Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#1221 PostWysłany: 14 Wrz 2019 22:26 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Kumano Nachi Taisha to chyba będzie ciężko w 1 dzień z Osaki ogarnąć. Ale może znasz jakąś opcję by dojechać gdzieś blisko z Osaki shinkansenem.
Choć lubię dużo zwiedzać, to dla mnie zbyt intensywnie (chyba z Miyajimy udałbym się od razu do Osaki. Masz tam tylko nocleg, a miasto bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło i chętnie tam wrócę).

A tak poza tym to będziesz w super okresie, w którym na pewno załapiesz się na sakurę i dlatego w Twoim planie brakuje mi hanami :D

Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1222 PostWysłany: 15 Wrz 2019 08:17 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Dzięki za sugestie :) właśnie ostatnio jak byłem to Osaka jakoś strasznie mnie nie rzuciła na kolana i znacznie bardziej podobało mi się Tokio, więc nie mam jej mocno w planach.
Ale póki co skłaniam się na rezygnację z Takayamy, trudny dojazd, a niekoniecznie będzie tam ładnie i lepiej np może Beppu odwiedzić

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1223 PostWysłany: 16 Wrz 2019 11:50 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
Jak dobrze rozumiem część grupy jedzie do Nary. Ja polecam w tym czasie jechać ciut dalej do Koyasan. Miejsce urokliwe, bardzo kolorowe z klimatycznym cmentarzem. Dodatkowo (jak się ma trochę kasy ;) ) można tam spędzić noc w świątyni Shindu uczestnicząc w kolacji i wieczornych rytuałach i o poranku.
Jeśli nie znasz tego miejsca warto ciut o nim poczytać.
Niestety nie wiem jak wygląda kwestia dojazdu, bo my jechaliśmy tam i z powrotem na stopa :)
Góra
 Profil Relacje PM off
michzak lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
#1224 PostWysłany: 17 Wrz 2019 09:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Hejka, jako, że już czasu mało, dopinam plan wyjazdu i proszę o wsparcie :)
Jest to nasz drugi pobyt w Japonii (mój i męża), choć dla córy 8latki będzie to pierwszy raz, stąd wyjazd nieco skonstruowany pod nią..
Pierwszy raz byliśmy podczas hanami (Tokio, Kioto, Kamakura, Nara, Osaka), a teraz przyszedł czas na momijigari...
Priorytetami w ukłądaniu planu były: Tokio Odaiba (bo nie byliśmy za 1szym razem), Himeji, Hiroshima, Miyajima (daniele na wolności-atrakcja dla Młodej) i przede wszystkim Okinawa (marzenie od 30 lat! :D )
Wątpliwości mam co do: Hiroshima (czy Peace Memorial Museum będzie odpowiednie dla 8latki?), czy pod Tokio warto wyrwać się do Muzeum Lotnictwa? (symulatory, samoloty etc), czy Universal Studio w sobotę to nie będzie katorga? na co się zdecydować - czy Disney czy FujiQ? W Kalifornii byliśmy w Universalu i Disney'u - tym pierwszym młoda była zachwycona, Disneyem też, choć mniej.. fakt, tam była w wieku przedszkolnym, teraz w szkolnym, więc gusta mogły się zmienić..
Jestem otwarta na modyfikacje planu :) Myślałam jeszcze o Kioto (byliśmy podczas hanami, ale nie udało się zobaczyć Kiyomizu-dera - bo wcześnie zamknęli oraz bambusowego lasu Sagano.. nie udało się również obejrzeć występów maiko w Gion Corner.
Aha, w Tokio najdłużej, bo mamy tam zapewniony nocleg u rodzinki...
Nie do ruszenia jest wylot/przylot do/z Tokio, resztę mogę zmodyfikować, biorąc też pod uwagę wykorzystanie JRP na 7 dni (choć nie jest to obligo, zważywszy, że na Młodą bodajże nie ma zniżki).

24.11 (niedziela)- przylot rano do Tokio, aklimatyzacja (jetlag) - wieczorny spacer po mieście
25.11 (poniedziałek) - Tokio... (nie mam planu jeszcze)
26.11 (wtorek) - całodniowa wycieczka z Tokio do Nikko (3h w 1 stronę)
27.11 (środa) - Tokio, Odaiba
28.11 (czwartek) - rano wyjazd z Tokio (ok. 3,5h) do Himeji, nocleg
29.11 (piątek-Black Friday!) - przejazd do Hiroshima (ok. 1,5h), Miyajima, nocleg
30.11 (sobota) - Osaka - Universal Studio, nocleg
01.12 (niedziela) - Osaka, wylot na Okinawę
02.12 (poniedziałek) - Okinawa
03.12 (wtorek) - Okinawa-Zamek Shuri, Naha, Akwarium Churaumi
04.12 (środa) - Okinawa, Tokashiki?
05.12 (czwartek) - Okinawa, wylot do Tokio
06.12 (piatek) - FujiQ lub Disneyland Tokio
07.12 (sobota) - wycieczka z Tokio do Fuji Five Lakes, Fuji z Chureito Pagoda?
08.12 (niedziela) - Ueno Park, Harajuku (w niedziele duża szansa na cosplayersów na moście :)), Shibuya
09.12 (poniedziałek) - wylot rano z Tokio

@Aso pomożesz? :)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez mayka, 17 Wrz 2019 20:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1225 PostWysłany: 17 Wrz 2019 16:17 

Rejestracja: 17 Wrz 2019
Posty: 2
Witam!
Przeczytawszy 30 stron tego wątku, kilka poradników zdaje się, że mamy ogólny zarys planu, wybieramy się z dziewczyną i kolegą za parę dni. Bardzo proszę o ocenę i ewentualne rady.
Wstępnie nie planujemy zakupu JR Pass
27.09 12.00 NRT - zwiedzanie Tokyo nocleg w mieście
28.09 j.w
29.09 j.w > nocny willer epress do Kyoto
30.09 zwiedzanie Kyoto, nolceg w mieście
01.10 zwiedzanie Kyoto > nocny Willer express do Tokyo
02.10 pobyt w Tokyo, nocleg w mieście
03.10 j.w
04.10 godz 10.00 powrót z HND do WAW
W Kyoto głównie świątynie parki etc., tyle ile damy radę, mamy zrobioną wstępna listę miejsc które chcemy zobaczyć, jednak nie wiem czy zdążymy z większością
Kyoto:
Planujemy również skorzystać z freewalking tour znaleźnych na tokyolocalized.com korzystał ktoś, warto ?

Zastanawiamy się, czy mając do dyspozycji tylko 8 dni warto dołączyć do planu np 1-dniowy pobyt w Osace+ Kobe, czy jednak jest to za mało czasu ?
Nie warto pokusić się o JR Pass? Sami już nie wiemy dlatego wpisany willer express zamiast noclegu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1226 PostWysłany: 17 Wrz 2019 17:31 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jak znosicie zmiany czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1227 PostWysłany: 18 Wrz 2019 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
@mayka - ja bym brala Disneyland albo DisneySea. FujiQ jest nudny jak flaki z olejem.
A Disney w okresie przedswiatecznym bedzie bardzo disneyowski.

No i Disneyland w Japonii jest taki troche specyficzny, a z kolei DisneySea to tylko w Japonii.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#1228 PostWysłany: 18 Wrz 2019 08:16 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@Damian Bobkowski
02.10 pobyt w Tokyo, nocleg w mieście
03.10 j.w

IMO na powrocie zostaw sobie tylko 1 dzień na Tokio, a ten jeden dzień (2.10) zostań w Kioto lub Osace i tam pozwiedzaj (Nara, Uji) i Osaka.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1229 PostWysłany: 18 Wrz 2019 16:19 

Rejestracja: 17 Wrz 2019
Posty: 2
up dzięki za radę, spróbujemy wpleść to w taki sposób w nasz plan :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1230 PostWysłany: 18 Wrz 2019 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
@2catstrooper dzięki! Skorzystam ze wskazówki, myślałam po prostu, że FujiQ jest bardziej... japońskie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1231 PostWysłany: 19 Wrz 2019 20:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Trochę popatrzyłem i zmieniłem plan. Odpuściłem Takayamę jako trudny dojazd, dorzuciłem zamiast tego Beppu, żeby wyjazd na Kiusiu miał sens ;) myślałem o wulkanie Aso, ale przez trzęsienie w 2016 jeszcze nie odbudowali linii kolejowej oraz sam krater jest obecnie zamknięty... Więc nie ma sensu. Nagasaki odpuszczam, jako że po Hiroshimie już nie chce tam jechać
Zastanawiałem się jeszcze nad Kagoshimą, ale w sumie lepiej chyba zajechać po drodze do Okayamy i Kobe zamiast tego w drodze do Osaki.
2 noce w Fukuoce żeby chociaż przez jeden dzień nie musieć ciągać walizek :D
Obecnie mój plan wygląda następująco:

21.03 Przylot KIX, noc Kioto
22.03 Kioto, noc Kioto
23.03 Kioto, noc Kioto
24.03 Kioto, noc Kioto
25.03 Himeji + Hiroszima, noc Hiroszima (start JRP)
26.03 Miyajima, noc Fukuoka
27.03 Beppu, noc Fukuoka
28.03 Okayama i Kobe, noc Osaka
29.03 Nara dla większości grupy, dla mnie Kyoasan (chociaż nie wiem czy zdążę...), noc Kanazawa
30.03 Kanazawa, noc Tokio
31.03 Nikko, noc Tokio (koniec JRP)
01.04 Hakone/Kawaguchigo, noc Tokio
02.04 Tokio, noc Tokio
03.04 Tokio, wieczorem wylot z HND
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1232 PostWysłany: 20 Wrz 2019 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
mayka napisał(a):
@2catstrooper dzięki! Skorzystam ze wskazówki, myślałam po prostu, że FujiQ jest bardziej... japońskie :)


Wydaje mi sie, ze nie pozalujesz decyzji na Disney. Zrobilam maly poll w pracy i wszyscy sie zgadzaja, ze FujiQ nie jest warte uwagi.
Glosowanie, ktory Disney jest lepszy wypadlo tak:
Tokyo Disneyland - 6
Tokyo DisneySea - 12
2 osoby nie lubia tego typu rozrywek 8-)
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#1233 PostWysłany: 20 Wrz 2019 09:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Pooglądałam filmiki i zdjęcia - i rzeczywiście FujiQ odpuszczam, zostaje DisneySea. Miałam obawy co do pory roku na "wodne" szaleństwa, ale powinno być dobrze.. Obawiam się jedynie, że to piątek, do tego Mikołajki (hehe, nie wiem, czy akurat tam oni to obchodzą), ale z racji weekendu mogą być tłumy. No, zobaczymy :)
Cały czas jednak nurtuje mnie Hiroshima - czy jechać z 8latką (mało poważną i bardzo beztroską), czy odpuścić i tylko pojechać do Miyajimy (daniele na ulicach)..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
#1234 PostWysłany: 20 Wrz 2019 10:03 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 76
Loty: 53
Kilometry: 229 526
@mayka Odpuść i jedź do Miyajima, albo jak cie interesują tylko daniele do do Nary ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#1235 PostWysłany: 20 Wrz 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
@kislawa w Narze z mężem już byliśmy (Młoda nie), ale właśnie pomyślałam o Miyajimie, bo 1. nie byliśmy, 2. są daniele :) :) :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1236 PostWysłany: 20 Wrz 2019 11:07 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 76
Loty: 53
Kilometry: 229 526
@mayka Jeśli tak to polecam Miyajima. Ja się w niej zakochałem.
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#1237 PostWysłany: 20 Wrz 2019 16:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
mayka napisał(a):
Obawiam się jedynie, że to piątek, do tego Mikołajki (hehe, nie wiem, czy akurat tam oni to obchodzą), ale z racji weekendu mogą być tłumy. No, zobaczymy :)


Piatek to nie weekend. Tu Japonia, to normalny dzien pracy. Mikolajki? Nikt o tym nie slyszal ;)
Tlumow nie bedzie.

Do Miyajimy jechac!
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#1238 PostWysłany: 29 Wrz 2019 04:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
mayka napisał(a):
03.12 (wtorek) - Okinawa-Zamek Shuri, Naha, Akwarium Churaumi

Warto rozbic na dwa dni. Samo akwarium to caly dzien (bylem dwukrotnie i nie chcialem wychodzic :D).
Hiroshima z malym dzieckiem - raczej bym opuscil.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#1239 PostWysłany: 29 Wrz 2019 20:44 

mayka napisał(a):
Cały czas jednak nurtuje mnie Hiroshima - czy jechać z 8latką (mało poważną i bardzo beztroską), czy odpuścić i tylko pojechać do Miyajimy (daniele na ulicach)..

Hiroszimę sobie odpuście, a jeśli do Miyajimy wybieracie się głównie na sarenki, to też odpuście - lepiej podjechać do Nary.
Góra
 PM off
mayka lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
#1240 PostWysłany: 30 Wrz 2019 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
Jedź do Hiroszimy. Park Pokoju może być bardzo interesujący dla dzieci. Przede wszystkim jest bardzo dużo japońskich wycieczek szkolnych, można zobaczyć jak biorą udział w uroczystych apelach, wieszają żurawie origami, odpoczywają na piknikach, a często - widząc dziecko z innego kraju - podchodzą z jakimiś zeszytami (apel pokoju ?) i proszą o wpis. Można też uderzyć w dzwon pokoju. Mojemu synkowi (miał wówczas 8,5 roku) bardzo się tam podobało.
A Miyajima to nie tylko jelonki, tudzież daniele. Schody do świątyni Daishoin z setkami małych kamiennych posążków jak krasnale, w biało - czerwonych berecikach. Albo malutkie posążki mnichów świątyni. Albo młynki modlitewne wzdłuż schodów. Jestem pewien, że Twojej córce się spodoba.

Załączniki:
DSC_6829 e.JPG
DSC_6829 e.JPG [ 212.72 KiB | Obejrzany 4617 razy ]
DSC_6806 e.JPG
DSC_6806 e.JPG [ 222.98 KiB | Obejrzany 4617 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
mayka uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group