywania 3:35 rano, zwiedzanie Erywania.
Wt- wynajecie auta, ta czesc wyjazdu bazuje na doswiadczeniach @aeonflux
Autem: Garni 26km, 45min, Geghard 20min 10km, Zvartnots 60km, 1:30h, Eczmiadzyn Katedra 10min, 5km, Khor Virap 1h, 46km,, Areni 1h40, 90km lub Jeghegnadzor (nocleg). Lacznie?: ok. 5h, 237km
Przy wyjezdzie o 10:30 to daje 15:30 plus obiad i zwiedzanie, 20:35 zachod slonca, wiec zostaje 5h na zwiedzanie i obiad. Po 1h w kazdym miejscu. To dosc zajety dzien.
Sr - Armenia, auto dzien 2
Wyjazd ok. 9:00
Noravank 17km, 25min, Areni 15min, 6km, Vorotan Pas 60km, 1h 20min, Tatev monastery 1h40min, 85
Czw - Armenia, auto dzien 3
Wings of Tatev, Goris 40min, 21km, Zorats Karer 45min, 36km , Sisian lacznie: Lacznie 60km , 3h. .
Pt - Armenia, auto dzien 4
Shaki waterfall 15min, 6km,Vardenyats Pass, 120km, 2h20min, Noratus 63km, 1h30 , Sevanavank 45min, 40km total dnia: 219km, ponad 4h.
Sob - Armenia, auto dzien 5 powrot do Erywan na 10:00. Obiad, 15:30 pociag do Tbilisi.
Nd 12:11am przyjazd do Tbilisi, - zwiedzanie Tbilisi
Pon - przelot do Mestii, 9:00 do 10:30, odpoczynek w Mestii
Wt - trekking Mestia -> Ushguli dzien 1
Sr trekking Mestia -> Ushguli dzien 2
Czw trekking Mestia -> Ushguli dzien 3
Pt trekking Mestia ->Ushguli dzien 4, przejazd Ushguli -> Mestia
Sob przelot Mestia -> Tbilisi 11:00 do 12:30, Tbilisi
Nd wynajem auta z kierowca: Tbilisi - Borjomi - Rabati - Vardzia - Tbilisi
Pon wynajem auta z kierowca: Tbilisi - Ananuri's Castle, Arch of Friendship, Stepantsminda, Gergeti - Tbilisi
Wt - wylot o 5:00 rano z Tbilisi
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy

Ostatnio edytowany przez amphi, 15 Kwi 2022 15:46, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off  

#189 PostWysłany: 15 Kwi 2022 14:45 

niebieski

Tan punkt jak dla mnie nierealny.
 Relacje PM off
amphi lubi ten post.

#190 PostWysłany: 15 Kwi 2022 17:28 
Awatar użytkownika

i to grubo, albo Vardzia albo Rabati, i to jazda i powrót z Rabati to na cały dzień
 Relacje PM off
amphi lubi ten post.

#191 PostWysłany: 15 Kwi 2022 18:03 
Awatar użytkownika

Loty: 39
Kilometry: 50 016
amphi napisał(a):
Hej,
Pon wynajem auta z kierowca: Tbilisi - Ananuri's Castle, Arch of Friendship, Stepantsminda, Gergeti - Tbilisi
Wt - wylot o 5:00 rano z Tbilisi

bierz pod uwage ze loty Mestia<->Tbilisi (czy wlasciwie Natachtari - krajowe lotnisko w Tbilisi) sa czesto odwolywane z uwagi na pogode

ostatnie 2 dni sa jak dla mnie nierealne - tzn pierwszy nierealny a drugi mocno meczacy (ja bym nie robil takich tras dzien po dniu tylko sobie rozdzielil)

Konkretnie: Rabati + Wardzia sa do zrobienia w jeden dzien [jakby sie uprzec i wyjezdzac wczesnie rano z Tbilisi, wracajac wieczorem], ale Bordzomi do tego to juz za duzo. Do rozlozenia na 2 dni, albo byscie musieli zrezygnowac z Bordzomi / Rabati+Wardzi

A cala gruzinska droga wojenna w obie strony... niby do zrobienia w 1 dzien, jakby sie uprzec, ale zeby to mialo sens - znow trzeba by wyjezdzac wczesnie rano i wrocilibyscie wieczorem. Na pewno warto: wawoz Gergeti (zeby dojechac az do cerkiewki, trase do Cmindy Sameby [osobowka da rade bo jest asfalt... chyba ze trzeba bedzie jechac stara droga bo asfaltowka bedzie zamknieta, to wtedy zostaje spacer albo podwozka przez miejscowych lada niva :lol: ], doline Truso (koniecznie!!!), trawertynowe zrodla przy gruzinskiej drodze.

Rozwazcie tez kolejke linowa (wyjezdza na 2 900 z jedna przesiadka, kosztuje bodajze 30 gel od osoby) z Kobi - widoki sa tego warte. I latwo mozna sie poszczycic zdobyciem 3000 i zdziwic, jak zimno jest na takiej wysokosci :lol:

I generalnie jak mozecie to zostancie na noc w Stepancmindzie - wrazenia widokowe niezapomniane, np widok na 4 tysieczniki wprost z kwatery - a nie bedziecie tak gnac. Tak samo Tbilisi - pol dnia jakie macie zaplanowane to troche malo na to miasto (serio :D jak sie tam jest to ma sie ochote tylko wchodzic do kolejnych knajp).

Ale jak macie tak malo czasu i nie jestescie w stanie tego nijak wydluzyc to to, co musicie odwiedzic, to laznie siarkowe - wrazenia i zapach siary sa niepowtarzalne! :lol:

aaa i jeszcze co do wyliczen godzinowych w armenii - to jest kaukaz :D 240km czasami jedzie sie duzo wiecej niz 5 godzin (zwlaszcza jak jedziecie bocznymi drogami - co polecam, czuje sie wtedy prawdziwy klimat). zreszta Gruzji tez to dotyczy

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
 Relacje PM off
amphi lubi ten post.
amphi uważa post za pomocny.

#192 PostWysłany: 27 Kwi 2022 18:15 
Awatar użytkownika

niebieski
@Szymon2020 w planie jest 1.5 dnia w Tbilisi, bo pociag przyjezdza tuz po polnocy, wiec mamy w ten sposob caly dzien.

hmm, no to zostaje nam:

wariant 1:

Nd wynajem auta z kierowca: Tbilisi - Vardzia - Tbilisi

albo
wariant 2:
Nd wynajem auta z kierowca: Tbilisi - Ananuri's Castle, Arch of Friendship, Stepantsminda, nocleg Stepantsminda
Pon trekking w okolicy Stepantsminda, powrot popoludniowy do Tbilisi

Poswiecic Vardzia dla Stepantsminda czy nie ... oto jest pytanie :lol:
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
 Relacje PM off  

#193 PostWysłany: 27 Kwi 2022 22:01 
Awatar użytkownika

zależy od pogody, ja porannego widoku na Kazbek po przebudzeniu, i chodzących po ulicy świń i koni nie zapomnę do końca życia
 Relacje PM off
amphi lubi ten post.

#194 PostWysłany: 02 Maj 2022 15:13 
Awatar użytkownika

Loty: 39
Kilometry: 50 016
amphi napisał(a):
@Szymon2020 w planie jest 1.5 dnia w Tbilisi, bo pociag przyjezdza tuz po polnocy, wiec mamy w ten sposob caly dzien.

hmm, no to zostaje nam:

wariant 1:

Nd wynajem auta z kierowca: Tbilisi - Vardzia - Tbilisi

albo
wariant 2:
Nd wynajem auta z kierowca: Tbilisi - Ananuri's Castle, Arch of Friendship, Stepantsminda, nocleg Stepantsminda
Pon trekking w okolicy Stepantsminda, powrot popoludniowy do Tbilisi

Poswiecic Vardzia dla Stepantsminda czy nie ... oto jest pytanie :lol:

trudny wybor :D ale ja bym sie raczej sklanial ku 2 opcji. Gruzinska Droge lepiej rozlozyc na 2 dni (jechac wte i wewte po niej w 2 strony to tak jak lizac lizaka przez szybe - z uwagi na widoki i nagromadzenie ciekawych miejsc przy niej nie nastawiajcie sie na szybka jazde - z postojami to 4-5h spokojnie w jedna strone :D )

Z tym ze trekking w Stepancminda bym zamienil na Gergeti, doline Truso i wzmiankowana przeze mnie wyzej kolejke linowa [mysle ciezko bedzie z trekkingiem wyrobic sie tak zeby wylezc gdzies i wrocic w rozsadnym czasie tak zeby dotrzec na wieczor w Tbilisi i rano leciec do PL - pewnie skonczyloby sie tak ze wrocilibyscie do Tbilisi pozno wieczorem]

A tak to np mozecie pozwiedzac w/w miejsca, zajechac do Tbilisi np. na 17 (w poniedzialek) nawet jeszcze w lazniach sie odswiezyc i pojsc na chinkali :lol: i na lajcie jechac na lotnisko

(biorac pod uwage ze macie lot o 5 rano - wegetacja w nocy na lotnisku nie jest zla opcja, bo mozecie wyczaic moment otwarcia checkinu, szybko tam podejsc i nie stac w dlugasnej kolejce o 3 w nocy :D

No i nie musicie sie zrywac w srodku nocy, bo mozecie pojechac ostatnim autobusem miejskim ok. 23 i byc przed polnoca na lotnisku)

Aczkolwiek ta opcja (tzn. z noclegiem w Stepancmindzie) ma sens wylacznie przy dobrej pogodzie - jak bedzie sciana deszczu, to jechanie do Stepancmindy mozna sobie darowac (wiekszosc atrakcji na Gruzinskiej Drodze wiaze sie z oblednymi widokami na gory)

Chociaz Wardzie tez oczywiscie warto zobaczyc (polecam droge przez Calke i jezioro Parawani) - ja bym zrobil tak, ze jak w Stepancmindzie bedzie dobra pogoda, to tam jedzcie - a jak nie, to do Wardzi :D

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
 Relacje PM off
amphi lubi ten post.

#195 PostWysłany: 06 Maj 2022 13:48 

Loty: 52
Kilometry: 100 521
Czy jest opcja przejazdu marszrutką z Bordżomi do Wardzi? Marszrutki jadące z Kutaisi lub Tibilisi zatrzymują się w Bordżomi i można się dosiąść, czy nie ma co liczyć na 2 wolne miejsce?
Zastanawiam się jak zorganizować jednego dnia wyjazd z Kutaisi, dojazd do Bordżomi, zwiedzanie i nocleg w tym miejscu. Następnego dnia Wardzia i przejazd do Tbilisi. Czy może lepiej pierwszego dnia od razu do Wardzi, po zwiedzaniu nocleg w Bordżomi i następnego dnia wyjazd do Tbilisi? Ale czasowo mi się to nie spina, nie wiem jak inni ogarniają używając publicznego transportu. Z tego co wyczytałam to pierwszy bus z Kutaisi wyjeżdża o 8.30 do Achalciche, czas jazdy 3-4h. Z Achalciche bus do Wardzi o 12:20, czas jazdy 1.5 h. Wardzia zwiedzanie około 1.5-2h, to mamy 16. A ostatnia marszrutka z Wardzi do Achalciche odjeżdża o 15.00. Czy może coś źle przytoczyłam? Pomocy :)
 Relacje PM off  

[ 195 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość