Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Sty 2016 00:52 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 4
witam,

Chciałbym zapytac, czy moze macie jakies stronki ktore oferują tanie wypozyczalnia samochodów w Papeete na mięsiac.
Lecę tam w styczniu, bilet wykupiony, ale nie mogę znalezc jakis taniej wypozyczalni, moze byc strony lokalny w papeete.
Znalazłem ale kosztują około 40 euro od doby.

I jesli macie jakies przydatne informacji o Polinezji, proszę napisać :)

Dziękuję.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Sty 2016 19:45, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży Lato w Kampanii za 1298 PLN. Loty do Neapolu z Gdańska + 7 noclegów blisko plaży
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
#2 PostWysłany: 08 Sty 2016 13:03 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 4
nikt nie wie ? okej ..

a jeszcze mam pare pytania o wyspe Tahiti

- Mam karta mastero ale niebieskie+czerwony, czy w Polinezji mogę dokonać wpłaty? a takze czy mogą zapłacic karta płatniczna w sklepie? czy wyrobic nową karte mastero zołty+czerwony ?

- Będę tam przebywał 1-2 miesecy, jaki karta sim, najlepiej kupic, tak bym miał free internetu, a SMS czy telefoniczne nie jest mi potrzebne.

- Jaki język ludzie uzywaja na co dzien ? Francuski czy takze Tahitijski ?


Wiem ze pytanie mozna znalezc w internecie, szukałam ale mało jest informacji o Polinezji w polskim forumie, moze ktos tutaj podrózował na Polinezji i wie troche informacji, i potrzębuje tego bardzo.

PS. To bedzie moj pierwszy podróz, do tej pory zawsze podróżowałem samochodem ...

Dziękuję z góry.
Góra
 Profil Relacje PM off
karolinanina31 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 08 Sty 2016 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Ad 1: Wpłaty czy wypłaty? Jeśli to drugie, to tak. Bankomaty możesz znaleźć przez: http://www.mastercard.com/chf/privatkun ... suche.html.

Ad 2: Są tylko 2 sieci -zajrzyj na ich strony.
Vini (Tikiphone)
Vodafone (Pacific Mobile Telecom)

Ad 3: W stolicy lub większych miastach/ osadach - głównie francuski z domieszką lokalnego słownictwa. W hotelach - angielski, francuski i pewnie inne (zależnie od klienteli). Poza - dialekt z dużą ilością francuskich słów, ale z turystą zawsze próbują się dogadać, przechodząc albo na francuski, albo gestykulację. Nie ma się czego obawiać - są bardzo serdeczni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Sty 2016 15:00 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 4
Dziękuję za informacji,

tak chodziło mi o wpłatę, a wypłate nieopłaca robić, bo biorą prowizję juz lepiej zapłacic kartę płatniczną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 08 Sty 2016 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Nie rozumiem, na co chcesz wpłacić. Na rachunek karty? I jaką walutę?

Co do sklepów - w większych/ supermarketach nie ma problemu z zapłatą kartą. W mniejszych/ na stacji benzynowej - mogą być kwoty minimalne. O ile dobrze pamiętam, na Shellu w Papeete było XPF 2000.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Sty 2016 15:24 

Rejestracja: 05 Sty 2016
Posty: 4
Moze tam bede pracował na czarno, i w zwiazku z tym chciałbym dokonac na wpłaty, no przeciez nie bede trzymał kase przy siebie.

A co do wypozyczalni samochodów, moze wiesz gdzie najlepiej wypozczyc, przez internetu czy na miejscu ? ile kosztują paliwa za litra?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Sty 2016 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lis 2015
Posty: 1626
niebieski
Praca na czarno to nie najlepszy pomysł. Tym bardziej, że placówek dyplomatycznych państw europejskich jest tam niewiele. Polskiej nie ma.

Co do wpłaty, a właściwie - otwarcia rachunku i wpłaty - nie wiem, nie interesowałam się tym. Sprawdź może warunki Western Union (ale nie spodziewaj się niskich prowizji).

Nie wypożyczałam tam samochodu, więc w tym temacie Ci nie pomogę. Cenę benzyny znajdziesz tu: http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... +Polynesia. Lepsze odmiany do XPF 200/ l (stan na grudzień 2014).

PS @ooladd rzuć jeszcze okiem na ceny żywności, zanim się na tę pracę w ogóle zdecydujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 29 Wrz 2016 15:16 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 21
Loty: 114
Kilometry: 287 589
Cześć
Pozwolę podłączyć się pod temat. W przyszłym roku wybieram się na Polinezję, ląduje na Tahiti. Pytanie czy był ktoś z Was ostatnio i może polecić co zobaczyć ewentualnie jakieś noclegi? Powoli będę się rozglądać za noclegiem no i trzeba jakiś plan ułożyć. Będę tam pod koniec czerwca także jeszcze trochę czasu jest.

Pozdrawiam
Marek
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Wrz 2016 23:00 

Rejestracja: 13 Wrz 2016
Posty: 1
Bylem tam ostatnio.[...] Dużo jest tam do zobaczenia! Tahiti to zupełnie inna perspektywa niezakłóconej natury, przy której Hawaje są niczym stary klekot w porównaniu do Ferrari.
Na wyspie super jest jej górski środek, wielkie fale w Teahupoo .... i spokój. Tahiti nie ma lazurów przy wybrzeżu. Warto polecieć na wyspy - nie koniecznie na Bora Bora. Polecam Moorea. Najtańsze auto maja w Ecocar w PPT.Nocleg najlepiej przez AirBnb. Wycieczki po wyspie zrobisz bez pośredników z agencji.Generalnie jak się oszczędza na miejscowych "wycieczkach" i trzyma jednej grupy wysp to nie jest tak strasznie drogo.Zakupy spożywcze w doskonale zaopatrzonych marketach.Trzeba się liczyć z wersja budżetowa na poziomie minimum 100 EUR dziennie.


Ostatnio edytowany przez Roku, 30 Wrz 2016 06:50, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie i reklama.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Wrz 2016 23:40 

Rejestracja: 19 Sty 2012
Posty: 21
Loty: 114
Kilometry: 287 589
Hej
Dziękuję za informacje, ze stroną też się zapoznam.
Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Wrz 2018 04:36 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Nie chcąc tworzyć nowego tematu:

Tahiti (konkretnie Papeete) + Moorea

:arrow: kwestie bardzo ogólne:
- strasznie żarte słońce: często aplikowany SPF 50 to dla kogoś z jasną karnacją standard, łatwo o odwodnienie
- Polinezyjczycy słabo trawią węglowodany (mnóstwo ludzi z nadwagą), mają tatuaże z lokalnymi motywami
- wifi marne lub w porywach umiarkowane, ale to i tak lepiej niż płacić za roaming (AAA!)
- mnóstwo dzikich kur

:arrow: Papeete
- 120 tys. ludzi, duży ruch i śmierdzi
- miasto bez stylu, miejscami przez blachę falistą wygląda jak favele
- poza Papeete podobno jest trochę do obejrzenia - nie byłam.

:arrow: jedzenie
- spożywka droga, bo mało co produkowane na miejscu (wtedy i tak drogie), w min. 80% ściągane z kontynentalnej Francji (mnóstwo marki własnej Carrefoura), mały wybór. Relatywnie tańsze są produkty z cenami regulowanymi (oznaczone na czerwono) - kilkadziesiąt produktów w tym: bagietka (ok. 0.5EUR), woda 1.5l (ok. 1EUR), warzywa w puszkach (ok. 1EUR), kawa nescafe, lokalny off na komary z dengą (Aerogard Tropical) 3EUR etc, benzyna 1.3EUR/l. Ceny regularne to np. pomidory ok. 7EUR/kg, ogórki 4EUR/kg,
- tak naprawdę, jeśli ktoś nie jest zdeklarowanym mięsożercą, to jakoś się da przeżyć o francuskim serze, kuskusie z pomidorami z puszki (4EUR) i warzywami do kuskusa (3EUR), białym serku do smarowania i dżemie;
- poza miastami chleb (bagietka) bywa tylko rano.
- jeśli obiecują wam w hotelu ekspres do kawy, najpewniej będzie to kapsułkowiec Nespresso (istnieją tańsze zamienniki Nespresso, np. Carte Noire)
- piwo Hinane to bardzo przeciętny lager
- lokalne danie: poisson cru, czyli surowa ryba w każdej postaci (sushi, sashimi, carpaccio, tatar, w mleku kokosowym - najbardziej podobna do ceviche etc.), głównie red tuna; krewetki i ryba z grilla/w panierce z mlekiem kokosowym też niczego sobie, polecam mahi-mahi - w restauracjach ok. 20-25EUR; jeśli nie ryby, to restauracje oferują też burgery, steki (opcja na bogato), kanapki, naleśniki, pizzę
- dla tych co bardziej wybrednych, albo bardziej liczących się z kosztami, dobrze zrobić zakupy w Papeete, albo zabrać co się da z Polski (trwały chleb, owsianki, kiśle etc.) - zasadniczo istnieje duży rozrzut cen między sklepami, ale sklepów jest mało i koszty dojścia również należy uwzględnić;
- istnieje sporo miejsc, w których nie można płacić kartą, silnie dominuje gotówka - nie ma znaczenia XPF, EUR, USD
- [Papeete] jedzenie z food tracków na skwerze koło portu, głównie chinol, burgery i naleśniki - podobno "tania" opcja - ok.15-20EUR
- [Moorea] Snack Mahana - cudowne widoki, jedzenie dobre; Le Motu - widoki srednie, jedzenie bardzo dobre, porcje ogromne; rzadko kiedy w restauracjach można płacić kartą
- [Moorea] fruit markety - gdzieniegdzie przy drodze znajdują się rynki owocowe, czyli 1-3 wystawców z bananami (3-5EUR za wielką kiść lokalnych bananów), apple star (2EUR za 3-4 szt), kokosy gotowe do konsumpcji (2.5EUR), zielone grapefruity (2.5EUR)
- soki Rotui są w dwóch wariantach: w białych i czarych kartonach; jeśli coś jest sokiem (a nie nektarem), to w czarnym kartonie jest sok 100% bez dodatku cukru; w białym z wodą i słodzone.
- żadnych problemów żołądkowych

:arrow: transport
- na Mooreę promem Aremiti (bilety kupujemy z wyprzedzeniem online, drukujemy, jest poczekalnia i dobre wifi; walizki idą do luggage boxu czyli na wózek, bez pokwitowania); jest jeszcze co najmniej jeden inny operator
- taksówki, jak wszystkie uslugi, są drogie - ofi 1000XPF za trzaśnięcie drzwiami, 130XPF za kilometr, w praktyce z promu do IC - 35EUR (Moorea); z lotniska do centrum - 20EUR, z portu na lotnisko ok. 20EUR lub van 10EUR/os.
- wynajem samochodu na Moorei (surprise) jest drogi; w szczycie jest problem z podażą, trzeba zamawiać auto dzień—dwa wcześniej lub koczować z rana licząc na szczęście. Lokalne wypożyczalnie są sporo tańsze od sieciówek, ale nie jestem w stanie powiedzieć, jak to się ma w razie stłuczki czy szkody. Sieciówki, np. Avis umożliwiają wynajem online - jest on teoretycznie tańszy, ale dają sobie prawo do reakcji w ciągu 48h, a potem i tak okazuje się niewiążący i zachecają do odwiedzenia lokalnego punktu w cenach off-line. Wynajem na dobę (nieprzechodzonego, ale dość starego) modelu Peugeota 208 z zero-excess kosztuje ok. 130EUR, online rzekomo 110EUR. Można poprosić o odbiór spod hotelu i dostawę do auta. W Moorei nie bardzo jest sens wypożyczać na dłużej (droga wkoło wyspy ma 58km). Jeśli ktoś jednak ma specjalne potrzeby - ludzie pożyczają na Tahiti (sporo taniej) i płyną z nim na Mooreę - wypożyczalnia nazywa się ecocars tahiti.
- przy okazji wynajmu, bardzo przyjemnych doznań dostarcza radiostacja Hiti FM (103.4?) - polinezyjski easy-listening.
- oprócz samochodów, można wypożyczać rowery, rowery elektryczne, skutery
- w kwestii transportu i ruchu pieszego warto pamiętać, że europejskie standardy zachowania na drodze rowerzystów i ich oznakowania tu nie obowiązują. Jazda ekwilibrystyczna na rowerze (i skuterze) jest częsta, rzadko który rower i rowerzysta ma jakiekolwiek oświetlenie - dynamo czy nawet odblask) - w praktyce są dosłownie kompletnie niewidoczni; podobnie jest z pieszymi - latarnie działają różnie, a chodniki są rzadkie - częściej to ścieżka rowerowa współdzielona z poboczem.


:arrow: MOOREA
- pół wyspy turystyczne, pół bardziej tubylcze; w szczególności domki z kontenerów, z blachy falistej
- palenie palm, kokosów i innych rzeczy - nagminne
- kury i drób, którego nie ma w menu, oraz ptaki wydające bardzo ciekawe dźwięki
- 3 plaże miejskie ogólnodostępne - pozostałe tereny prywatne; jesli hotel nie ma dostępu prywatnego, powinno to być niepokojącym sygnałem
- komary aktywizują się o świcie i o zmierzchu, nie bzyczą, i podobno przenoszą choroby tylko w okreach epidemii
- północno-zachodnia część wyspy wydaje się bezpieczna - np. w sensie chodzenia nocą
- zwiedzanie:
- Belvedere - ładny punkt widokowy na dwie zatoki, 15' jazdy samochodem, droga wyasfaltowana, w dobrym stanie, choć miejscami dość wąska. każdy samochód wjedzie. Kury na szczycie w bonusie; po drodze jest bardzo słabo opisany punkt archeologiczny
- Magic Mountain - ktos w LP kiedyś wymyślił, że przechodzenie przez cudzą posesję na dziko, żeby obejrzeć sobie dobry (ale nie najlepszy) widok, jest uzasadnione. Teraz ów właściciel ma posesję oszyldowaną szyldy "no trespassing" "private property" itp. Jeśli to kogoś nie zniechęca, to to właśnie przez tą posesję należy przejść.
- tropical garden - stanowcze "chyba nie". oprócz hodowli wanilii jest trochę roślin, ale żadne z nich nie są opisane, a podjazd tam małym autem jest praktycznie niemożliwy. szkoda zachodu, bo to żaden uporządkowany ogród botaniczny. w ciepły dzień jest tam jak w piekle
- destylarnia - wycieczka po fabryce napojów Rotui i alkoholi z lokalnych owoców (wino, likier, szampan, rum, wódka) połączona z degustacją; relatywnie fajne suweniry można tu nabyć, a na pewno dużo taniej niż później w strefie wolnocłowej na lotnisku
- Maharepa - tu trudno mówić o zwiedzaniu: jest poczta główna (jest jeszcze co najmniej jedna na wyspie), wszystkie banki i bankomaty, sklepy z suwenirami, usługi telefoniczne,
- inne przyjemności: wycieczka na płaszczki, rekiny, wieloryby - ok. 80EUR; wypożyczanie sprzętu: kajaki 5-10EUR/h, rowery wodne 25EUR/h, łodzie z pozwoleniem 55EUR/h; maska do snorklingu zawsze w cenie
- suweniry: perły (na bogato), muszle z masą perłową (także rzeźbione), produkty z bananów i innych owoców, wanilii, olejki z tiare i innymi roślinami, pareo, broszurki
- finansowaniepowyższych przyjemności: bankomaty są w 2-3 miejscach na wyspie, w Maharepie (stolicy) są bankomaty wszystkich trzech banków polinezyjskich, w Haatipi tylko jeden (Banque du Polynesia, ze stajni Societe Generale); nie chciało mi wypłacić pieniędzy w tym ostatnim (jakiś problem na linii bankomat-karta; karta mBanku), mimo że ogólnie nie było problemów z płatnością kartą; kantory wszędzie mają wysokie commission fee.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 13 Paź 2019 15:14 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
DO Polinezji wystarczy dowód ?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Paź 2019 15:32 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 985
srebrny
teoretycznie możesz wjechać na polskim dowodzie.
Za MSZ:
Cytuj:
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Francuskiej jest ważny polski paszport bądź dowód osobisty.(...)
Te same zasady obowiązują przy podróżach do francuskich departamentów zamorskich, tj. Gwadelupy, Martyniki, Gujany Francuskiej, Reunion i Mayotte. Natomiast przy wyjazdach na obszar francuskich zamorskich wspólnot terytorialnych (poza metropolią i wymienionymi wyżej departamentami zamorskimi) na okres przekraczający 90 dni niezbędna jest wiza.

Pytanie tylko czy nie będzie problemu z dostaniem się do samolotu bez paszportu...no chyba, że lot z Francji.

Z ważnych informacji należy pamiętać, że EKUZ i "darmowy" roaming nie obowiązują w przeciwieństwie do np. Gwadelupy, ale mogę się mylić.
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 13 Paź 2019 15:43 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
A nie teoretycznie? Oczywiście, że wezmę paszport, ale żadnej wizy nie będę potrzebował jeśli będę mniej niż 90 dni?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Paź 2019 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1434
srebrny
Nie będziesz potrzebował , na lotnisku jest nawet oddzielne okienko dla obywateli UE podchodzisz pokazujesz dowód i zapraszamy :D
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Mar 2020 21:06 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Chyba zapomniałam napisać, ale to, że po kolejce do okienka dla obywateli UE robi się jeszcze dłuższa kolejka do duty free, to nie przypadek. Tam znajdą się kremy do opalania w bajońskich cenach (już na wyspie nawet wam oko nie drgnie na taką cenę) i najtańszy alkohol wysokoprocentowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 10 Gru 2020 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Niebawem będę 3 tygodnie na Polinezji Francuskiej. Mam pytanie - jaką kartę SIM / WIFI doradzicie by mieć dużo netu i w miarę szybkiego? Pracuje częściowo zdalnie, zatem muszę mieć dostęp do e-maila i przeglądarki. Nic więcej. Poratujecie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 10 Gru 2020 22:36 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
adam1987 napisał(a):
teoretycznie możesz wjechać na polskim dowodzie.
Za MSZ:
Cytuj:
Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Francuskiej jest ważny polski paszport bądź dowód osobisty.(...)
Te same zasady obowiązują przy podróżach do francuskich departamentów zamorskich, tj. Gwadelupy, Martyniki, Gujany Francuskiej, Reunion i Mayotte. Natomiast przy wyjazdach na obszar francuskich zamorskich wspólnot terytorialnych (poza metropolią i wymienionymi wyżej departamentami zamorskimi) na okres przekraczający 90 dni niezbędna jest wiza.

Ciekawe skąd takie info, bo na stronie rządowej jest jak byk, że w przypadku pobytu powyżej 90 dni dla obywateli UE, EOG, Szwajcarii, Andory, Monako, Watykanu i Saint Martin, żadna wiza nie jest wymagana.
http://www.polynesie-francaise.pref.gouv.fr/Demarches-administratives/Etrangers/Demarches-en-Francais/Conditions-d-entree-des-etrangers-en-Polynesie-francaise/Documents-necessaires-pour-entrer-en-Polynesie-francaise-pour-un-long-sejour-plus-de-3-mois
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 10 Gru 2020 23:19 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 985
srebrny
@Chupacabra pytasz mnie skąd polski MSZ czerpie swoje informacje?

Dopowiem za to coś o dokumentach. Gdy wylatywałem na Polinezję z Nowej Zelandii, to nie mogłem się odprawić w automacie i koniecznie kazali mi iść do okienka. Tam się okazało, że według nich nie powinienem się odprawiać na paszporcie tylko na dowodzie i tylko ten drugi upoważnia mnie do wejścia na pokład samolotu. :D
No to po przybyciu na wyspę wyciągam przed urzędniczką dowód, a ona mi go tylko odrzuca i chce paszport. :lol: Ktoś pisał o osobnym okienku dla obywateli UE, więc może coś pokręciłem i wlazłem do złego, ale pamiętam, że były dwie kolejki i wybrałem taką z nich, która obywateli UE zawierała.
Góra
 Profil Relacje PM off
Chupacabra lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 12 Gru 2020 19:15 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
u mnie za to Pan pogranicznik na Tahiti chciał dowód. Gdy spytałam czy może być paszport i czy dostanę pieczątkę, to stanowczo odmówił
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Interwoj oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group