Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 18 Paź 2019 19:47 

Rejestracja: 08 Sie 2019
Posty: 8
Cześć,

Jaką wysepkę wybrać?
Pytanie może banalne i wałkowane tysiąc razy ale niestety jedziemy pierwszy raz do Taj i nie możemy się zdecydować na konkretną wysepkę.
Chcemy przeznaczyć 3/4 dni na typowy chillout i podziwianie "rajskich" widoków. Termin jaki sobie wyznaczyliśmy na taki wypoczynek to ostatni tydzień listopada.
Wcześniej myśleliśmy o Koh Lipe ale czytając fora itp., troszke nasz entuzjazm co do tego miejsca opadł.
Bardzo, bardzo prosze o pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 18 Paź 2019 21:12 

[quote="damiannar89"]Cześć,


..Wcześniej myśleliśmy o Koh Lipe ale czytając fora itp., troszke nasz entuzjazm co do tego miejsca opadł.to
Niby fajna wysepka ,ale też oczekiwałem wiecej. Drogo jak na Tajlandię mozna powiedzić jeszcze raz tyle co w Bangkkoku .Spedziłem niedawno na tej wysepce 4 dni i to co zostało w pamięci ,to najlepsza plaża wschodnia. Ta główna wall street to kawałek ok 1,5 km wąskiej alejki przez środek wyspy oze sklepami i knajpami gdzie o 23-24 w szczycie sezonu /sty,luty/ robi się pusto.
Góra
 PM off
damiannar89 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2019 00:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Phuket
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Paź 2019 08:26 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
To zależy jaki masz plan na Tajlandię, i jaką masz zaplanowaną trasę
Według mnie bardzo fajną wyspą jest Koh Lanta, ma fajne plaże nie tak turystyczna jak okolice Krabi, wokół kilka urokliwych wysepek na których również można odpocząć lub tylko podpłynąć i spędzić kilka godzin
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Paź 2019 12:07 

Rejestracja: 08 Sie 2019
Posty: 8
andrzejdz a byłes na jakiejś wyspie oprócz Koh Lipe w celu typowo relaksacyjnym? Jakies porównanie?:)

Jeśli chodzi o plan, to tutaj nie ma on większego znaczenia. Jesteśmy tam około miesiaca, wiec dojechanie w jakiekolwiek miejsce nie jest problemem.
Mojej drugiej połówce najbardziej zależy na kajakach, pocztówkowych widoczkach oraz mniej zatłoczonych miejscach.
Tak jak pisałem , myśleliśmy o Koh Lipe lecz troszkę faktycznie drogo za jakiś przyzwoity nocleg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Paź 2019 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@damiannar89r89
Fajnie że szukasz czegoś sensownego zamiast jak wszyscy "na pierwszy raz" chcesz zaliczyć obrzydliwe Phuket.
Moje doświadczenia z kilkunastu wyjazdów do Taj są takie, że im trudniej było dotrzeć na daną wyspę, tym wracałem pod większym wrażeniem. Polecałbym zainteresować się parkami morskimi w których teoretycznie nie można nocować, lub wymaga to zgody Dyrekcji Parków, niektóre po wydaniu zgody są otwarte na ograniczoną liczbę turystów "nocujących" i można nawet za rozsądne pieniadze zarezerwować na ich terenie nocleg (w bungalowach należących do Dyrekcji lub w namiotach), do niektórych zaś trzeba przekonać mailowo urzędnika, że Tajska flora i fauna jest przedmiotem naszej pracy lub życiowego hobbby, zazwyczaj zgoda jest wydawana w ciągu kilku dni.Tajlandia to nowoczesny kraj i od wielu lat naprawdę wiele da się załatwić przez internet, a znalezienie "pocztówkowych" miejsc, w których turyści nie tłoczą się jak w sardynki puszce wcale nie jest aż tak trudne, jednak wymaga niewielkiego wysiłku 8-)

Odezwij się na PW
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick, 19 Paź 2019 14:03, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Paź 2019 12:56 

Rejestracja: 08 Sie 2019
Posty: 8
Haha troche źle to ująłem:) widoki "pocztówkowe" ale bardzo, bardzo chciałem uniknąć turystycznego ścisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 19 Paź 2019 13:02 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
nick napisał(a):
, a znalezienie "pocztówkowych" miejsc, w których turyści tłoczą się jak w sardynki puszce wcale nie jest aż tak trudne, jednak wymaga niewielkiego wysiłku

Czy aby na pewno napisałeś to co chciałeś ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Paź 2019 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Haha, ładnie wyszło - poprawiłem :D
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 19 Paź 2019 15:24 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Cytuj:
chcesz zaliczyć obrzydliwe Phuket

Na Phuket są piękne miejsca, piękne plaże i piękne miejscowości. Trzeba tylko wyruszyć poza Patong.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Paź 2019 17:23 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
-- 19 Paź 2019 18:21 --

Ko Tao ulubiona
Ko Mook tez daje rade,obok masz tez Ko Ngai

-- 19 Paź 2019 18:23 --

boots napisał(a):
Cytuj:
chcesz zaliczyć obrzydliwe Phuket

Na Phuket są piękne miejsca, piękne plaże i piękne miejscowości. Trzeba tylko wyruszyć poza Patong.



podaj przyklady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 19 Paź 2019 17:59 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
boots napisał(a):
Cytuj:
chcesz zaliczyć obrzydliwe Phuket

Na Phuket są piękne miejsca, piękne plaże i piękne miejscowości. Trzeba tylko wyruszyć poza Patong.

dokładnie tak...Zgadzam się w 100% a nazwanie tej pięknej wyspy " obrzydliwa " to już w ogóle..... wykropkuje :lol:
No ale tak to jest jak celem dla 90% turystów na Phuket jest tylko Patong :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Paź 2019 09:59 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
A skąd będąc na Phuket najlepiej się wybrać? Nie wykluczam Phuket, ale też gdzieś bym popłynął.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Paź 2019 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Podaj przykłady, znam Phuket niemal na pamięć ale może pominąłem jakiś rajski zakątek.
Razem napisał(a):
boots napisał(a):
Cytuj:
chcesz zaliczyć obrzydliwe Phuket

Na Phuket są piękne miejsca, piękne plaże i piękne miejscowości. Trzeba tylko wyruszyć poza Patong.

dokładnie tak...Zgadzam się w 100% a nazwanie tej pięknej wyspy " obrzydliwa " to już w ogóle..... wykropkuje :lol:
No ale tak to jest jak celem dla 90% turystów na Phuket jest tylko Patong :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 20 Paź 2019 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@boots

Phuket to niestety obowiązkowy przystanek przed wypłynięciem na inne wyspy to raz, a dwa - nie każdy jeździ/lata na Phuket w celach rekreacyjnych, niektórzy niestety służbowo.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 20 Paź 2019 12:54 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Nie ma sensu ciągnąc tych kwestii, ale jestem zdziwiony tym, że obrzydliwymi nazywasz choćby Bang Tao Beach, Surin Beach, Katathani Beach, Nai Thon Beach, Mai Kao Beach, o popularniejszych Karon Beach, Kata Beach nawet nie ma co pisać.
O wielu wioskach i różnych zakątkach wyspy wspominać już chyba nie ma sensu.

Jestem zdziwiony, ale każdy ma prawo do własnych ocen...
Góra
 Profil Relacje PM off
Razem lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 20 Paź 2019 13:13 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
Ja już przemilczę temat "obrzydliwego" Phuket :lol: nawet nie warto dyskutować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:11 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
A mógłby mi ktoś doradzić z związku z moim pytaniem?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Paź 2019 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Dokąd z Phuket?
Similany
Ko PhiPhi
Ko Ngai
Ko Tao
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 21 Paź 2019 13:10 

Rejestracja: 27 Kwi 2012
Posty: 76
asnahtful napisał(a):
Dokąd z Phuket?
Similany
Ko PhiPhi
Ko Ngai
Ko Tao



To plus dodałbym Ko Yao Yai, które jest dla mnie najmniej komercyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group