Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Jezioro Ala Kul
#1 PostWysłany: 28 Maj 2017 18:59 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Szukam opcji dojazdu z granicy kazachsko-kirgiskiej nad jezioro Ala Kul. Jest jakis publiczny transport do Przewalska z granicy? Co dalej? Jak dojechać jak najbliżej jeziora? Jak zorganizować trekking i nocleg w pobliżu? Czytałam gdzieś, że jurty bywają porezerwowane z dużym wyprzedzeniem. Czy na miejscu będzie problem z noclegiem? Czy da radę zrobić trekking w 1 dzień? skąd startować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: jezioro Ala Kul
#2 PostWysłany: 28 Maj 2017 19:14 

Ale jaki trekking? O łażeniu przy tym jeziorze jest sporo info w internecie, ale to są opcje 3 dniowe minimum.
Spij w namiocie, po co kombinować?
Góra
 PM off
Kamil lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: jezioro Ala Kul
#3 PostWysłany: 28 Maj 2017 20:09 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
chętnie skorzystałabym z jurty jako dodatkowej atrakcji
wiem o namiocie, ale chciałam wiedzieć jakie są inne opcje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: jezioro Ala Kul
#4 PostWysłany: 28 Maj 2017 20:57 

Jadłem kolację przypadkowo w takiej jurcie. Nie jest to coś, za co dałbym się pokroić. Jeśli to jest wynajmowane, to będzie przystosowane do wymagań zachodniego turysty. Bierz namiot :)
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: jezioro Ala Kul
#5 PostWysłany: 28 Maj 2017 21:17 

Rejestracja: 22 Maj 2012
Posty: 709
Loty: 312
Kilometry: 479 773
srebrny
bardzo ciężko dojechac do granicy i od granicy
pisze o tym @washington w relacji,
Ja sam do granicy szedłem piechotą
tam udało mi się złapać podwózkę
droga to szutrówka
przez 2h mineły mnie 2 auta
nie ma transportu publicznego
jezioro jest do zrobienia w jeden dzień ale trzeba być naprawdę mocnym,
spokojnie robi się je w dwa dni
poszukaj opisu na blogu Adamka
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Paź 2018 06:52, edytowano w sumie 1 raz
,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: jezioro Ala Kul
#6 PostWysłany: 28 Maj 2017 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
Hej,

trekking na alakol da sie nawet zrobić w jeden dzień "tuda i na abarot" - robiłem w maju, ale nie polecam :)

2 dni to przejscie od Karakol (Przewalsk to był za ZSRR :) nocleg w sirocie lub nad jeziorem namiot. potem przejscie przez przełecz do Altyn Araszan i do Tjeplokljuczenki.

info tu: http://przepodroze.pl/category/miejsca/azja/kirgistan/

po drodze w dolinie Karakol są w sezonie jurty, w Altyn Araszan to samo, tylko lepiej sie wczesniej rozejrzeć, są pełne raczej - niemieckie wycieczki te sprawy.

co do drogi do granicy, własnie sprawdzam temat bo będe tam w sierpniu. Nie ma transportu publicznego. Z Karakolu możesz dojechac marszrutką do rozwidlenia dróg i dalej jakoś szukać szczęscia. Jest podobno jeden bus dziennie do Jergalan. stamtad trzeba stopem.

podobno cała droga do Almat jest przerąbana i duuuzo kosztuje. od granicy trzeba isc z buta lub taxi do Kegen i cała zabawa wychodzi drogo.

Ja pewnie bede sie próbował tam przebić w sierpniu z Karkary. Jakbyś wcześniej ogarnął trasę, to się pochwal, ułatwisz mi życie :)
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
pralinkakarolinka lubi ten post.
maxima uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: jezioro Ala Kul
#7 PostWysłany: 28 Maj 2017 22:13 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
dzięki @‌adamek‌ czytam Twojego bloga i Ty mnie natchnąłeś na jeziorko :) myślałam tylko o mniejszym tempie i bardziej cywilizowanych warunkach :D
jadę za 2 tyg, a na bookingu widziałam 1 jurtę za 1000zł, więc zastanawiam sie jak jest na miejscu, bo cena lekko z kosmosu...
o taxi za 100usd u pogranicznika też czytałam, choć ponoć można się targować :)
znalezione w necie:

Cytuj:
Przejście graniczne Kegen – Karakol

Dość trudno dostać się tam stopem, a jeszcze trudniej wydostać. Od ostatniej wioski (Karkara) w Kazachstanie do przejścia granicznego jest ok. 10km, więc od biedy jak nic nie będzie jechać to można się przejść. Cena za podwózkę to ok. 2000 KZT. Nam po ok. 30 min czekania udało się złapać darmowego stopa. Na samym przejściu granicznym nie było żadnych problemów z celnikami. Gorzej z dotarciem do Karakol, bo oddalone jest o ok. 110km, a przejście graniczne nie jest zbyt często uczęszczane. Pan celnik proponuje taksówkę za 100 $, przy czym już po pierwszej odmowie obniża do 50$. My nie zamierzaliśmy tyle płacić, ale jak zaczęło padać i temperatura gwałtownie spadła to wytargowaliśmy 35$ i czym prędzej pojechaliśmy. Jak na warunki Kirgiskie jest to bardzo duża suma i proponujemy targować się bardziej lub gdy słoneczko świeci to spokojnie czekać na kogoś kto będzie tymi bezdrożami z jakiegoś powodu jechał
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: jezioro Ala Kul
#8 PostWysłany: 28 Maj 2017 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
tysiak za jurte to jakaś masakra. Jeżeli koniecznie zależy Ci na jurcie to w samym Karakole jest hostel z jurtami :)

te po drodze są dla niemieckich turystów, ale popróbuj szczęścia.

idealny trekking do 3 dni (start od wejscia do parku - alakol - altyn araszan) - coś pieknego. Można jeszcze 2 dni dodać startująz z dżeti oguz. Miejsce absolutnie powalające. Piekne to mało powiedziane.

Ciekaw jestem tylko, czy już lód na jeziorze puścił :D szkoda by było nie zobaczyć tego koloru <3
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl


Ostatnio edytowany przez Roku, 28 Lis 2017 23:38, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#9 PostWysłany: 14 Cze 2017 17:37 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
No niestety dziś nie było koloru, bo wciąż jest lód na jeziorze :(
Bez problemu udało się w 1 dzień. Wyruszyłam o 6 ok 4km za pierwszym mostem, gdzie dowiozla mnie taxi i o 12:28 byłam pod jeziorem. Po 1h rozpoczęłam zejście i o 19:35 byłam w taxi mniej więcej w tym samym miejscu.
Droga została zmyta przez rzekę o nie ma żadnego kampu. Dopiero coś organizują przy drewnianej chacie. Poza tym nic nie ma na szlaku.
Do mostu nr 2 szłam 2.5h, do chaty 2h i 2h nad jezioro. Treking przyjemny, aczkolwiek męczący i ostatni odcinek dość wymagający, bo to wędrówka po kamieniach ostro pod górę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#10 PostWysłany: 04 Gru 2017 02:24 

Rejestracja: 30 Lis 2017
Posty: 18
Niezłe tempo. Ja z własnego doświadczenia polecam nocleg i atak z altyn arashan. Mi to zajęło 10h, 7-17.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#11 PostWysłany: 11 Maj 2018 19:28 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Nocował ktoś ostatnio w Altyn Arashan?
Jest tam jakiś wybór? Czy drogo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#12 PostWysłany: 28 Maj 2018 15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 26
Loty: 35
Kilometry: 70 434
W jeden dzień na spokojnie na lekko da radę zrobić trasę do jeziora i z powrotem niestety ze względu na śnieg zrezygnowaliśmy z przejścia przez PASS i wracaliśmy tę samą drogą.
Ale ze względu na sierota chata postanowiliśmy zostać tam na noc :)

Załączniki:
20180522_062909.jpg
20180522_062909.jpg [ 78.95 KiB | Obejrzany 3626 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#13 PostWysłany: 29 Cze 2018 12:55 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Noclegi w Karakol Base Camp (jurta + kolacja + śniadanie) 1100 som.

Nocleg w Altyn Arashan (pokój + kolacja + śniadanie + gorące źródła) 1200 som.

Jezioro Ala Kul tydzień temu miało jeszcze dużo lodu.
Góra
 Profil Relacje PM off
smatekk uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#14 PostWysłany: 09 Lip 2018 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@Misha Preston2 jak z dostępnością miejsc? Wpadłeś prosto ze szlaku czy rezerwowałeś wcześniej online?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#15 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:47 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
w obu miejscach wpadłem bez rezerwacji, było jeszcze kilka miejsc dostępnych, ale ogólnie było mało turystów w połowie czerwca

do Karakol base camp mogą mieć jakiś kontakt w hostelach
obok jest RYCE TRAVEL - kontakt powinien być na googlemaps żeby zarezerwować

VIP travel (altyn Arashan chyba gdzieś na googlemaps można znaleźć kontakt i zarezerwować).
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#16 PostWysłany: 01 Sie 2018 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Czy robił ktoś trasę od mostku przy bazie w dolinie Karakol nad jezioro Ala Kul i później przejście do Altyn Arashan jednego dnia?

Jadę za kilkanaście dni i tak się zastanawiam czy da radę to machnąć na raz. Wszyscy tu piszą albo o noclegu nad jeziorem albo dojście do jeziora i powrót do Karakol co daje zirka about 35 km trekingu.
Teoretycznie z bazy Karakol do Altyn Arashan jest ok. 30 km do przejścia, od świtu do zmierzchu bym miał ok. 15 godzin, więc przy dobrej pogodzie wydaje się do zrobienia :roll:

Początkowo byłem przekonany brać namiot, ale tak się zastanawiam czy na lekko nie będzie lepiej i spać gdzieś w Altyn Arashan w jakiejś chacie. Tym bardziej, że w namiocie bym miał jeden, max. dwa noclegi i trochę mi się nie chce tego targać. Co o tym myślicie?
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#17 PostWysłany: 01 Sie 2018 11:06 

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 53
Czy na trasie do Ushchel'ye Karakol mozna liczyc na jakis samochod, czy trzeba grzac pieszo :)?
Jesli nie to jaka jest roznica miedzy ta trasa a trasa przez Altyn-Arashan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#18 PostWysłany: 02 Sie 2018 09:36 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Trasa z Ayu-Tor Ryce Camp (do znaleznienia na googlamaps) do Altyn Arashan to hardkor.
Zrobiłem bo nie brałem namiotu i musiałem dojść, ale nie polecam robić tej trasy w jeden dzień.
Wejście od jeziora na przełęcz to najtrudniejszy fragment, gdzie może dopadać choroba wysokościowa.
Jakakolwiek zmiana pogody na niekorzystną komplikuje sprawy (mnie dopadła burza i grad).
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
cypel uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#19 PostWysłany: 02 Sie 2018 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
hmm
z tego co czytałem tu i ówdzie, to tam nawet przysłowiowe Kariny w laczkach wchodzą.
Wiadomo, że jak przyjdzie ulewa czy gradobicie to i na krupówkach może być hardkor
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Jezioro Ala Kul
#20 PostWysłany: 02 Sie 2018 10:32 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
jezioro piękne, trasa wymagająca, samotnie - jeszcze bardziej wymagająca
dużo możliwości np. skręcić nogę i kto wtedy w dziczy pomoże?

proszę o uwzględnienie tego i nie lekceważenie gór, to 4km w kraju z innym poziomem infrastruktury górskiej niż Europa
zasięgu komórkowego nie ma, sklepów nie widziałem, jurty są ale już na trasie do Altyn Arashan
(oczywiście fragmenty trasy karakol - ala kul - altyn arashan są łatwe i przyjemne)
Tyle w temacie


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Paź 2018 07:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group