Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 07 Cze 2018 15:45 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
tak, na miejscu. 2 dni wcześniej z racji tego że pojechaliśmy na Spider Web + Hobbit Cave. Droga jaka jest to jest- więc nam to zajeło 1.5 dnia( ok 300 km w 2 strony na skuterze).
W Maju nie było problemów z rezerwacją rejsu dzień wcześniej( nie wiem jak w kolejnych miesiącach). Jest sporo naganiaczy którzy oferują rejsy. Labuan Bajo to jest jedna ulica na której jest kilka agencji turystycznych i oprócz tego ( jak dla mnie) nie ma nic :)

Start rejsu: 7AM , powrót następnego dnia ok. 6PM

Niestety nie mam adresu emailowego/ wątpie czy w tej agencji był nawet komputer.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#102 PostWysłany: 07 Cze 2018 16:00 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Cena bardzo dobra, jedzenie, nocleg wliczone a ile dodatkowych opłat wychodzi około? Placę za 4 osoby więc licZę dokładnie koszty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 07 Cze 2018 18:28 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
Dodatkowych masz na myśli bilety do Komodo NP?

Zależy wszystko od wielkości grupy. Nam wyszło ok 170 k/osoba.
Najlepiej załóż sobie 200 k, na spokojnie. Aby się upewnić dopytaj w agencji dzień wcześniej by nie było jakiś mega niespodzianek w dniu rejsu.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 07 Cze 2018 21:15 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
A orientujesz się jakiej ceny można się spodziewać za trzydniowy rejs? Pytanie czy jest to w ogóle do ogarnięcia, przylot do LBJ mam o 9.15 rano

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70L przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 07 Cze 2018 22:15 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 26
Z tego co wiem rejsy zaczynają się rano . Więc jeśli przylatujesz o 9:15 to wątpię że uda Ci się "wskoczyć" na jakiś rejs. Ja ladowałem z Ende o 8;50 i nam oferowali już na dzień kolejny atrakcje więc może być ciężko. Ręki nie dam uciąć .

Jeśli chodzi o cenę myślę że 350 k za dzień trzeba liczyć czyli w tym wypadku 2 noce i 3 dni jakieś 1100 k.
Btw taxi z lotniska do tej jedynej ulicy ' w centrum ' koszt 50 k ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 11 Cze 2018 08:12 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Właśnie wróciłem z Indonezji, a w Labuan Bajo byłem z 1,5 tygodnia temu, więc informacje są dość świeże.
Rejsy zaczynają się o 5:30 (Padar-Komodo-Pink Beach-Manta Point) lub o 7:00 (Rinca + Snurki), zatem nie ma większego znaczenia czy wylądujesz o 9 czy o 15, bo na rejs się nie załapiesz, musisz sobie załatwić go najpóźniej dzień wcześniej.
W weekend Park jest droższy nas kosztował 330k IDR za osobę, w tym opłata za snurki, przewodnika itd. grupa była 8 osobowa (2 rangersów, jeden z tyłu drugi z przodu). Rangers kosztuje 80k lub 100k na grupę, nie jestem pewny.
Jak byliśmy na Rince (poniedziałek), to płaciliśmy 260k IDR za osobę (grupa 4 osób, 1 Ranger).
Rejs 3 dniowy nie mam pojęcia ile kosztuje, ale szczerze odradzam, te łodzie nie są przystosowane do noclegów na nich, chyba, że naprawdę szukasz przygody :P My wybraliśmy się na dwa rejsy jednodniowe, koszt takiego rejsu zależy od tego ile wynegocjujesz, najniższa cena o jakiej słyszałem to 350k IDR za dzień, ale na starcie możesz dostać 650-700k, generalnie uważam że za 400k spokojnie znajdziesz jednodniówkę i to dobra cena. W cenie powinno być jedzenie + sprzęt do snorkelingu. Private boat oferują za 1,5 mln IDR, pewnie da się tanej, nie sprawdzałem byłem z grupą, ale jak liczyliśmy to mniej więcej jest to próg opłacalności takiej wycieczki dla nich, min 4 osoby (4 * 400k =1,6 mln).
Większość osób przylatuje tam Garudą, bo ma największy limit bagażu 30 kg i loty są generalnie o najlepszych porach, jest droższa niż np. Nam Air. Ja leciałem Nam Air (Boeing 737-500), bo stwierdziłem, że i tak w dniu przylotu i wylotu nic konkretnego nie zrobię, generalnie spoko, trochę opóźniony samolot, ale kwestia raczej 15 min, na bagaże długo czekaliśmy i na LBJ i w DPS. Samolot dość zużyty jak to w low-costach.

Moim jak i wielu osób zdaniem najlepsza część parku Komodo to: Padar, który jest teraz mega popularny i każdy chce tam płynąć, ale naprawdę warto bo widok jest przepiękny, Snurki (fajna rafa, choć trochę wyblakła w miejscach, w których byliśmy), Rinca. Rezerwat na Komodo jak już ktoś pisał gorszy niż na Rince (choć to subiektywne zdanie, bo rezerwaty się trochę różnią).

Trochę wstyd, że w Parku Narodowym jest tyle śmieci, zwłaszcza że kasują dość słono jak na Indonezyjskie warunki, ale cała Indonezja jest zaśmiecona i musi się zmienić mentalność. Flores całego nie zjeździłem tylko Labuan Bajo i park Komodo, ale jest tam przepięknie, chętnie wrócę i zwiedzę resztę wyspy, zdecydowanie bardziej karaibsko/filipińskie klimaty aniżeli Bali/Jawa.

Cały nasz wyjazd to Hong Kong-Macau-Indonezja (Jogja, Bromo, Ijen, Bali, Park Komodo, Nusa Lenbongan)-Dubaj. Najmniej mi się podobało w Makau i Dubaju (beznadziejne miasto w mojej opinii warto tylko na zakupy).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 20 Lip 2018 08:54 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Mam dylemat z tymi tripami. Nastawiałem się cały czas na zorganizowanie czegoś na miejscu, ale stwierdziłem że kontrolnie napiszę do paru agencji w sprawie cen i dostępności. No i większość ma ostatnie pojedyncze miejsca, a kilka nawet ma zerową dostępność na moje daty (26-28 sierpień). Ceny, w porównaniu do tego co piszecie są średnio ciekawe,średnio 1,2 mln za jedną osobę za jednodniową wycieczkę...

Czy ktoś był w sezonie i załatwiał na miejscu tripy Komodo/Rinca i nurkowanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 20 Lip 2018 09:04 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Jeśli chodzi o Komodo/Rincę, to te ceny w necie są przesadzone. My będąc w 5 osób byliśmy w stanie sobie zarezerwować łódkę na kolejny dzień za co najwyżej 500-600K/os. (na jeden dzień). Możesz odszukać mój post sprzed ok. roku, jest tam więcej szczegółów.

Jeśli natomiast chodzi o nurkowanie, to prawdopodobnie chcecie wybrać się z jakimś sensownym biurem nurkowym (prowadzonym przez ludzi z zachodu). W tych biurach ceny są raczej takie jak mają w necie. Spodziewałbym się ze 1200K/os. za dzień nurkowania. Ale i tak możecie to kupować na miejscu raczej.

Wreszcie jeśli chodzi o wycieczki wielodniowe, to nie wiem czy powyższe ich dotyczy, czy może lepiej bookować to przez neta. Ale nie wiem, czy polecałbym taką wycieczkę - spanie na małej łódce to chyba nie przyjemność, większa szansa utonięcia, itd... No i wychodzi drożej niż X wycieczek jednodniowych (przynajmniej patrząc na ceny z netu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 20 Lip 2018 09:22 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
@dj3500 - w jakim miesiącu byłeś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 20 Lip 2018 09:24 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Przełom lipca i sierpnia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 20 Lip 2018 10:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
ja spałem jedną noc na łódce i polecam: przyjemnie, cicho i wygodnie. Aczkolwiek oczywiście zalezy jak się trafi, inni ludzie których spotkaliśmy nie byli zadowoleni, bo spali obok łódki na której całą noc grała muzyka i nie mogli spać :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 25 Lip 2018 16:42 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Hej,

ma ktoś może rozpiskę albo pamięta co jest na rejsie 1 dniowym a co na 2 ?:) mamy dylemat...

ktoś pisał, że był na dwóch rejsach jednodniowych, więc sa rożne 1dniowe?


naprawdę nie wiem co wybrać:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 26 Lip 2018 10:25 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
Jest kilka wersji rejsów jednodniowych, najpopularniejsze to:
1. Labuan Bajo - Padar (treking na szczyt ok. 1h w obie strony) - Komodo (treking oglądanie waranów) - Pink Beach (snurki obok plaży ok 1h), Manta Point (szukanie Mant z łodzi i ewentualne snurki płynięcie za mantą) - Labuan Bajo,
2. Labuan Bajo - Rinca (treking oglądanie waranów) - snurki (1h nie pamiętam nazwy miejsca), plażing/snurki na małej bezludnej wysepce z białym piaskiem i otoczonej rafą - Labuan Bajo.

Na miejscu wszystkiego się dowiesz. Rejs 1 zaczyna się wcześnie rano (każą być 5:00-5:30 jeśli dobrze pamiętam), a drugi ok 7:00 bo po prostu krócej się płynie. Rejsy są zupełnie inne, i na oba warto płynąć.

Koszt w moim przypadku było to po 400k IDR/osobę za rejs. W cenie sprzęt do snurkowania (oczywiście lepiej mieć swój, a przynajmniej maskę) i wyżywienie (na śniadanie słodki chleb, na obiad ryż z kurczakiem i warzywami, a do tego banany na łodzi, wedle uznania i po butelce 1,5 l wody na głowę). Rejsy można było wynegocjować do 350k bo wiemy, że w takiej cenie ludzie też pływali.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 26 Lip 2018 20:17 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
super dzięki za info ! weżmiemy 1 dniowy ten od 5 rana. i na drugi dzień juz spadamy.. mamy tak mało dni do dyspozycji a chcemy jawe bali, lembongan chociaż na chwile jakis plazing, i flores, w uwaga 13-14dni

w cenie pewnie nie ma wejsc do parku? z duza dopłatą trzeba się liczyć? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 27 Lip 2018 10:35 

Rejestracja: 10 Lip 2016
Posty: 64
W cenie nie ma biletów do Parku, które potrafią kosztować prawie drugie tyle co rejs. Przeczytaj sobie mój wcześniejszy post na tej stronie, tam jest napisane ile płaciliśmy za wstęp do parku w maju.

14 dni to nie tak mało, wystarczy dobrze rozplanować. My zrobiliśmy trasę Yogyakarta-Bromo-Ijen-Bali-Labun Bajo(Komodo, Rinca, Padar)-Nusa Lenbongan w 12 dni. Ja od początku nie byłem przekonany do tego aby lecieć na Jawę, a zamiasłbyt tego więcej czasu poświęcić na Flores i tam spędzić te dodatkowe dni, ale moja dziewczyna koniecznie chciała zobaczyć Prambanan, Borodubur i Bromo. Po powrocie stwierdziła, że mój plan byłby lepszy. Problem z Jawą jest taki, że to ogromna wyspa i transport zabiera dużo czasu, a jeśli chcesz ten czas transportu skrócić to dodatkowo sporo pieniędzy. Dodatkowo, jadąc oglądać wschód słońca nad Bromo, nie ma gwarancji, że będzie coś widać, może być mgliście i nic nie zobaczycie, podobnie na Ijen. Btw. tak naprawdę to większość osób myśli że Bromo to ten piękny kształtny stożek wulkaniczny, tymczasem to jest Mt. Batok.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 28 Lip 2018 11:01 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
dziękuję za wskazówki. :)

u mie jest trochę "problem" bo niestety lądujemy na bali i wracamy z bali..
plan wstepny bali 3-4dni okolice ubud, potem jawa właśnie bromo ijen tylko tutaj muszę to dokładnie zaplanować, powrót na bali samolot na flores, rejs na warany, powrót na bali i tego samego dnia rejs na 3dni plażingu na lembongan ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 31 Lip 2018 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Cze 2014
Posty: 78
Loty: 112
Kilometry: 321 538
Co do rejsów kilkudniowych, jest ponoć firma Flores XP, która reklamuje się tym, że jako jedyna ma noclegi na którejś z rajskich wysp (Sebayur chyba) zamiast na łodziach. Ich oferta wygląda naprawdę spoko aczkolwiek nie sprawdzałem tego. Niestety odstrasza trochę cena...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 31 Lip 2018 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
Flores ofiarowuje dużo więcej niż tylko Komodo
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 31 Lip 2018 19:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@Nowitzki: jakoś mi to nie pasuje, chyba że od lata 2016 coś się zmieniło. Byliśmy na Sebayur 10 dni i oprócz gości tamtejszego ośrodka i kilku miejscowych mieszkających po sąsiedzku, nie było tam innych osób nocujących. Kojarzę natomiast, że kilka razy niedaleko od brzegu zakotwiczyła jakaś jednostka z turystami, którzy snorklowali na tamtejszej rafie (a jest przepiękna!) i chyba nawet zdarzyło się raz, czy dwa, że stateczek tam "nocował", ale turyści zostawali na pokładzie.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 31 Lip 2018 20:05 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Jest ośrodek, który nazywa się tak samo jak ich biuro w LBJ

https://floresxp.com/product/pirate-dive-camp/

Rozwazalem noclegi u nich i wycieczki z nimi ale ostatecznie zmieniłem zdanie. 350K IDR za dwuosobowy bungalow z all inclusive
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 121 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group