Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Sie 2019 02:26 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
W II poł. listopada mam zamiar przeznaczyć 10 dni na dwie wyspy/państwa na Oceanii, tak po +- 5 dni na każde. W grę wchodzą: Nowa Kaledonia, Vanuatu, Fidżi, Tonga i Samoa. Najbardziej interesują mnie ciekawe przyrodniczo a więc piękne widoki, fauna i flora oraz snurkowanie. Przeczytałem wszystkie relacje na forum (oraz inne) i mam już wstępnie swoje typy ale prosiłbym osoby, które tam były aby wskazały tak wg swojego uznania - gdzie ( i dlaczego) polecilibyście się zatrzymać. Z góry pięknie dziękuję :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#2 PostWysłany: 11 Sie 2019 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Z wymienionych przez Ciebie byłem tylko na Fidżi, więc nie jestem miarodajnym źródłem informacji. Podpowiem tylko, że gdybyś miał się tam wybrać i zdecydowałbyś się na wysepki Yasawa, to 5 dni będzie absolutnym minimum. Ja miałem 6 noclegów, w tym 5 na Yasawach i 1 przy lotnisku NAN. Tyle było ok, bo pierwszego dnia byłem na tyle wcześnie w Nadi, że załapałem się na poranny katamaran rozwożący po Yasawach. Jeśli się nic nie zmieniło w jego kursowaniu, trzeba to mieć na uwadze przy planowaniu lotów.
Jeszcze słówko o Tonga - miałem nadzieję, że zahaczę o nie w czasie RTW w przyszłym miesiącu z jednego podstawowego powodu - możliwości pływania z wielorybami. Niestety, ostatecznie tam (tym razem) nie dotrę. Z tego, co czytałem o Tonga mam wrażenie, że w listopadzie, gdy wielorybów już tam (co do zasady) nie ma, pobyt tam może nie być już aż tak ciekawy.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
BusinessClass lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Sie 2019 10:45 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 128
Loty: 328
Kilometry: 648 974
Mogę polecić Vanuatu, np. Tannę.
Zresztą każda wyspa jest tam zupełnie inna i ciekawa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Sie 2019 01:29 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1387
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Ze względu na Yasur? Warto wybrać się na wycieczkę na ten wulkan? Byłeś może..?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 27 Sie 2019 03:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Bylam na Tonga - Tongatapu, Vava'u i Ha'apai (przed huraganem).
Srednio mi sie podobalo. Snorkowanie przecietne jak na Pacyfik (bardzo mocne prady na Ha'apai szczegolnie zapadly mi w pamiec), widoki tez przecietne. O ile nie masz dostepu do jachtu, na wyspach mozliwosci beda ograniczone. Jest nudno. Infrastruktura turystyczna nastawiona jest na wieloryby. Po sezonie malo sie dzieje i wiele miejsc po prostu jest zamknietych. Nie mam ochoty tam wracac. No moze oprocz pewnej resturacji w Tongatapu prowadzonej przez pare z Korei - jedzenie pierwsza klasa, autentycznie koreanskie, domowa kuchnia.

Nowa Kaledonia to zupelnie inna bajka. Drogo, ladnie, drogo, ale ladnie. Mamy bezposrednie loty z Japonii, wiec jak sie trafi dobra promocja, to bez namyslu lecimy. Warto wypozyczyc samochod i pozwiedzac cala wyspe - widoki przepiekne.
Duzo firm nurkarskich rowniez oferuje opcje do snorkowania, tak najlepiej zorganizowac sobie snorkeling - do najlepszych miejsc i pod wzgledem bezpieczenstwa.
Wiem, ze niektorzy narzekaja, ze jak sie po francusku nie mowi, to ciezko sie dogadac. Ja takich problemow nie mialam, a po francusku tylko trzy slowa na krzyz potrafie.

W planach mamy Samoa, ale na razie z dniami wolnymi cienko. Plan jest taki, zeby wypozyczyc samochod i objechac ile sie da. I pojsc na lokalne mecze rugby (bo nie udalo nam sie kupic biletow na World Cup niestety).

Na Fidzi bylam tylko w resorcie (Outrigger) wiec niewiele moge powiedziec. W porownaniu z innymi Outrigger (np na Malediwach) ten byl bardzo przecietny - cena nieadekwatna do jakosci.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 31 Sie 2019 02:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@DMW - no i wychodzi na to, ze zainspirowales mnie.

Na 99% jedziemy na Isle of Pines.

:D
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
Petes uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 04 Wrz 2019 14:07 

Rejestracja: 10 Gru 2013
Posty: 128
Loty: 328
Kilometry: 648 974
DMW napisał(a):
Ze względu na Yasur? Warto wybrać się na wycieczkę na ten wulkan? Byłeś może..?

Między innymi ze względu na wulkan, tak, byłem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group