Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 03 Maj 2016 22:35 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 9
Maxima, możesz napisać z oferty którego biura skorzystałaś? Ja waham się między tourdmz.com (130000 KRW, godz. 7.30-17:00) a Koridoor (96000 KRW, 11:30-19:00). Ta z Koridoor tańsza, ale zaczyna się dość późno i trwa krócej i nie wiem, czy po prostu nie będziemy tam popędzani (5 godzin vs. 7,5 h z tourdmz.com). Niby plan wycieczek wygląda tak samo, ale ta różnica 2 godzin daje mi do myślenia. Ktoś inny może doradzić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 09 Maj 2016 14:18 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Ja brałam Koridoor, bo tańsze. Start o 11:30, wczesniej rano poszłam do War Memorial - polecam taką opcję.
Przejazd trwa niecałą 1h (powrót w korkach przed ich majówka trwał ponad 2h!). Najpierw ogląda się stację Darosan - za extra 1000 KRW można wejść na peron (nie wchodziłam, to nie wiem co tam jest).
Potem przejazd na obiad (ok 13) - do wyboru 2 dnia za 10 000 KRW i za 7000 KRW, napoje extra. Jedno danie dla 2 osób powinno byc ok ;) Nikt raczej na to nie zwraca uwagi. Po obiedzie jedzie się do obserwatorium Dora, potem na zwiedzanie 3 tunelu. O 16 mieliśmy wycieczkę w Camp Bonifas. Jest filmik, potem przejazd autobusem do niebieskich budynków. Wejście do środka, krótka chwila na zdjęcia. Dalej przejazd w okolicę punktu obserwacyjnego nr 3 - widać wioskę propagandy, most bez powrotu i generalnie krajobraz Korei Płn z bliższej perspektywy niż w Dora. Potem objazd autokarem pod most (bez wysiadania) i powrót. Jest też czas na pamiątki itp. Ok 17-17:30 powrót do Seulu.

Jeśli mówisz o tej wycieczce: http://tourdmz.com/english/07guid/tour4 ... Image1_5_1
to w Koridoor plan jest dokładnie taki sam, więc różnica może wynikać po prostu z dłuższych stopów, bo zwiedza się dokładnie to samo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Maj 2016 23:37 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 9
Dokładnie o tą wycieczkę z tourdmz mi chodzi! I widzę, że byłaś tam we wtorek skoro wyruszyliście o 11.30. Ja też mogę się tam jedynie wybrać we wtorek, bo w dzień później lecę do Jeju na 2 dni. Czyli możesz powiedzieć, że byłaś zadowolona z Koridoor? Nie czułaś się popędzana? Przewodnik był spoko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Maj 2016 21:18 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
byłam w środę w DMZ - wycieczka jak dla mnie raczej za wolna, dużo czasu na zakup pamiątek. Zupełnie nie ma pośpiechu. Popędzają jedynie amerykanie w JSA, ale to raczej wszystkich i nie zależy od organizatora, bo po JSA jeździ się autokarem innym niż na całe wycieczce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Lip 2016 14:29 

Rejestracja: 10 Sty 2013
Posty: 105
Loty: 70
Kilometry: 143 287
Kurka rurka, okazuje się, że wg http://www.koridoor.co.kr/bbs/board.php ... ca=yongsan Koridoor nie organizuje wycieczek do DMZ/JSA 26 i 27.07 a właśnie w tym czasie jesteśmy w Seulu. Może ktoś polecić pewną inną firmę organizującą kompletne wycieczki? Tourdmz też jakoś nie do końca jasno opisuje co i jak...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Lut 2018 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
W maju lecę drugi raz do Korei i tym razem chcielibyśmy wybrać się także do DMZ.

Czy być może ktoś był tam ostatnio (bo ostatni wpis był z lipca 2016) i mógłby podzielić się informacjami i poradami, 1) jak tam dojechać samemu czy 2) lepiej z jakimś biurem (może ktoś może coś polecieć)?

Bardzo dziękuję za wszelkie porady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 05 Mar 2018 15:30 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
W sobotę będę w Korei i wybieramy się zobaczyć DMZ więc napisze po powrocie co i jak :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 26 Mar 2018 02:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@Turtelik
Byliśmy na wycieczce w DMZ w czerwcu rok temu z biura: http://www.vviptravel.com/eng/

Odbierają rano ze wskazanego hotelu, trzeba podać nr karty kredytowej mejlem w celu rezerwacji (gdybyś zarezerwowała i się rozmyśliła). Ogólnie polecam, wszystko zgodnie z programem, bardzo dobry kontakt mejlowy przed wycieczką - odpisują dosyć szybko.

Samej chyba nie dasz rady wybrać się do DMZ, tylko z biura (przynajmniej w takim zakresie jak opisują na stronie).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 29 Mar 2018 21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Dzięki @monroe, zajrzę tam, bo pewnie będę niedługo rezerwowała. :)

I jak tam wrażenia @Jonkus?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 31 Mar 2018 15:25 

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 40
Loty: 41
Kilometry: 128 540
@Turtelik

Przepraszam, że tak późno, napisałbym wcześniej ale dużo obowiązków. Generalnie lecąc do Seulu chcieliśmy zobaczyć strefę DMZ i JSA. Niestety ze względu na jakieś ćwiczenia militarne, które się odbywały musieliśmy zrezygnować z JSA i zobaczyliśmy tylko okrojoną wersję DMZ - obserwatorium, zwiedzanie jednego tunelu, zwiedzanie stacji dworca i generalnie objazdówka.

Płaciliśmy ok. 280 zł za osobę. Musieliśmy udać się bezpośrednio do biura tej agencji (samo centrum) i stamtąd mieliśmy busa. W cenie klasycznie lunch + wejściówki. Nie wiem czy to praktyka ale podczas całej wycieczki była z nami Pani, która według tego co nam zostało powiedziane uciekła z Korei Północnej przez Chiny do Korei Południowej i można było zadawać jej różne pytania - na ile ona rzeczywiście uciekła a nie była podstawiona, ciężko powiedzieć. Propaganda zapewne działa z dwóch stron niemniej jednak cała wycieczka bardzo okey. Wydaje mi się, że nie ma opcji na zorganizowanie DMZ na własną rękę - tylko biura/agencje.

Gdyby ktoś był zainteresowany to biuro, z którego korzystaliśmy to - http://panmunjomtour.com
Osobiście polecam skorzystanie pełnej opcji i udanie się do strefy JSA - na pewno najciekawsza opcja.

Pozdrawim
Góra
 Profil Relacje PM off
Turtelik uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 01 Kwi 2018 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2016
Posty: 117
Loty: 22
Kilometry: 67 312
Dzięki @Jonkus widzę, że w maju jedyny pasujący mi termin na JSA to 18. (bo 15-16 lecimy na Jeju), więc pewnie zagadam do moich towarzyszek podróży, czy one też chcą/co planujemy na ten 18ty. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 06 Kwi 2018 07:34 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Krótkie info, może komuś się przyda. W kwietniu tego roku Panmunjeom będzie zamknięte, bo szykuje się szczyt koreański. Cóż zostanie mi reszta strefy :).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Maj 2018 21:50 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
monroe napisał(a):
@Turtelik
Byliśmy na wycieczce w DMZ w czerwcu rok temu z biura: http://www.vviptravel.com/eng/


Na stronie www. tego biura widzę, że trzeba mieć paszport. Wbijają jakąś pieczątkę czy tylko kontrola ?
Pytam, bo wydaje mi się, że widziałem u kogoś taką dużą D-M-Z na całą paszportową stronę.

EDIT: Sam sobie odpiszę, będzie dla inncyh, info z biura organizującego wycieczki.
Mogą wbić pieczątkę na kartce lub pocztówce ale do paszportu nie wbijają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 06 Maj 2018 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Potwierdzam, żadnej pieczątki do paszportu nie dostaliśmy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 07 Maj 2018 23:15 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Do paszportu można wbić sobie pieczątkę na stacji kolejowej Dorasan, ale chyba to nie taka o jaką chodzi :).
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Siemion uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 08 Maj 2018 18:48 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
Lord Sidious napisał(a):
Do paszportu można wbić sobie pieczątkę na stacji kolejowej Dorasan.


Dobrze wiedzieć :) pewnie poproszę o taką ... masz na myśli tą okrągłą z "ptakami" bo chyba nie tą z trasą ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 31 Sie 2018 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2013
Posty: 659
niebieski
Pytanie do osób, które odwiedziły DMZ i JSA.

Stoję przed finansowym dylematem :) Chyba nie decyduję się na odwiedzenie zarówno DMZ jak i JSA, ze względu na wysoki koszt.
Co według Was lepiej zobaczyć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 31 Sie 2018 10:57 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
Mi JSA się podobało, oczywiście zbyt zamerykanizowane, ale fajnie wejść do tych niebieskich budynków czy zobaczyć przejścia z Koreą Płn.
DMZ jest słabe vs JSA
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travelerka lubi ten post.
travelerka uważa post za pomocny.
 
      
#39 PostWysłany: 02 Wrz 2018 10:28 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Ja właśnie z tych przyczyn właśnie finansowych zrezygnowałem z odwiedzenia tego miejsca. Poistanowiłem, że odwiedze te miejsca, ale z drugiej strony barykady, pewnie jest o wiele ciekawiej. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 26 Paź 2018 16:31 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 335
niebieski
To ja dla odmiany polece DMZ - bylem we wrzesniu i wycieczka bardzo mi sie podobala.
Przy zwiedzaniu JSA moze i jest wiecej do zobaczenia ale to juz calodniowy wypad i dodatkowo duzo drozszy.

P.S. Kilka postow wyzej pytalem o pieczatke na stacji Dorasan. Mozna taka otrzymac ale przewodnik odradzal wbijanie jej do paszportu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group