Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Mar 2016 22:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Hej, to znowu ja ze swoimi pytaniami ;)

Można sie jakoś dostac komunikacja do Royal National Park i potem jakoś pod Weeding Cake Rock (slyszalem ze wchodzenie na nią jest już niemożliwe) ktos byl ostatnio ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast Luksus na Riwierze Tureckiej. Tydzień w świetnym 5* hotelu z all inclusive od 2290 PLN. Wyloty z 2 miast
#42 PostWysłany: 08 Mar 2016 09:16 

Nie byłam ale jak widzę da się choć z przesiadką:
http://tinyurl.com/hvho983
Góra
 PM off  
      
#43 PostWysłany: 08 Mar 2016 13:28 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
pewnie, ze sie da. jedziesz do Cronulla pociagiem, potem idziesz na promik-stateczek do Bundeena za chyba 5 aud, pozniej na piechote. Swietna wycieczka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 08 Mar 2016 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Dzieki za odpowiedzi !

A ta opcja dojazdu o ktorej piszesz @mmis4167 to na karcie opal wszystko czy to dodatkowy koszt ? Czy do Cronulla opal a tym statkiem do bundeena to extra sie placi ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 25 Mar 2016 15:49 

Rejestracja: 26 Lip 2011
Posty: 225
Loty: 77
Kilometry: 325 362
niebieski
dokładnie - train z opalem, prom prywatny - http://www.cronullaferries.com.au/price/ - 6.40 OW.

NIkt chyba wczesniej nie wpomnial, ze po 8 platnych przejazdach w tygodniu, przez reszte tygodnia jezdzi sie za darmo. W praktyce najtanzy przejazd jest za 2.10 ( chocby kilka przystankow autobusem), wiec po wydaniu ok. 20 AUD od poniedzialku i zrobieniu 8 przejazdow ,do niedzieli w nocy jezdzisz za free (procz lotniska oczywiscie). Niestety od maja maja to zmienic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 18 Maj 2016 19:39 

Zmiany w opłatach OPAL card:

"Travellers will no longer travel for free after eight journeys in a week on the state's public transport system but will instead pay half price for those trips, after the Baird government adopted a key recommendation from NSW's pricing regulator.

Instead of receiving free travel after eight paid journeys, commuters will gain a 50 per cent discount on fares after eight paid journeys during a week.
The government has also adopted the Independent Pricing and Regulatory Tribunal's recommendation that commuters who change modes of transport in the one journey – for example, switch from a bus to a train – get a $2 "transfer discount" against the cost of paying twice.

The rebate from September 5 will be $1 for holders of Opal cards for seniors, pensioners, children and other people eligible for concessions.

Commuters will need to transfer to another mode of transport within an hour of tapping off to gain the rebate."


http://www.smh.com.au/nsw/no-more-free- ... oxlpb.html
Góra
 PM off  
      
#47 PostWysłany: 21 Lip 2016 08:09 

Jeśli w najbliższym czasie ktoś będzie chciał nabyć OPALa to warto poczytać:
https://au.news.yahoo.com/a/32114664/ti ... hes/#page1
Góra
 PM off
fortuna lubi ten post.
fortuna uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 22 Wrz 2016 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Mam pytanko. Sprawdzając połaczenia na stronie transportnsw.info przy autobusach pojawia mi sie informacja

Cytuj:
Departure bus stop is prepay only between 07:00 and 19:00, Monday to Friday. You need a valid Opal card to board the bus during these times


A poza tymi godzinami jest inaczej ? Czy przed 7 lub po 19 nie da sie jechać na karcie opal i trzeba kupić bilet u kierowcy za gotowke ? Nie bardzo to rozumiem. Byłbym wdzieczny za odpowiedz :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 22 Wrz 2016 17:30 

@Bandzi myślę, że @fortuna podpowie :).

Autobusem jechałam tylko na Bondi w dodatku na samym początku i nie pamiętam ale chyba na Opalu mieliśmy powrót po g.19.
W ogóle to jestem zdziwiona, że nadal są bilety papierowe, wydawało mi się, że teraz już tylko Opal.

Znalazłam takie coś:
Sydney Buses Network, Outer Sydney metropolitan area bus networks => Opal cards and single bus tickets=>
Find the right Opal card for you. Single bus tickets are available from the driver on board the bus (except on PrePay bus services).
http://www.transportnsw.info/en/tickets ... o-buy.page?

i odnośnie prepay:
http://www.transportnsw.info/sites/en/t ... buses.page
Góra
 PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 22 Wrz 2016 18:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Dziekuje za odpowiedz. Według tego:

Cytuj:
Some bus routes are PrePay at all times, some bus stops are PrePay at certain times of the day.


Wychodzi na to ze przed 7 lub po 19 opal nie bedzie działał. Hmm jesli to prawda to wtedy trzeba kupic normalny bilet u kierowcy ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 22 Wrz 2016 20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 125
Pod koniec sierpnia opal działał normalnie 24h, nie powinno być problemu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 22 Wrz 2016 23:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Cos mi nie podchodzi ten opis, kup Opala i bedziesz bezpieczny, nie przejmuj sie zadnymi biletami papierowymi, juz ich nie sprzedaja, a ze tutaj wisi takie info to dziwnie mi to wyglada, ale ja bym sie tym nie przejmowal, najwyzej kierowcy powiesz ze nie masz biletu ale masz Opala i tyle, oni sa bardzo wyrozumiali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 23 Wrz 2016 16:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 168
Dzieki za informacje :) Mam nadzieje ze nie bedzie problemow ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 23 Paź 2016 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
Cześć,

z tego, co przeczytałem na https://www.opal.com.au/en/opal-fares/opal_refunds/ zwrot kwoty pozostałej na opalu nie jest prostą czynnością. Lepiej zatem chyba doładować tą kartę tak, by zużyć ją do końca.
Na jaką kwotę radzilibyście doładować Opala w Sydney przy następujących założeniach:
1) przejazd "lotniskowy" potrzebuje tylko w 1 str. (z lotniska), czyli - o ile dobrze sprawdziłem - 18,50 AUD,
2) w Sydney będę od ok. południa jednego dnia do późnego popołudnia następnego dnia,
3) nie będę udawał się nigdzie poza miasto, skupię się raczej na typowych miejscach w szeroko rozumianym centrum. Mogę też sporo chodzić.

Z góry dziękuję za pomoc :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 24 Paź 2016 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Bandzi napisał(a):
Dziekuje za odpowiedz. Według tego:

Cytuj:
Some bus routes are PrePay at all times, some bus stops are PrePay at certain times of the day.


Wychodzi na to ze przed 7 lub po 19 opal nie bedzie działał. Hmm jesli to prawda to wtedy trzeba kupic normalny bilet u kierowcy ??

Z tym pre-pay chodzi o to, ze miedzy 7.00, a 19.00 nie przyjmuja platnosci gotowka w autobusach, zeby nie opozniac autobusow. Po prostu nie mozna kupic bileu u kierowcy. W przypadku uzywania karty Opal, mozna zignorowac te informacje. Wiele autobusow ma napisane pre-pay.

@‌tropikey‌

Trudo doradzic. Ja doladowalam na 20 dolarow na starcie, z lotniska nie jechalam tylko z Mascot i zaplacilam wieczorem 2.36 dolara. Taryfy sa ustalane od odleglosci:
https://www.opal.com.au/en/opal-fares/

Moze jak napiszesz jakie masz plany, to bede mogla podpowiedziec, bo jestem na swiezo. Najdrozsze sa promy, bo jeden przejazd 5.74. Autobus na plaze Bondi kosztowal 3.50 w jedna strone. Glowne atrakcje sa obok siebie przy Circular Quay, mozna sie sporo nachodzic i nie trzeba w ogole uzywac transportu.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Bandzi uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 24 Paź 2016 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7341
HON fly4free
kurczę, wstyd się przyznać, ale jeszcze planu na Sydney zbytnio nie przygotowałem. Nocuję w hotelu przy Foveaux St, Surry Hills (rzut beretem od dworca Central) i podejrzewam, że faktycznie większość atrakcji może być w zasięgu dłuższego lub krótszego spaceru.
A może zapytam inaczej - co byś sugerowała, żeby zobaczyć w takim czasie, jakim dysponuję? Może najlepiej będzie ograniczyć się do chodzenia i wtedy doładowałbym tylko za 20 AUD, żeby wystarczyło na pociąg z lotniska do Central + jakiś krótki przejazd za 1,50 AUD (da się w ogóle za tyle gdzieś podjechać?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 25 Paź 2016 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Z Central sa 3 stacje pociagiem do Circular Quay, to sie troche nachodzisz. Moze rozwaz doladowanie karty za 30 dolarow, jesli przejazd z lotniska zjada 18. Przejazd pociagiem w centrum bedzie kosztowal $3.38 ($2.36 off peak) jednorazowo. Oczywiscie mozesz pomaszerowac z Central w strone stacji Museum, potem przez Hyde Park albo z Central w strone Town Hall przez dzielnice biznesowa w strone Ciruclar Quay. W dzielnicy biznesowej warty jest uwagi Queen Victoria Building przy George Street. Mozna tez wjechac na wieze widokowa, chociaz moim zdaniem widok jest taki sobie. Wiezowce zaslaniaja Opere, widac tylko most i duzo budynkow. Sprawadz w hotelu czy nie oferuja biletow na wjazd na wieze po nizszej cenie, ja zaplacilam 16 dolarow zamiast 26 na miejscu. Wjazd na zachod slonca i potem na blue hour to dobry pomysl, widok chyba ladniejszy niz w ciagu dnia.

A w centrum to chyba standardowe atrakcje: Harbour Bridge mozna przejsc kawalek lub na druga strone, wejsc na Pylon Lookout, Opera House (wejscie z przewodnikiem chyba 37 dolarow, co godzine), Botanic Garden, mozna przeplynac sie promem na druga strone, zeby zrobic zdjecia panoramy albo na Manly Beach. Przy Zoo jest dobry punkt widokowy i dobra panorama. Ja bylam na Manly jak i na Bondi Beach i Bondi bardziej mi sie podobalo. Na te druga jedzie sie autobusem. Jest tam teraz festiwal sztuki i wzdluz sciezki sa poustawiane rozne rzezby i instalacje. Pod Harbour Bridge jest historyczna dzielnica The Rocks, jest tam Visitor Center, itp.

Prom najtanszy 5.74, na Manly 7.18, ceny w jedna strone. Autobus na Bondi 3.5 dolara w jedna strone.

Ja nocowalam "pod mostem" w The Rocks wiec mialam doslownie 2-3 minuty do Circular Quay i dlatego krecilam sie po centrum na piechote. Moge polecic Food Court w budynku Amp tuz za stacja Circular Quay, duzy wybor jedzenia, ale czynne tylko w czasie lunchu. Nastaw sie na wydatki, bo w Sydney nie jest tanio, a pisze to z perspektywy cen londynskich.
_________________
Carpe Diem.


Ostatnio edytowany przez Aga_podrozniczka, 25 Paź 2016 11:54, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 25 Paź 2016 09:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
tropikey napisał(a):
Cześć,

z tego, co przeczytałem na https://www.opal.com.au/en/opal-fares/opal_refunds/ zwrot kwoty pozostałej na opalu nie jest prostą czynnością. Lepiej zatem chyba doładować tą kartę tak, by zużyć ją do końca.
Na jaką kwotę radzilibyście doładować Opala w Sydney przy następujących założeniach:
1) przejazd "lotniskowy" potrzebuje tylko w 1 str. (z lotniska), czyli - o ile dobrze sprawdziłem - 18,50 AUD,
2) w Sydney będę od ok. południa jednego dnia do późnego popołudnia następnego dnia,
3) nie będę udawał się nigdzie poza miasto, skupię się raczej na typowych miejscach w szeroko rozumianym centrum. Mogę też sporo chodzić.

Z góry dziękuję za pomoc :-)



Przejazd do central z lotniska to max 16.78 a jezeli bedziesz w okolicach poludnia to poza godzinami szczytu tj. 15.76. ( za transportnsw.info)Jezeli nie chcesz jezdzic a chcesz duzo zobaczyc to musisz sie nastawic na duzo chodzenia tj. nawet kilkanascie kilometrow.
Poza tym w karcie opal jest pewien benefit. Max w ciagu tego dnia moze Ci skasowac 15 $ dlatego tez po podrozy z lotniska reszte przejazdow tego dnia powinnas miec za darmo.
Jestem w Sydney od kilku miesiecy ale nie wydalem jeszcze nigdy takiej sumy :) dlatego nie wiem czy to dziala ale takie sa warunki tej karty
Co do atrakcji, ktore przedstawila kolezanka Aga to sam jeszcze wszystkich ich nie widzialem :) ale generalnie wszystko znajduje sie w okolicach CBD.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#59 PostWysłany: 25 Paź 2016 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Dziala capping na 15 dolarow dziennie, przetestowalam. Najpierw jedzilam rano autobusami, a potem dobilam promem do 15 i potem juz nie naliczalo nic wiecej.

Oplata lotniskowa nie wlicza sie do capping dziennego, tylko oplata za przejazd, te 3.38 w szczycie lub 2.36 poza szczytem.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 26 Paź 2016 04:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 217
niebieski
Ja akurat mam bezposredni autobus z lotniska wiec nigdy nie korzystalem z pociagu.
W takim razie to zmienia postac rzeczy i pozostsje rozwazyc inne opcje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 105 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group