Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 09 Sty 2019 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Co do cen taksowki z checkpointu 300 do Bazyliki w Betlejem; jak mi na miejscu doradzono, placenie wiecej niz 15-25 szekli za kurs w jedna strone to przeplacanie. I faktycznie, na checkpoincie pierwsza oferta jaka dostalem od taksowkarza to bylo 50 szekli, ale prawie natychmiastowo zaakceptowali zaproponowane przez mnie 20 szekli.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#522 PostWysłany: 14 Sty 2019 23:05 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Może mi ktoś zdradzić co to za głośny szum samolotów nad Izraelem/Autonomią Palestyńską??? Od godziny z przerwami słychać głośny szum latających samolotów z silnikami odrzutowymi jakby to gdzieś leciały a następnie zawracały?
Na F24 Planes live nie widzę tych samolotów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#523 PostWysłany: 23 Paź 2019 12:09 

Rejestracja: 08 Wrz 2012
Posty: 16
To w koncu można iść pieszo czy nie do checkpointu 300 i dalej do Betlejem? Dojadę wieczorem do Gilo Junction i to jedyny sposób bym dostał się do noclegu za Rachel's Tomb. Na taxi nie zamierzam wydawać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#524 PostWysłany: 01 Gru 2019 20:20 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 134
Loty: 34
Kilometry: 68 143
Witajcie
W terminie 6.01 - 9.01 mam zaplanowany lot do Izreala (Tel Awiw).
Z uwagi na ostatnie wydarzenia w tym kraju, mocno zastanawiamy się czy lecieć.

Czy ktoś z Was, bardziej poinformowany, może napisać jak w rzeczywistości wygląda tam sytuacja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#525 PostWysłany: 01 Gru 2019 21:29 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
br1989 napisał(a):
Witajcie
W terminie 6.01 - 9.01 mam zaplanowany lot do Izreala (Tel Awiw).
Z uwagi na ostatnie wydarzenia w tym kraju, mocno zastanawiamy się czy lecieć.


Konkretnie, to o jakie wydarzenia Ci chodzi? Bo siedzę w temacie izraelskim od lat , i nie słyszałem o jakichś nadzwyczajnych wydarzeniach.

Bo jeśli chodzi o ostrzał południa Izraela ze strefy Gazy i tym podobne hałasy i fajerwerki, to jest to tam zupełnie normalne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 01 Gru 2019 22:32 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Sytuacja już wróciła do pełnej normalności, a ostrzał ze Strefy Gazy skończył się po dwóch dniach. Zresztą nawet podczas ostrzału w Jerozolimie było zupełnie normalnie, a w Tel Avivie też niewiele odbiegało od normalności - system przeciwrakietowy wszystko wychwycił. Jedyne miejsca, gdzie podczas zaostrzenia konfliktu z Gazą rzeczywiście jest większe ryzyko to miasta w pobliżu granicy ze Strefą Gazy - Sderot, Ashkelon, w mniejszym stopniu Ashdod i Beer Sheva. Z dala od miejsc odwiedzanych przez turystów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#527 PostWysłany: 01 Gru 2019 23:34 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 134
Loty: 34
Kilometry: 68 143
Chodzi mi o ta sytuacje
https://www.m.pch24.pl/izrael-nie-wyklu ... 105,i.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 02 Gru 2019 09:02 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Nic nowego. Ale jak się przejmujesz takimi spekulacjami, to faktycznie daj sobie spokój z tym wyjazdem. To kraj nie dla Ciebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#529 PostWysłany: 02 Gru 2019 19:46 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
W tej sytuacji wypada mi... pozdrowić z Jerozolimy.
Nie widać nic, czego by nie było wcześniej. Dzieciaki z karabinami, krzyczący Arabowie, mający gdzieś całe towarzystwo Żydzi... - nic nowego. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#530 PostWysłany: 03 Gru 2019 12:24 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
@br1989, po pierwsze portal pch24.pl jest... jakby to delikatnie ująć ... mało wiarygodnym źródłem informacji na temat polityki międzynarodowej :-) Po drugie, spekulacje o tym, że Izrael może zaatakować Iran, pojawiają się tu i ówdzie regularnie od jakichś 20 lat albo i dłużej. W chwili obecnej nie są ani mocniejsze niż wcześniej, ani też nie ma więcej powodów do takiego ataku niż przez ostatnie lata. Moim zdaniem ryzyko jest minimalne.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#531 PostWysłany: 04 Gru 2019 17:35 

Rejestracja: 04 Gru 2019
Posty: 1
Wybieram się sama do Izraela na kilka dni i chciałabym pojechać do Betlejem.
Czy powrót z bazyliki pieszo pod mur do Checkpoint 300 jest bezpieczny, czy lepiej odpuścić sobie ten wariant jako dziewczę solo?

Przyznawaliście się przy wylocie do wizyty w Betlejem?
Czy pamiątki z Autonomii Palestyńskiej (zwykłe, bez politycznych haseł) mogą przysporzyć problemów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 04 Gru 2019 18:23 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
zielona45 napisał(a):
Przyznawaliście się przy wylocie do wizyty w Betlejem?

Nie musisz się przyznawać, oni i tak będą wiedzieć gdzie byłaś ☺
Wizyta w Betlejem nie jest problemem podobnie jak pamiątki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#533 PostWysłany: 04 Gru 2019 19:08 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Pozdrowienia z Eilatu - zjechałem Jerozolimę, Betlejem, Ein Bokek, a teraz nad Morzem Czerwonym. Nigdzie nie widać absolutnie żadnych zmian czy jakiegoś choćby wzmożonego napięcia. Wszystko w normie, powiedziałbym, że nawet spokojniej i mniej widać wojska niż w czasie moich poprzednich wizyt.
W sobotę przetestuję Ramon Airport, jeszcze nie miałem okazji.
Swoją drogą tankowanie, mimo że to norma, jest dziwne: Pan krzyknął, że jak gotówka, to 200 NIS depozytu, ja na to że mam tylko 160 w gotówce - no to wziął i blokadę na 160 na dystrybutorze zrobili. No i pięknie, akurat full tank - wg wczesniejszych obliczeń - się zrobił dokładnie za 160. :mrgreen:
Benzyna za 6,12 w Jerozolimie i 5,27 w Eilacie. Przelicznik na karcie MC ok. 1,16.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 533 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group