Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/g ... isitor-651


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zmiana adresu w wizie.
#141 PostWysłany: 13 Gru 2016 16:28 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 30
Loty: 23
Kilometry: 68 590
Witam.
Nie jestem pewien co do końca zrobić. Od września tamtego roku mieszkałem w Anglii pracowałem tam i w ogóle do teraz kiedy wróciłem na kilka miesięcy do Polski. W wrześniu tego roku złożyłem o wizę turystyczną i podałem tam angielski adres zamieszkania. Z tego co się orientowałem to chyba muszę na 100% zmienić ten adres na Polski nie mylę się? Wylot mam przełom lutego i marca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#142 PostWysłany: 13 Gru 2016 16:53 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
A czy masz w paszporcie adres zamieszkania? Nie - więc jest to kwestia umowna. Na świecie nie ma obowiązku meldunkowego.
Skąd wiedza, że musisz na 100% zmienić adres we wniosku wizowym?

Tak sobie myślę, że lądując w Australii i tak wypełniasz 2 dokumenty, w których podajesz adres pod którym będziesz przebywać w Australii. Nie pamiętam czy były tam adresy potrzebne adresy stałego zamieszkania, ale jeśli tak, to je tam wtedy wpiszesz.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#143 PostWysłany: 13 Gru 2016 23:00 

Rejestracja: 16 Sie 2015
Posty: 30
Loty: 23
Kilometry: 68 590
Cytuj:
Up until the time you arrive in Australia, you are required to tell us about any changes to your
circumstances that may affect any answer to a question in your application form including your
name, passport, contact details, address or family members as soon as possible. You are
required to do this in writing and can use Form 1022 Notification of changes in circumstances
(Section 104 of the Migration Act 1958), which is available at www.border.gov.au/forms/
Documents/1022.pdf
Failure to notify the Department of your new circumstances can have serious consequences and
your visa may be cancelled.
After you arrive in Australia, it is still important that you tell us about any changes to your
circumstances as soon as possible. You are required to do this in writing and can use one of
the forms available at

To dostałem w załączniku razem z wizą dlatego stwierdzam, że chyba trzeba to zmienić. Wchodziłem na stronę to przy przyznanej wizie jest opcja aktualizacji adresu zamieszkania. W sumie tak teraz sprawdziłem to trzeba na kartach wjazdowych napisać w jakim kraju mieszkasz. A więc chyba dla bezpieczeństwa zmienię ten adres przynajmniej nie będzie, że coś zatajałem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#144 PostWysłany: 21 Sty 2017 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Drodzy,

Wypełniłem wniosek evisitor dla siebie i żony. Dostałem na emaila tylko potwierdzenie założenia konta. Wniosek w internecie ma status submited. Rozumiem że teraz powinienem czekać na wizę. Racja? Jeśli tak to w jakim okresie ta wiza powinna być wydana? Wyjazd mam w marcu :)

Dzieki za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Marcin
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#145 PostWysłany: 21 Sty 2017 15:25 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Składałem wniosek 3-krotnie i zawsze dostawałem e-maila z "wizą" w ciągu maks.5 minut.
Sprawdziłem jeszcze w poczcie oba mail-e: potwierdzenie odbioru wniosku oraz powiadomienie o prawie wjazdu mają tę samą godzinę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#146 PostWysłany: 22 Sty 2017 21:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Faktycznie były dwa e-maile. Dzięki bo myślałem, że coś extra jeszcze ma przyjść. Ale jest ok :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#147 PostWysłany: 23 Lut 2017 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3056
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
faktycznie formalność.
dwa @ w ciągu 1 minuty
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#148 PostWysłany: 10 Kwi 2017 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
a ja czekam od piątku wciąż submitted a byłem kilkukrotnie
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#149 PostWysłany: 10 Kwi 2017 16:23 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 641
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
U mnie i Żony poszło błyskawicznie - sekundy.

Pojawia się jednak inne pytanie - czy dla osób starszych ten formularz jest nieporównywalnie dłuższy niż dla osób względnie młodych? Mój zawierał parę podstawowych pytań o dane natomiast dla starszej osoby było multum pytań m.in. o pracę, pracodawcę, staż pracy i bliskich. Czy to normalne?
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#150 PostWysłany: 10 Kwi 2017 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
nie wiem zawsze miałem krótki
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#151 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Podobno raz na jakiś czas, losowo, wpadają rozszerzone formularze. Nie wiem, czy to zależy od wieku aplikanta.
My mieliśmy krótkie i po minucie Wizy na mailu.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#152 PostWysłany: 10 Kwi 2017 17:16 

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 141
Loty: 260
Kilometry: 606 093
Ostatnio wypełniałem dla siebie i żony oraz mojego ojca. Mój i żony był krótki + wiza po 1 minucie. Ojca długi - pytania o pracę, dane pracodawcy, stanowisko, bliskich, z kim podróżuje, finansowanie podróży, plan podróży, a wiza przyszła dopiero po 3 dniach, aż bałem się, że trzeba będzie przedstawiać dowody i tłumaczenia przysięgłe. Ta korelacja z wiekiem jest więc bardzo prawdopodobna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#153 PostWysłany: 11 Kwi 2017 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
w końcu dziś przysłali
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#154 PostWysłany: 15 Maj 2017 18:31 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Czy na miejscu w Australii wbijają tylko stempel, który zajmuje mało miejsca? Czy wiza wjazdowa zajmuje cała kartkę w paszporcie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#155 PostWysłany: 15 Maj 2017 18:57 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Maly stempel tylko ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#156 PostWysłany: 15 Maj 2017 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
jeśli pytasz o wizę turystyczną, to nic nie jest wbijane
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#157 PostWysłany: 16 Maj 2017 09:36 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Hej. Wypełniłam wniosek, wysłałam i ciągu kilku sekund dostałam emaila z wizą. Niestety, nie zauważyłam, że nr paszportu wpisałam jednym ciągiem, bez odstępu między literami i cyframi. Czy to przejdzie, czy muszę gdzieś pisać o poprawę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#158 PostWysłany: 16 Maj 2017 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 608
Kilometry: 970 638
srebrny
Wpisałaś prawidłowe litery i cyfry? Jeśli tak, to wszystko OK.
Właśnie wróciliśmy z Australii, zero problemów formalnych na granicy, evisitor jest przypisany do paszportu i pokazuje się automatycznie po jego zeskanowaniu na granicy. Pani urzędniczka widząć, że w ręku dzierżę IMMI Grant Notification zauważyła, że nie jest w ogóle jej potrzebny, bo wiza jest połączona z numerem paszportu.
Sprawdziłem teraz, jak mam wpisany jego numer w IMMI Grant Notification- dokładnie tak jak u Ciebie, litery i cyfry bez żadnej spacji.


Ostatnio edytowany przez sko1czek, 16 Maj 2017 09:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#159 PostWysłany: 16 Maj 2017 09:47 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Przejdzie. Też tak zrobiłem i nie bylo żadnych problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#160 PostWysłany: 16 Maj 2017 09:53 

Rejestracja: 13 Cze 2013
Posty: 191
Super. Wszystko inne mam wpisane prawidłowo. Ale jeśli nie robią z tego problemów, to dobrze. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 254 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group