Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sie 2019 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Cześć,
Wiem, że Sri Lanka to raczej utraty szlak i zdecydowana większość podróżuje bardzo podobną trasą. Wiem, że jest też sporo relacji.
Uważam jednak, że skoro w innych popularnych krajach istnieje taki temat, a w podforum o Sri Lance wszystko jest porozrzucane, pisane dawno temu itp., to powinien zaistnieć i tutaj. Jeżeli uważacie inaczej, proszę o przeniesienie/usunięcie. Zaczynamy zatem ode mnie.

Nie chcemy wynajmować kierowcy na cały wyjazd. Czytałem o transporcie publicznym, wiemy z czym się to.wiąże. Uważam, że powinniśmy dać radę. Termin wyjazdu, sezon w styczniu/lutym. Czas na miejscu: 10,5 dnia, 10 noclegów. Wyszło tyle, bo to był już jeden z ostatnich terminów lotów u Turka z Kijowa za świetne 1100PLN. Niby nie tak krótko, ale patrząc na czasy przejazdów i to jak porozrzucane są atrakcje, zmusza nas to ciągłego przemieszczania się i lekkiej gonitwy z czasem. Jeżeli jednak chce się zobaczyć wszystkie must see wyspy, nie ma innej opcji. Wiem, że Sri Lanka to głównie natura, zwierzęta, a nie miasta, ale na safari czasu już nie wystarczy.


Zaczynamy:

Dzień 1,
przylot i nocleg w Negombo

Dzień 2,
wyjazd pociągiem do Galle

Dzień 3,
Galle ciąg dalszy. Nie mam plażowania w zwyczaju, jednak chcemy naładować baterię przed dalszą drogą.

Dzień 4,
Przejazd z wynajętym kierowcą do Ella

Dzień 5,
Ella cd.

Dzień 6,
przejazd pod Adam,s Peak

Dzień 7,
świt na szczycie i dzień w podróży, przez Ella, następnie pociąg z Ella do Kandy

Dzień 8,
Kandy i pociąg na północ

Dzień 9,
Sigiriya, pociąg do Pinnawala

Dzień 10,
Przejazd z Pinnawala do Kolombo

Dzień 11,
Kolombo i wylot do Kraju

Wydaje się intensywnie, pewnie tak będzie i pewnie też damy radę, pytanie jakim kosztem? Może lepiej z czegoś zrezygnować i się nie zarzynać? Liczę na wszelkie, konstruktywne uwagi, za które z góry dzięki. Płacę w "pomógł".
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 05 Sie 2019 09:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
O której lądujesz ? Jeśli odpowiednio wcześnie, żeby złapać pociąg do Galle to zrób to. Wg mnie szkoda czasu na nocleg w Negombo i marnowanie kolejnego dnia na podróż.
Z Galle do Ella sugeruję przejazd autobusami. Co prawda nie jechałem tą trasą, ale pewno jest to do zrobienia, prawdopodobnie z jakąś przesiadką w Matara. Robiliśmy podobnie długie trasy w jeden dzień, m.in. z Haputale do Tangalle z przesiadką w Wellawaya. Wyjechaliśmy rano i wczesnym popołudniem byliśmy na miejscu. A autobusy są super :mrgreen:
Samochód z kierowcą radziłbym zorganizować w Kandy - efektywniej wykorzystasz czas. Wtedy jednego dnia możesz zrobić trasę do Sigiriya i Dambulli, a drugiego do Pinnawala, a po drodze jeszcze ogród botaniczny w Peradeniya i ew. - jeśli interesują Cię takie rzeczy - niewielkie muzeum kolei.

Pamiętaj, że w Galle i w Kandy masz bankomaty Sampath Banku, które wymieniają EUR i USD po konkurencyjnym kursie:
https://www.sampath.lk/en/personal/electronic-banking/foreign-currency-atms
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 05 Sie 2019 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Hej! Dzięki za odp.

ląduje po zwiedzaniu Kijowa i całonocnym locie ze Stolicy Ukrainy z przesiadką w IST. Myślałem trochę ochłonąć, zostawić rzeczy w hostelu (i odebrać je ostatniego dnia) i nie pchać się od razu w kolejną podróż. Wiem, że skraca to trochę wycieczkę i zmusza nas do ściśnięcia tego planu, ale naładujemy trochę baterie przed dalszą drogą.

Co do wynajęcia kierowcy z Kandy - wydaje się to b. dobrym pomysłem! Autobusy same w sobie będą atrakcją, są sporą oszczędnością oraz idealnie wpisują się w nasz sposób podróżowania :), ale jak to mówią ile można.
Przyda się szybszy i bardziej komfortowy transport chociaż na ostatnią część wycieczki.

Czy reszta w miarę ok? Czy oprócz biletu na słynny pociąg wszystkie dostępne są od ręki? Wiem też, że na rozkłady chyba nie ma co liczyć.. ;)
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Sie 2019 12:11 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
Podzielam zdanie yendrasa, że nie sensu zostawać w Negombo. To średnio fajne miejsce. Wiem, ze po nocnym przelocie człowiek jest wymięty, ale z Kolombo do Galle nie jest daleko - to nieco ponad 2 godziny jazdy busem więc na pewno dacie radę. Ja bym tak zrobił (…i zrobiłem parę lat temu choć nie do Galle, ale do Anuradhapura. Także po przylocie wczesnym rankiem).
wasil10 napisał(a):
Jeżeli jednak chce się zobaczyć wszystkie must see wyspy
………………..
Dzień 9,
Sigiriya, pociąg do Pinnawala
…………….

W 11 dni oczywiście nie da się zobaczyć wszystkich topowych miejsc na wyspie. Sigiriya leży w "kulturowym trójkącie" obok Anuradhapury i Polonnaruwy. Niewątpliwie jest ciekawym miejscem i dodatkowo pięknie położonym. Jednak gdybym miał - rzecz jasna mocno subiektywnie - dokonać wyboru jednego z tych trzech miejsc to pewnie wskazałbym Anuradhapure (najlepiej w połączeniu z Mihintale, ale na to pewnie czasu już byś nie będziecie mieli) jako kulturowo ciekawsze miejsce. Sigiriya to raczej taki fajerwerk, skała na która trzeba się wspiąć, piękny widok, na ścianie trochę fresków, na płaskim szczycie zarys fundamentów pałacu. Jeżeli nie zmienisz planów to będąc w Sigiriya warto odwiedzić pobliską świątynię w Pidurangala. Można tam zobaczyć lezący posag Buddy - sporych zresztą rozmiarów - z cegły. Aby go zobaczyć trzeba wleźć prawie na szczyt górki, u stop której jest ta świątynia. Ze szczytu jest też fajna panorama na Sigiriyę. Pidurangala jest blisko Sigiriyi i można do niej dojść miłym spacerem, najlepiej późnym popołudniem.

Image

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
wasil10 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Sie 2019 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 172
Loty: 195
Kilometry: 417 254
wasil10 napisał(a):
[...] Czy oprócz biletu na słynny pociąg wszystkie dostępne są od ręki? Wiem też, że na rozkłady chyba nie ma co liczyć.. ;)

Rozkłady jak najbardziej - nie przypominam sobie większych opóźnień, a trochę pojeździłem pociągami na Sri Lance. A co do biletów to polecam 3 klasę.
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group