Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Lis 2019 10:11 

Rejestracja: 15 Maj 2015
Posty: 39
cart napisał(a):
Taroko bez samochodu to za bardzo nie zobaczysz. Chyba, że jakaś wycieczka.

A dlaczego? Z Hualien odjeżdżają busy do parku - czy może coś źle przeczytałem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#22 PostWysłany: 04 Lis 2019 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Ale po parku jeździsz drogą i oglądasz atrakcje co kilka kilometrów.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Lis 2019 10:34 

Rejestracja: 15 Maj 2015
Posty: 39
cart napisał(a):
Ale po parku jeździsz drogą i oglądasz atrakcje co kilka kilometrów.

Ok dzięki za wskazówkę czyli lepiej wypożyczyć auto w Hualien i tam najpierw zjechać na dół wzdłuż wybrzeża a potem wybrać się do parku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Lis 2019 11:47 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Samochód oczywiście ułatwia, ale park Taroko to nie tylko jazda drogą - jest kilka szlaków i są autobusy dowożące z Hualien, które mają kilka przystanków na swojej trasie. Autobusy są specjalnie dla turystów i można kupić karnety 1-dniowe (250 TWD) lub 2-dniowe (400 TWD). Jeśli jednak nie chcemy zapuszczać się w dalsze części parku, tylko np. jedynie szlak Shakadang i okolice świątyni Changchun, to wtedy korzystniej wyjdzie kupić pojedyncze bilety, a nie karnet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Lis 2019 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Ja wynajmowałem w Taipei i zrobiłem trochę objazdu Shifen, Jiufen, Nanya Rocks, Yehliu, no i Taroko. Jak masz mało czasu to wynajęcie samochodu nie jest drogie.
Może foty pomogą w decyzji - http://www.piotrwasil.com/?zdjecia=tajwan
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:42 

Rejestracja: 15 Maj 2015
Posty: 39
cart napisał(a):
Ja wynajmowałem w Taipei i zrobiłem trochę objazdu Shifen, Jiufen, Nanya Rocks, Yehliu, no i Taroko. Jak masz mało czasu to wynajęcie samochodu nie jest drogie.
Może foty pomogą w decyzji - http://www.piotrwasil.com/?zdjecia=tajwan

Już się nie mogę doczekać wylotu!
A byłeś w Taitung ? Cały czas nie wiem jak zaplanować wyjazd z Kenting: jechać do Taitung czy od razu do Hualien i tam wynająć auto.
Piszesz, że auto nie jest drogie a wszędzie gdzie czytam ludzie piszą, że wynajęcie wychodzi drogo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Nie czytaj, tylko poszukaj ile kosztuje w interesującym cię terminie ;)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 04 Lis 2019 16:57 

Rejestracja: 15 Maj 2015
Posty: 39
cart napisał(a):
Nie czytaj, tylko poszukaj ile kosztuje w interesującym cię terminie ;)

A polecisz konkretnego pośrednika ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Lis 2019 09:27 

Rejestracja: 12 Lut 2013
Posty: 68
Loty: 62
Kilometry: 118 373
cart napisał(a):
Taroko bez samochodu to za bardzo nie zobaczysz. Chyba, że jakaś wycieczka.

Ja również byłam w Taroko bez samochodu i bez wycieczki i nie jest to żadna przeszkoda. Jeżdżą tam autobusy i bez problemu można transportować się z miejsca na miejsce, do tego jeszcze skorzystaliśmy ze stopa :)
Góra
 Profil Relacje PM off
tasko0 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 21 Lis 2019 08:54 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
A ja tak trochę z innej strony - w kolejnym roku możemy na dłuższe wakacje pojechać w styczniu. W grę wchodzą tylko łatwiejsze kierunki z dobrymi połączeniami, będziemy lecieć z 5-latką i prawie roczniakiem. Zastanawiam się nad Tajwanem, chociaż już teraz wiem, że pogoda będzie dobra jedynie na południu.
Pytanie do tych, co byli - warto na 2,3 tygodnie w tym terminie? Jak jeździliśmy tylko z córką, to zawsze wyjazd był podzielony na zwiedzanie (2/3) i plażowanie (1/3), chcemy ten rozkład utrzymać ;) Czy a południu znajdziemy ładne plaże, i czy pogodowo będzie odpowiednio? (internet mówi, że tak)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 21 Lis 2019 12:58 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
Byłem kiedyś na Tajwanie w lutym, też na południu, przylot i wylot z Kaohsiung, najdalej na północ dotarliśmy do Changhua mniej więcej w połowie wyspy. Wrażenia mieliśmy bardzo pozytywne, to ciekawy, przyjazny kraj. W większości mieliśmy idealną pogodę na zwiedzanie, kilkanaście stopni, może ok. 20, i słonecznie. Zrobiliśmy też kilka wycieczek górskich do ok. 2000 m (na najwyższych górach był śnieg).
Na dwa dni lenistwa nad morzem pojechaliśmy do Kenting na samym południu i tu mieliśmy pecha - akurat trafiło się załamanie pogody, deszcz i kilkanaście stopni, więc z plażowania nici. Wrażenie z ładniejszych dni, które spędziliśmy gdzie indziej, też mieliśmy takie, że na plażowanie jednak byłoby trochę chłodno. To nie jest pełny tropik, zima jest tam wyraźnie chłodniejsza nawet na południu. Trochę tak jak nasz kwiecień, czasem się na upartego da, ale przeważnie jednak nie.
Kenting, który jest ponoć jedną z głównych plażowych miejscówek na Tajwanie, też nie robił wrażenia "tropical paradise". Takie miasteczko średniej urody, raczej na weekendowy wypad niż dłuższy plażowy urlop. Ponoć świetne są wyspy Ludao i Lanyu, ale tam nie dotarliśmy - w zimie bywa niepewnie z połączeniami.
Podsumowując: moim zdaniem warto, ale pod warunkiem, że nie ma się dużego ciśnienia na plażowanie. Ewentualnie można próbować połączyć część wakacji na Tajwanie z resztą w jakimś cieplejszym kraju - z Tajwanu mogą być w miarę tanie loty do Tajlandii albo na Filipiny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 21 Lis 2019 18:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@eowen jeśli chodzi o plaże na południu to rzeczywiście ta w samym Kenting d..y nie urywa, ale samo miasteczko ma najlepszą bazę noclegową i świetny night market. W okolicy są jeszcze inne plaże, a najładniejsza na której byliśmy to White Sand Bay https://www.tripadvisor.com/Attraction_ ... gtung.html
Załącznik:
9E8A2637.JPG
9E8A2637.JPG [ 432.19 KiB | Obejrzany 678 razy ]

Jest tam jakaś infrastruktura i z tego co pamiętam chyba też jakieś hotele. I ciągle przyjeżdżają wycieczki, bo kręcili tam sceny do "Życia Pi".
Plaża w Nanwan - nijaka i strasznie wietrzna. Atrakcją jest widok na pobliską elektrownię atomową :)

Minusem tajwańskich plaż były ceny za wynajem parasola, do którego dostawaliśmy 2 plastikowe krzesełka i płaciliśmy aż 300 TWD. Jeśli chcesz poplażować z dzieciakami, to może taniej wyjdzie kupić na miejscu własny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
eowen uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 22 Lis 2019 12:25 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
@Kashpir - dzięki za namiar. My nie mamy dużych oczekiwań, najlepsze wspomnienia mamy z domku na Goa, kilka metrów od morza ;)

@meczko - to mnie trochę zmartwiłeś tą pogodą, bo google mi pokazywało w styczniu raczej +25 stopni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 22 Lis 2019 12:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Pomoc pogodowa (polecam również na inne wybrane kraje azjatyckie) https://www.selectiveasia.com/taiwan-ho ... er/january
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 22 Lis 2019 12:53 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Pogoda trochę lipna - wylatuję 27 listopada, czyli zaraz no i północ i północny wschód w deszczu według prognoz przez cały pobyt. Zachód i południe cieplutko i słońce. :roll:
Chyba trzeba będzie darować sobie Taroko, czy może jednak ma to sens w deszczu?
Tajpej też musiałem przełożyć na koniec wyprawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 22 Lis 2019 13:58 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
@eowen, to co piszę o pogodzie, to jest jak zapamiętałem (wyjazd był w lutym 2012), więc nie jest to jakieś naukowe źródło. Mogło być zimniej od przeciętnej, mogłem źle zapamiętać i np. było nie 17, ale 22. O tyle się mogłem pomylić, o więcej raczej nie, bo powyżej 25 już bym pewnie momentami cierpiał z ciepła przy wysiłku w słońcu, a pamiętam ten wyjazd jako bliski temperaturowego ideału do chodzenia i po miastach i po niższych górkach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 24 Lis 2019 02:54 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@kbk jeśli to mają być ulewy, to do Taroko pewnie nie warto. Ale jeśli deszcz, to bym nie odpuszczał - jako zapalony fotograf uważam, że szlak Shakadang lepiej wygląda w/po deszczu, bo woda pokrywająca skały bardziej "podkreśla" wzory czy poszczególne warstwy geologiczne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 19 Gru 2019 15:50 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Kashpir napisał(a):
Samochód oczywiście ułatwia, ale park Taroko to nie tylko jazda drogą - jest kilka szlaków i są autobusy dowożące z Hualien, które mają kilka przystanków na swojej trasie. Autobusy są specjalnie dla turystów i można kupić karnety 1-dniowe (250 TWD) lub 2-dniowe (400 TWD). Jeśli jednak nie chcemy zapuszczać się w dalsze części parku, tylko np. jedynie szlak Shakadang i okolice świątyni Changchun, to wtedy korzystniej wyjdzie kupić pojedyncze bilety, a nie karnet.

Spędziliśmy cudowny dzień w Taroko bez samochodu. To miejsce jest oszałamiające.
Polecam nie kupować karnetów od tej pomarańczowej firmy z Hualien tylko używać po prostu swojej easycard. Daje to nam pełną swobodę w kwestii poruszania się już w samym parku, bowiem oprócz pomarańczowej (Hualien Bus Company) jeżdżą tam też autobusy firmy chyba z , którymi nie pojedziemy na karnet z Hualien natomiast na easycard oczywiście tak. Przystanki tych firm są w tych samych miejscach i po prostu czekamy sobie bez stresu i sprawdzania rozkładów i wsiadamy w każdy autobus który nadjedzie.
Nieodzowna jest aplikacja iBus_公路客運, dzięki której sprawdzimy rozkład i możemy śledzić na żywo autobusy, wiedząc zawsze w którym miejscu są i kiedy przyjadą.
Autobusami można wygodnie poruszać się pomiędzy poszczególnymi szlakami i punktami widokowymi, co pozwala nam na bardzo łatwy jednodniowy wypad z Hualien.
Proponuję wyjechać z samego parku którymś z popołudniowych, ale nie ostatnim autobusem (już tylko tym pomarańczowym) i zatrzymać się po drodze przy plaży Qixingtan i stamtąd wrócić już ostatnim autobusem do miasta.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group