Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 05 Sty 2015 13:19 

Rejestracja: 05 Sty 2015
Posty: 5
Jechaliśmy z Christchurch autem z Apex zwrot był w Auckland przy lotnisku, międzynarodowe prawo jazdy mieliśmy ale nikt nie sprawdzał, w cenie był prom picton- wellington, była opcja wypożyczenia bez kk, płaciło się depozyt gotówką - jak dobrze pamiętam 1,6 tys NZD zwrócono go w Auckland choć nie bez przygód bo w kasie nie mieli takiej gotówki i pracownik pojechał do bankomatu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 16 Wrz 2015 09:56 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
W Auckland brałem auto z https://www.jucy.co.nz/. Wybrałem opcję El Cheapo. Dostałem Nissana Bluebirda 1,8 w benzynie. Duży + tej wypożyczalni jest taki, że nie życzą sobie dodatkowych opłat jak oddajemy auto poza godzinami pracy. Wszyscy inni, których sprawdzałem chcieli od 30 do 40 NZD za oddanie auta poza godzinami.

Na południowej wyspie brałem auto z relokacji (Queenstown - > Christchurch) w http://www.gorentals.co.nz/. Auto dostałem takie jakie oferowali: funkiel nówka Hyundai ix35 z przejechanym ledwo 5k km.

W Go Rentals możemy wypożyczyć auto bez posiadania karty kk! Przede mną brała koleś auto za gotówkę i podać musiał numer karty debetowej jako zabezpieczenie przed mandatami.

Obie wypożyczalnie polecam.

PS.
W oby przypadkach brałem full ubezpieczenie.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 21 Paź 2015 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2012
Posty: 265
M@ciek napisał(a):
W Nowej Zelandii potrzebujesz mieć międzynarodowe prawo jazdy. Polskiego nie akceptują.

Akceptują polskie prawo jazdy bez problemu. Sprawdzone osobiście.
Warunek to tzw. 'full driving license', czyli: nie jest to tymczasowe prawo jazdy, ktore np. wydaje sie początkującym/uczącym się kierowcom (nie dotyczy Polski) do czasu zdania ostatniego egzaminu praktycznego.
Dobrze jest posiadać prawo jazdy min. 2 lata - brak dodatkowej opłaty. Rozumie się samo przez się, że piszę o nowych plastikach wymienionych/wydanych po 2002 (?) roku...
_________________
'The journey is what brings us happiness... not the destination'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 03 Maj 2016 04:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 423
niebieski
Wypozyczalem tydzien temu w go rentals w Auckland. Bardzo fajna firma i mila obsluga. I wypozyczylem go na karte debetowa (wypukla).
Ciekawe jest to, ze oni nie sa przy samym lotnisku, wiec trzeba wyjsc z lotniska i tam co pol h kursuje buz do siedziny ich firmy ktory Cie zabiera i potem odwozi takze na lotnisko, za darmo oczywiscie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Maj 2016 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Cze 2014
Posty: 258
Loty: 57
Kilometry: 163 516
niebieski
A ja jeszcze dodam, że jak ktoś dłużej jeździ po NZ jak my (3 miesiące) to bardziej opłacalną opcją jest po prostu kupić auto. Nie jest to ani trudne, ani czasochłonne. ;)

Pozdro!
_________________
Podróżowanie to mój styl życia. :) Odwiedzone 6 kontynentów, ponad 50 państw. Życie w 6 różnych państwach świata: Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Portugalia, Islandia i Polska.
Więcej o podróżach na moim Facebook'u. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Gru 2016 16:07 

Rejestracja: 18 Sty 2015
Posty: 108
Hej

jaką wypożyczalnię polecacie? jakieś rady, wskazówki?
z góry dziękuję :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 29 Gru 2016 13:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Ja również wypożyczałam auto w GoRentals w AKL i przyczyniły się do tego powyższe rekomendacje :) Główną zaletą była możliwość wypożyczenia bez karty kredytowej. Bez żadnego zawahania użyłam karty debetowej i wszystko poszło miło i sprawnie. Co ciekawe (i może trochę dziwne) nie proszono mnie nawet o okazanie prawa jazdy (miałam polski dokument bez tłumaczenia na angielski), przydał się jedynie paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Gru 2017 10:27 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 24
Loty: 45
Kilometry: 86 237
My wypożyczyliśmy w Lucky Rentals, jest to zdaje się siostrzana firma jucy - auta są przemalowane z zielono fioletowego jucy na biały. Oferują też zniżki na rejs po Milford Sound z Jucy Cruise. Dostaliśmy darmowy upgrade z rodeo do rookie. Toyota Estima z łóżkiem i podstawowym wyposażeniem kuchennym na 17 dni z Auckland do Christchurch wyszła nas koło 420NZD. Prom w jedną stronę niecałe 200nzd za auto+ 2 osoby. Nie zdecydowaliśmy się na self contained przez co było trochę trudniej z noclegami (przy pomocy wikicamps Nz daliśmy radę) ale znacznie taniej.
Ubezpieczenia nie braliśmy żadnego, nasze ubezpieczenie podróżne pokrywa excess przy wypożyczeniu auta do 1500£ (tutaj wynosił 2000nzd).
Z autem nie było żadnych problemów, w sumie przejechalismy 5000km, spalanie poniżej 10l/100.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 19 Gru 2017 14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Ja brałem w listopadzie auto z Jucy, w kategorii compact dostaliśmy Grande Punto, za 17 dni wyszło 394 NZD bez ubezpieczenia które mam wykupione w innej firmie. Przejechaliśmy 5000km (trasa Auckland - Queenstown), poza kiepsko działającym automatem (lepiej było ręcznie zmieniać biegi, ale to pewnie przypadłość tego modelu) zero problemów, odbiór auta w centrum w AKL zajął z 20 minut, zwrot na lotnisku minutę - gość tylko sprawdził czy jest zatankowany, blokada z kk została zdjęta w kilka dni. Także Jucy mogę zdecydowanie polecić.

Co ciekawe na parkingu koło kościoła nad Tekapo mieliśmy kontrolę ichniejszej inspekcji transportu drogowego - facet wypytywał nas czy wypożyczalnia dała nam broszurkę o jeżdżeniu w NZ, czy w aucie jest naklejka 'keep left' i czy sprawdzono w wypożyczalni moje międzynarodowe prawo jazdy. Dodatkowo facet dokładnie sprawdził to prawo jazdy, czy mam właściwą kategorię itp. Kiedyś tego nie pilnowali, jak wypożyczałem w 2009r. to nikt nawet nie pytał o to prawo jazdy, ale pewnie spora ilość wypadków z udziałem turystów zrobiła swoje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Gru 2017 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Ja ponownie w tym roku podczas listopadowej podróży korzystałam z GoRentals - tym razem odbiór i zwrot w Queenstown. Wszystko bez zarzutu. Zaryzykowałam i znów pojawiłam się zarówno bez międzynarodowego prawa jazdy, jak i jego tłumaczenia. Tym razem polskie prawo jazdy nie wystarczyło, jednak pani wypożyczająca wykonała jeden telefon do (chyba) oficjalnego biura tłumaczeń w Auckland i po niespełna 20 minutach tłumaczenie mojego dokumentu było już na mailu, a jego wydrukowana wersja podróżowała ze mną przez wyspę południową (tak, przydała się podczas policyjnej kontroli :D ). Odniosłam wrażenie, że takie telefoniczno-mailowe załatwianie dokumentu nie jest jakąś niecodzienną sytuacją. Zapłaciłam nawet nieco mniej (55 NZD) niż w oficjalnym biurze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 15 Sty 2018 00:26 

Rejestracja: 08 Lis 2013
Posty: 253
niebieski
Czy oprócz GoRentals jest jeszcze jakaś wypożyczalnia oferująca samochody bez karty kredytowej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 15 Sty 2018 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
my mamy zabukowany w Queenstown a oddajemy w Auckland,
mimo ze wszyscy piszą ze taniej samolotem niż promem to samo przepłyniecie cieśniny Cooka miedzy wyspami jest tez piękne i warte kasy, po za tym mamy sporo bagażu bo lecimy na miesiąc w 4 osoby ( moze 3 bo ja jeszcze nie wiem czy polecę ) koszta biletu lotniczego zapewne tez były by wysokie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 30 Kwi 2018 05:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Jestem wlasnie po kilkudniowym calkowicie bezstresowym wynajmie samochodu w Auckland.

Zarezerwowalismy klase FDAR (full size automatic) w Europcar za NZD 230/3 dni (z podstawowym tylko ubezpieczeniem, bo mam AXA), otrzymalismy nowego Forda Kuga pelna opcje z sat nav.

Kilka uwag, ktore moga sie komus przydac:

-rezerwacja na stronie Europcar przez topcashback UK (7.35% zwrotu), wchodza kody na 10-15-20%,

-okazania prawa jazdy (ani lokalnego, ani miedzynarodowego) nie wymagano,

-niska kwota depozytu - NZD 200 (kwestia prawa jazdy oraz depozytu byc moze zwiazana z faktem, ze mam konto w Europcar z uzupelnionym profilem),

-odbior samochodu na lotnisku, zwrot w miescie - bez dodatkowych oplat,

-fair wear and tear - nie ma co sie przejmowac drobnymi rysami, wgnieceniami, czy 'chipami' na szybach - sa akceptowalne (tak, dostaje sie ulotke, ktora to szczegolowo zaznacza); odbior ograniczyl sie do szybkiego obejscia samochodu i sprawdzenia kontrolki paliwa.

Chetnie odpowiem na dodatkowe pytania zadane w tym watku.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 11 Lip 2018 22:06 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 65
Loty: 217
Kilometry: 353 534
Cześć,
mam pytanie dotyczące relokacji campervanów w sezonie, a dokładniej w grudniu i styczniu, na trasie Christchurch - Auckland: zdarzają się takie opcje że czasu na dokonanie przejazdu jest więcej niż kilka dni, powiedzmy że 20-25 dni?

W tej chwili na https://www.transfercar.co.nz/search?travellers=&vehicle_type%5B%5D=campervan&pickup=custom:christchurch&dropoff=custom:auckland&from_date= jest taka opcja na sierpień, wcześniej była na wrzesień (max 25 dni) oraz październik (max 20 dni) ale już sprzedana.

Pytam bo nie wiem czy się nastawiać na opcję relokacji i zarezerwować coś taniego teraz z niską opłatą anulacji czy trochę dołożyć ale mieć spokojna głowę, bo z rezerwacjami campervanów w sezonie jest ciężko.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 31 Lip 2018 01:09 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Cześć:)
W marcu spędzę 13 pełnych dni w NZ i chciałbym Was zapytać, czy lepiej już teraz rezerwować samochód czy zrobić to bliżej daty wylotu? Planuję objazd wyspy północnej z północy na południe. Czy zawsze najtaniej wychodzi wynajem i zwrot w tym samym miejscu? Będę wdzięczny za informację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 12 Sie 2018 14:44 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Czy ktoś ma doświadczenia z ostatnich miesięcy z ACE? Nadal większość z ich aut to złomy? Cenowo wychodzi super, zabukowałem Nissan Tiida Sedan (lub podobny) na 13 dni za niecałe 1200zł.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 12 Sie 2018 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Zebralam sie w koncu do wyszukania auta na 3 tygodnie, spodziewajac sie zawalu serca, a tu wyskoczyly mi dosc niskie ceny, najnizsze w tych firmach: Bragain Car Rentals, Lucky wspomniane juz tutaj, DriveNZ Car Rentals, Aero Rentals. Czy ktorejs z nich nalezy unikac? Doczytalam, ze te tanie firmy maja samochody z bardzo duzymi przebiegami, wiec pewnie pozostaje mi wybor standardowych graczy typu Alamo, Avis, itp. Mam nadzieje, ze oni maja nowe samochody.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 15 Sie 2018 00:32 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 362
srebrny
Aga_podrozniczka napisał(a):
Zebralam sie w koncu do wyszukania auta na 3 tygodnie, spodziewajac sie zawalu serca, a tu wyskoczyly mi dosc niskie ceny, najnizsze w tych firmach: Bragain Car Rentals, Lucky wspomniane juz tutaj, DriveNZ Car Rentals, Aero Rentals. Czy ktorejs z nich nalezy unikac? Doczytalam, ze te tanie firmy maja samochody z bardzo duzymi przebiegami, wiec pewnie pozostaje mi wybor standardowych graczy typu Alamo, Avis, itp. Mam nadzieje, ze oni maja nowe samochody.


Wydaje mi się, że niekoniecznie pozostaje korzystanie z międzynarodowych wypożyczalni. Ja przyjąłem, że nie chcę jeździć 20-letnim złomem, więc te opcje odrzucałem, ale patrzyłem po dużych lokalnych wypożyczalniach jak Jucy, Go Rentals itp., przy czym zarówno na wyspie północnej, jak i południowej najkorzystniej wypadło Jucy, gdzie wyhaczyłem jakiś kod zniżkowy (warto poszukać). Samochody były w bardzo dobrym stanie, dość nowe, wszystko przebiegło bezproblemowo, więc zdecydowanie mogę polecić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 15 Sie 2018 02:11 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Wypożyczałem 2 auta w Jucy i były to dość wiekowe Nissany Tida (jakieś 5-10 lat) z przebiegami 100-200 tys.
Nie widziałem nowych aut u nich na parkingu.
Stan techniczny bez problemów, wszystko sprawne, klima działała.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Sie 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Widzialam taki artykul w niedziele: https://www.backpackerguide.nz/the-best ... -auckland/ Tam jest napisane, w jakim wieku sa auta w roznych tanszych wypozyczalniach. Z tej listy to moglabym moze przezyc Go Rentals z wiekiem aut do 6 lat. Mialam kiedys samochod w Omanie, ktory mial 100tys km na liczniku, byl nawet w niezlym stanie (zanim to poprawilam ;-) ) i wygladal na w miare nowy, to moje jedyne wypozyczenie z takim przebiegiem.

Na 3.5 tygodnia, z AKL, tanie wypozyczalnie wyszly mi od 200 funtow (ok. 1000zl), a miedzynarodowe od 400 funtow (ok. 2000zl). Nawet te 400 funtow z groszami, to nie jest zla cena na 3.5 tygodnia.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group