Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Taj Mahal z New Delhi
#1 PostWysłany: 12 Mar 2018 14:54 

Rejestracja: 20 Lip 2014
Posty: 16
witam
planujemy 1 dniowa wycieczke z New Delhi do Taj Mahal.

znalazlem pociag

https://indiarailinfo.com/train/timetab ... 26/450/664
zastanawiam sie czy trzeba robic rezerwacje online ? czy nie kupic lepiej na miejscu biletow w kasie ??

druga sprawa

bilety wstepu do Taj Mahal
lepiej kupic online czy w kasie ? (czy jest cos takiego jak limit wejsc ?

Pozdrawiam
Pawel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 12 Mar 2018 14:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
pociagi-w-indiach,1099,18101
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 30 Mar 2018 14:49 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 405
niebieski
krócej w Taj Mahal:
http://podroze.onet.pl/aktualnosci/maks ... hal/4fxpst
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Maj 2018 11:45 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Jednodniówka z Delhi ma jedną wadę. W Taj Mahal będziesz z kupą turystów dowożonych autokarami. Ja byłem o świcie zaraz po otwarciu i było super. Mało ludzi, brak kolejek itd. Niestety wymusza to nocleg w Agrze, która dla mnie osobiście była koszmarna :)

Po Taj Mahal polecam jeszcze Agra Fort na jakieś 1,5 godziny i uciekać stamtąd ;)
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Cze 2018 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
W Taj Mahal polecam wziąć przewodnika :mrgreen:
Osobiście za tym nie przepadam, ale my trafiliśmy na takiego który śmiesznie opowiadał.
Tylko klasycznie nie dajcie się po wszystkim zaprowadzić do jego kolegi który prowadzi sklep z pamiątkami :mrgreen: :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Paź 2018 09:27 

Rejestracja: 17 Wrz 2011
Posty: 63
Loty: 10
Kilometry: 24 346
Stolar1 napisał(a):
witam
planujemy 1 dniowa wycieczke z New Delhi do Taj Mahal.

znalazlem pociag

https://indiarailinfo.com/train/timetab ... 26/450/664
zastanawiam sie czy trzeba robic rezerwacje online ? czy nie kupic lepiej na miejscu biletow w kasie ??

druga sprawa

bilety wstepu do Taj Mahal
lepiej kupic online czy w kasie ? (czy jest cos takiego jak limit wejsc ?


1-dniowa wycieczka z Delhi do Agry niestety raczej nie ma sensu. Po pierwsze, pociąg z dużym prawdopodobieństwem złapie opóźnienie, nawet jeśli rusza z New Delhi. Po drugie, Taj Mahal najlepiej zwiedzać albo z samym świtem, albo o zachodzie słońca. W środku dnia mija się to z celem nie tylko ze względu na tłumy (te akurat tam będą zawsze), ale ze względu na doznania wizualne - najlepiej jeśli słońce jest nisko położone.
Na Taj żeby go na spokojnie obejrzeć, trzeba poświęcić ze 2 godziny na pewno.

Niestety sama Agra to koszmarny, 2-milionowy slums ale oprócz Taj warto zobaczyć też inne miejsca: Agra Fort, "baby Taj", grobowiec Akbara w Sikandrze, może targ, ogrody na przeciwko Taj, po drugiej stronie Jamuny. Jak ktoś ma 2 dni to w drugi dzień można podjechać do Fatehpur Sikri czyli ok 40 km od Agry. Na wszystko potrzeba 2 dni, przy czym o ile pamiętam Taj Mahal jest zamknięty w czwartek, więc musisz się jeszcze wcelować w odpowiedni dzień tygodnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Paź 2018 22:43 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Pytanie jest pewnie już nieaktualne ale skoro wróciliśmy do tematu to:
-czy wycieczka 1-dniowa ma sens.? Tak, wszystko zależy od tego jaką ilością czasu się dysponuje.
Ja spędziłem w sierpniu br w Agrze kilka godzin,zobaczyłem to co w tym czasie dało się i chciałem zobaczyć i wróciłem zadowolony,
-pociąg Gatimaan Expres wyjechał planowo z Delhi i też planowo zajechał do Agry.Podobnie z powrotem do Delhi.
-Taj Mahal zamknięty jest w PIĄTKI, nie w czwartek!
-bilety kupiliśmy na miejscu bez żadnych problemów i stania w kolejce
-przed wejściem odbywa się kontrola,zabrać z sobą można najbardziej potrzebne rzeczy:pieniądze,aparat,telefon,parasol,napoje ale żadnej żywności i innych przedmiotów
-polecam przewodnika po angielsku ,a przede wszystkim firmę , z której pomocy korzystaliśmy przez 4 dni w podróży po Indiach
https://www.tripadvisor.in/ShowUserRevi ... sthan.html spisywali się naprawdę świetnie!
Oczywiście dwa dni w Agrze to lepiej niż 1 dzień :D ale ,jak nie można więcej to....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Sty 2019 13:27 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
To jeszcze dodam coś od siebie.

Najlepiej zwiedzać z samego rana, byłem około godziny 7 rano i praktycznie żadnej kolejki.
Widok o wschodzie słońca podobno jest najładniejszy.
Wychodziłem jakąś godzinę później i już kolejki były. Z tego co mówił przewodnik - w ciągu dnia zawsze są.

Bilet wstępu do Taj Mahal + Mausoleum kosztuje 1250 Rs (w cenie ochraniacze na obuwie oraz butelka wody).
Coś tam taniej chyba przy płatności kartą.

W Agrze jeszcze warto zwiedzić Agra Fort chociaż tutaj już takiego efektu wow jak przy Taj Mahal nie ma. Bilet wstępu 550 Rs.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group