Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Fiji i Covid
#1 PostWysłany: 11 Paź 2021 10:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22255
Według Lolyalty Lobby, ma się otworzyć 1/12/21 dla zaszczepionych

https://bit.ly/3BKajiB

Warunki:

Must be a citizen of one of the Travel Partner countries.
Fully vaccinated with Astra-Zeneca, Pfizer, Johnson & Johnson, or Moderna.
Negative PCR-RT result from a test conducted within 72-hours of departure to Fiji.
Mandatory rapid Covid-19 test at the first accommodation in Fiji.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#2 PostWysłany: 11 Paź 2021 11:01 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
Warto dodać, że nie dla nas :(
Choć ilość obowiązkowych testów pomimo szczepienia nie przekonuje na razie na wyjazd na antypody. Poza tym dość trudno będzie się tam dostać w sytuacji, gdy Australia i NZ pozostaną zamknięte. Do tego Singapur i Seul nadal (chyba) nie zezwalają nawet na trasnit. Krótko mówiąc otwierają się ale praktycznie nikt do nich nie może przyjechać. Szkoda.

Citizens of Australia, New Zealand, United States of America, United Kingdom, United Arab Emirates, Qatar, Canada, Germany, Spain, France, Republic of Korea, Japan, Singapore, Switzerland, and most Pacific Island Countries qualify for a Travel Partner Country from which visitors are allowed to enter.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#3 PostWysłany: 11 Paź 2021 11:04 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6208
Loty: 469
Kilometry: 992 270
@opo Japonia zezwala na tranzyt :) No i US wkrótce..
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#4 PostWysłany: 11 Paź 2021 11:09 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
@oskiboski
możliwe, nie sprawdzam na bieżąco ;) Wymieniłem tylko AU, NZ, SIN, ICN, które przed zarazą były dobrymi przesiadkami z EU do NAN.
Mimo wszystko na razie Polaków Fiji nie wpuszcza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#5 PostWysłany: 13 Paź 2021 05:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 495
złoty
Zeus napisał(a):
Warunki:

Must be a citizen of one of the Travel Partner countries.


Nie musi. Wystarczy byc rezydentem. Mam mailowe potwierdzenie z ambasady Fiji w Tokio.


I mam bilety na grudzien. :D
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#6 PostWysłany: 13 Paź 2021 06:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4058
HON fly4free
I transfer w SIN jest jak najbardziej mozliwy :-)
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#7 PostWysłany: 20 Paź 2021 04:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 495
złoty
Powiedzmy tak, plan otwarcia kraju zaskoczyl hotelarzy. Mam tu na mysli hotele w ludzkich cenach, a nie pieciogwiazdkowe resorty na prywatnych wyspach.

Hotele niby przyjmuja rezerwacje przez OTA, a nawet przez ich wlasne strony internetowe, a dopiero potem okazuje sie, ze... "otworzymy sie dopiero w lutym," albo "mamy plan otwarcia hotelu w kwietniu." I sa bardzo zdziwieni, ze mozna robic rezerwacje przez OTA na grudzien.

Jak mi menedzer powiedzial w jednym miejscu, nawet miejscowi nie sa w stanie wrocic z ich rodzinnych wysp na Viti Levu, on nie ma pracownikow, zeby otworzyc hotel w grudniu.
Miejscowki, ktore zbankrutowaly nadal przyjmuja rezerwacje przez OTA.

Wyslalam ponad 10 maili do roznych miejsc na malych wyspach i albo sa zamkniete do przyszlego roku, albo zycza sobie dodatkowego testu wykonanego po przylocie do kraju. Inaczej nie wpuszcza do hotelu.

Fakt, ten dodatkowy test jest niby wymagany od turystow. Ale na tych odleglych wyspach zycza sobie aby miec wynik tego testu przed przybyciem do hotelu.

Sek w tym, ze jak mam robic ten test w dniu przylotu, to bede musiala spedzic noc w Nadi (czyli dzien zmarnowany), nastepnego dnia plynac na wysepke (czyli dzien zmarnowany), miec dwa pelne dni na wysepce, potem plynac z powrotem do Nadi (dzien zmarnowany) na dwie ostatnie noce, zeby wyrobic kolejny test i dokument na powrot do Japonii.

Juz mi sie tego Fidzi odechcialo.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#8 PostWysłany: 21 Paź 2021 09:07 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
@2catstrooper
To jest trochę tak jak pisałem wcześniej - otwierają się na bardzo mały wycinek świata, do tego większości bardzo trudno lub bardzo-bardzo trudno do nich dotrzeć. Do tego miejmy świadomość, że Fiji leży daleko od wszystkiego, nie jest to (poza AU i NZ) wakacyjny kierunek pierwszego, drugiego, a nawet czwartego wyboru dla większości świata. W związku z tym hotele i "resorty" jakie są na miejscu to często bardzo malutkie obiekty, rodzinne interesiki lub prowadzone przez mieszkańców okolicznej wioski. Nigdy nie było u nich wielu turystów, a teraz mają ich zero. To raczej oczywiste, że wielu z nich nie opłaca się nawet otwierać na pół gwizdka dla tych kilku turystów na krzyż. Oczywiście sieciówki przetrwają i pewnie otworzą się w jakimś zakresie gdy będzie to możliwe, reszta (czyli te najciekawsze, niekomercyjne miejsca) poczeka zapewne na normalne czasy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#9 PostWysłany: 22 Paź 2021 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 495
złoty
@opo ojtam ojtam, nie przesadzaj.

Odkad pamietam Japonia i Hongkong mialy bezposrednie loty na Fidzi. Pakiety wakacji na Fidzi byly w normalnej ofercie japonskich biur podrozy, tak jak wakacje na Guam czy Hawaje. To, ze z Europy jest sie tam trudno dotrzec nie znaczy, ze ludzie tam nie lataja. Bo lataja, i to nie tylko z AU czy NZ. Ja latalam na Malediwy, bo byly dla mnie bardziej egzotyczne niz Fidzi, no i Fidzi time wkurza mnie strasznie. Ale to tak na marginesie.

Jakbys pisal o Vanuatu, czy Samoa, czy Tonga, to bym sie z Toba zgodzila, ale nie o Fidzi. W 2019 na Fidzi mieli prawie 1 mln turystow, wiec nie mow, ze zawsze mieli ich niewielu, bo to nieprawda. Dla porownania, Mauritius mial tylko troche wiecej, 1,3 mln. Malediwy, ze wszystkimi cudownymi kurortami i guesthousami raptem 1,5 miliona. A Seszele o polowe mniej, a tam przeciez duzo latwiej sie dostac.

Jesli chodzi o hotele, to ze sa to rodzinne biznesy, to przeciez tak jest chyba we wszystkich krajach wyspiarskich poza Europa. To normalka. I o dziwo, wedlug listy, ktora przyslali mi z Ministerstwa Turystyki to wlasnie te rodzinne biznesy staraja sie otworzyc. Wiekszosc sieciowek ma plany dopiero na 2022 rok.

Z tego co sie dowiedzialam, to fidzijskie CDC stara sie stworzyc baze kontaktowa klinik, ktore beda oferowac testy PCR dla wylatujacych turystow. Ta baza ma byc przekazana Fiji Airways, ktore maja byc punktem o wiadomosciach wszelakich odnosnie tego otwarcia.

Jest tez bardzo realna mozliwosc, ze do grudniowego otwarcia zostana dodane takze inne kraje, przede wszystkim europejskie. Ale to zalezy od punktow przesiadkowych. Bo przesiadki np. w Japonii czy Hong Kongu musialyby byc na jednym bilecie. Ponoc Fiji Airways nad tym pracuje.

I to tyle wiesci po pogawedkach z panem z Ministerstwa Turystyki.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
naimad uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#10 PostWysłany: 22 Paź 2021 22:03 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
@2catstrooper
Będąc dokładnym - w 2019 Fiji odwiedziło niecałe 900k turystów, nigdy nie było ich w historii więcej.
Z czego z EU było to 4% odwiedzających, a z Japonii 2%, reszta Azji poza Chinami to kolejne 4%, źródło: https://www.mcttt.gov.fj/wp-content/upl ... rvey-1.pdf
Rozumiem, że latają czartery z Japonii i nawet możliwe, że mocno się reklamują skoro twierdzisz, że jest ich tam dużo. Jednak 2% z 900k to raptem ok. 18k turystów, dwa razy mniej niż z dalekiej Europy. Czy to dużo? Tak dla porównania skali - na sopockie molo, tylko w sezonie wakacyjnym 2019, weszło ok. miliona odwiedzających, czyli dziennie mniej więcej tyle co przez cały rok odwiedziło Fiji Japończyków.
Zakładając, że jeden samolot z Japonii zabiera ok. 300 pasażerów to daje nam to w skali roku 60 lotów, czyli pewnie ok. 2 tygodniowo w sezonie.
Tyle mówią suche liczby.
Tak, nadal uważam, że Południowy Pacyfik to koniec świata na który prawie nikt nie lata. Zazwyczaj nie jest to kierunek wakacyjny pierwszego, drugiego czy czwartego wyboru, nawet dla mieszkańców stosunkowo nieodległej Azji. Obecne otwarcie Fiji na malutki wycinek świata (z restrykcjami) sugeruje, że w najbliższym czasie ilość turystów będzie śladowa. Być może komuś będzie się chciało otworzyć hotel/resort, robić zapasy kurczaków dla turystów itd., jednak raczej nielicznym i nie ma się co temu dziwić. Szczególnie, że chyba nadal AU i NZ są totalnie zamknięte, a to oni byli głównymi odwiedzającymi Fiji i inne wyspy regionu.
Popularność Fiji w dużej mierze bierze się, mimo wszystko, z łatwości dojazdu. Pomimo tego, że są na końcu świata to Fiji Airways działa bardzo prężne i są lokalnym hubem dla regionu z lotniskiem w Nadi. Jak sama wspomniałaś pozostałe kraje regionu są już totalnym zadupiem, a w czasie Covida nie można się do nich turystycznie wcale dostać.

P.S.
Kocham Południowy Pacyfik, spędziłem tam trochę czasu i bardzo mocno im kibicuję żeby zarobili trochę $ ale z drugiej strony uwielbiam praktycznie samotne wyspy i niech pozostaną nieodkrytym zadupiem jak najdłużej. :)
Gdy jechałem z rodziną (w tym z półrocznym dzieckiem) na dwa miesiące na Samoa i mówiłem o tym mojemu hostowi z Airbnb w Auckland u którego zostawiałem część ubrań to patrzył na mnie takim wzrokiem jakbym był ostatnim szaleńcem. Myślę, że był przekonany, że zjedzą nas na ciepło i już do niego nie wrócimy odebrać naszych ciepłych ciuchów. Również moja rodzina z AU, która mieszka tam od nastu lat, postrzega Fiji jako mega egzotyczny kraj do którego raczej się nie lata na wakacje (już szybciej do EU czy Azji Południowo-Wschodniej). Tak właśnie postrzegany jest Południowy Pacyfik w regionie, przy Covidzie nawet nie chce myśleć kto wogóle z NZ czy AU rozważa wyjazd w te regiony.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#11 PostWysłany: 23 Paź 2021 15:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 495
złoty
@opo
poludniowy Pacyfik tez lubie, bylam w 2012 na Vanuatu, w 2013 na Tonga, w 2014 na Samoa, w 2015 na Nowej Kaledonii. Mialam w planach powrot na Nowa Kaledonie i Vanuatu zaraz przed zaraza. Fidzi omijalam, bo za bardzo "popularne" bylo.
Fidzi w 2019 odwiedzilo wiecej turystow niz Wyspy Zielonego Przyladka, z ich wszystkimi czarterowymi lotami z Europy. Tyle samo co Barbados, lub Antigue i Barbude, dwa razy wiecej niz Seszele i ciut mniej niz Mauritius. Te dane wygodnie pominales.
Ale niech Ci bedzie.

To jest dyskusja na inny temat niz Fidzi i covid.


A teraz w temacie Fidzi i Covid.

Wedlug maila, ktory o dziwo przyszedl dzis (w sobote) od Zen's Medical Center, to wlasnie Zen w Nadi ma byc glownym punktem testowym dla wylatujacych z Fidzi. Szczegolow jeszcze nie ma. Poprosili mnie o kopie tego specjalnego dokumentu, ktory jest wymagany przy powrocie do Japonii.

Znajoma Amerykanka ktora mieszka w Nadi podala mi liste hoteli, ktore sa juz otwarte dla miejscowychi i ktore ona zna z wlasnego doswiadczenia.
Mam wiec wstepne (odwolywalne) rezerwacje na Coral Coast, i na Sunshine Coast, i na Yasawach. Wszystkie trzy miejsca oferuja szybki test w dniu przybycia do hotelu.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#12 PostWysłany: 25 Paź 2021 11:44 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
2catstrooper napisał(a):
@opo
Fidzi w 2019 odwiedzilo wiecej turystow niz Wyspy Zielonego Przyladka, z ich wszystkimi czarterowymi lotami z Europy. Tyle samo co Barbados, lub Antigue i Barbude, dwa razy wiecej niz Seszele i ciut mniej niz Mauritius. Te dane wygodnie pominales.
Ale niech Ci bedzie.

Ależ w naszej dyskusji nie chodzi o to, aby pokazać, że istnieją kraje mniej uczęszczane niż Fiji, oczywiście jest ich wiele. Co nie zmienia faktu, że Południowy Pacyfik leży na końcu świata i nie jest to kierunek mocno turystyczny - niecałe 900k turystów rocznie w najlepszym 2019 to wciąż bardzo mało. Jak pokazałem zdecydowana większość odwiedzających Fiji pochodzi z AU i NZ, które są obecnie zamknięte na trzy spusty, żaden turysta z tych krajów nie poleci w najbliższym czasie na wakacje na Fiji, więc całkiem zrozumiałe jest, że hotelarze nie otwierają swoich interesów. Skoro główna grupa turystów odpadła, kraj otworzył się na mały wycinek świata, do tego z większości świata nie jest łatwo wogóle tam dolecieć, więc można szacować że potencjalnych turystów będzie obecnie max 5-10% ruchu z 2019. Czy to wystarczająco dużo, aby interes był opłacalny? Śmiem wątpić i do czasu aż AU i NZ pozostaną zamknięte to hotele/resorty na Fiji pozostaną w większości zamknięte.

Sprawdź dni kiedy pływa Yasawa Flyer, może w obecnej sytuacji nie pływać codziennie.
Życzę udanego pobytu! :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Fiji i Covid
#13 PostWysłany: 16 Maj 2022 14:36 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
teraz powinno być już chyba dość łatwo:
Cytuj:
From 1 May, when travelling to Fiji you only need proof of vaccination, travel insurance and a pre-booked arrival rapid test.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group