Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
https://www.homeaffairs.gov.au/trav/visa-1/651-

[ 236 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza australijska
#221 PostWysłany: 30 Maj 2019 23:32 

Nie widzę podobnego przypadku opisanego, więc zapytam. Zawnioskowalismy z mężem i dzieckiem 27.05 o wizę 651, moja i syna przyszła automatycznie, mąż swojej nie otrzymał do tej pory. Bilety na interesujący nas lot drożeją z dnia na dzień... Jest szansa, że dostanie odmowę? Jeśli nei dostał jej z automatu, to na 100% będą wymagać od niego jakichś dokumentów?
Dodam, że 5 lat temu oboje dostaliśmy wizę turystyczną bez problemu i opuscilismy Australię w wyznaczonym czasie ;)
 Relacje PM off  

#222 PostWysłany: 31 Maj 2019 12:09 
Awatar użytkownika

złoty
wizę możesz zrobić po kupnie biletów, dostaje się ją automatycznie... Może jakiś błąd w mailu ? zaloguj się do konta i pobierz wizę.

https://online.immi.gov.au ( login to mail i ustawione hasło) na stronie masz wszystko :)

Załącznik:
wiza_aus.PNG

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#223 PostWysłany: 31 Maj 2019 23:24 

Wszyscy wnioskowalismy z tego samego konta na evisitor, moja i dziecka wiza przyszła i wnioski maja status zakończonych, a męża nie. Dziś dzwoniłam do ambasady w Australii, powiedzieli ze okres oczekiwania może wynieść do 2tyg... Ale nie mogłam wyciągnąć informacji z jakiego powodu

Ostatnio edytowany przez marcino123, 01 Cze 2019 09:39, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
 Relacje PM off  

#224 PostWysłany: 02 Cze 2019 09:59 

Loty: 134
Kilometry: 444 074
niebieski
Dla tych co potrzebuja wizy australijskiej (male moje doswiadczenie ) ....otoz majac bilet do Australii musialem postarac sie o wize...wchodze na google i szukam odnosnikow ...wyswietla sie oficjalna strona Ambasady ETA pod www.australiaetaonline.com i wypelniam wniosek az do momentu platnosci - jednak ciekawosc sklonila mnie aby sprawdzic czy rzeczywiscie jest taka oplata i szukam informacji odnosnie tego , natrafiam na strone www.australianevisa.com i tam natrafiam na wniosek w jezyku polskim i wypelniam go, place odrobine mniej (50 Euro )....co sie okazuje..... ten drugi adres jest to agencja posredniczaca w zalatwaniu wizy (wiem o tym dopiero pozniej) ....zostaje poproszony o wiele detali mojego wyjazdu i statusu osobistego , wymieninam kilka emaili z nimi proszac aby sie pospieszono gdyz podroz jest bliska (trwa to 2 dni)...w tym samym czasie z pierwszego wniosku wypelnionego (z ambasado australijskiej) ale nie zaplaconego informuja mnie ze wiza jest oczekujaca ale brakuje platnosci ...w sumie po 3 dniach otrzymuje wize z adresu www.australianevisa.com (biuro posredniczace)........dla tych co beda zalatwiac powyzszy dokument aby uniknac nerwow i niepewnosci sugeruje wybrac oficjalna strone ambasady australijskiej, . w pewnym momencie rozniez rozmyslalem ze jest to jakies oszustwo (falszywa strona internetowa i ze ktos nabija ludzi w butelke) ....
 Relacje PM off  

#225 PostWysłany: 02 Cze 2019 10:33 
Awatar użytkownika

złoty
dzięki za dobre rady ale nie każdy popełnia głupoty
wiec unikaj nerwów i załatwiaj wizy w przyszłości bezpośrednio
w goglu znajdziesz co i jak

moje najciekawsze wpisy są w koszu - serdecznie zapraszam
 Relacje PM off
boots lubi ten post.

#226 PostWysłany: 02 Cze 2019 13:50 

złoty
@cx8sp

Obawiam się że dałaś się nabrać pośrednikom dwukrotnie.
Wiza turystyczna (evisitor 651) dla obywateli polskich jest bezpłatna i zazwyczaj jest wydawana w ciągu kilku minut.
To jest właściwa strona:
https://immi.homeaffairs.gov.au/visas/g ... isitor-651
4 ludzi lubi ten post.

#227 PostWysłany: 02 Cze 2019 16:03 

Loty: 134
Kilometry: 444 074
niebieski
@splider
dzieki ...gdybym to wiedzial wczesniej ...coz ...
 Relacje PM off  

#228 PostWysłany: 02 Cze 2019 16:24 

platynowy
Wiedziałbyś, gdybyś pomyślał trochę...

#229 PostWysłany: 04 Cze 2019 01:21 
Awatar użytkownika

Loty: 123
Kilometry: 343 358
złoty
Nie musiał myśleć, wystarczyło przecież poświęcić 5 min. na przeczytanie tego wątku... ;)
 Relacje PM off  

#230 PostWysłany: 25 Cze 2019 17:26 

Cześć:)
Czy ktoś się orientuje jak wygląda proces sprawdzania wizy po przylocie do Australii?
Chodzi mi o przypadek gdzie wybieramy się tam z narzeczoną miesiąc po ślubie przez co chyba nie będziemy mieli wystarczająco czasu na wyrobienia paszportu z nowym nazwiskiem, nowej wizy itd. Chcemy jechać na jej nazwisku panieńskim (na bilecie i wizie takie jak w aktualnym paszporcie). Polski paszport traci ważność po 60 dniach od ślubu (powrót dopiero po tym terminie). Czy w związku z tym nie będzie problemu na lotnisku? Czy urzędnicy widza tylko daty ważności i nazwisko zapisane czy zakodowane w chipie paszportu?
 Relacje PM off  

#231 PostWysłany: 07 Sie 2019 20:06 
Awatar użytkownika

Loty: 143
Kilometry: 273 900
niebieski
@zlyyyy To ciekawe pytanie. Z wjazdem do Australii nie powinno być problemu skoro bilet, wiza i paszport się zgadzają. Ciekawe co z powrotem do Polski, u nas moga widzieć że paszport jest juz nei ważny. Byliście już? Czy to dalej przyszłość?

#232 PostWysłany: 08 Sie 2019 00:04 

złoty
Powrotem do Polski nie ma się co przejmować , bo nieważny (przeterminowany) paszport uprawnia do wjazdu do kraju rodzinnego.

Temat postu: Problem z wiza
#233 PostWysłany: 14 Sie 2019 13:07 

Dzień dobry,
Mam problem, starałam się o wizę do Australii . W nerwach nie wpisałam drugiego imienia. Chwilę po złożeniu wniosku złożyłam przez formularz zmianę danych. Dostałam maila ,że dane zostały zmienione . Jak mi ja przyznano sa napisane dwa imiona ale po otwarciu wizy w pdf nie ma tych dwóch imion.
Czy muszę składać nowy wniosek wizowy czy to nie problem , czy oni widzą tę zmianę ?
Proszę o pomoc bo spać nie mogę serio.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 14 Sie 2019 13:11, edytowano w sumie 1 raz
Doklejam .
 Relacje PM off  

#234 PostWysłany: 14 Sie 2019 15:55 

Loty: 200
Kilometry: 296 621
platynowy
@Garadliela - my nie wiemy co oni widzą. Ale skoro masz oficjalnego maila, że zmienili, to sobie go wydrukuj i jakby co na granicy pokaż. Ewentualnie napisz jeszcze jednego maila, że mieli dopisać, ale ci się nie pokazuje i niech sprawdzą czy jest w systemie w porządku.

#235 PostWysłany: 15 Sie 2019 00:36 
Awatar użytkownika

Loty: 47
Kilometry: 126 913
W Australii są całkiem wyluzowani co do danych, gorzej z zawartością plecaków.

Wyślij ewentualnie jeszcze jednego maila w celu upewnienia się i opisz sytuację. Oni odpisują całkiem sprawnie.

Pozdrawiam!
 Relacje PM off  

#236 PostWysłany: 10 Paź 2019 09:59 

Dzień Dobry,
Mam pytanie bo tego błędu jeszcze nie było. Pomyliłem się w dacie urodzenia, głupi błąd o 5 dni - wiza została przyznana z błędną datą.
Online nie ma możliwości poprawienia tego błędu, niby formularz 929 ale tylko wysłany na maila - przyszła odpowiedz ze mają na zmianę 60dni... dzwoniliśmy tez na numer pomocy/Australia/ ale niewiele pomogli poza tym naprawdę ciężko się tam dogadać:)

Próbować złożyć nowy wniosek czy tylko zrobię zamieszanie?

Ktoś miał podobny przypadek - wylot za 15dni, koszty ewentualnego cancelu duuuuze no i szkoda by było.

Z góry dziękuję za wszystkie rady
 Relacje PM off  

[ 236 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości