Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 02 Sty 2020 16:34 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Baardzo powoli ogarniam temat, mimo okresu świątecznego.
Myślę, że warto jednak podzielić jakoś te 17 dni na północ (Hanoi i Ha Long Bay, Sa Pa by się też przydała), środek (Hue-Da Nang-Hoi An) i południe (Sajgon, delta Mekongu, ew. darować sobie Phu Quoc, żeby dać radę z tym wszystkim co wcześniej?). /Nha Trang z góry wykluczone/

Patrzyłem, że krajówki są bardzo tanie, 80-110 zł, więc spokojnie damy radę zrobić dwie na trasie północ-środek-południe, tak żeby optymalnie skrócić te najdłuższe odcinki podróży.
Wydaje mi się, że największym kosztem to będą te tripy i kruzy po Ha Long czy Mekongu. A jeszcze i Sapa... ;) Setki USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#302 PostWysłany: 09 Sty 2020 01:16 

Rejestracja: 22 Lis 2016
Posty: 63
Loty: 123
Kilometry: 203 715
W listopadzie zrobiliśmy podobną trasę w podobnym czasie - 14 dni na miejscu:
Hanoi - 2 noce
Cat Ba - 3 noce
Da Nang - 3 noce
Hoi An - 2 noce
Hue - 2 noce
Sajgon - 2 noce
Loty wewnątrzkrajowe zrobiliśmy dwa (Hajfong - Da Nang i Hue - Sajgon), tak jak napisałeś są bardzo tanie, ok. 110-120 zł już z bagażem rejestrowanym.

Jeśli chodzi o inne formy transportu między poszczególnymi miejscami to korzystaliśmy z różnych:
Hanoi - Cat Ba - transfer łączony: bus + speedboat + bus, łącznie ok. 4 godzin, 300.000 VND za osobę (organizowany przez hotel, w biurach w Hanoi da się pewnie znaleźć za 250.000 VND)
rejs statkiem z Cat Ba po zatokach Lan Ha i Ha Long - 17 USD (tylko w jednym biurze znaleźliśmy taką cenę, wszystkie pozostałe chciały po 25 USD, chociaż w cenie było to samo - kajaki, pływanie, obiad i Monkey Island)
Cat Ba - lotnisko w Hajfongu - transfer łączony: bus + speedboat + bus + taxi - 200.000 VND za osobę, kupowany w tym samym biurze co rejs
Da Nang - Hoi An - Grab - 290.000 VND, zgodnie z ceną w aplikacji
Hoi An - stacja kolejowa Da Nang - 250.000 VND, prywatny transfer zamówiony w jednym ze sklepów w centrum Hoi An (ogłoszenia są praktycznie wszędzie)
Da Nang - Hue - pociąg, czas podróży to niecałe 3 godziny, 20 zł za osobę (z czego sam bilet kosztował ok. 12 zł, reszta to prowizja za zakup przez internetową stronę pośrednika, oficjalna strona kolei przyjmuje płatności tylko wietnamskimi kartami)
Do tego dochodzą jeszcze przejazdy z/na lotnisko: w Hanoi i Sajgonie korzystaliśmy z miejskich autobusów, w Da Nang z Graba, a w Hue z taxi (tam Grab nie działa)

Grafik był dość napięty, chociaż udało się nawet trochę odpocząć na Cat Ba i w Da Nang. W Twoim planie jest jeszcze dodatkowo Sa Pa i Delta Mekongu, z drugiej strony my byliśmy 3 dni na Cat Ba, więc jeśli planujesz jedynie 1-dniową wycieczkę na Ha Long Bay z Hanoi to czasowo powinno to wyglądać podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#303 PostWysłany: 14 Sty 2020 12:10 

Rejestracja: 14 Sty 2020
Posty: 1
Hej, chciałabym poprosić o pomoc z konsultacja planu podróży- nie byliśmy do tej pory w tej części Azji i byłabym wdzięczna osobom doświadczonym za wskazówki :)
Plan wygląda ramowo tak:
1.08.03 przylot Sajgon, czill i aklimatyzacja
2. 09.03 zwiedzanie Sajgonu
3. 10.03 poranny lot do Da Nang, zwiedzanie
4. 11.03 wycieczka do Hoi An
5. 12.03 poranny lot do Hanoi
6. 13.03 Hanoi
7. 14.03 lot to siem Reap, odpoczynek przed zwiedzaniem Angkor
8.15.03 Ankgor, potem nocnym busem do Sikhouville
9. 16.03 rano łapiemy łódkę i płyniemy na wyspę- Koh Rong albo Koh Rong Samloem
10. Pare dni na wybranej wyspie
11. 22.03 łódka na ład, jedziemy do PP, nocleg
12. 23.03 śniadanie, jedziemy do Sajgonu
13. 24.03 wracamy

Zależy nam raczej na spokojnej wycieczce, bez zaliczania wszystkich atrakcji w dzikim pędzie, najwyżej wrócimy za rok. Chcemy poleżeć na płazy, zjeść coś dobrego, raczej bez rekordów w ilości obejrzanych atrakcji. Bardzo bardzo dziękuje!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 14 Sty 2020 12:35 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 424
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
Na zwiedzanie Angkor przeznaczony jest jeden dzień, który będzie intensywny a wieczorem jazda dalej. Jeden dzień to nie za wiele na największą (wg mnie) atrakcję w całej tej wyprawie. Gdy zwiedzałem Angkor, to miałem na to półtora dnia, gdyż pierwszego dnia od ok. 14 udało się zobaczyć część atrakcji, w niektórych było nawet luźno. I do tego cały dzień kolejny. Dla mnie 1,5 dnia było optymalnie, jeden intensywny dzień to trochę i za mało, i zbytnio intensywnie.

A czy bilety już kupione? Bo może warto by zarezerwować tak, by wracać nie z Sajgonu ale z Phnom Penh (albo odwrotnie) - czyli przylot do Sajgonu a wylot powrotny z Phnom Penh. Albo zupełnie zrezygnować z Phnom Penh, tym bardziej, że Phnom Penh w planie podróży to tylko przyjazd, nocleg a rano wyjazd do Sajgonu, właściwie to strata jednego dnia. Z Sihanoukville są bezpośrednie Loty do Sajgonu i to chyba niezbyt drogie. Dzień zaoszczędzony na przejazdach można lepiej wykorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 14 Sty 2020 15:47 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Da Nang jest umiarkowanie atrakcyjne, lepiej spokojnie nacieszyć się Hoi An.
W Phnom Penh warto zobaczyć tylko miejsca związane z ludobójstwem, szkoda czasu na zwykłe spacery po mieście, brzydkie i męczące
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 18 Sty 2020 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Zgadzam się z @Przemm, jak możesz to leć do Sajgonu od razu z Sihanoukville. Z wybrzeża do PP jedzie się cały dzień i nie jest one super atrakcyjne. Ewentualnie pomyślałabym jeszcze o delcie Mekongu wtedy można z PP jechać przez deltę do Sajgonu (widziałam takie oferty wycieczek w Wietnamie, podejrzewam że w Kambodży też będą)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 19 Sty 2020 21:29 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
A więc mam wstępny plan. Sugestie i uwagi mile widziane ;)

2.03 WAW-DOH-HAN
3 rano przylot do Hanoi, zakwaterowanie i spokojne chodzenie po mieście
4 Hanoi
5 Hanoi i transfer do Tam Coc, zakwaterowanie
6 Tam Coc/Ninh Binh
7 j.w.
8 j.w., transfer do Ha Long
9 Ha Long
10 Poem Mountain, potem do Haiphong na samolot do Da Nang
11 Da Nang, plaża basen, most /tu jakiś typowy resort przy plaży, jedyny w czasie pobytu/
12 Da Nang i transfer do Hoi An
13 Hoi An
14 Hoi An i wieczorny samolot z Da Nang do VCA Can Tho
15 Mekong
16 Mekong, transfer do Sajgonu
17 Sajgon
18 Sajgon
19 Sajgon i wieczorem wylot do DOH-WAW
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny lubi ten post.
 
      
#308 PostWysłany: 19 Sty 2020 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Interesowałeś się Ha Giang? Większość punktów oprócz mekongu widziałem i najlepiej wspominam to miejsce z Wietnamu. Czułem tam taki Wietnam jaki sobie wyobrażałem :D
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kbk uważa post za pomocny.
 
      
#309 PostWysłany: 19 Sty 2020 21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Osobiście uciąłbym jeden dzień z Ninh Binh i może właśnie zamiast to dał Cat Ba. Na środkowy Wietnam potrzeba więcej czasu 3-5 dni optymalnie.
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 22 Sty 2020 16:00 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Zastanawiam się nad wrzuceniem Hue i/lub Phan Thiet przy skróceniu Mekongu i Sajgonu...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 24 Sty 2020 00:47 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 7
Cześć wszystkim

Proszę o ocenę planu oraz ewentualne poprawki,uwagi.

3/04 Sajgon przylot 7:55
4/04 Sajgon-Can Tho
4/04 Delta mekkongu
5/04 targ rzeczny Cai rang
5/04 Can Tho- Sajgon
6/04 Cu Ci Tunnels
7/04 Sajgon
8/04 Sajgon-hanoi lot
8/04 Hanoi
9/04-11/04 Ha Long, Cat bay
12/04 Hanoi-Sajgon lot
13/04 Sajgon-Doha


Pozdrawiam
Mari
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 24 Sty 2020 10:54 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Jak ogarniasz zwiedzanie Mekongu? Zorganizowany rejs z Can Tho czy jak?


Ostatnio edytowany przez kbk, 24 Sty 2020 12:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 24 Sty 2020 11:33 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 7
kbk napisał(a):
Jak ogarniasz zwiedzanie Mekongu? Zorganizowany rejz z Can Tho czy jak?


Myślę nad tym właśnie.

Opcja 1. Wykupić dwudniową wycieczkę z Sajgonu.
Opcja 2. Futabus Sajgon-Can Tho i na miejscu ogarnac zwiedzanie delty.

Jeszcze napisałem decyzji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 24 Sty 2020 12:09 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Patrzyłem, że te wszystkie wycieczki z miast są stosunkowo drogie. Jakby cały Wietnam tak wycieczkować to się robi naprawdę spory wydatek.
Jak to wygląda w przypadku kombinowania z samego Can Tho?
Widzę,że będziesz leciał przez cały Wietnam tylko po to, żeby zaliczyć Ha Long. Może zamiast tego lepiej pojechać np. do Dalat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 02 Lut 2020 20:25 

Rejestracja: 15 Lut 2013
Posty: 48
kbk napisał(a):
Patrzyłem, że te wszystkie wycieczki z miast są stosunkowo drogie. Jakby cały Wietnam tak wycieczkować to się robi naprawdę spory wydatek.
Jak to wygląda w przypadku kombinowania z samego Can Tho?
Widzę,że będziesz leciał przez cały Wietnam tylko po to, żeby zaliczyć Ha Long. Może zamiast tego lepiej pojechać np. do Dalat?

Pełna zgoda, Ha Long nie jest warte takiej ekspedycji, w tak krótkim czasie Twojego wyjazdu. Właśnie wróciłem z północnego Wietnamu. Z Hanoi wyjazdy zorganizowane jednodniowe na rejs po zatoce są stosunkowo drogie. Do tego trzeba się liczyć z przejazdem trwającym ok 2 godzin w jedna stronę, tak że na wodzie pozostaje się krótko. Lepszym rozwiązaniem jest (co też zrobiliśmy) jest przejazd na wyspę Cat Ba i tam skorzystanie z rejsu trwającego od godz. 10 do 17. Razem z posiłkiem (dobrym) za te przyjemność na łodzi z ok 25 osobami na pokładzie płaciliśmy (po negocjacjach) po 300 tyś dongów od osoby. Wyspa nadto oferuje inne atrakcje.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marwok uważa post za pomocny.
 
      
#316 PostWysłany: 02 Lut 2020 20:45 

Rejestracja: 15 Lut 2013
Posty: 48
Zrezygnował bym z 3 dniowego rejsu po zatoce, statek więcej stoi niż pływa. Warto pojechać na wyspę Cat Ba i tam wykupić rejs jednodniowy, trwający od 9 do 17 (z dobrym posiłkiem na małej łodzi zapłaciliśmy po 300 tyś dongów - trzeba negocjować). Optymalny pobyt na wyspie to 2 dni - można zaliczyć jeszcze trekking w parku narodowym. W Ninh Binh/Tam Coc jest też ok. Sapa moim zdaniem przereklamowana, polecam klimatyczne miasteczko Bac Ha z szalonym targiem w niedzielę. wiem, że ludzie jechali autobusem z Cat Ba do Ninh Binh/Tam Coc - w Tam Coc widziałem oferty przejazdów na wyspę Cat Ba.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#317 PostWysłany: 03 Lut 2020 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 189
Loty: 51
Kilometry: 82 228
Zdecydowanie popieram kolegę wyżej, rejs po zatoce był dla mnie najgorszym punktem mojego wyjazdu do Wietnamu, statek więcej stoi niż pływa. Na samym statku poczułem się jak za starych lat jeździłem na wakacje all inclusive, czułem się tam troszkę jak emeryt :lol: :lol:
Zaproponowany plan rejsu z Cat Ba i trekingu po parku wydaje się zdecydowanie lepszym pomysłem, aż żałuje, że sam tak nie zrobiłem. I tani, bo te rejsy trzy dniowe są dość drogie...
_________________
Instagram: https://www.instagram.com/lousylucky/?hl=pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
juggler5 lubi ten post.
 
      
#318 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Też popieram post powyżej, sam przećwiczyłem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 03 Lut 2020 12:15 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Czy jeżeli nie planuję w ogóle wypożyczać skutera w Wietnamie to warto jechać na Cat Ba, jak rozumiem tylko po to aby odbyć rej po zatoce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 13 Lut 2020 20:23 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 17
Cześć

Miałbym prośbę aby ocenić i ewentualnie zoptymalizować mój wstępny plan na Wietnam. 10.03 lądujemy w Ho Chi Minh, natomiast 30.03 wylatujemy z Hanoi. Jeżeli chodzi o takie turystyczne "must have", to chcieliśmy zobaczyć Ha Long, Sa Pa i okolice Ninh Binh. Nie jesteśmy wielkimi fanami miast, więc na przykład taki jeden dzień w Ho Chi Minh czy Hanoi raczej nam wystarczy żeby zobaczyć najważniejsze atrakcje i trochę pospacerować.

Ogólnie plan wydaje się dość napięty w pierwszej części, czy jest on do zrealizowania? Jako środek transportu raczej stawiamy na samolot, a później pociąg/autobus. Generalnie nie chcielibyśmy wypożyczać skuterów (żona nie jeździła nigdy), więc wszędzie trzeba będzie się dostać komunikacją lub taksówkami.

Czy w przypadku Da Nang i Hoi An warto to rozbijać na dwie osobne miejscowości i "przeprowadzać" się z jednego hotelu do drugiego czy lepiej zrobić na przykład jednodniową wycieczkę do Hoi An i wrócić z powrotem do hotelu w Da Nang (lub odwrotnie)? Na pewno chcielibyśmy podjechać do My Son i koniecznie na Golden Bridge, podejrzewam że z obu miast jest to możliwe, więc pytanie jak najlepiej rozegrać kwestię noclegów i poruszania się między nimi. Czytałem tutaj na forum, że do My Son lepiej pojechać z Hoi An, ponieważ można wrócić łódką, co mogłoby wskazywać że lepiej byłoby rozbić obóz w tym właśnie mieście.

Jeżeli chodzi o Ha Long, to wydaje się że najrozsądniejszym byłoby dojechać tam od razu z Ninh Binh i stamtąd wrócić do Hanoi, jak wygląda czasowo taki przejazd? Myśleliśmy o Cat Ba i stamtąd jednodniowy rejs o którym pisano tutaj plan-polnocny-wietnam,945,143538#p1300102. Czy może lepiej dołożyć jeden dzień i zrobić to w trybie 2dni + 1 noc?

Ile czasu przeznaczyć na okolice Ninh Binh i jak to zwiedzać? Czy można to wszystko objechać na przykład rowerem, a drugiego dnia dorzucić rejs Trang An? Na mapach wydaje się że wszystko jest zlokalizowane wokół takiego zielonego terenu.

Ostatnia kwestia - czy nie za dużo czasu na Sa Pa? Nie jesteśmy wytrawnymi trekkingowcami, więc czy jest tam jakaś lekka trasa dla amatorów? Dodatkowo myśleliśmy żeby wjechać kolejką na Fansipan.

2020.03.10 Przylot do Ho Chi Minh
2020.03.11 Ho Chi Minh
2020.03.12 Ho Chi Minh - lot do Da Nang
2020.03.13 Da Nang
2020.03.14 Da Nang + przejazd do Hoi An
2020.03.15 Hoi An
2020.03.16 Hoi An
2020.03.17 Hoi An + przejazd pociągiem do Dong Hoi i Son Trach (a może lepiej przelot z Da Nang i później autobus do Son Trach?)
2020.03.18 Park narodowy Phong Nha-Ke Bang
2020.03.19 Przejazd pociągiem z Dong Hoi do Ninh Binh i dalej do Tam Coc
2020.03.20 Ninh Binh
2020.03.21 Ninh Binh
2020.03.22 Ninh Binh + przejazd do Ha Long (myśleliśmy o Cat Ba)
2020.03.23 Ha Long (rejs)
2020.03.24 Ha Long + przejazd do Hanoi
2020.03.25 Hanoi + nocny przejazd do Sa Pa
2020.03.26 Sa Pa
2020.03.27 Sa Pa
2020.03.28 Sa Pa - powrót do Hanoi
2020.03.29 Hanoi
2020.03.30 Wylot z Hanoi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group