Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 29 Sie 2017 10:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
;) Jeżeli cena jest taka sama w Avisie i Budget.au to jest jakaś różnica , w której firmie wezmę? Chyba jednak Avis z tego co sugerujecie .
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#42 PostWysłany: 29 Sie 2017 12:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Ja wziąłbym w Avisie ale nie mam jeszcze żadnego praktycznego doświadczenia w temacie wynajmu w Australii i bardziej zaufałbym opinii @fortuna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 02 Paź 2017 23:36 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 11
mmaratonczyk napisał(a):
;) Jeżeli cena jest taka sama w Avisie i Budget.au to jest jakaś różnica , w której firmie wezmę? Chyba jednak Avis z tego co sugerujecie .


Udało się wypożyczyć samochód? Chcemy wypożyczyć samochód w Melbourne na 1 dzień i ceny od 120 zł w Budget do 300-400 u innych. Jesli macie jakies doświadczenia albo rady to chętnie poczytam:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 03 Paź 2017 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
Auto udało się wypożyczyć tylko wyjazd dopiero na początku lutego, więc nie podzielę się jeszcze moimi wrażeniami :D
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 04 Paź 2017 00:00 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 11
A w której wypożyczalni i dlaczego?:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 04 Paź 2017 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 987
Loty: 276
Kilometry: 605 803
srebrny
@kamil0244 Sugerując się wypowiedziami na forum w Avalon (airport) wypożyczyłem w Avis a na Tasmanii w Apex. Porównując z innymi wypożyczalniami mieli naprawdę dobre ceny ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil0244 lubi ten post.
kamil0244 uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 10 Paź 2017 20:53 

Rejestracja: 09 Paź 2017
Posty: 6
Cześć,

wejdź sobie na stronę:

https://www.holidaycars.com

tutaj sobie będziesz mógł wybrać gdzie chcesz odebrać i oddać samochód.
Góra
 Profil Relacje PM off
kamil0244 lubi ten post.
kamil0244 uważa post za pomocny.
 
      
#48 PostWysłany: 16 Lis 2017 15:35 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 1
Lece w grudniu do Australii, obecnie wujek z Melbourne polecał mi firmy Budget i Thrifty. Ja zdecydowałem się na firme budget.

Moje pytanie brzmi jaki depozyt zablokuja mi na karcie kredytowej skoro w regulaiminie firmy widnieje informacja o wkładzie własnym z ubezpieczenia 4400 AUD?

Przy wynajęciu auta będę posiadał ubezpieczenie z zewnętrznej firmy icarhireinsurance
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 16 Lis 2017 15:47 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 11
Cześć, najlepiej jak do nich napiszesz ile Ci zablokują w takiej sytuacji, ja z żoną wypożyczalnia w Budget i na karcie nam nic nie zablokowali ale ubezpieczenie mieliśmy u nich w firmie. Ogólnie nie mieliśmy z nimi żadnych problemów odnośnie samochodu, po przyjeździe sprawdzili tylko stan benzyny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 21 Lut 2018 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
Skoro w dziale "Australia i Oceania" nic się nie dzieje to coś napiszę ;) Właściwie miałem to zrobić już kilka tygodni temu ale zapominałem - nasze wrażenia z korzystania z wypożyczalni.

Większość osób tutaj poleca Apexa z którego usług sami postanowiliśmy skorzystać. Rezerwacja zrobiona ponad 5 miesięcy przed wylotem. Nie trzeba aż tyle nawet w sezonie, z ciekawości sprawdzałem ceny na ten sam termin i auto tej samej klasy aż do ok. miesiąca przed wypożyczeniem. Prawie nic się nie zmieniało, wahania były rzędu 10-30 AUD za cały okres najmu. Z drugiej strony jeśli cena spadnie a my już dokonaliśmy rezerwacji, wystarczy do nich napisać - zmienią na nową. Pod tym względem bardzo ok.

Mieliśmy auto na 7 dni, wypożyczenie w centrum Sydney, zwrot w centrum Melbourne. Wybraliśmy Mitsubishi Outlandera z 2011 r. - tak wskazywała strona internetowa, myślałem, że to tylko przykład (jak często bywa), czyli coś w rodzaju "klasy SUV". Niestety myliłem się - dostaliśmy dokładnie to o czym pisali na stronie. Czemu niestety? To już w minusach.

Plusy (a właściwie tylko jeden PLUS):
- cena (dużo taniej niż w innych wypożyczalniach). Outlander tylko 500 AUD z GPSem (był w cenie) i z pełnym ubezpieczeniem bez wkładu własnego. Wliczona opłata w jedną stronę.

Minusy:
- tak brudnego środka samochodu z wypożyczalni nigdy nie mieliśmy. Wiem, mogliśmy zwrócić uwagę obsłudze, która przekazywała nam samochód. Sęk w tym, że byliśmy tak przejęci swoim pierwszym razem z pojazdem z kierownicą po prawej stronie i perspektywą ruchu lewostronnego (i to od razu w centrum dużej metropolii; mamy "prawka" od 16-18 lat i robimy po 40-50 tys. km rocznie ale przyznaję, że na początku mieliśmy dużego stracha ;) ), że nie zaprzątaliśmy sobie głowy stanem tapicerki i plastików.
- ogólny stan samochodu wołał o pomstę do nieba. Rok produkcji 2011, przebieg ok. 180 tys. km. To niestety źle to świadczy o danej wypożyczalni - kto pracuje w branży ten wie, że trzymanie samochodu z takim przebiegiem i rocznikiem wypożyczalniom się zwyczajnie nie opłaca (przynajmniej w Europie i w USA, być może w Australii jest inaczej ale nie sądzę). Świadczy to albo o słabej kondycji finansowej firmy albo o słabym zarządzaniu jej aktywami. W każdym razie prawie 7-letni pojazd z wypożyczalni z takim przebiegiem wygląda po prostu słabo. Słabo też się nim jeździ. Zwłaszcza, gdy przednie opony to slicki (autentycznie, bieżnik max. 2 mm, z tyłu było trochę lepiej) - dobrze, że Outlander ma napęd AWD, bo przy prędkości 100 km/h i mokrej nawierzchni trzeba było go włączać dla bezpieczeństwa... Pomijam "błahostki" typu: wyrwany uchwyt nad oknem pasażera, problemy z otwarciem klapki wlewu paliwa (wyrobiona sprężyna, musieliśmy kilka razy otwierać we dwoje - jedna osoba ciągnęła dźwignię w samochodzie, druga klapkę na zewnątrz).
- w trakcie zwrotu w Melbourne zgłosiliśmy wszystkie nasze uwagi. Pani grzecznie wysłuchała i obiecała, że przekaże je osobom "wyżej". Pewnie taki standardowy tekst bo przed nami samochód oddawał starszy Koreańczyk, który usłyszał to samo. Przez 15 min. skarżył się, że zepsuł mu się samochód pod Canberrą, czekał na zastępczy kilka godzin po czym dostarczyli mu inny pojazd w jeszcze gorszym stanie. Chwilę z nim porozmawialiśmy, powiedział, że nigdy w życiu nie jeździł tak zniszczonym samochodem z wypożyczalni.

Bardzo możliwe, że biuro Apexa na lotnisku w Sydney ma dużo większy wybór samochodów w lepszym stanie. W dodatku klasa kompaktów również powinna mieć więcej młodszych przedstawicieli (sami wybraliśmy większy samochód bo liczyliśmy się z tym, że możemy w nim spędzić ze 2 noce). Podsumowując, jeśli cena w innych wypożyczalniach jest niewiele wyższa, radzę dopłacić. Jeśli znaczna - tak jak to było w naszym przypadku - można zaryzykować...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 01 Gru 2019 14:06 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Ja jestem bardzo zadowolony z Apex.
Wypożyczyliśmy samochód kompaktowy na lotnisku w Sydney i oddawaliśmy w centrum Melbourne.
Głowna zaleta to brak opłat za zwrot w innym miejscu oraz całkiem sensowne ceny w porównaniu do sieciówek.

Zarezerwowaliśmy Mid Size Sedan (Hyundai Elantra) dostaliśmy Toyotę Corollę sedan z przebiegiem 5000km.
Przy okazji na stronie Apexa jest informacja ze ostatnio odświeżyli flotę w Australii i można trafić m.in. Toyotę Corollę, Hyundaia i30 i Tuscona, Kia Carnival w zależności od klasy.
Na trasie spotkałem kilka osób z Kią Cerrato z naklejkami Apexa i auto tez nie było takie małe - dla dwóch osób można spokojnie rezerwować.
Na duży plus fakt ze pracownik Apexa który wydawał nam auto sam zrobił zdjęcia dookoła.

Na około 1.5-2miesiące przed terminem zaczęły pojawiać się promocje - Full Cover Included (zerowy excess) - niestety jedynie przy wypożyczeniach ze zwrotem w tym samym miejscu.
Dodatkowo w podobnym momencie spadły lekko ceny wynajmu - po napisaniu maila aktualizowali cenę w rezerwacji.

Po odbiorze samochodu miałem mały problem z kartą podaną w rezerwacji i sprawa została załatwiona przez telefon.
Góra
 Profil Relacje PM off
danziger lubi ten post.
 
      
#52 PostWysłany: 14 Sty 2020 20:22 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 88
Warto zwracać szczególną uwagę na prędkość.
Dziś dostałem list z Australii (Victoria), pomimo tego że przez cały wyjazd mocno pilnowałem się z prędkością.
Przekroczenie prędkości - fotoradar: 108 przy limicie 100kmph na autostradzie w kierunku Melbourne - 207AUD.
Zdjęcie można pobrać po zalogowaniu danymi z listu.

Taryfikator w VIC: https://www.camerassavelives.vic.gov.au ... rit-points
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 14 Sty 2020 21:25 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
Podpiszę się ogólnie pod pochwałami @ret dotyczącymi wypożyczalni APEX. Wypożyczaliśmy dwa razy, co prawda nie w Melbourne ale w Cairns & Brisbane. W obu przypadkach promocja "early bird" plus "zero excess" za bardzo przyzwoitą cenę. Dwa razy Hyundai. W Brisbane pięcioletnia Elantra w bardzo dobrym stanie, w Cairns I30, w zasadzie nowy z przebiegiem 8 tys.km. W obu przypadkach odbiór/zdanie auta szybkie i bezproblemowe. Transfery lotniskowe też ok.Nie było się do czego przyczepić. Polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 12 Lut 2020 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
ret napisał(a):
Warto zwracać szczególną uwagę na prędkość.
Dziś dostałem list z Australii (Victoria), pomimo tego że przez cały wyjazd mocno pilnowałem się z prędkością.
Przekroczenie prędkości - fotoradar: 108 przy limicie 100kmph na autostradzie w kierunku Melbourne - 207AUD.
Zdjęcie można pobrać po zalogowaniu danymi z listu.

Taryfikator w VIC: https://www.camerassavelives.vic.gov.au ... rit-points


Przebiję Cię, pod Adelaide dostaliśmy 834$ mandatu za przekroczenie o równe 20km/h na autostradzie :(
Dla reszty, naprawdę nie przekraczajcie prędkości, bo fotoradary mają na każdym kroku, a kary pieniężne są drakońskie, odwołania niestety nie pomagają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Lut 2020 15:30 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Patrząc na tabelę powyżej to albo przekroczyłeś o ponad 45km/h, albo padłeś ofiarą oszustwa ;-p
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#56 PostWysłany: 13 Lut 2020 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
Tabela powyżej jest ze stanu Victoria, my dostaliśmy w South Australia ;)
Niestety trafiliśmy na najdroższy ze stanów w całej Au :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 24 Lis 2022 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
-25% z okazji BF (This promotion is valid at all 11 East Coast Car Rental Locations from Cairns, Brisbane, Sunshine Coast, Gold Coast, Sydney, Melbourne, Adelaide, Launceston, and Hobart. Promo code is eligible for all travel dates including Easter Weekend (April 7th, 2023 – April 24th, 2023), and Christmas Break (December 17th 2023 – January 5th, 2024).
http://www.eastcoastcarrentals.com.au/c ... -specials/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 15 Gru 2022 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Promocja w Europcar -wynajem w okresie 4.01-31.03. Cała Australia z wyjątkiem Tasmanii.

Załączniki:
ec.JPG
ec.JPG [ 65.07 KiB | Obejrzany 718 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 07 Lut 2023 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1422
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
-14% z okazji Walentynek w Eastcoastcarrentals. Promocja do 14.02.
http://www.eastcoastcarrentals.com.au/v ... ay-14-off/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group