Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista punktów wymazowych https://www.pio.gov.cy/coronavirus/eng/ ... s-releases


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Sie 2020 18:08 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Antimatter napisał(a):
sanchopan napisał(a):
Rano czy wieczorem? Bo wylot za 2 tygodnie właśnie we środę rano, lądowanie przed 10 rano.

Tego nie wiem, ale te przepisy zaczynają obowiązywać najwcześniej kolejnego dnia, a często są z większym wyprzedzeniem, więc cokolwiek opublikują w dzień Twojego wylotu raczej nie powinno Cię martwić :)


Czyli czy dobrze rozumiem:
Jeśli mam wylot 19. we środę, to nawet jeśli w tę samą środę opublikują, że "Polska to B" - to mnie to w praktyce nie będzie dotyczyć?
Czyli... - idąc tym tropem, interesuje mnie rozporządzenie w tym tygodniu 5 sierpnia i za tydzień 12 sierpnia tylko...?

Lecę na tydzień, jakby coś ;) I już jestem zmęczony - pewnie Wy również - tym ciągłym kupowaniem i odwoływaniem w tym roku. ;)


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 03 Sie 2020 19:59, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel Luksemburg na weekend za 715 PLN. Loty Lufthansą z Wrocławia + 4* hotel
City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum City break w Puli za 503 PLN. Loty (piątek-niedziela) z Katowic i noclegi w centrum
#42 PostWysłany: 03 Sie 2020 18:12 

Rejestracja: 14 Lis 2018
Posty: 17
Tylko tutaj lot nie będzie odwołany jak nas wrzucą do B. Lot się odbędzie, jak mnie poinformował Wizz Air.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 03 Sie 2020 20:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 03 Sie 2020 18:20 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Ale ja nie liczę, że Wizz cokolwiek odwoła - tylko pytam od strony rządowo-covidowej, praktycznej?

Jakby Wizz odwoływał w takiej sytuacji loty, to nie byłoby o co pytać, tylko brać insulinę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 04 Sie 2020 06:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2236
złoty
Antimatter napisał(a):
Ostatnio publikują nowe co środę

Ostatnio w niedzielę 02.08, poprzednio we wtorek 28.07, jeszcze wcześniej w poniedziałek 20.07.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Sie 2020 09:20 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Nie wiem co to są za daty w tych linkach, ale nie pokrywają się z datami kiedy dokumenty pojawiają się na stronie i oprócz Grecji, która dodatkowo została wrzucona wczoraj (poniedziałek) to od 4 tygodni są to środy. Możesz to łatwo sprawdzić po nazwie pobranego pdf, tam jest faktyczna data opublikowania :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 04 Sie 2020 09:30 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 509
Loty: 126
Kilometry: 313 278
srebrny
Czy Cypr przywrócił wymóg testu Covid dla Polaków?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 04 Sie 2020 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Przecież ostatnie dwa posty są o tym, że jeszcze nie, że czekamy na ich nowe rozporządzenie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#48 PostWysłany: 04 Sie 2020 12:10 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
Najnowsze zmiany od czwartku - na razie zostajemy a grupie A

The health ministry announced three amendments to the list of countries from which Cyprus accepts visitors on Tuesday which mean changes in categories for Greece, Thailand and Morocco. The changes will take effect on Thursday.

Greece will move from category A to B, Thailand from category B to A and Morocco from B to C.


https://cyprus-mail.com/2020/08/04/coronavirus-revised-list-of-countries-for-travel-to-cyprus/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#49 PostWysłany: 04 Sie 2020 20:06 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Cieszę się, że wcześniej znane są te rozporządzenia - no ale i tak czeka mnie nerwówka, szczególnie w ostatnich 8 dniach przed (ewentualnym) wyjazdem na Cypr we środę 19 sierpnia.
Przy czym bezpłatnie odwołać rezerwację mogę do bodajże 23 czasu polskiego 11 sierpnia, a zakładam, że od strony polskiej chyba nic lub niewiele się zmieni. Tylko co z Cyprem - nie wiadomo?
Dzisiaj nam "się upiekło" i dalej jesteśmy w "dobrej" grupie, ale co będzie za tydzień...?
Jak nie będzie nic wiadomo, to najwyżej odwołam rezerwację, a później założę nową - ale z drugiej strony ceny na Cyprze poszły w górę w ostatnich tygodniach (w porównaniu do początku lipca).

Swoją drogą - jak to jest, że Grecja gdzie teoretyczne szanse zarażenia się się dużo mniejsze niż w Polsce "podpadła" Cyprowi? Względy jakieś biznesowe czy inne - ktoś się domyśla...? Teoretycznie to Polska powinna teraz zmienić grupę - a jednak tak się nie stało...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 04 Sie 2020 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 321
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
Niby według postu @Antimatter #28 to Cypryjczycy wracają z Grecji zarażeni stąd przeniesienie ich do kat. B.
Ja lecę za tydzień 12 sierpnia i też obserwuje ich ruchy w stosunku do nas.
A co tak mocno podrożało na Cyprze w porównaniu do lipca? Noclegi, wypożyczenie auta czy posiłki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 04 Sie 2020 20:34 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Ja monitoruję na razie głównie noclegi - a że wybrałem sobie Ayia Napa, to tamże.
Jakieś 5-6 tygodni temu za 1-2 tys. dla 5 osób nie było problemu znaleźć. Zarezerwowałem taki za ~2 kPLN.
Teraz nie ma tańszych niż 3-3,5 tys. zł na ten sam okres.

Dlatego nie chciałbym odwoływać, bo skończyłoby się to w razie ponownej rezerwacji, że... pewnie zostanę w Larnace.
Z drugiej strony, jak nie polecę, to i tak tracę bilety (bo Wizz na bank poleci) - więc choćby na noclegu nie byłoby straty... Jeśli zdążę odwołać.
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 04 Sie 2020 21:05 

Rejestracja: 28 Mar 2016
Posty: 47
Antimatter napisał(a):
Najnowsze zmiany od czwartku - na razie zostajemy a grupie A

The health ministry announced three amendments to the list of countries from which Cyprus accepts visitors on Tuesday which mean changes in categories for Greece, Thailand and Morocco. The changes will take effect on Thursday.

Greece will move from category A to B, Thailand from category B to A and Morocco from B to C.


https://cyprus-mail.com/2020/08/04/coronavirus-revised-list-of-countries-for-travel-to-cyprus/

Cytujesz przedruk z cypryjskiego portalu. Tymczasem aktualizacji na ten tydzien jeszcze nie bylo. Informacja o Grecji pojawila sie 1 sierpnia. W tym tygodniu bedzie jeszcze jeden komunikat. To znaczy tyle, ze Polska owszem, moze trafic do grupy B.
Niestety, spelnia ku temu wszytskie cypryjskie wymogi podane na stronie,wiec mozna sie spodziewac nawet tego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 05 Sie 2020 09:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
grazek12 napisał(a):
To znaczy tyle, ze Polska owszem, moze trafic do grupy B.
Niestety, spelnia ku temu wszytskie cypryjskie wymogi podane na stronie,wiec mozna sie spodziewac nawet tego.

Ten link pojawił się tu już co najmniej raz:
https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/fly.html

Komunikat był wczoraj, opublikowany dzisiaj - tak to wynika z nazwy pliku pdf.
Polska zostaje w grupie A. Co do tych "wszytskich" cypryjskich wymogów, to możesz powiedzieć dokładnie który, bo przecież "i/lub" oznacza że wystarczy jeden z wymienionych:
Cytuj:
Included in this category are countries with an effective reproduction (Rt) number lower than 1 or/and small number of new diagnoses (<1/100,000 inhabitants per day) or/and small or very small COVID-19 mortality (<5-10/100,000 inhabitants) or/and classification of sporadic cases or clusters of cases according to the WHO or/and at least satisfactory laboratory testing (>3000 tests/100,000 inhabitants)
:?:
Bo na pewno umieralność mamy mniejszą niż 5-10 / 100.000 (dla 37 mln musiałoby być 1850 a na dzisiaj jest 1738)

Proszę nie siać paniki. Nam się wydaje że te +200 nowych względem ubiegłego tygodnia do znaczny skok, ale z zewnątrz to wcale może tak nie wyglądać....
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#54 PostWysłany: 05 Sie 2020 10:03 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
A tak się niezbyt mądrze zapytam, bo chciałbym się upewnić - jak wypadniemy z grupy A, to Wizz i tak poleci czyli nici ze zwrotu za bilet? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 05 Sie 2020 10:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Co ma jedno do drugiego.

Wizz poleci, bo nie ma zakazu. Jedynie cię nie wpuszczą bo nie masz testu.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 05 Sie 2020 10:08 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
Tak myślałem, ale żona dopytywała "czy na pewno?" :mrgreen: Dzięki! :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 05 Sie 2020 10:54 

Rejestracja: 28 Mar 2016
Posty: 47
jimi napisał(a):
grazek12 napisał(a):
To znaczy tyle, ze Polska owszem, moze trafic do grupy B.
Niestety, spelnia ku temu wszytskie cypryjskie wymogi podane na stronie,wiec mozna sie spodziewac nawet tego.

Ten link pojawił się tu już co najmniej raz:
https://www.pio.gov.cy/coronavirus/en/fly.html

Komunikat był wczoraj, opublikowany dzisiaj - tak to wynika z nazwy pliku pdf.
Polska zostaje w grupie A. Co do tych "wszytskich" cypryjskich wymogów, to możesz powiedzieć dokładnie który, bo przecież "i/lub" oznacza że wystarczy jeden z wymienionych:
Cytuj:
Included in this category are countries with an effective reproduction (Rt) number lower than 1 or/and small number of new diagnoses (<1/100,000 inhabitants per day) or/and small or very small COVID-19 mortality (<5-10/100,000 inhabitants) or/and classification of sporadic cases or clusters of cases according to the WHO or/and at least satisfactory laboratory testing (>3000 tests/100,000 inhabitants)
:?:
Bo na pewno umieralność mamy mniejszą niż 5-10 / 100.000 (dla 37 mln musiałoby być 1850 a na dzisiaj jest 1738)

Proszę nie siać paniki. Nam się wydaje że te +200 nowych względem ubiegłego tygodnia do znaczny skok, ale z zewnątrz to wcale może tak nie wyglądać....


Juz odpisywac Ci mialem o naszym wspolczynniku i liczbie chorych i komunikacie rzekomo opublikowanym wczoraj, ale...
POJAWIL SIE NOWY komunikat przed chwila - POLSKA ZOSTAJE W GRUPIE A.
Udanych wakacji zycze:)))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 05 Sie 2020 12:22 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1985
niebieski
No to super wiadomość dla tych co lecą w najbliższych kilku dniach. :)

Ja lecę za 13 dni, więc muszę czekać na komunikat za tydzień. No i nie wiem, co zrobić: czy pisać do właściciela apartamentów (przez Booking), że muszę odwołać - ale że jak nie wyrzucą nas z A, to zarezerwuję ponownie? Ktoś coś przerabiał podobnego, bo IMHO to nie ma chyba żadnych utartych procedur i jest ryzyko, jest zabawa...? :roll: Odwołać bezpłatnie mogę do godziny 23 czasu polskiego we wtorek 11 sierpnia.

Wracając do meritum: to jak to oni liczą dokładnie tę ilość, jaki jest przelicznik zachorowalności, żeby nas wyrzucili z A - bo może samodzielnie bym monitorował...? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 05 Sie 2020 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 300
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
@sanchopan
Przede wszystkim zachować spokój. Szkoda, że zrobiłeś rezerwację, bo dostępnych miejsc noclegowych jest mnóstwo i nawet dwa tygodnie od jutra w dobrej cenie znajdziesz.
Nie musisz odwoływać rezerwacji. Grupa B oznacza, że należy mieć przy sobie negatywny wynik testu sprzed max 72h, za 60Eur można zrobić taki test na Cyprze + koszty samoizolacji.

Jak oni to liczą wskaźniki to pewnie tylko oni wiedzą. Nawet jak policzą, to i tak jest ryzyko, że pojawiają się komunikaty specjalne - jak w przypadku Grecji.
Co do wskaźnika śmiertelności, który na razie na pewno spełniamy, to ilość zgonów w PL z powodu covid musiałaby przekroczyć 1900 (dla 38 mln).
1900 / 380 = 5.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 05 Sie 2020 12:58 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
sanchopan...tak tylko BTW co ewentualnie ja bym zrobił będąc na Twoim miejscu. Czekam do ostatniej (dosłownie) chwili kiedy jest możliwość anulacji...i ją zrobił. Po nowym komunikacie ponownie rezerwuję lub jak na ,,nieszczęście" by wcześniej zeszła to inne których jest od...uja :P Nie za bardzo wierzę , że spora ilość chętnych oczekuje tej samej miejscówki co Twoja :mrgreen: Biorę pod uwagę Cypr na październik(jak mi nie wyjdzie Hiszpania , Portugalia ewentualnie Italia) i patrząc po cenach(niższe) to za bardzo nie ma wielkiego boomu na tą wyspę. Na 95% oceniam Twoje szanse na powtórną rezerwację. Dlaczego tak niskiego ryzyka nie zaakceptować? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 731 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group