Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Borobudur & Prambanan
#1 PostWysłany: 10 Sie 2022 23:39 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Jest zbiorczy bilet do tych dwóch atrakcji i kosztuje nieznacznie taniej. Ale on dotyczy tylko gdy zwiedza się jednego dnia obie atrakcje czy można to na tym jednym bilecie rozłożyć na dwa dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN Szalona Środa w PLL LOT: europejskie wojaże od 376 PLN. Loty do Afryki za 772 PLN
#2 PostWysłany: 11 Sie 2022 00:47 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Przeciez zdaje sie sam sobie odpowiedziales?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Sie 2022 23:19 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
No nie wiem nie wiem. Raczej zadałem pytanie. Czy bilet na dwie atrakcje jest ważny jeden dzień czy więcej - np dwa dni. Jakbym sobie sam odpowiedział to bym wiedział a nie wiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Sie 2022 23:43 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Byłem w 2015, wtedy bilet był ważny na dwa kolejne dni. Nie wiem jak teraz. W każdym razie oba miejsca są na tyle duże i na tyle od siebie odległe, że ich zwiedzanie w tym samym dniu m.zd. mija się z celem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Sie 2022 00:41 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7944
HON fly4free
IMO spokojnie da się zwiedzić oba kompleksy w tym samym dniu, no chyba że ktoś jest wybitnie zainteresowany tą architekturą i będzie długie godziny studiował wszystkie sceny i wyobrażenia zachowane w obu świątyniach. Przejazd między nimi zajmuje z tego co pamiętam nieco ponad godzinę samochodem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Sie 2022 07:48 

Rejestracja: 15 Lut 2021
Posty: 28
Loty: 33
Kilometry: 122 452
Ja zwiedzałam obydwie świątynie jednego dnia.
W Borobudur byliśmy przed wschodem słońca wiec dzień był długi. Prambanan nie zrobiło na mnie dużego wrażenia, w dzień było bardzo gorąco, wręcz upalnie więc nie spędziliby tam za dużo czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 12 Sie 2022 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5506
HON fly4free
Bez problemu można odwiedzić te dwa miejsca w jeden dzień. Wystarczy wypożyczyć skuter. Borobodur jest zazwyczaj bardzo zatłoczony, do tego stopnia, że ciężko zrobić zdjęcie bez cudzej nogi, głowy czy ręki. Niesamowite miejsce, ale wręcz zadeptane przez turystów. Prambanan jest z kolei na większej powierzchni i tu jest więcej przestrzeni i oddechu. Obie świątynie są, moim zdaniem obowiązkowym punktem zwiedzania Jawy. To dwa różne cuda architektury.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sie 2022 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4099
HON fly4free
Robilismy w wiekszej grupie obydwa miejsca w 1 dzien - nie bylo z tym problemu. Bylo po kilka godzin w kazdym kompleksie. Wschod Prambanan, zachod Borobudur. Zgodnie z kierunkami swiata :-) Transport: lokalny kierowca i jego samochod. Swiatynie sa po przeciwnych stronach Yogyo - w zwiazku z czym realnie trzeba wziac ponad 2h na przemieszczenie sie pomiedzy nimi. Po drodze mozna zwiedzic inne pomniejsze swiatyni zatrzymac sie na lunch w przydroznych straganach, prawie za free. Dzieki temu skwar srodka dnia mozna "przeczekac" w jakims milym miejscu :-)
https://www.google.com/maps/dir/Pramban ... 078738!3e0

Załączniki:
rsz_zrzut_ekranu_2022-08-12_o_083354.png
rsz_zrzut_ekranu_2022-08-12_o_083354.png [ 508.67 KiB | Obejrzany 713 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Sie 2022 11:55 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
To oczywiście zależy od indywidualnego podejścia i zainteresowań. Technicznie oczywiście da się odwiedzić oba miejsca w jeden dzień, ale Prambanan to duża powierzchnia, a Borobudur to z kolei mnóstwo detali i właśnie w nich tkwi znaczna część uroku tego miejsca - w obejściu po kolei poszczególnych poziomów i oglądaniu płaskorzeźb..
Jeżeli ktoś chce sobie zrobić kilka klimatycznych fotek do wrzucenia na instagrama, to można to obskoczyć i w pół dnia. Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym, co ogląda i potrzebuje trochę czasu dla przetrawienia wrażeń, to planowanie obu miejsc w jeden dzień powoduje przesyt i potem wszystko się dość szybko zaciera w pamięci.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
jaszon uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 12 Sie 2022 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 480
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Ja również polecam rozbić na dwa dni. Wokół Prambanan jest wiele mniejszych, ciekawych świątyń, gdzie nie uświadczy się wielu turystów, więc klimat miejsca jest dużo lepszy. Większość osób nie dociera nawet do Sewu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
arturro lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 13 Sie 2022 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Czy miejsca faktycznie są otwarte tak jak google pokazuje? Jak zostac na zachod slonca skoro sa otwarte do 16:30/17?
Czy z miasta jest jakis transport publiczny do Borobidur na wschod slonca?
Czy w okolicy Prambanan jest jakas opcja wypozyczyenia roweru, zeby podjechac do innych pobliskich swiatyn?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Sie 2022 12:07 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1483
złoty
Znowu mogę odpisać na podstawie informacji sprzed kilku lat - przynajmniej w Borobudur były specjalne, znacznie droższe bilety na wschód i chyba też zachód słońca. Te oficjalne godziny otwarcia dotyczyły regularnych biletów. Nie wiem jak z Prambanan. Ja byłem w obu miejscach z regularnym biletem w dzień. Za duży ze mnie śpioch, żeby docenić magię wschodu słońca :-)

Wiadomość z dzisiaj z facebookowego profilu "Emi w drodze", który swoją drogą polecam zainteresowanym Indonezją.

"WAŻNA informacja odnośnie BOROBUDUR.
Od czasu covida zamknięte jest wejście na najwyższy poziom świątyni, tam, gdzie są słynne dzwony, przy cenie biletu tak samo wysokiej jak dotychczas.
Nie wiem co odpowiadać na pytania "czy warto w ogóle się tam wybierać?". Wciąż organizuję wycieczki do świątyń i zdania są podzielone - niektórzy wracają zadowoleni, inni rozczarowani..."
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 13 Sie 2022 14:41 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
Pamiętam, że przed covidem Borobudur był zamykany tuż przed zachodem słońca. Były opcje droższych (konkretnie) biletów na wschód i zachód słońca nad świątynią. Pamiętam, że byliśmy już wyganiani, ale udało się zrobić takie zdjęcie ;)

Image

Kiepsko, że nie ma wejścia na najwyższy poziom. :( Tym niemniej reszta też bardzo ciekawa, choć o spektakularne zdjęcie może być trudniej.
https://portalpodroze.pl/borobudur/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Sie 2022 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 148
Loty: 45
Kilometry: 128 599
W Maju 2022 bilet na obie atrakcje można było rozłożyć na dwa dni.

Tak, godziny na googlu wtedy były aktualne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rafafi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group