Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 16 Lis 2017 20:41 

Rejestracja: 02 Lis 2017
Posty: 7
Cześć,

na Bali - tak jak wiele osób wspomniało - jest problem z ładnymi i czystymi plażami
Okolice Seminyak i może 2 małe plaże w okolicach Padangbai są w miarę ok, ale Lovina, Amed czy główna plaża w Kucie to niestety nie są miejsca do plażowania. Gili Air polecam bardzo - ładnie, w miarę czysto, dobre warunki do snorkelingu.

A odnośnie tematu braku dbałości o czystość i środowisko naturalne - grupa trash Hero z Bali wyszła z inicjatywą akcji edukacyjnych dla dzieci związanych ze sprzątaniem i dbałością o naturę. Akcją objęta jest prawie cała Indonezja, wyszła też bardzo fajna książeczka poruszająca te tematy. Skoro Indonezyjczycy sami widzą problem, to już mamy małe światełko w tunelu i może sytuacja zacznie się poprawiać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu Wycieczka do Bolonii za 953 PLN. Loty z Warszawy + 4 noclegi w hotelu
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
#22 PostWysłany: 09 Maj 2019 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 311
niebieski
Hejka
- na początku września będziemy 6 dni na BALI
- 2 dni chcielibyśmy spędzić w jakieś miejscówce w fajną plażą (jasny piasek – nie wulkaniczny) z małą ilością turystów (jeśli to w ogóle jest możliwe)

- po lekturze netu i forum wybór padł na PADANGBAI z małymi plażami - Bias Tugel Beach i Blue Lagoon Beach

Jeśli możecie polecić lepsze miejsce, gdzie nie będzie tłumów na plaży, a woda będzie czysta – prośba o info
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 29 Maj 2019 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Niestety, musisz się pogodzić, że na Bali ciężko o ładną, a co dopiero niezaśmieconą plażę. Tłusty plastik pływa w morzu w większości miejsc w Indonezji. To trochę jakby szukać Partenonu w Dąbrowie Górniczej. Jeżeli zależy Ci na czystych, dziewiczych plażach z piaskiem białym jak mąka, polecam lecieć na wyspy z dala od turystów i słabo zaludnione. Dla przykładu Kei Islands, Banda, Biak. Poniżej plaża na Kei Kecil, na której przez cały dzień spotkasz może jednego rybaka, turystę i paru dzieciaków z okolicznej wioski.

Załączniki:
pasir1.png
pasir1.png [ 733.7 KiB | Obejrzany 654 razy ]
pasir2.png
pasir2.png [ 335.13 KiB | Obejrzany 654 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 29 Maj 2019 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lip 2016
Posty: 311
niebieski
Dzięki za info - zrobiłbym to bez najmniejszego zastanowienia :D ..... ale następnym razem ...
W tym roku z uwagi na bardzo krótki pobyt na Bali nie ruszamy się z wyspy - chcemy ją bliżej poznać, a szkoda mi czasu na transport na wyspy.
Jeśli chodzi o wypoczynek to ostatecznie zdecydowaliśmy, że 2 noce spędzimy w CANDI DASA w fajnym domku nad morzem (w razie "w" jest basen) :D
W tym czasie obejrzymy z pewnością Bias Tugel Beach i Blue Lagoon Beach - także wyrobimy sobie własne zdanie
Mam nadzieję, że nie będzie aż tak źle :D
Na szczęście poza plażami na Bali jest mnóstwo innych fajnych miejsc i na to liczymy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 29 Maj 2019 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
Sz@lony napisał(a):
Niestety, musisz się pogodzić, że na Bali ciężko o ładną, a co dopiero niezaśmieconą plażę. Tłusty plastik pływa w morzu w większości miejsc w Indonezji. To trochę jakby szukać Partenonu w Dąbrowie Górniczej. Jeżeli zależy Ci na czystych, dziewiczych plażach z piaskiem białym jak mąka, polecam lecieć na wyspy z dala od turystów i słabo zaludnione. Dla przykładu Kei Islands, Banda, Biak. Poniżej plaża na Kei Kecil, na której przez cały dzień spotkasz może jednego rybaka, turystę i paru dzieciaków z okolicznej wioski.


Przepraszam za odbieganie od głównego tematu, ale chciałbym zapytać, w jaki sposób dostałeś się na Kei Kecil. Mnie od długiego czasu ciągnie do Raja Ampat, ale te wyspy bardziej na południu też wyglądają niczego sobie :)
W jakim miesiącu tam byłeś? Snorklowałeś może?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 29 Maj 2019 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
@tropikey
Też myślałem o Raja Ampat, podobno to marzenie każdego nurka. Sprawa nie jest jednak wcale czarno-biała. Faktycznie, Raja Ampat wydaje się unikalne ze względu na małą ingerencję ludzi w tym rejonie: np. rafa wokół wysp Kei i okolicznych jest uważana za "zniszczoną" przez dynamite-fishing. Niezupełnie. Wstęp do Raja jako rezerwatu jest bardzo drogi, poza biletami lotniczymi za ok. 800 PLN trzeba płacić sowicie za wstęp (bodajże 100 EUR), a nurkowanie jest również bardzo drogie, pomijając silne prądy. Na wyspy Kei leciałem z Dżakarty do Ambon Lion Air za grosze, a następnie Garudą RT Ambon-Langgur. Loty CGK-AMQ-LUV-AMQ-SUB kosztowały razem kilka stów, na pewno znacznie poniżej 1000 PLN. Potem do Surabaya i standardowy trip po wulkanach na Jawie. Natomiast samo nurkowanie z butlą wokół Kei Kecil było wg mnie fenomenalne, nie było widać żadnych zniszczeń na rafie, piękne kilkudziesięciometrowe urwiska porośnięte wszelkimi kolorowymi żyjątkami i mnóstwem ryb, tropikalnych homarów, przechodzące w podwodne wąwozy. Spotkałem też dwóch Włochów, którym udało się dostać na Wyspy Banda - byli równie zachwyceni. Loty na Banda działają regularnie z Ambon, ale nie ma ich w żadnym OTA! Gdybym miał więcej czasu, też bym zahaczył, szczególnie patrząc na ten widok z samolotu na Banda Neira ;)

Edit: byłem na przełomie września/października. Pogoda bardzo dobra, padało może dwa razy przez tydzień, tak po 15 minut ulewy, a potem znów słońce. No i nurkowałem z butlą.

Załączniki:
rsz_1img_8349.png
rsz_1img_8349.png [ 776.58 KiB | Obejrzany 561 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 10 Cze 2019 11:22 

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 53
Jeśli rozważasz jeszcze zmianę planów i zmiane wyspy, to polecam ruszyć się na niedaleki Lombok. Na południu płaże są cudowne – sprawdź sobie Selong Belanak, czy Mawun. Zupełnie inna klasa niż na Bali.

W ostateczności rozważyłbym też Nusę Lembongan, w rankingu plaż plasuje się pomiędzy Bali a Lombokiem (raczej bliżej Bali, bo plaże na Lomboku są naprawdę wspaniałe). Do tego obie wyspy, a w szczególności Lombok, są sporo tańsze od Bali (przynajmniej były w 2016).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 10 Lis 2019 17:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4095
HON fly4free
A tak mi sie w oczy rzucilo, a propos pogody na Bali na nastepny tydzien :-) Constant
https://darksky.net/forecast/-8.7465,115.1703/si12/en

Załączniki:
Bali-pogoda.PNG
Bali-pogoda.PNG [ 20.46 KiB | Obejrzany 304 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group