Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 23 Lip 2022 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Ta cena jest dziwna, skoro bezpośrednio w hotelu najtańsza doba dla 2 osób to ok. 1800 zl., czyli 12.600 za tydzień.
Oczywiście, to nad niemało/dużo, ale trzeba pamiętać, że w tej cenie są 3 posiłki dziennie, napoje (oprócz alkoholu) i transfer łodzią z/do LB.
Jeśli wziąć pod uwagę odludzie, na którym znajduje się ten obiekt i związane z tym koszty, a także naprawdę komfortowe (nie luksusowe) warunki na miejscu i jakość usług (wyśmienite jedzenie), a przede wszystkim urodę wyspy, to ich oferta jest atrakcyjna. Oczywiście, w liczbach bezwzględnych, koszty są wysokie, ale stosunek wydatku do tego, co otrzymujemy jest świetny.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#42 PostWysłany: 23 Lip 2022 10:38 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Napisałem, że cena z booking, domyślałem się że na stronie taniej. Tam 1 noclegu i tak chyba nie można wykupić (zapewne jak w większości tego typu miejsc).
Rafa przepiękna ale cena jednak odstrasza, przynajmniej mnie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 23 Lip 2022 10:52 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
O ile pamiętam doba kosztowała u nich jakoś poniżej 400 usd. Dużo, mało to rzecz względna, nie trzeba zaraz siedzieć przez tydzień. Przerabialiśmy też hotel sieciowy 5* na Flores, ale warunki i organizacja nurkowania nie mają startu do Sebayur, choć pokoje (wille ;) ) lepsze. Moja małżonka określa Sebayur per "budy", ale ciągnie mnie żeby tam znowu jechać :lol:

Ps. Można do nich napisać o ofertę, powracający goście mają jakąś zniżkę, itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 23 Lip 2022 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
OSK napisał(a):
NURKOWANIE

Jakieś konkretne miejscówki? Czy lokalsi biorą na objazd łódką?
j_a napisał(a):
@majek89 Kolega @jaco027 dobrze radzi. Hotel super, oczywiście nie tani ale warto. Stamtąd zrobisz wycieczkę na Komodo, Rincę czy Pink Beach. Reszta dnia snorkling i najlepsza włoska kuchnia na południowym Pacyfiku ;)
Samo LB to klasyczny indonezyjski bajzel, trzeba to bardzo lubić, żeby nie wyjeżdżać stamtąd z ulgą :lol:

Fajnie to wygląda i ze wszystkim ceny nie wyglądają aż tak źle, ale nie ma możliwości nawet na 2 noce zostać. Wymagają min. 3.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 23 Lip 2022 14:02 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Ja nurkowałem w Batu Bolong i Castle Rock. Było genialnie, ale żebyśmy się zrozumieli to ze sprzętem a nie snurki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 lubi ten post.
majek89 uważa post za pomocny.
 
      
#46 PostWysłany: 23 Lip 2022 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
@OSK, dzięki, zobaczę co się uda ogarnąć.
jar188 napisał(a):
Są tańsze miejscówki na wyspach w pobliżu, chociażby na Pulau Seraya.

Sudamala Resort na Seraya też fajnie wygląda. Pytanie tylko czy bezpośrednio stamtąd można się wybrać na taki 1-dniowy trip (Pink Beach, Manta Point, Padar Island etc.). Wrocić stamtąd do LB nie ma jak za bardzo, bo transfer oferują tylko na start/koniec pobytu. Ale już wysłałem zapytanie.
Dzięki za pomoc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 23 Lip 2022 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Płynąc łódką na Komodo czy rincę będzie stop na snurki, u nas był za moją prośbą na manta point i nawet trochę czasu sternik stracił szukając miejsca z mantami ale nie wyszło i ogólnie było słabo,
Te wszystkie miejsca wymienione były w programie jednodniowego rejsu na smoki,
Jak już będziesz w lb to sobie drugi dzień załatwisz bo tzw bp jest tam na głównej ulicy pełno, będziesz przebierał gdzie warto popłynąć oprócz smoków
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 23 Lip 2022 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
@kostek966 Tak, to wiem że w LB jest mnóstwo opcji załatwienia tego, natomiast spędzając cały czas na Seraya nie będzie opcji powrotu na LB, więc szukam czegoś bezpośrednio z Resortu. Już znalazłem info, że mają identyczne wycieczki, czekam tylko na ceny, bo pewnie będzie drożej niż od lokalsa z Labuan ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 23 Lip 2022 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Pewnie tak, jednak konkurencja robi swoje, w LB łódkę wynajęliśmy tylko dla siebie, było nas 8 osób, w resorcie może być różnie, ale mogą np kogoś potrzebować do kompletu żeby wycieczka miała sens i wtedy można ceny negocjować
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 02 Sie 2022 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2022
Posty: 147
Loty: 45
Kilometry: 128 599
Komodo zamknięte na okres 1 miesiąca. Podobno strajk z powodu dźwignięcia opłat za wstęp do parku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
j_a lubi ten post.
 
      
#51 PostWysłany: 02 Sie 2022 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
@tanhayi Od kiedy do kiedy? ;)

EDIT: już doczytałem, że póki co do końca sierpnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 02 Sie 2022 21:54 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
@majek89
Sprawdzałeś może czy Seraya "łapie się" pod opłatę wstępu do parku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 02 Sie 2022 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
@jar188
Nie sprawdzałem, bo chyba ostatecznie wezmę hotel z tej samej grupy, ale bezpośrednio na LB - póki co mam zarezerwowane obie opcje i dalej się zastanawiam. Niestety z wyspą jest taki problem, że nie pasują mi transfery, więc musiałbym brać coś dodatkowo. Same wycieczki stamtąd są też 3-4x droższe niż to, co mi się pokazuje obecnie np. na tripadvisor (a od lokalsów pewnie jeszcze większa różnica). Więc o ile sam resort nie wychodzi aż tak tragicznie to jak podliczę całą resztę pewnie wyjdzie mi drugie tyle :/ Będąc w samym LB jednak jest trochę łatwiej o organizację, zwłaszcza w przypadku stosunkowo krótkiego pobytu, jak mój (chociaż na Seraya pewnie ładniej :( )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 08 Sie 2022 12:39 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Artykuł napisany 31 lipca mówi o strajku i protestach pracowników turystyki na Komodo i w LB który ma potrwać cały sierpień alej już datowany na 1-go sierpnia wpis na jakimś blogu mówi o przełożonych podwyżkach cen: https://explorcationindonesia.com/komodo-park-fees/

A tu z kolei pisze że za starą opłatę będzie można udać się na wyspę Rinca: https://jakartaglobe.id/lifestyle/strik ... ar-islands
Góra
 Profil Relacje PM off
majek89 lubi ten post.
jaszon uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 09 Sie 2022 18:39 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Wczoraj ponoć jakiś ichni odpowiednik Ministra Turystyki ogłosił, że przesuwają wejście opłaty na 1 styczeń 2023 ale z pomysłu całkowicie nie rezygnują. Artykuł tu: https://en.antaranews.com/news/243477/u ... -entry-fee

Na końcu artykułu są jeszcze powiązane linki do artykułów o podobnym temacie, które to potwierdzają. No to się może załapię bo wylatuję do Indonezji w połowie września i gdzieś tydzień później mam zakupiony lot do LB i zarezerwowane noclegi. Trochę kamień mi spadł bo już myślałem, że będę musiał począwszy od 2-go tygodnia "przemodelować" mój wyjazd. Ciekawe jak z tym strajkiem będzie bo wprawdzie już w drugim miejscu czytałem, że po zamieszkach zawiesili ten strajk 4-go sierpnia ale na razie szczegółów nie znalazłem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 09 Sie 2022 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2021
Posty: 126
Dobre wieści (na teraz oczywiście). Choć w tak drastyczne podwyżki nawet od 2023 nie wierzę za specjalnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Sie 2022 11:23 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 951
niebieski
Będą chyba musieli oddzielić wstęp na samą wyspę Komodo (ewentualnie Padar, choć to bez sensu, ale tak piszą) od opłat za wstęp do Komodo National Park. Dziś jeśli nurkuje się w tych bardziej atrakcyjnych miejscach trzeba płacić wstęp do parku, nie wyobrażam sobie dodatkowej opłaty ponad 200 usd/dziennie. Zabije to cały "przemysł nurkowy" w LB, który nastawiony jest głównie na budżetowych turystów. Ogólnie rzecz biorąc infrastruktura (hotele, transport ale też sklepy, atrakcje) w tym rejonie Indonezji jeszcze ma długą drogę do poziomu Bali. Tej wysokości opłaty za wstęp do największej atrakcji dość mocno przyhamują dopływ klientów, ci bardziej majętni będą średnio zainteresowani tamtejszymi warunkami, ci bardziej "budget" znajdą inne miejsca. Wydoić mogą jedynie pasażerów liniowców, ale tę gałąź turystyki mocno pokiereszował covid i parę lat zajmie odbudowa rynku w optymistycznym wariancie.
Podsumowując, mogą się trochę przeliczyć z tymi opłatami. Ochronę smoków rozumiem, ale na Padar to raczej chcą "chronić" różowy piasek przed chińskimi nowożeńcami na sesjach foto :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
l__j lubi ten post.
 
      
#58 PostWysłany: 27 Wrz 2022 07:21 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Coś, ktoś się skarży w internecie ze w LB jak kupował wycieczkę to chcieli mu doliczyć jakąś rządową opłatę w wysokości 450K Ktoś coś wie? Bo normalnie bilet do parku to chyba po staremu 150K?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 03 Paź 2022 08:40 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 739
niebieski
Wiem, że w Labuan Bajo jest od groma biur, które organizują wycieczki do Parku Komodo, ale może ktoś jest w stanie polecić sprawdzone biuro albo wręcz odwrotnie - takie, którego unikać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 03 Paź 2022 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Ja w Indonezji wszystkie wycieczki (w tym rejs na Komodo z Bali) robiłam z biurem Perama i wszystko było ok. Było to jednak już dobrych parę lat temu, więc poczytałabym trochę aktualnych opinii.
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 78 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group