Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 69  Następna
Autor Wiadomość
#1181 PostWysłany: 25 Maj 2019 15:10 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Polecam Alpy, o których wspomniał @Aso. Polecam pod tym kątem nocleg w Guesthouse Raicho znajdujący się w górach z Onsenem własnym zewnętrznym. Mogą zgarnąć Cię z autobusu Takayama - Matsumoto, po prostu trzeba uprzedzić którym autobusem będziesz chciał jechać, a dadzą znać gdzie wysiąść. Jest też możliwość przejazdu z Matsumoto do ShimaShima, tam jest skomunikowany autobus do miejscowości z tym Guesthousem, zgarną Cię z przystanku i podrzucą do hotelu.
Robiłem podobną trasę, tylko w drugą stronę i o ile Osaka dla mnie to był jeden z większych niewypałów (1 dzień dla mnie wystarczyłby), tak Alpy Japońskie mnie zachwyciły i żałuję, że nie zostałem tam na 2-3 noce kręcąc się po okolicy. Pamiętaj też, że zamki zazwyczaj są puste, więc wejdziesz najwyżej oglądać ściany, tatami i widoczek z okna. Kolejka do zamku w Matsumoto koło 13 była na 3.5h stania, więc polecam zjawić się tam jak najwcześniej (chociaż prawdę mówiąc, można pominąć)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#1182 PostWysłany: 26 Maj 2019 12:36 

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 22
Dziękuję za szybką odpowiedź :)
@Aso
1.Przedyskutuję tą kwestie z drugą połówką bo faktycznie 5 dni w Tokio to może być za dużo a zyskamy dzień na Shimanami Kaido lub na pozostanie dłużej w Aplach Japońskich
2.Będąc w rejonie Okuhida będą miał możliwość dostanie się bezpośrednio w rejon Kamikochi. Może dobrym pomysłem było by wybranie się tam na jakiś przyrodniczy spacer? I wydłuzyć tym samym pobyt w Alpach o jeden dzień. Jedynym problemem byłby maraton, który odbywa się w Kanazawie 26.10. Mój nocleg tam by się przesunął właśnie na ten termin co jest niewykonalne bo wszystkie w normalnej cenie zostały wyprzedane. Musiałbym coś pokombinować :roll: Kolega @michzak też podał ciekawą alternatywę 8-)
3.Przeoczyłem to :) Co prawda autobus jedzie 4h a pociąg 2h ale cena jest prawie 2x niższa więc jak najbardziej temat do rozważenia.
4.Jesteś pewny, że to jest 26.10? Wujek google mi podpowiada, że 22.10 ?
5.Bardzo słuszna uwaga :) Myślisz, że lepiej będzie pojechać z Kioto i z Koyasan wybrać się do Nary czy pomieszać kolejność odwiedzanych miast?
6.Mocno się zastawiam nad tym pomysłem. Wydaje się, że logistycznie jest to jak najbardziej do ogarnięcia :)
7.Ok :)
@michzak
Guesthouse Raicho wygląda bardzo dobrze :) Powiedz mi jak wygląda sprawa wyżywienia ? Rejon Okuhida zachęcił mnie tym, że jest przy samej trasie, większość noclegów jest z wyżywieniem, jest to dość popularny region więc powinny być tam normalne sklepy no i teraz sobie zdałem sprawę jak blisko jest stamtąd do Kamikochi. Myślę, że zrezygnuję z jednego dnia w Tokio na rzecz Alp. Dzięki za pomysł :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1183 PostWysłany: 27 Maj 2019 08:18 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
@damiansan89 z tego co pamiętam to śniadania typu japońskiego są tam dostępne. Generalnie to wygląda tak, że są produkty powykładane w lodówce, na półkach, co chcesz to bierzesz, gotujesz sobie sam. Jeśli wolisz nieco europejskie śniadanie, to musisz sam się zaopatrzyć w składniki, ale kuchnia jest dobrze wyposażona w razie czego. W okolicy są też chyba ze 2-3 knajpy i jakiś sklep w razie czego, ale domyślam się, że trochę mniej wyposażony niż 7-11. Obsługa w razie czego świetnie mówi po angielsku (na europejskie standardy), więc na pewno coś polecą w okolicy. Odpisują sprawnie na maile w razie czego, więc nie sądzę żeby był kłopot podpytać w razie czego
Ale jak dla mnie jak i tak tamtędy jedziesz, to warto na 1 noc się zatrzymac :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1184 PostWysłany: 27 Maj 2019 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@damiansan89

[2] Odwiedzenie Alp Japońskich może być jednym z najciekawszych punktów Twojej podróży, jakkolwiek w związku z tym, że będzie to już schyłek okresu, w którym góry wyglądają atrakcyjnie, ten punkt programu będzie wymagał przesunięcia jak najbardziej na początek wyjazdu. W zależności od czasochłonności zwiedzania, na które się zdecydujesz, reorganizacja planu może wymagać różnorakiego podejścia. Pierwsza rzecz, która przychodzi mi do głowy, to przejazd w góry od razu po noclegu w Matsumoto bez zwiedzania zamku i powrót do Matsumoto później na trasie z Magome do Tokio (stamtąd ewentualny dalszy przejazd do Yamanouchi).

[4] W 2019 roku na 22.10 jest zaplanowana oficjalna ceremonia intronizacyjna nowego cesarza. Z tego powodu festiwal Jidai Matsuri, który tradycyjnie odbywał się każdego roku 22.10, w tym roku wyjątkowo odbędzie się w 26.10.

Jakkolwiek rozumiem, że udział w maratonie w Kanazawie z racji terminu będzie się wykluczał z zobaczeniem festiwalu w Kioto. Nawiasem mówiąc przeczytałem, że 26.10 jest dopiero rozdanie numerów startowych, a sam bieg zaplanowano na 27.10. W tej sytuacji chyba najlepiej wykorzystać 26.10 na rozejrzenie się po mieście, żeby nie ograniczać pobytu w Kanazawie wyłącznie do maratonu.

[5] O ile nie planujesz noclegu w Koyasan, to kolejność zwiedzania nie ma dużego znaczenia, z tym że dojazd do Koyasan i z powrotem jest czasochłonny, więc nie planowałbym już tego samego dnia innego dalekiego przejazdu (takiego jak do Hiroshimy).
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1185 PostWysłany: 28 Maj 2019 12:07 

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 22
@michzak
Przemyśle sprawę, dzięki za wszystkie sugestie!
@Aso
Chyba się źle zrozumieliśmy. Nie chce uczestniczyć w maratonie. Chodziło mi o to, że jakbym dodał do mojego planu (nie zmieniając ilości noclegów w Tokio) jeden dzień więcej w Alpach to nocleg w Kanazawie przesunął by się właśnie na termin maratonu 26/27.10. W tym terminie nie ma już żadnych wolnych noclegów. Posiedziałem nad tym jeszcze i wyszło coś takiego.
19:10-wylot z Warszawy
20.10-przylot wieczorem do Tokio
21.10-zwiedzanie Tokio (zastanawiam się czy lepiej zostać już na nocleg w Tokio i rano uderzyć do Okuhidy przez Matsumoto czy jechać wieczór do Matsumoto i jechać dalej rano)
22.10-przejazd z Matsumoto do Okuhida (w zupełności wystarczy mi widok zamku z zewnątrz więc długo w Matsumoto nie zabawie)
23.10-wycieczka do Kamikochi i wieczorny przejazd do Takayamy
24.10-Takayama, Shirakawa-go, nocleg w Kanazawie
25.10-Kanazawa, nocleg w Kioto
26.10-28.10-zwiedzanie Kioto
29.10-zwiedzanie Kioto, nocleg w Osace
30.10-wycieczka do Kōyasan,nocleg w Osace (prawdopodobnie wykupiłbym Kansai Thru Pass na dwa dni)
31.10-wycieczka do Nary (i tu albo nocleg w Narze, dzięki temu aktywowałbym JRP dzień później albo wieczorny przejazd do Hiroszimy)
01.11-zwiedzanie Hiroszimy i Miyajimy (jeśli budżet pozwoli to nocleg na wyspie)
02.11-trasa rowerowa Shimanami Kaido
03.11-przejazd do Himeji, zwiedzanie zamku, przejazd do Magome
04.11-Nakasedno Trial,wieczorny przejazd do Tokio
05-08.11 zwiedzanie Tokio i wycieczki do Nikko oraz Fuji Five Lakes
09.11-wieczorny wylot do Warszawy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1186 PostWysłany: 28 Maj 2019 20:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Teraz rozumiem, rzeczywiście wątek z maratonem był przez Ciebie opisany w taki sposób, że miejscami zastanawiałem się o co chodzi. :) W każdym razie, jeżeli koniecznie chciałbyś przesunąć nocleg w Kanazawie, to możesz co jakiś czas sprawdzać stan portali rezerwacyjnych. Podejrzewam, że nie wszyscy mogli już otworzyć przyjmowanie rezerwacji na październik.

Trasa z Matsumoto do Hirayu Onsen (główna miejscowość regionu Okuhida) zajmuje - biorąc pod uwagę konieczność przesiadki w Matsumoto z Three-Star Route Ticket - od 5 do 6 godzin. W tej sytuacji, jeżeli nie chcesz spędzić prawie całego dnia w transporcie, musisz dojechać na nocleg w Matsumoto dzień przed odwiedzeniem Okuhidy lub Kamikochi, nawet jeżeli będzie się to wiązało z krótkim i mało satysfakcjonującym zwiedzaniem Tokio.

Generalnie zgadzam się z opinią, którą przedstawił @michzak, że japońskie zamki oglądane od środka nie są zbyt porywające. Jednakże zamek w Matsumoto, razem z Himeji, to jedyne 2 takie zamki, które mogą się pochwalić jednocześnie tym, że są oryginalne, a także duże i ciekawe architektonicznie, więc byłbym nieco bardziej otwarty na poświęcenie mu więcej czasu. Na przełomie października i listopada nie spodziewałbym się tam aż takich kolejek jak wspomniane wcześniej.

Kansai Thru Pass jest umiarkowanie atrakcyjną ofertą i wykazanie jego zasadności (np. wobec Koyasan World Heritage Ticket) wymaga opracowania dość szczegółowego planu przejazdów. Jeżeli oprócz dojazdu do Koyasan będziesz korzystać z transportu zbiorowego w Osace i Narze oraz podróżować między tymi dwoma miastami pociągiem Kintetsu, to być może się zwróci. Co do noclegu, to sugerowałbym po zwiedzaniu Nary powrót na jeszcze jeden nocleg do Osaki, a aktywację JR Pass i przejazd do Hiroshimy następnego dnia rano.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1187 PostWysłany: 29 Maj 2019 11:51 

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 22
Rzeczywiście trochę zagmatwałem :) Jak widzisz przeniosłem zwiedzanie Tokio na koniec. Dzięki temu uniknę nocowania w Kanazawie podczas maratonu, uda mi się zobaczyć festiwal w Kioto no i może jet lag nie da się tak we znaki po wizycie w onsenie na początku podróży. Jak policzyłem, żeby dostać się do Koyasan i wrócić do Osaki trzeba wydać ok. 3100y + trasa Osaka-Nara-Osaka ok. 1120y. Daje to 4220y, Kansai Thru Pass na dwa dni kosztuję 4300y. Zawsze będzie można skorzystać jeszcze z komunikacji miejskiej w Osace czy Narze, więc myślę że się zwróci.
@Aso jak z grubsza oceniasz cały plan? Chyba jakoś to wygląda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1188 PostWysłany: 29 Maj 2019 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Myślę, że świetnie sobie poradzisz w Japonii. Twój program od początku wyglądał na dobrze zorganizowany i bardzo interesujący. Skoro jednak pytasz, to mogę podrzucić jeszcze następujące kwestie do przemyślenia.

1. Zastanów się jak spędzisz czas w Okuhida i Kamikochi - wypoczynek w onsenie, chodzenie po górach, a może Shin-Hotaka Ropeway? Zwróć uwagę na to, że będziesz zdany na niezbyt często kursujące autobusy, więc warto zaplanować sobie cały dzień z rozkładami jazdy. Pamiętaj, że w jesieni autobusy mogą kursować rzadziej niż według obecnie opublikowanych rozkładów na sezon letni.

2. Niektórzy twierdzą, że po odwiedzeniu Kioto, Nary i Koyasan czuli się zmęczeni nadmiarem świątyń, które były na trasie zwiedzania. Osobiście uważam, że jeżeli program zostanie pomyślany w taki sposób, żeby zamieścić w nim wyłącznie miejsca, które są w jakiś sposób unikalne, to wciąż może być interesujący. Możesz jednak zastanowić się czy dodanie Koyasan do planu, w którym już znajdują się Kioto i Nara nie sprawi, że zwiedzanie będzie zbyt monotonne - szczególnie, że Koyasan wiąże się też z nieco większymi wydatkami na transport.

3. Aktywny JR Pass daje ogromne możliwości efektywnego dojazdu nawet w bardzo odległe miejsca. Żeby nie mieć potem do siebie żalu, sugeruję dobrze przemyśleć w jaki sposób wykorzystać ten potencjał tak, aby żaden dzień ważności się nie zmarnował.

4. Przyjrzałbym się również dokładniej dniom poświęconym na Shimanami Kaido, Himeji i szlak Nakasendo. Jeżeli nie zdecydujesz się na zbyt duży zakres zwiedzania w tych miejscach, to może Ci pozostać sporo niezagospodarowanego czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1189 PostWysłany: 02 Cze 2019 10:50 

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 22
@Aso

1.Okuhida to relaks w onsenie, może szybciej pokonam jet lag, a w Kamikochi postaram się trochę połazić po tamtejszych szlakach.
2.Uwielbiam takie klimaty, więc jak tylko zobaczyłem Koyasan to wiedziałem, że muszę to zobaczyć. Nie ma szans żebym z tego zrezygnował.
3.Miałem pomysł, żeby zahaczyć o Beppu lub Fukuoke ale już wiem, że do Japonii jeszcze wrócę więc chcę się skupić na Honsiu. Przeszło mi przez myśl, żeby z Tokio się wybrać do Yamadery ale znów będę musiał z
czegoś zrezygnować. Cały czas myślę czy warto się wybrać do Fuji Five Lakes. Nie jest pewne czy zobaczę wulkan ale z drugiej strony być tam i nawet nie spróbować ?
4.Uwielbiamy jeździć na rowerach, więc myślę o zrobieniu całej trasy Shimanami Kaido. W drodze z albo do Himeji jest parę interesujących miejsc, więc jakoś ten czas wypełnimy. Wracając z Magome możemy zahaczyć o Nagoję lub Matsumoto i wtedy zwiedzić zamek albo wyjedziemy wcześniej do Tokio.
Dzięki za wszelkie sugestie !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1190 PostWysłany: 09 Cze 2019 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Witam wszystkich a w szczegolnosci szanownego kolege @Aso. Mam nadzieje, że nie uszlo Twojej uwadze, że polubilem wiekszosc Twoich postow czytajac ten watek? Mozliwe że kilka przeoczylem, ale naprawie to :)

Przechodzac do sedna, to i ja wybieram się do Japonii, chce zaczac od poludnia kraju zeby potem wyleciec z Tokio. Robiac od kilku dni plan już zupelnie zglupialem, dlatego prosze o porade.

Oto twarde niezmienne dane:
20.07 - musze być w Nagoya bo wykupilem bilet na turniej Sumo
30.07 - wylot z Tokyo

Chcialbym skorzystac tylko z tygodniowego JR Pass.

Oto moj plan:

14.07 Przylot do Osaki
15.07 Zwiedzanie Osaki
16.07 Zwiedzanie Osaki
17.07 pociag do Koyasan
18.07 Powrot Koyasan do Kyoto
19.07 Zwiedzanie Kyoto
20.07 Nagoya - sumo (uruchomienie JR Pass)
21.07 Zwiedzanie Hiroszimy + Miyajima
22.07 Zwiedzanie Nara z Osaki (warto caly dzien)
23.07 Zwiedzanie Himeji i Kobe z Osaki (spokojnie da rade)
24.07 nie wiem co (moze Okayama, Kurashiki i Takamatsu)
25.07 nie wiem co (moze Nagano)
26.07 Przyjazd i zwiedzanie Tokio - koniec JR Pass
27.07 (Piatek) Wejscie na Fuji
28.07 Wejscie na Fuji powrot do Tokio i zwiedzanie
29.07 Zwiedzanie Tokio
30.07 Wylot z Tokio

Czy jestem zadowolony z tego planu? Nie.
Wydaje mi sie, ze wolalbym spedzic wiecej czasu w Kyoto i Tokio.

Byc moze powinienem zaczac JP Pass od zwiedzania Hirosziy i szybciej dostac sie do Tokio?

Aso pomozecie? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Aso lubi ten post.
 
      
#1191 PostWysłany: 10 Cze 2019 08:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@fortuna wydaje mi się, ze mniej Osaki, więcej Kioto :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1192 PostWysłany: 10 Cze 2019 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Witaj @fortuna,

Nie uszło to mojej uwadze. ;) Zastawiałem się już od pewnego czasu co Cię sprowadza do tematów japońskich. :) Ale tak naprawdę, to aż takie uhonorowanie mojej obecności na forum nie było potrzebne. W miarę wolnego czasu staram się odpowiadać na wszystkie pytania, które pozostały bez odpowiedzi.

Zanim odniosę się do spraw związanych z transportem i kolejnością zwiedzania, chciałbym najpierw dopytać dokładniej o to jakie są Twoje priorytety i czy właśnie taki zestaw miejsc ma pozostać w ostatecznym programie.

Lato w Japonii jest z jednej strony nieznośne upalne, a z drugiej daje pewne dodatkowe możliwości zwiedzania niedostępne o innych porach roku. W związku z upałem można zastanowić się czy nie przewidzieć w planie podroży więcej górskich wypraw, które oprócz krajobrazów dostarczą także ucieczki przed gorącem. Ponadto, w trakcie pobytu w lipcu można zobaczyć kilka znanych festiwali (Hakata Gion Yamakasa, Gion Matsuri, Tenjin Matsuri), a także kwitnące hortensje (ajisai) i inne kwiaty. Nie twierdzę, że wybór miejsc, które zaproponowałeś nie jest właściwy, ale podrzucam jeszcze powyższe pomysły do przeanalizowania.

Kolejna sprawa dotyczy noclegów. No cóż, nie ukrywajmy, że oferta na lipiec może być już dość przebrana. Jeżeli nie masz jeszcze żadnych rezerwacji, to nie zachęcam do wykonywania ich w pośpiechu i bez przekonania co do tego, że plan jest już dopięty organizacyjnie, ale będziesz musiał się nimi wkrótce zająć i liczyć się z faktem, że dostępność wolnych miejsc może mieć wpływ na program całego wyjazdu. Najbardziej strategiczne będą noclegi w Koyasan, Kioto i pod Fudżi.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1193 PostWysłany: 11 Cze 2019 03:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Hey @Aso
robisz naprawde niesamowita robote oraz jestes bardzo skromny, mamy niezwykle szczescie tutaj na forum ze mozemy korzystac z Twojej wiedzy.

A wiec tak:
- upaly mi i mojej dziewczynie niestraszne, bo od ponad pol roku podrozujemy przez Azje wiec damy rade
- moje priorytety to oczywiscie turniej Sumo, potem przyroda Japonii. Zdecydowanie takze chce zobaczyc miasta takie jak Kyoto, Osaka, Hiroszima, Tokyo, Nara, Himeji, Kobe (i sprobowac tamtejszych stekow)
- co do gorskich wypraw napewno moga sie jakies znalezc, ale nie chcialbym zeby to bylo moim priorytetem, gdyz dopiero co wrocilismy z Nepalu gdzie trekking dal nam niezle w kosc, po drugie bedziemy po intensywnej podrozy z Tajwani i Korei, ktore mamy zamiar zobaczyc przed Japonia i po trzecie chcemy wejsc na Fuji co da nam pewnie tez troche w kosc :)
- kwitnące hortensje to jest to co moja dziewczyna by napewno chciala zobaczyc :)
- co do festiwali moga sie znalezc, aczkolwiek nie jest to dla mnie priorytet
- co do noclegow to nie mamy jeszcze nic, ba, nawet biletow lotniczych jeszcze nie mamy, ale to sie zaraz zmieni, raczej na 99% wykreslam Koyasan z planu, bo raz ze noclegi sa horrendalnie drogie to jeszcze zajmie mi to w sumie 2 dni. Napewno chce tez uniknac noclegu w Nagoya, gdyz ze wzgledu na turniej sumo, wiele noclegow bedzie juz zabookowanych. Co do reszty, to majac juz konkretny plan noclegi jakos do tego dostusuje :)

Nocled pod Fuji to oddzielna bajka i jak nie wypali to po prpstu tam nie pojedziemy a ten czas przeznaczymy na Tokyo, chcemy zeby to juz bylo po wykorzystaniu JR Passa, zeby nie bylo cisnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aso lubi ten post.
 
      
#1194 PostWysłany: 11 Cze 2019 08:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@fortuna to przy rezygnacji z Koyasan zastanowiłabym się nad Waszym wykorzystaniem JRPass na jeszcze jakieś dalsze wycieczki (może Nikko z Tokio? ), a w miejsce tamtego wrzuciła Narę- zwłaszcza, że lokalne podróże w rejonie Kansai nie są drogie.
Nie wiem o której idziecie na sumo ;-) ale w mojej ocenie chyba lepiej nie startować następnego dnia skoro świt do Hiroszimy (pamiętajcie o sprawdzeniu pływów na Miyajima, chociaż nie wiem czy przy remoncie jest taka potrzeba).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1195 PostWysłany: 11 Cze 2019 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Napewno bedziemy chetni! Dzieki za podpowiedz :)

Na sumo idziemy z rana, zaczyna sie o 8.

Nocleg w Koyasan juz odpada na 100% po dluzszym zastanowieniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1196 PostWysłany: 11 Cze 2019 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
A może Ama-no-hashidate? Jako jeden z 3 Trzech japońskich pejzaży ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1197 PostWysłany: 11 Cze 2019 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
dzieki @Akna za podpowiedz, ale to chyba dosyc daleko poza obszar w ktorym sie poruszam :/

Mam nowy plan i ten juz mi bardziej pasuje, bardzo prosze o ocene, szczegolnie @Aso

14/07 Przylot do Osaki
15/07 Zwiedzanie Osaki
16.07 Zwiedzanie Kyoto od rana
17.07 Zwiedzanie Kyoto
18.07 Zwiedzanie Kyoto
19.07 Zwiedzanie Hiroszimy + Miyajima (uruchomienie JR Pass) nocleg w Kyoto
20.07 Nagoya - sumo powrot na nocleg do Kyoto
21.07 Zwiedzanie Nara z Kyoto
22.07 Zwiedzanie Himeji i Kobe z Kyoto, a potem pociag do Kanzawy
23.07 Kanzawa
24.07 Rano pociag do Nagano i tu nocleg
25.07 Pociag do Nikko i wieczorem do Tokio (koniec JR Passa) (noclegi w Nikko wydaja sie mega drogie)
26.07 Tokyo
27.07 (Piatek) Wejscie na Fuji
28.07 Wejscie na Fuji powrot do Tokio i zwiedzanie
29.07 Zwiedzanie Tokio
30.07 Wylot z Tokio
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1198 PostWysłany: 11 Cze 2019 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@fortuna to jako jednodniówka z Kioto, aczkolwiek faktycznie, jak masz mało czasu to lepiej się skupić na samym Kioto, bo tam zdecydowanie jest co zwiedzać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1199 PostWysłany: 11 Cze 2019 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@fortuna

Dorzucam kilka uwag od siebie. Dotyczą głównie noclegów, bo wiem, że jest to teraz dla Ciebie szczególnie istotne.

Kioto. Baza noclegowa jest ogromna, ale rezerwując w czerwcu na lipiec możesz się spodziewać trudności ze znalezieniem satysfakcjonujących ofert, szczególnie na dłuższy pobyt. W tej sytuacji nie upierałbym się na nocowaniu w Kioto w te dni, w które faktycznie nie zwiedzasz Kioto tylko dojeżdżasz do innych miast. Osaka zapewnia lepszy niż Kioto dojazd do prawie wszystkich miejsc w regionie, ale możesz nawet rozważyć jeszcze inne miasto na nocleg, o ile jest stamtąd dogodny dojazd na stację Shinkansen.

Koyasan. Wysokie ceny noclegów w klasztorach to powszechnie znany problem, jakkolwiek niekoniecznie musi to przekreślać zobaczenie Koyasan zupełnie. Zwiedzanie w ramach jednodniowej wycieczki z Osaki też może być atrakcyjne.

Nagoja. Moim zdaniem możesz spróbować się rozejrzeć za noclegiem w samej Nagoi. Nie sądzę, żeby turniej sumo był w stanie uchwytnie wpłynąć na dostępność noclegów w tak ogromnej, a jednocześnie raczej mało turystycznej metropolii.

Himeji i Kobe. W Kobe jedną z najsłynniejszych atrakcji jest nocny widok na miasto, dlatego sugerowałbym zostać tam do wieczora i nie planować już tego samego dnia wieczorem dalekiego przejazdu, takiego jak do Kanazawy. Proponuję pojechać do Kanazawy na koniec dnia spędzonego w Kioto lub Narze.

Nagano. Miasto Nagano leży w atrakcyjnej krajobrazowo okolicy, ale samo w sobie jest umiarkowanie porywające. Stąd pytanie czy ustaliłeś już jakie miejsca będziesz odwiedzać - samo miasto, park śnieżnych małp, Kamikochi, a może Nagano z dodatkowym wypadem do Matsumoto?

Nikko. Dojazd z Nagano do Nikko zajmuje tak wiele czasu, że pozostanie go ryzykownie mało na zwiedzanie samego Nikko. Jeżeli masz kłopot ze znalezieniem przystępnego cenowo noclegu w Nikko, to proponuję zatrzymać się w Tokio albo w jednym z miast na trasie do Nikko.

Góra Fudżi. 27.07 to sobota i byłbym ostrożny z planowaniem wejścia na szczyt Fudżi w weekend, bo może to spotęgować Twoją frustrację związaną z niewyobrażalnym najazdem turystów, która nawet w dzień roboczy zapewne będzie spora.
Góra
 Profil Relacje PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#1200 PostWysłany: 13 Cze 2019 23:13 

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 8
Jeszcze nie miałem okazji udzielić się w tym wątku, zatem na dzień dobry przywitam się ze wszystkimi. Ja też zamarzyłem o podróży do Japonii i tak się stało, że w tym roku stanie się ona faktem. Przeczytałem "od deski, do deski" wątek i na jego bazie przygotowałem swój plan. Teraz prośba do Was, abyście wyrazili zdanie na jego temat.

4.09 WAW (14:10) -> PEK (4:40)
5.09 PEK -> Great Wall -> PEK(17:10) -> HND (21:30)
6.09 Tokyo
7.09 Tokyo
8.09 Tokyo or (Hakone - Fuji Mt. View)
9.09 Tokyo -> Kyoto (Activate 7 days Japan Railpass) [JR]
10.09 Kyoto [JR]
11.09 Hiroshima + Miyajima [JR]
12.09 Nara [JR]
13.09 Himeji Castle + Osaka [JR]
14.09 Your reccomendation
15.09 Kyoto -> Fukuoka (14:40) -> Okinawa (16:25) [JR]
16.09 Okinawa
17.09 Okinawa
18.09 Okinawa
19.09 OKA (13:30) -> PEK(16:15) -> Tianan'men Square and City center
20.09 Tianan'men Square and City center -> PEK (2:50) -> WAW (6:20)

Teraz kilka obostrzeń

[JR] wchodzi w grę tylko na 7 dni
15.09 - Wylot z Fukuoki na Okinawę

oraz dowolność

Między dniami 9.09 i 15.09 zaplanowałem noclegi w Kyoto (Rozważam również Osakę - jako chyba tańsze miasto). Czy to dobry pomysł ? Czy może lepiej zdywersyfikować to na 2-3 miasta ? Będziemy poruszać się w tych dniach grupą 5 osobową. Założyłem, że dal takiej grupy najlepszym stosunkiem jakość/cena będzie charakteryzować się airbnb i tam też zamierzam szukać noclegów (może jednak jestem w błędzie ?)

Założyłem JR pass ale zauważyłem możliwą zmianę

najpierw z Tokyo do Kyoto (Osaki)
https://www.jrtours.co.jp/kodama/english/ - możliwość zaszalenia w green carze

A później
https://www.westjr.co.jp/global/en/tick ... nin/#agree

Cena podobna , a zyskuję jeden dzień. Czy to ma sens ?

Pomiędzy 9 i 15 września jesteśmy bardzo elastyczni, i jeśli coś zaplanowane jest bez sensu prosiłbym o wskazanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1378 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 69  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group