Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Kwi 2018 14:44 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Będe w maju w Kazachstanie i przy okazji chce zrobic wypad na 2-3 dni do Kirgistanu.
Co lepiej zobaczyc/dotrzeć z Biszkeku- Song Kul czy Issyk-kul?
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 14 Kwi 2018 15:00 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 10
Proponowal bym w maju lepij jehac ina droga przez Karkare i zobaczyc Issyk Kul do tego Zhety oguz, Kanyon Skazka i Barskoon wodospady, mozno to swietnie polaczyc z Kolsay i Kaindy razem z Czarynskim w 3-4 dni mozna zrobic caly program. Dodatkowo jezeli jest potrzebny przewodnik z samochodem terenowem, tym sie tez zajmuje.
Pozdrawiam Kirill


Ostatnio edytowany przez marcino123, 15 Mar 2019 16:04, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Kwi 2018 11:01 

Rejestracja: 17 Sty 2017
Posty: 27
Jeżeli będziesz w Biszkeku to z tych dwóch rzeczy Song-Kul wydaje mi się dużo ciekawszym rozwiązaniem. Nocleg w jurcie, ogromna, pusta przestrzeń (z jednej strony jezioro, z drugiej strony góry, a pomiędzy nimi pojedyncze jurty i stada bydła) i magiczny klimat. Jak będziesz miał szczęście, to może nawet jaki spotkasz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Maj 2018 16:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Kluczowa informacja to: MAJ.
Jeśli chce się jechać na Song-Kul, to w maju można sobie darować. 2 maja br dotarłem drogą północną najdalej na ~20km od jeziora (3.5 km od przełęczy). Droga nieprzejezdna bo porzucony pług tarasuje przejazd, im wyżej tym większe zaspy śniegu. W sklepie w Keng Suu sprzedawczyni powiedziała mi, że na Song Kul jeszcze leży śnieg i jurty pojawią się w połowie czerwca.
Natomiast nad Issyk Kul jest już ciepło, na półwyspie, w pobliżu miejscowości Ysyk Kol spałem pod namiotem.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Sie 2018 11:12 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 53
a czy ktos z Was byl nad Chatyr-Kul albo przy Kara-Say? Jak wyglada z dojazdem tam? Warto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Mar 2019 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Jak wygląda "sezon" nad jeziorem Song Kul ?
Jurty rozstawiane są od czerwca i stoją do września/października ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Kwi 2019 18:32 

Rejestracja: 27 Paź 2012
Posty: 7
Czy ktoś był na początku maja nad Song-Kul? Czy raczej to nierealne, ze względu na pogodę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Cze 2021 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Moze komus sie przyda, bylem na poczatku czerwca w Song–Kul, spalem w jurcie i potworne zimno w nocy, jak piecyk zgasnie. Podpalili wieczorem, ale w nocy nikt sie o piecyk nie troszczyl. Wydaje mi sie, ze najlepszy okres na Song–Kul to lipiec/sierpien. Poza tym Song–Kul lezy na wysokosci ponad 3000 metrow n.p.m, a Issyk–Kul ok. 1600.
Zalezy, jak kto znosi wysokosci powyzej 3000. Jedna Rosjanka z Moskwy mowila, ze nie zabrala meza, bo na takich wysokosciach dostaje krwotoku z nosa i mam nadzieje, ze nie inny powod. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Lip 2023 15:52 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 51
Czy ktoś ma aktualne informacje, ile może kosztować transport z Kochkor nad Song Kul (wraz z noclegiem)?

A może ktoś ma godnego polecenia organizatora wycieczki lub wybiera się w okolicach 15-18 września i chce połączyć siły?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Sty 2024 19:32 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 36
leinad! czy znasz już odpowiedż na swoje pytania? 3-4 dni z Biszkeku i chcielibyśmy " doświadczyć" górskich pejzaży Kirgistanu, wybieram się we wrześniu i ciekawam czy bardzo jest już zimno na tej wysokości we wrześniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Sty 2024 21:07 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 51
Jagodzianka57 napisał(a):
leinad! czy znasz już odpowiedż na swoje pytania? 3-4 dni z Biszkeku i chcielibyśmy " doświadczyć" górskich pejzaży Kirgistanu, wybieram się we wrześniu i ciekawam czy bardzo jest już zimno na tej wysokości we wrześniu?


Oczywiście! Kirgistan mam przerobiony od A do Z! 😇

W Biszkeku są 3 liczące się lokalne biura podroży, które organizują za śmiesznie małe pieniądze (jak na polską kieszeń) 2-dniowe wycieczki nad Songkol. Nie ma sensu ryzykować jazdę marszrutką do Kochkor i tam dopiero szukać/negocjować cen. W Kirgistanie główną platformą reklamy/ofert jest Instagram (a nie strony internetowe) i na tych profilach są namiary na WhatsApp'y biur podróży (zazwyczaj da się pogadać po angielsku, ale warto rosyjski mieć w zanadrzu):
1) Intourists ( https://www.instagram.com/in_tourists/ + https://www.instagram.com/intourists_english_kg/ )
2) Kettik ( https://www.instagram.com/kettik.kg/ )
3) Fun Travells ( https://www.instagram.com/fun_travells/ )
Biura co tydzień publikują plany wycieczek, więc pisanie do nich kilka tygodni wcześniej w sprawie rezerwacji nie ma sensu, no chyba że ktoś chce se pogadać...
Mi polecano biuro podróży nr 1 i faktycznie szybko odpowiadali i byłem na bieżąco z nimi w kontakcie, no i 3 dni przed wyjazdem dali znać, że nie uzbiera się grupa. Zatem na szybko skontaktowałem się z biurem nr 2 i mieli wolne miejsca - wspomnę, że to biuro mi odradzano, ponieważ ponoć było najbardziej "komercyjne" i niby bez szacunku do klientów, ale po zaliczeniu z nimi wycieczki zdecydowanie mam inne wrażenia! O biurze nr 3 niestety nic nie napiszę.

Moja wycieczka z biurem Kettik to był sztos! W dużym skrócie: za 5500 KGS (jakieś 250 zł) zapewniali wygodny transport (w miarę nowy Mercedes Sprinter), nocleg w ogrzewanej jurcie, jedzenie na miejscu i przewodniczkę (trafiła się młoda dziewczyna po studiach, dobrze mówiąca po angielsku). Dodatkowo płatna była jazda konno (polecam!).

Kilka słów o mojej wyciecze: w mojej grupie było 14 osób z 10 różnych krajów, więc wyszedł fajny miks. Z racji, że na miejscu nie ma elektryczności i telefonii komórkowej, cała grupa bardzo szybko się zintegrowała. Wycieczka odbywała się w drugiej połowie września, więc liczyłem się z ryzykiem, że może się nie odbyć z powodu nagłego nadejścia zimy. Na szczęście pogoda dopisała - słońce i ok. 10-12 st. C w ciągu dnia, a w nocy gwieździste niebo i nad ranem zero stopni. Moja grupa miała być ostatnią wycieczką w sezonie 2023 tego biura Kettik, ale jeszcze tydzień później zdołali zorganizować wycieczkę, natomiast 2 tygodnie później nad Songkol spadł śnieg.
W drodze powrotnej przewodniczka pomogła mi zorganizować transport do Bałykczy - wysiadłem w Kochkorze i dalej jechałem współdzieloną taksówką do celu nad Issyk-kul. Trochę zdjęć z Songkol można znaleźć na moim Instagramie: @ma_lecki

A co do samego Biszkeku, to nie jest to właściwy wątek, więc tylko wspomnę, że najważniejsze miejsca można zwiedzić w 1 dzień, ale jeśli ktoś uwielbia sowiecką architekturę, to zdecydowanie warto zostać dłużej. Biszkek też jest dobrą bazą wypadową z wyżej wymienionymi biurami na 1-jednodniowe wycieczki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 13 Sty 2024 22:14 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 36
-- 13 Sty 2024 21:05 --

Bardzo dziękuję za tak wyczerpujące info! wprawdzie będziemy mieli z przyjaciółmi tylko 3-4 dni na wypad z Biszkeku i chyba nieco wcześniej będziemy w Kirgistanie niż Ty byłeś ( planujemy koniec sierpnia/początek września) ale najważniejsze są tu namiary na biura turystyczne. No i chyba większość grupy skłania się ku Issyk-kul, chcą przejechać się chociaż w jedną stronę pociągiem z panoramicznymi widokami...tylko czy nie jest tam zbyt turystycznie? z różnych relacji wynika, że Song-kul jest bardziej dzikie... i tam bym wolała. No cóż, kwestia do przegadania. I jeszcze jedno pytanie: czy da się przylecieć z Taszkentu do Biszkeku, bo nie mogę znależć połączeń w wyszukiwarkach? Ile moż
emy jechać lądem na tej trasie?

-- 13 Sty 2024 21:14 --

sorry, już znalazłam jakiś lot....gapa ze mnie :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sty 2024 22:35 

Rejestracja: 28 Sty 2023
Posty: 51
No te namiary na biura turystyczne zmieniają życie i dobrze, że ktoś zapytał, bo na forum o tym nie było, a ja już nie pamiętałem by podzielić się tą wiedzą! 😉

- Gdybym miał wybierać, to jednak bym postawił na Songkol, bo to ogromna przestrzeń wokół jeziora z pięknymi widokami, jurtami i pasącymi się zwierzętami, to jest coś co będzie się pamiętać. Natomiast nad Issyk-kul to zależy gdzie się trafi, ale ogólne nie ma tego uczucia, że dotyka się czegoś dziewiczego.
- Warto jeszcze wspomnieć, że zwyczajowo wszystkie wymienione biura podróży organizują wycieczki nad Songkol w weekendy (sobota-niedziela), a dodatkowe terminy w tygodniu pojawiają się tylko w szczycie sezonu.
- We wrześniu panoramiczny pociąg już nie kursował, a w wakacje jego częstotliwość była ograniczona. Natomiast jak rozmawiałem z lokalsami, to byli dumni, że mają taki "produkt turystyczny" ;)
- Na trasie TAS-FRU kojarzę, że w ostatnim sezonie latał Uzbekistan Airways. Generalnie w sezonie wakacyjnym mogą latać dodatkowe lokalne licznie lotnicze, ale one zazwyczaj nie są widoczne w globalnych wyszukiwarkach i należy szukać bezpośrednio na stronach internetowych przewoźników lub w lokalnych szukajkach/Aviakassach. Rozkłady lotów wrzucają zazwyczaj na 1-4 miesiące wcześniej. W zbliżającym się sezonie w Azji Środkowej jest szansa na więcej połączeń, ponieważ powstało kilka nowych startupów. Z tych bardziej obiecujących jest uzbecki HumoAir, który zaczął już wykonywać połączenia krajowe i zapowiedział loty do sąsiednich krajów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 14 Sty 2024 13:05 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 350
niebieski
Zdecydowanie warto nad Song-Kul. My żeśmy w 2015 r. przerobili wersję od Kochkoru (wracając z Karakol i Ala-Kul). Jeśli są biura i można kupić pakiet z Biszkeku w ww. cenie to na 100 % warto!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group