Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 04 Gru 2018 18:45 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Robiłem w listopadzie tripa po Indonezji w 4 osoby
Mój plan
4 dni Bali ( w tym 2 dni z wynajętym kierowcą cena 500 000 za dzień, 1 dzień Ubud i okolice )
2 dni Nusa Lembongan i Canningan
4 dni Lombok (Kuta)
potem z Lomboku do Kuala Lumpur i dalej...
porównując te lokalizacje to Bali - zwiedzanie - wyspa tysiąca świątyń, wodospady i itp., na pewno nie plaże :D - masa turystów
Nusa Lembongan i Lombok - cisza, spokój i relaks każdy znajdzie coś dla siebie, okolica Kuty - plaże, niestety trzeba wsiąść na skuter.... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 23 Lut 2019 23:46 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 36
a czemu wszyscy polecają tak to Gili? w sensie patrzyłem w necie i jakoś na zdjęciach to tak szałowo nie wygląda, ale może po plażach na tajskich phi phi mam inne standardy :) czy np to Nusa Lembongan które jest dużo bliżej jest dużo gorsze?
btw znalazłem stronkęz 'hidden beaches' na Bali. Czy one są rzeczywiście takie hidden i puste jak piszą? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 24 Lut 2019 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Pojedź, sprawdź i napisz. ;-)
Co do Gili IMO w dużym stopniu moda i owczy pęd. Coś w stylu Saony koło Dominikany. (Musisz tam popłynąć na wycieczkę bo inaczej przegrałeś życie.) Też mnie zdjęcia nie przekonały i nie byłem. Za to niezłe plaże widziałem na dole Lomboku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 24 Lut 2019 00:11 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 36
daleko trochę ten Lombok. na samym Bali nic ciekawego? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 24 Lut 2019 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
Na każdej wyspie indonezyjskiej znajdzie się co innego - jak ktoś jedzie na Bali, żeby plażować to słabo wybrał wg mnie ;) Bali to piękna zieleń, wodospady, pola ryżowe i świątynie, Lombok to świetne długie plaże, a Gili z krystaliczną wodą jest najlepsze na snorkling/nurkowanie i miło tam spędzić wieczór typu chill z magic mushrooms na plaży :D Dla mnie każda wyspa oferuje co innego i trzeba wybrać to, co nas najbardziej interesuje. Mi udało się odwiedzić Jawę, Bali, Gili Air, Lombok (przejazdem) i Komodo - jakbym miała wybrać 3 najlepsze wyspy, albo z którejś zrezygnować to.. ciężko ;) Każda pokazała mi inny kawałek Indonezji.

btw Lombok daleko od Bali? :shock: daleko to jest na Flores :D
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 25 Lut 2019 22:21 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 559
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Witajcie.
Ile może kosztować kierowca z autem dla 5 osób - cały dzień.
Orientujecie się co do cen?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 25 Lut 2019 22:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Na 4 osoby można za ok 500 000 idr. Na 5 nie szukałem ale trzeba będzie wieksze auto wuęc pewni minimalnie drożej.
Góra
 Profil Relacje PM off
michal24 lubi ten post.
michal24 uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 10 Mar 2019 20:22 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 559
Loty: 119
Kilometry: 254 856
niebieski
Z jakiego portu Bali najlepiej dostać się na Gili Meno?
Może opłaci się wynająć prywatną łódź dla 5 osób?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 11 Mar 2019 00:51 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
Szukaj speed boat (fast boat), kursują z kilku miejsc, Padang Bai, Sanur, najbliżej na Gili jest z Ahmed. Byle łupinką tam nie popłyniesz, więc wynajęcie konkretniejszej łodzi może być kosztowne. Ostatnio namnożyło się tych speed boatów, nie będziecie mieć problemu ze znalezieniem czegoś. Płyną zwykle na Trawangan, Meno i Lombok, trzeba już sprawdzać konkrety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 01 Kwi 2019 09:37 

Rejestracja: 01 Kwi 2019
Posty: 1
Witam
Proszę o poradę
Będę w lipcu na gili meno - 8 osób z dziećmi .
Jeśli wypłynę wcześnie rano z tej wyspy speed boat to czy zdarze bez stresu na lotnisko na lot z Bali do Singa na 17:30?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 01 Kwi 2019 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3076
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
W zależności dokąd dokładnie przybije Twoja łódź. Nie każdy speed boat dobija w okolice Kuty.
W najgorszym scenariuszu typu wysokie fale, łódki mieć zaburzone godziny lub w najgorszym wypadku w ogóle nie pływać.

Przy takiej grupie, zastanówcie się nad powrotem dzień wcześniej i noclegiem w Ubud / Kucie.

Więcej info: z-bali-na-lombok-gili-samolotem-czy-speed-boat,1098,49215&start=40
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 01 Kwi 2019 21:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
michal24 napisał(a):
Witajcie.
Ile może kosztować kierowca z autem dla 5 osób - cały dzień.
Orientujecie się co do cen?



Cena z lutego tego roku 500k za caly dzien (9h nas wozill) Mlody kierowca znajacy dobrze angielski, auto maks 3-4 letnie wiec wsszystko sprawne i bez problemow. Byl punktualnie po nas. Moze Ci sie przydadza namiary - Agust +62 822-3617-5654
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 01 Kwi 2019 22:30 

Rejestracja: 08 Sty 2014
Posty: 49
Potwierdzam, co pisze marcino123.
Bartmaj, jesli masz możliwość, proponuję wrócić na Bali dzień wcześniej.
Ja w ubiegłym roku w lipcu utknąłem na Nusa Lembongan, gdy z powodu dużych fal zamknęli przystań w Sanur i przez cały dzień żadne łodzie z Bali i na Bali nie pływały. Posypała mi się część podróży do Yogyakarty, ale utknięcie na takiej wyspie to ostatecznie nie był dramat. Gorzej mieli ludzie, którzy mieli tego dnia zaplanowany lot do Europy lub do Stanów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 24 Kwi 2019 02:55 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Hej

Zanim sam uloze plan, chcialem podpytac co polecacie na 11 pełnych dni na Bali i okolicach na przelomie lipca / sierpnia?
Bylem juz raz na wyspie na kilka dni (zrobilem jedynie Kute, Ubud i mini wysepki obok). Teraz chciałbym ponownie zrobic Ubud i pozniej wyjechac z Bali - i zrobic Lombok, Gili etc
Czy ktos moze podrzucic jakis zarys planu albo polecane miejsca? Bedzie latwiej mi ulozyc podroz :)

Nastawienie jest na chill przeplatany ze mocnym zwiedzaniem (chcemy zobaczyc nature, poimprezowac, posurfowac i poplazowac, ale tez chetnie zrobic cos przygodowego jak wejscie na wulkan, etc)

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 24 Kwi 2019 21:38 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
Naturę zobaczysz wszędzie, pytanie czego konkretnie szukasz. Poimprezujesz w Kucie, jak lubisz puby, picie, itp, jak spokojniej to Gili Trawangan. Poplażujesz wszędzie, pytanie czy lubicie czarny piasek/kamienie to północ jest spokojniejsza i bardziej tradycyjna. Surfing to południe-południowy wschód, tam są większe fale. Ja lubię i polecam północ, zobaczysz tradycyjne uroczystości (zdecydowanie warto, bo atmosfera jest niesamowita, gamelany, autentyczne tańce, najlepiej w okolicy pełni księżyca ), ponurkujesz w Tulamben czy Amed, tam jest też spokojnie i nie ma takiego tłoku jak na południu. Piękne plaże są na zachodzie Bali, wokół Menjangan, trochę się jedzie i nie koniecznie jest najtaniej. Plus, że z Gilimanuk chwilę i za grosze płyniesz na Jawę i z Banyuwangi zrobisz wycieczkę na Ijen, zdecydowanie ciekawszy wulkan niż te na Bali. Po drodze jest Lovina, można spróbować popłynąć obserwować delfiny, których stada na 100% żyją w okolicy. W środku wyspy masz świątynie z uroczą Ulun Danu Beratan czy Besakih u podnóza Gunung Agung.
Gili są świetne, dużo młodych ludzi (duchem też ;) ) luźna atmosfera, knajpy, fajne widoki i piaszczyste plaże. Warto ponurkować, łatwo i nie drogo, blisko do dobrych divespotów (z Lomboka pływa się właśnie na Gili zanurkować). Szybko dopłyniesz tam speedboatem z Amed.
Ogólnie to warto spróbować trochę poznać ludzi na Bali, ich kulturę, religię, duchowość i wierzenia, to właśnie czyni wyspę tak unikalną, nie to czy piasek jest bielszy czy ciemniejszy niż w Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 30 Kwi 2019 03:49 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Ulozylem mniej wiecej taki plan - bede udoskonalal.
Jakie wskazowki, co myslicie?

24-Jul - Wed - Fly in do DPS pozno wieczorem, przejazd do Ubud
25-Jul - Thu - Pura Ulun Danu Beratan, Sekumpul wataerfall, Jatiluwih Rice Terraces
26-Jul - Fri - Tegalalang Rice Terraces, Monkey Forest
27-Jul - Sat - Ubud Market, Ubud Rice fields walk, po poludniu taxi do Kuta, chill i party
28-Jul - Sun - Rano flight to Lombok, transfer do Gili Air
29-Jul - Mon - Gili Air
30-Jul - Tue - Gili Air
31-Jul - Wed - Gili Meno
01-Aug - Thu - Gili Meno
02-Aug - Fri - Gili Trawangan
03-Aug - Sat - Gili Trawangan, fly to Denpasar wieczorem
04-Aug - Sun - Fly out rano do PL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 30 Kwi 2019 05:04 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Jeśli mógłbym doradzić to lądowaniu na Lomboku zjedź do Kuty wypożycz skuter i odwiedź plaże w okolicy myślę że jedne z ładniejszych w tej części Azji, poza tym można znaleźć tam jeszcze miejsca nieskażone cywilizacją turystyczną...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 30 Kwi 2019 09:20 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
bamber7 napisał(a):
Jeśli mógłbym doradzić to lądowaniu na Lomboku zjedź do Kuty wypożycz skuter i odwiedź plaże w okolicy myślę że jedne z ładniejszych w tej części Azji, poza tym można znaleźć tam jeszcze miejsca nieskażone cywilizacją turystyczną...


Nie wiedzialem, ze jest tez Kuta na Lombok :) warto zjechac w dol? Ladniejsze plaze niz na Gili?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 30 Kwi 2019 09:38 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 958
niebieski
Jeśli to mają być wakacje na Gili to plan jest ok. Mnie byłoby szkoda Bali.
Zamieniłbym tylko 25.07 z 26.07, bo wyprawa z Ubud do Beratan plus tarasy, które generalnie nie są po drodze to wyprawa na cały dzień, trzeba rano wstać a dzień po przylocie to raczej słabo. Podobnie do Ubud dojedziecie w nocy, bo trzeba liczyć ze 3h na transfer. Na Bali korki są zawsze, czas przejazdu trzeba szacować uwzględniając prędkość ~20 km/h. Podobnie ranny (?) lot na Lombok oznacza wyjazd na lotnisko w środku nocy, transfer plus 2h wcześniej na lotnisku. Prościej i taniej wziąć łódź na Gili z Padangbai lub Sanur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 30 Kwi 2019 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
olekskw napisał(a):
Nie wiedzialem, ze jest tez Kuta na Lombok :) warto zjechac w dol? Ladniejsze plaze niz na Gili?


Ano jest. Jeszcze (na razie) mniej resortowa niż ta na Bali.
IMO warto. Podobała mi sie np. Pantai Tanjung Aan.
Plaże nie są może tak pocztówkowo wymuskane jak Gili ale jak dla mnie wrażenie dzikiej plaży bez barów i parasoli gdzie poza tobą jest może 3 osoby w zasięgu wzroku warte przejażdżki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 163 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group