Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Gru 2017 16:50 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 10
Witam serdecznie jestem miejscowym przewodnikiem w Almacie, pracuje na cala Azije Srodkowa, mozecie pytac mnie o Kazachstanie poradze i wszystko wyjasnie o swoim kraju)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 21 Gru 2017 19:37 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Jak najszybciej dojechać z Ałmatów do Karakołu (w czerwcu)?
Coś czytałem, że aby przebywać w strefie przygranicznej wymagane są specjalne pozwolenia... to prawda?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Gru 2017 20:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Kirill napisał(a):
Witam serdecznie jestem miejscowym przewodnikiem w Almacie, pracuje na cala Azije Srodkowa, mozecie pytac mnie o Kazachstanie poradze i wszystko wyjasnie o swoim kraju)


Witamy rowniez serdecznie, fajnie miec kogos takiego na forum. :)
Mam sentyment, bylem w Niemczech i spotkalem przypadkowo goscia z Kazachstanu, rozmawlialismy po rosyjsku, jak zaczal zamawiac wodeczke to nie bylo konca. :D
Dawno tyle wodki nie wypilem, wylaczajac rosyjska restauracje w NY, mimo ze wodkowy nie jestem.
W domu mam jeszcze wodeczke o nazwie "Snow Queen" z Kazachstanu i dobrze ze 40%, gdyz experci powiadali, ze ponizej 40% to chemia. :D
Jesli to mozliwe to chcialbym sie kiedy spotkac jak przyjade.
Zycze zdrowych i wesolych Swiat.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Gru 2017 20:27 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
Cześć Kirill,
czy jest możliwość aby dostać się z Ałmatów w okolice Issy-Kul w Kirgistanie z pominieciem Bishkeku - mam tu na myśli drogę na południe w stronę Czolponaty?
przy okazji wysłałem Ci prywatna wiadomosc w sprawie objazdowej wycieczki po Almatach i okolicy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kirill lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 21 Gru 2017 20:31 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
@Sorvali to dokładnie mój zamysł:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Sorvali lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 22 Gru 2017 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
@Kirill Masz może jakąś stronę, na której można zapoznać się z Twoją ofertą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 22 Gru 2017 12:13 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 10
-- 22 Gru 2017 11:50 --

Misha Preston2 napisał(a):
Jak najszybciej dojechać z Ałmatów do Karakołu (w czerwcu)?
Coś czytałem, że aby przebywać w strefie przygranicznej wymagane są specjalne pozwolenia... to prawda?


Czesc! Z Almaty do Karakolu w czerwcu najszybciej dojechac samochodem przez granice Karkara. Zadnego pozwolienia nie jest potrzebne, to jest teren przygraniczny i podtrzebny jest tylko paszport, jak rowniez do Kolsay i Kaindy, poza tym zadnych pozwolen. Z Almaty na wschod trasa przez Baiseit, Kegen i do Karkary, tam jest granica otwarta od 1 maja do 30 pazdziernika, malo osob - szybkie przejscie. Tylko droga jest 40 km mocno terenowa, najlepiej miec dobra terenowke, zwykly samochod tez przejedzie , ale szkoda)
pozdrawiam!

-- 22 Gru 2017 11:51 --

cccc napisał(a):
Kirill napisał(a):
Witam serdecznie jestem miejscowym przewodnikiem w Almacie, pracuje na cala Azije Srodkowa, mozecie pytac mnie o Kazachstanie poradze i wszystko wyjasnie o swoim kraju)


Witamy rowniez serdecznie, fajnie miec kogos takiego na forum. :)
Mam sentyment, bylem w Niemczech i spotkalem przypadkowo goscia z Kazachstanu, rozmawlialismy po rosyjsku, jak zaczal zamawiac wodeczke to nie bylo konca. :D
Dawno tyle wodki nie wypilem, wylaczajac rosyjska restauracje w NY, mimo ze wodkowy nie jestem.
W domu mam jeszcze wodeczke o nazwie "Snow Queen" z Kazachstanu i dobrze ze 40%, gdyz experci powiadali, ze ponizej 40% to chemia. :D
Jesli to mozliwe to chcialbym sie kiedy spotkac jak przyjade.
Zycze zdrowych i wesolych Swiat.


Bardzo mnie milo! Oczywiscie z checia sie spotkam po przyjezdzie do Kazachstanu, niestety nie slyszalem o takiej wodeczce!
Pozdrawiam!

-- 22 Gru 2017 11:56 --

Sorvali napisał(a):
Cześć Kirill,
czy jest możliwość aby dostać się z Ałmatów w okolice Issy-Kul w Kirgistanie z pominieciem Bishkeku - mam tu na myśli drogę na południe w stronę Czolponaty?
przy okazji wysłałem Ci prywatna wiadomosc w sprawie objazdowej wycieczki po Almatach i okolicy :)


Czesc! tak oczywiscie jest dobra droga nad Issyk Kul mijajac Bishkek, ale jest kawalek off-road 40 km. Otwarta jest od 1 maja i do konca pazdziernika jeszcze sprawdze bo mam watpliwosc co do terminu zamkniejcz, pracuje od 8 do 17 . Droga idzie przez Charyn i jeziora Kolsai i Kaindy wiec jest dobra opcje dla podrozujacych, oczywiscie ze opowiem na prywatne pytanie, narazie dopiero ogarniam ten forum i nie wiem do konca co i jak))))))
Pozdrawiam!

-- 22 Gru 2017 11:59 --

WaldekK napisał(a):
@Kirill Masz może jakąś stronę, na której można zapoznać się z Twoją ofertą?


Czesc tak za tydzien znowu bedzie dziala moja strona narazie jest na przerobieniu suvtours.kz . Mam tez instagram suvtours.kz, dodatkowo sa wszyskie moje wyprawy na indy-guide.com
Pozdrawam

-- 22 Gru 2017 12:04 --

Jak odpowiadac na prywatne wiadomosci, moze ktos pomoc, nie moge sie zorientowac?

-- 22 Gru 2017 12:13 --

Sorvali napisał(a):
Cześć Kirill,
czy jest możliwość aby dostać się z Ałmatów w okolice Issy-Kul w Kirgistanie z pominieciem Bishkeku - mam tu na myśli drogę na południe w stronę Czolponaty?
przy okazji wysłałem Ci prywatna wiadomosc w sprawie objazdowej wycieczki po Almatach i okolicy :)


Niestety nie moge ogarnac jak odpisywac na prywatne wiadomosci, prosze o kontak whatsApp +77025077740 albo przez instagram suvtours.kz
Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 22 Gru 2017 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@Kirill Teraz już powinieneś mieć opcję odpowiadania na wiadomości prywatne (PW), bo właśnie napisałeś 5 postów, a to jest wymóg do automatycznego uruchomienia tej opcji.
I dzięki za chęć pomocy na forum :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Gru 2017 13:15 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
Kirill napisał(a):
Niestety nie moge ogarnac jak odpisywac na prywatne wiadomosci, prosze o kontak whats app +77025077740 albo przez instagram suvtours.kz
Pozdrawiam!



prawdopodobnie dopiero jak napiszesz kilka postow bedziesz miec mozliwosc odpisywania na PW - niech mnie ktos poprawi jesli sie myle.
odezwe sie do Ciebie na dniach, pozdrowienia i Wesolych Swiat: )


Ostatnio edytowany przez michzak, 28 Gru 2017 12:11, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie poprawione
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Gru 2017 13:38 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 10
Wiesolych Swiat!

-- 22 Gru 2017 13:37 --

Cicha_Woda napisał(a):
@Kirill Teraz już powinieneś mieć opcję odpowiadania na wiadomości prywatne (PW), bo właśnie napisałeś 5 postów, a to jest wymóg do automatycznego uruchomienia tej opcji.
I dzięki za chęć pomocy na forum :D

Dzieki rowniez)


Ostatnio edytowany przez michzak, 28 Gru 2017 12:19, edytowano w sumie 1 raz
Poprawione cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Gru 2017 19:45 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
@Kirill
Super, dzięki za info.
A da się tę granicę przekroczyć marszrutką czy trzeba łapać stopa i liczyć na szczęście?
Samochodu nie będę wypożyczać, bo większość czasu i tak mam zaplanowane na trekking po górach...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Gru 2017 21:53 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 10
Tak oczywiscie sie da przejechac marszrutka , tylko ze nie ma rejsowych. Najlepiej to lapac z Kegeniu albo od razu po przejsciu granicy, tylko wtedy trzeba przekroczyc granice rano i nie pytac zolnierzy o taksowke, nawet jezeli zapytaja, bo oni mowia do kierowcow I maja swoj procent, najlepij powiedziec ze my na piechote I za 500 metrow juz probowac. Jescze jedna porada, w Kazachstanie czasem nie rozumeja stopa i chca troche pieniedzy, miejcie drobne i mowcie wiecej nie ma))) od granicy do Karakolu dawac max 15-20 USD za wszystkich. Ale najpierw probowac za darmo
Pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Abcn 30 Gru 2017 23:03, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Gru 2017 11:46 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
Witaj Kirill,

mam kilka pytan:

1. Czy kojarzysz moze, czy walute (USD) lepiej wymienic na lotnisku czy w miescie (bede stacjonowal w okolicach Bayterek Tower).

2. Czy w okolicach Bayterek Tower w noc sylwestrowa planowany jest jakis pokaz sztucznych ogni ? Jesli tak czy mozesz wskazac, gdzie najlepiej sie ustawic :-) ?

Z gory dziekuje za informacje :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 30 Gru 2017 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Lepiej na mieście. Co prawda nie pamiętam już dokładnie i w związku z tym podane dalej liczby mogą nie być dokładne, ale coś mi się kojarzy, że EUR wymieniałem na lotnisku po jakieś 320 a na mieście po jakieś 370.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 04 Sty 2018 15:25 

Rejestracja: 20 Maj 2013
Posty: 100
Sam sobie odpowiem na pytanie co do wymiany walut.

Okazalo sie, ze na lotnisku kurs nie jest "oszukanczy" i bez problemu wymienilem wiekszosc gotowki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Lut 2018 00:57 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 1
Szukam kierowcy/przewodnika po okolicach Astany oraz Almaty.

Proszę o kontakt.

Dodatkowo jęzli ktoś ma doświadczenia z podróżowania po Kazachstanie z dziećmi (poniżej 7 lat) i módłby polecić jedną/dwie atrakcje prośba o info.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 01 Lut 2018 01:31, edytowano w sumie 1 raz
Dodatkowo ... poprawić niektóre dziwne słowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 03 Lut 2018 12:12 

Rejestracja: 03 Lut 2018
Posty: 1
Cześć!

Widziałem już Twój post, Kirill, na innym forum, ale widzę, że tu jest aktywniej, więc pozwolę sobie zadać te same pytania :)

Kilka faktów:
W maju tego roku wybieramy się pięcioosobową ekipą na 10 dni do Kazachstanu. Przylot i odlot z Astany.
Na powrotny lot planujemy wrócić do Astany krajowym przelotem z Ałma Aty.
Nie jedziemy plażować ani na narty, interesują nas głównie natura i kultura + spacer po Astanie/Ałma Acie.

Tak sobie myślę, że wolałbym uniknąć dyskusji w stylu `tego i tego i tego nie zdążycie zrobić w jednym wyjeździe`, docenię za to wskazówki co do czasu i sposobu transportów, abyśmy mogli sobie to sami zaplanować :)

Czasu, jak na tak wielki kraj, jest niewiele i pierwszy pomysł, który przychodzi mi do głowy to lądowanie w Astanie, przejazd do Ałma Aty i tam Kanion Szaryński i Kirgistan.

No i teraz:
1/ Jakiej pogody spodziewać się w maju? Wiem, można to sprawdzić w internecie i to robiłem, ale różne strony podają trochę różne dane, a mnie interesuje głównie czy da się spać w namiocie na trasie Astana - Ałma Ata.

2/ Czy przejazd Astana-Ałma Ata na stopa ma sens? 1200 km, 5 osób. Jak tam jest z tego typu transportem? Udaje się? Na ile czasu zaplanować taki przejazd?

3/ Czy po drodze da się zatrzymywać u ludzi na noc/obiad? Nocleg w domu czy może namiot u kogoś na podwórku, gdzieś w otwartym terenie? Domowy obiad za opłatą/gościnnie? Przyjemnie byłoby poznać tam ludzi :)

4/ Kanion Szaryński? Nocleg na miejscu? Jaki dojazd? Ile czasu zaplanować? Może da się iść w 2dniową trasę z noclegiem pod namiotem?

5/ Kirgistan? Będąc w Ałma Acie warto spróbować odwiedzić? Ile czasu zaplanować?

6/ Czytałem o strefach przygranicznych 20km od granicy i konieczności posiadania zgody na pobyt tam - to prawda czy jakieś historyczne informacje?

To tak z grubsza :D Jesteśmy na początkowym etapie planowania i zbieramy w sobie pomysły i plany - potem złożymy z tego wspólną wycieczkę.

Może uda nam się spotkać na miejscu? :)

Będę szalenie wdzięczny za pomoc :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Cze 2018 09:56 

Rejestracja: 04 Cze 2018
Posty: 1
Witam,
jesteśmy producentem zabawek w Polsce Firma Marmat. W dniach 16-19 sierpień 2018 uczestniczymy w targach CHILDHOOD 2018 AŁMATY. Szukamy tłumacza na język polski i przewodnika po Ałmaty i okolicy.
Jeśli możesz pomóc to bardzo proszę o odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 19 Sty 2019 18:21 

Rejestracja: 21 Gru 2017
Posty: 10
Witam wszystkich przepraszam komu nie odpisywalem, mialem problem z dostepem i nie wiedzialem zadnych petan,
Kto bedzie mial pytania o Kazachstanie Kirgizji prosze smialo pytac przez whatsapp +77025077740, lub mailowo nazarov.kirill.kaz@gmail.com dla szybkich odpowiedzi .
Pozdraiwam Kirill
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 22 Mar 2019 00:30 

Rejestracja: 22 Mar 2019
Posty: 1
A masz jakieś ciekawe propozycje na 1dno dniową wycieczkę po Ałamaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group