Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#1161 PostWysłany: 28 Kwi 2019 15:35 

Rejestracja: 28 Kwi 2019
Posty: 4
Dzień dobry wszystkim. To mój pierwszy post tutaj. Kłaniam się nisko i proszę o ocenę naszego planu i dobre rady oraz wskazówki. Wszelkie sugestie dot. optymalizacji tego planu będą bardzo pożądane :)
Do Japonii lecimy jesienią, w dwójkę. Jest to nasza pierwsza podróż. Nie mamy jeszcze zarezerwowanych żadnych noclegów, więc możemy jeszcze wprowadzić korekty.

11.10 Przylot godz. 23:30 Tokyo / Haneda (czy o tej porze dotrzemy jeszcze do centrum czy czeka nas nocka na lotnisku?)
12.10 Tokyo
13.10 Tokyo => Nikko => Tokyo
14.10 Tokyo => Hakone => Tokyo
15.10 Tokyo
16.10 Tokyo
17.10 Kyoto
18.10 Kyoto => Nara => Kyoto
19.10 Kyoto
20.10 Kyoto => Himeji => Hiroshima
21.10 Hiroshima, Miyajima => Osaka
22.10 Osaka => Koyasan => Osaka
23.10 Osaka
24.10 Wylot godz. 10:50 Osaka / Kansai

Pozdrawiam serdecznie,
jo_asia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#1162 PostWysłany: 28 Kwi 2019 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Jest to możliwe, żeby przejechać z lotniska Haneda do centrum Tokio nawet po północy autobusem, jakkolwiek rozstrzygnięcie tego jak najlepiej rozwiązać nocleg po tak późnym przylocie będzie wymagało bardziej szczegółowej analizy. Najpierw wybierzcie miejsce, które będzie Waszą docelową bazą w Tokio i sprawdźcie czy jest tam dozwolone zameldowanie gości o późnej porze. Jeżeli nie, to może być konieczne aby pierwszą noc spędzić w innym miejscu, które na to pozwala i, o ile nie chcecie korzystać z dość kosztownej taksówki, znajduje się blisko miejsca, do którego da się dojechać w nocy autobusem (np. Asakusa, główne stacje przy linii-pętli Yamanote).

Co do wyboru miejsc i kolejności zwiedzania, plan wygląda dobrze. W kwestii Hakone doradzam jak najwięcej elastyczności w wyborze dnia na podróż, żeby być w stanie wstrzelić się w jak najlepszą pogodę i zwiększyć swoje szanse na zobaczenie Góry Fudżi nieprzesłoniętej chmurami. Istotną kwestią jest ustalenie czy dłuższe przejazdy odbędziecie autokarami (taniej) czy pociągami (szybciej). Jeżeli zdecydujecie się na pociągi to prawdopodobnie 7-dniowy JR Pass będzie najbardziej opłacalną inwestycją (ale wymagająca korekty kolejności zwiedzania w taki sposób, żeby zmieścić się ze wszystkimi dalekimi trasami w przeciągu 7 dni), choć alternatywnie możecie rozważyć Nikko World Heritage Area Pass, jednorazowy bilet na Shinkansen Tokio-Kioto oraz JR Kansai Hiroshima Area Pass.



@olekskw

Obawiam się, że w przypadku podroży w czasie pory deszczowej będziesz musiał się pogodzić z tym, że zwiedzanie miejsc w otwartym terenie będzie się odbywało z parasolem w ręku. Zobaczenie większości najbardziej charakterystycznych miejsc dla Tokio wymaga przynajmniej częściowo przebywania poza budynkami, a prawdopodobnie pogoda odznaczająca się ryzykiem opadów będzie Ci towarzyszyć przez większość wyjazdu.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1163 PostWysłany: 28 Kwi 2019 22:26 

Rejestracja: 28 Kwi 2019
Posty: 4
Aso, bardzo dziękuję za wskazówki. Nad pierwszym noclegiem jeszcze się będziemy zastanawiać; chyba że masz jakieś sugestie...?
Jak sądzisz, czy dało by się wkomponować w ten plan jeszcze Kanazawę lub/i Shirakawa-go? Czy dać sobie już spokój z tym regionem i zostawić na następny raz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1164 PostWysłany: 28 Kwi 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Trudno coś konkretnego polecić na nocleg w Tokio, bo oferta jest spora, a poziom dość wyrównany. Proponuję samodzielnie poprzeglądać oferty (zwracając szczególną uwagę na możliwość późnego zameldowania), żeby wyrobić sobie opinię jaki standard i poziom cen jest dla Was akceptowalny. Zwróćcie też uwagę, że część hoteli może jeszcze nie mieć uruchomionej możliwości rezerwacji na październik.

Kanazawa i Shirakawa-go mogą być zaplanowane wspólnie tego samego dnia, jeżeli wystarcza Wam powierzchowne zwiedzanie (np. tylko ogród Kenrokuen w Kanazawie i wioska Ogimachi w Shirakawa-go) albo rozbite na 2 osobne dni, szczególnie jeżeli chcielibyście zmieścić w programie również Takayamę. Przydatna będzie baza noclegowa w Kanazawie, do Shirakawa-go można dojechać tam i z powrotem z Kanazawy. Żeby wygospodarować czas na dodatkowe punkty programu możecie skrócić pobyt w Tokio z 3 do 2 dni albo scalić Himeji i Osakę w ten sam dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1165 PostWysłany: 29 Kwi 2019 22:19 

Rejestracja: 28 Kwi 2019
Posty: 4
właśnie doczytałam, że pływająca Torri w Miyajima jesienią będzie w remoncie :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1166 PostWysłany: 06 Maj 2019 19:04 

Rejestracja: 28 Kwi 2019
Posty: 4
Postanowiliśmy, że jednak nie będziemy biegać po Japonii i tym razem odpuścimy Kanazawę i Shirakawa-go. Zostawiamy to na następny raz. Ostatecznie nasz plan będzie wyglądał tak:

11.10 Przylot godz. 23:30 Tokio / Haneda
12.10 Tokio
13.10 Tokio => Nikko => Tokyo
14.10 Tokio => Hakone => Tokyo
15.10 Tokio
16.10 Tokio => Kyoto (wieczorem?)
17.10 Kioto
18.10 Kioto => Nara => Kioto
19.10 Kioto
20.10 Kioto => Himeji => Hiroshima
21.10 Hiroshima => Miyajima => Hiroshima => Osaka
22.10 Osaka => Koyasan => Osaka
23.10 Osaka
24.10 Wylot godz. 10:50 Osaka / Kansai

W Tokio będziemy mieszkać w dzielnicy Asakusa, na razie żaden hotel nie odpowiedział czy nas przyjmie o tak późnej porze.
Ale mam inną prośbę: czy ktoś mógłby doradzić jak ogarnąć transport na podstawie tego planu? Chcielibyśmy podróżować w miarę możliwości pociągami. I choć raz się przejechać Shinkansenem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1167 PostWysłany: 06 Maj 2019 23:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 44
Loty: 47
Kilometry: 262 676
@jo_asia

Skoro przylot jest o 23.30 to ja doradzam przeczekać noc na Hanedzie.
Bo jeszcze dojdzie przejście przez immigration, odbiór bagażu itd.
Po północy zostaje tylko transport autobusowy, nie korzystałem nigdy i nie wiem na jaką godzinę o tej porze uda się dotrzeć do Asakusy. 2:00 to wariant optymistyczny. Natomiast w Tokio nocowałem zawsze w rejonie Ueno/Asakusa - 3 różne miejsca i wiem, że trochę trzeba się nachodzić żeby odnaleźć właściwy adres. W nocy tym bardziej. Taksówki z miejsca odradzam - nigdy nie jechałem bo cena jest zaporowa.

Natomiast zostając na lotnisku można spokojnie przeczekać na siedzeniach z dermy. Pierwszy monorail z Hanedy-International w kierunku Tokio wyrusza około 5:18. Nigdy nie latałem do/z Hanedy ale 12 razy udało mi się tam przeczekać noc - taki substytut hotelu.

Natomiast jeśli w październiku będzie remont bramy w pobliżu Miyajimy - szkoda, no ale kiedyś musi być. Niemniej, podobną Torii można zobaczyć na jeziorze Hamana-ko. Dokładniej pomiędzy Hamamatsu a Toyohashi - zamiast shinkansenem pojechać na tym odcinku lokalnym pociągiem. Trzeba wysiąść na stacji Bentenjima.
Góra
 Profil Relacje PM off
jo_asia uważa post za pomocny.
 
      
#1168 PostWysłany: 07 Maj 2019 19:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
jo_asia napisał(a):
11.10 Przylot godz. 23:30 Tokio / Haneda

W Tokio będziemy mieszkać w dzielnicy Asakusa, na razie żaden hotel nie odpowiedział czy nas przyjmie o tak późnej porze.

Z Hanedy do roznych miejsc w Tokio do pozna w nocy jezdza autobusy Limousine Bus. Do Asakusy bilet kosztuje okolo JPY 1000, jedzie sie godzine bardzo wygodnie.
Jesli chodzi o zameldowanie w hotelu, wiekszosc 3* i wyzej posiada recepcje czynna 24 godziny (plus hotele kapsulowe).
Pierwsze z brzegu filtrowanie np. na Booking pomoze to sprawdzic.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1169 PostWysłany: 13 Maj 2019 16:37 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Ok, to bedzie nasz finalny plan chyba - parasol na glowe i jazda.

16-Jun Sun Fly in w nocy
17-Jun Mon Tokio
18-Jun Tue Tokio, wieczorem o 20 pociag do Kyoto
19-Jun Wed Kyoto
20-Jun Thu Kyoto
21-Jun Fri Kyoto / Nara + Osaka
22-Jun Sat Rano pociag do Tokio, caly dzien Tokio
23-Jun Sun Fly out

@Aso jakies uwagi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1170 PostWysłany: 13 Maj 2019 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
;) Nic szczególnego już nie przychodzi mi do głowy. Może oprócz tego, że po dwóch dniach zwiedzania Tokio sam najlepiej przekonasz się czy rzeczywiście potrzebujesz jeszcze więcej czasu na stolicę Japonii. Dlatego zachowałbym pewną elastyczność w myśleniu o tym, w jaki sposób dni podróży będą docelowo zagospodarowane.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#1171 PostWysłany: 18 Maj 2019 03:06 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Zostało mi jeszcze 7 pełnych dni, aktualnie jestem w Kioto, co myślicie?:
1. Rano, Kioto ->Nara (nocleg)
2. Nara -> przejazd do Koyasan, nocleg u mnichów?
3. Koyasan -> Hiroshima, tu chciałabym od razu Miyajima - czy warto tam spać czy lepiej w Hiroshimie?
4. Miyajima/Hiroshima > Tokio,
5. Tokio -> Nikko jednodniowa wycieczka
6,7.Zastanawiam się co zrobić z dwoma dniami, co rozszerzyć z listy powyżej, a może coś jeszcze dodatkowo? Dodam, ze nie chcemy już dużych miast. Może Hakone z noclegiem? Z powodu pogody nie widzieliśmy jeszcze Fuji, do tej pory bylismy w Tokio i Kyoto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1172 PostWysłany: 18 Maj 2019 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@ineskeywest

Trudno jest napisać coś co będzie dla Ciebie użyteczne jeżeli nie wyjaśnisz bardziej szczegółowo na czym Ci zależy i jakie masz możliwości. Czy priorytetem jest intensywne zwiedzanie czy spontaniczne spędzanie wolnego czasu? Czy zdajesz sobie sprawę, że przejazdy pomiędzy miejscami, które wymieniłaś są bardzo czasochłonne i nie uważasz tego za przeszkodę? Czy korzystasz z Japan Rail Pass lub Japan Bus Pass? Jaki jest Twój budżet przeznaczony na noclegi? Czy pisząc, że nie jesteś zainteresowana dużymi miastami, miałaś coś konkretnego na myśli, np. chodzenie po górach?

W dużym skrócie: dojazd do Koyasan zarówno z Kioto i z Nary zajmuje podobną ilość czasu, przeprowadzka do Nary nie ma szczególnego uzasadnienia jeżeli przesłanką jest optymalizacja dojazdu do Koyasan. Ponadto jeżeli planujesz intensywne zwiedzanie, to noclegi w odciętych od świata miejscach takich jak Koyasan, Miyajima lub Hakone raczej bym odradzał, o ile nie masz przemyślanego tego jak można rozplanować kilkugodzinne dojeżdżanie i wyjeżdżanie w taki sposób, żeby nie spowodować znaczącej dezorganizacji całego dnia podroży.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#1173 PostWysłany: 18 Maj 2019 11:38 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Korzystam z JR Pass. Chciałabym spontanicznie spędzać czas, bardzo intensywne zwiedzanie nie wchodzi w grę, ponieważ podróżujemy z 9 miesięcznym dzieckiem. Co do noclegu w Narze, niekoniecznie ma być on powodem do optymalnego transportu do Koyasan, czytałam kilka komentarzy, ze fajnie spędzić tam więcej czasu. Dodam, ze lubimy naturę i dobre jedzenie??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1174 PostWysłany: 18 Maj 2019 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Nawet jeżeli nie przewidujesz wnikliwego zwiedzania, to realizacja planu takiego jak opisałaś będzie wymagała każdego dnia wielu godzin spędzonych w transporcie. Jeżeli nie planujesz wydłużenia pobytu w żadnym z wymienionych miejsc, to w tej sytuacji doradzałbym, żeby wybór miejsca noclegowego był podporządkowany raczej usprawnieniu organizacji przejazdów niż poszukiwaniu miejsca z wyjątkową atmosferą.

Dojazd do Koyasan oprócz tego, że zajmuje sporo czasu, to nie jest objęty przez JR Pass. Ponadto sam nocleg w świątyni należy dość kosztownych. Niekoniecznie oznacza to, że należy rezygnować z odwiedzenia Koyasan, ale należy mieć świadomość, że wiąże się to z różnymi trudnościami.

Osaka, nawet jeżeli sama w sobie nie jest dla Ciebie interesująca do zwiedzania, to jest wielkim węzłem komunikacyjnym. Największe usprawnienie organizacyjne można osiągnąć przenosząc swoją bazę wypadową do Osaki i dojeżdżając stamtąd w ramach jednodniowych wycieczek do Koyasan i Hiroshimy.

Jeżeli chciałabyś odwiedzić miejsce z dala od wielkich miast, to mogę zaproponować np. Kumano Nachi Taisha, Shirakawa-go, Kamikochi albo Trasę Alpejską Tateyama-Kurobe. Należy mieć jednak świadomość, że wszystkie te miejsca również wymagają złożonych dojazdów i wcześniejszego przemyślenia kwestii odpowiednich noclegów.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1175 PostWysłany: 19 Maj 2019 03:48 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Rezygnuję z Koyasan, zbyt skomplikowany dojazd, chciałabym odwiedzić jeszcze Miyajimę/Hiroshimę, Hakone z noclegiem, a jak zostanie jeden dzień to Nikko. Zostało mi 6 dni. Myslisz, ze dobrze jechać jutro przed południem do Hiroshimy/Miyajimy, zostać tam na noc i z Hiroshimy jechać od razu do Hakone?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1176 PostWysłany: 19 Maj 2019 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Przejazd z Hiroshimy do Hakone wliczając część trasy, którą trzeba pokonać autobusem, zajmuje około 6 godzin. Sugeruję zastanowić się czy aby na pewno nie chciałabyś już po drodze zobaczyć żadnego innego miejsca w środkowej Japonii zanim przejedziesz w rejon Hakone i Tokio.

Hiroshimę i Miyajimę jesteś w stanie zobaczyć łącznie w jeden dzień i jeżeli następnego dnia chcesz odwiedzić jakieś oddalone od Hiroshimy miejsce, to proponuję nie zostawać już tam na nocleg, bo efekt może być taki, że ten następny dzień będziesz musiała poświęcić w całości na transport bez żadnego zwiedzania. Jeżeli koniecznie chcesz odwiedzić Hiroshimę i Hakone w 2 kolejne dni, to zostałbym już na nocleg w Kioto lub Osace po powrocie z Hiroshimy.

W Hakone do wtorku zapowiadane są opady, a to oznacza, że niebo będzie zachmurzone i Góra Fudżi dalej może być niewidoczna. W tej sytuacji nie spieszyłbym się aż tak bardzo z przejazdem tam. Wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem, żeby zagospodarować dzień pomiędzy Hiroshimą a Hakone na jakieś jeszcze inne miejsce gdzieś na trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1177 PostWysłany: 21 Maj 2019 16:02 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Dziękuję! Byłam na cały dzień Uji i było fajnie?. Dziś Hiroshima i Miyajima w jeden dzień i to na spokojnie. Bazę zrobiliśmy ostatecznie w Kioto, ślad jutro mieliśmy ruszać do Hakone, ale czytam takie info https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news ... ZmwoCXroBg , co o tym myslisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1178 PostWysłany: 22 Maj 2019 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Aktywność wulkaniczna już od wielu lat prowadzi do częstych wyłączeń obszaru Owakudani z ruchu turystycznego. Przyznaję, że może to być rozczarowujące, że jedno z ciekawszych miejsc w Hakone będzie niedostępne, ale nie uznałbym tego jeszcze za przekonujący powód, żeby zupełnie rezygnować z odwiedzania Hakone.
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest lubi ten post.
ineskeywest uważa post za pomocny.
 
      
#1179 PostWysłany: 25 Maj 2019 00:33 

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 22
Witam serdecznie. Na wstępie dziękuję wszystkim, którzy udzielają się w tym temacie bo jest to prawdziwa kopalnia wiedzy! Poniekąd dzięki wam ułożyłem wstępnie plan mojej jesiennej podróży po Japonii, który chciałbym przedyskutować i skorygować (jeżeli trzeba) wraz z wami. Wyruszam od 19.10 do 10.11, lecę liniami Turkish Airlines z Warszawy. Póki co wygląda to tak:
19.10- wylot z Warszawy
20.10- przylot wieczorem do Tokio
21-22.10- zwiedzanie Tokio
23.10- zwiedzanie Tokio i wieczorny przejazd autobusem do Matsumoto (chce wykupić Three-Star Route Ticket, który pokrywa przejazdy aż do Kanazawy)
24.10- zwiedzanie zamku w Matsumoto, przejazd do regionu Okuhida, relaks w onsenie i nocleg w jednym z Ryokanów
25.10-przejazd do Takayama (spacer po mieście), przejazd do Shirakawa-go (spacer po wiosce), przejazd do Kanazawy
26.10- Kanazawa i wieczorny przejazd do Kioto (kupiłbym tu jednorazowy bilet na pociąg)
27-30.10-zwiedzanie Kioto
31.10-wycieczka do Nary, przejazd do Hiroszimy (tu aktywowałbym tygodniowy JRP)
01.11-zwiedzanie Hiroszimy i wycieczka do Miyajimy (jeśli budżet pozwoli to nocleg na wyspie)
02.11-przejazd do Osaki (po drodze chciałbym zwiedzić zamek Himeji)
03.11-wycieczka do Kōya-san, nocleg w Osace
04.11-przejazd do Magome (Nakasendō Trial), nocleg w jednym z Ryokanów
05.11-08.11- dalsze zwiedzanie Tokio oraz wycieczki do Nikko i prawdopodobnie Fuji Five Lakes
09.11-wylot do Warszawy
Zastanawiam się czy zamiast jednego dnia w Tokio nie wcisnąć, gdzieś w plan trasę rowerową Shimanami Kaido. Dłuższe przystanki robię tylko w Tokio i Kioto. Plan zakłada dużo przemieszczania się i chciałbym choć tam nie spieszyć się i trochę się poszwendać. Zastanawiam się też czy nie będę miał za mało czasu w Osace. Dużo czytałem, że to bardzo fajne, klimatyczne miejsce z pysznym jedzeniem.
Z góry dziękuje za wasze spostrzeżenia. Damian :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1180 PostWysłany: 25 Maj 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@damiansan89

Przestudiowałem Twój program z dużym zainteresowaniem i nie mam wątpliwości, że poświęciłeś na niego mnóstwo czasu. Dopisałem poniżej kilka uwag, choć domyślam się, że nie będą szczególnie odkrywcze.

1. 5 dni na Tokio i 4 dni na Kioto to dość sporo, nawet jak na nieśpieszne zwiedzanie.
2. Okres Twojego pobytu w Alpach Japońskich wypada w późnej fazie sezonu na podziwianie jesiennych liści. Być może warto spędzić czas nie tylko w miasteczkach, ale również pochodzić trochę po górach.
3. Przejazd z Kanazawy do Kioto można wykonać autokarem, co wiąże się ze sporą oszczędnością w porównaniu z pociągiem.
4. W Kioto 26.10 (dzień przed Twoim przyjazdem) będzie miał miejsce popularny festiwal Jidai Matsuri.
5. Dojazd do Koyasan nie jest objęty przez JR Pass, sugeruję pozostawić sobie aktywny JR Pass na inne dni podróży.
6. Trasa Shimanami Kaido jest interesująca krajobrazowo, chociaż dość czasochłonna. Jeżeli nie chcesz poświęcać na nią całego dnia, to możesz na przykład pokonać tylko część trasy do świątyni Kosanji. Zwróć uwagę, że przejazd rowerem możesz połączyć z przejazdami autobusami i promami.
7. Nie przejmowałbym się szczególnie tym, że w Osace będzie niezbyt dużo czasu. O ile nie wyjedziesz późno z Hiroshimy, to powinno pozostać jeszcze kilka godzin na Osakę po powrocie z Himeji. Biorąc pod uwagę, że po odwiedzeniu Himeji, zamek w Osace może okazać się mało porywający, to skupiłbym się głównie na wieczornych spacerach po mieście na co czasu powinno wystarczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group