Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Fidżi - był ktoś ?
#1 PostWysłany: 28 Lut 2017 01:53 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 5
Planuję 5 miesięczną podróż po Azji i Australii. Z NZ znalazłem niedrogie bilety na Fidzi i już jestem prawie przekonany, że chcę tam na 2 tygodnie polecieć.
Był ktoś, jakieś spostrzeżenia, sugestie?
Dziękuje bardzo
Pozdrawiam
Adam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#2 PostWysłany: 28 Lut 2017 02:06 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1623
niebieski
Jak będziesz w okolicy i masz niedrogie bilety to leć. Druga taka okazja może się nie zdarzyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lut 2017 06:27 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1836
srebrny
był :)
dla mnie super, spędziłem tam 6 tyg. Kierunek resortowy, najczęściej 1 wyspa = 1 hotel, są takie za 2000usd i za kilkanascie usd.
Pytanie co konkretnie chcesz wiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lut 2017 13:03 

Rejestracja: 28 Lut 2017
Posty: 5
Dzięki za odpowiedzi. Pierwsze pytania na rozpoznanie są dość schematyczne. Jakie są ceny-porównywalne z NZ czy drożej, taniej? Czy trzeba zamawiać noclegi wcześniej czy można na miejscu. Jakie regiony wybrać? Jak transport tam wygląda-cenowo i logistycznie?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lut 2017 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Noclegi lepiej rezerwować wcześniej, zwłaszcza w obiektach z dobrą reputacją i rozsądnymi cenami. Po zarezerwowaniu noclegów w Blue Lagoon z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem obserwowałem co jakiś czas ceny i generalnie rosły, albo pokoje były wykupione.

Odwiedziłem tylko rejon wysp Yasawa i z ręką na sercu mogę polecić. Blue Lagoon był rozsądny cenowo, zwłaszcza w dormie :-)

Co nieco pisałem o Fidżi w mojej relacji:

erzac-prozacu-na-lezaco-przez-swiat-25-10-12-11-2016,219,102448

(początek o Fidżi chyba na str. 3).

Oprócz Yasawa, słyszałem, że bardzo ciekawa jest również Vanua Levu, czyli druga co do wielkości wyspa Fidżi.

W każdym razie, na pewno warto!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lut 2017 15:17 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 47
Loty: 42
Kilometry: 153 039
Byłem z grupą przyjaciół na wyjeździe nurkowym. Spędziliśmy tydzień na wyspie Kadavu (Matana Beach Resort - Dive Kadavu) oraz tydzień w Pacific Harbor - nurkowanie z rekinami (Viti Levu).

Na Kadavu płynie prom z Suvy- raz w tygodniu. Jest małe lotnisko dla samolotów turystycznych. Dziko - tylko ok 2km utwardzonej drogi, jeden większy sklep (przypomina sklep GS z lat 50-tych). Prąd z agregatów przez parę godzin na dobę. Raczej nie ma co liczyć na noclegi "w ostatniej chwili". W bazach dość drogo.

Nurkowanie z rekinami w Pacific Harbor trzeba rezerwować na kilka miesięcy wcześniej. Czasami jest szansa załapać się na nura dla 1 lub 2 osób ale raczej jest to wyjątek niż reguła :(

Wyjazd na Fidżi był jednym z najlepszych w moim życiu. POLECAM :D :D :D
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Paź 2017 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 6
Planuję wakacje na Fiji w przyszłym roku. Z tego co widziałam opinie kiedy jechać są bardzo różne, tak samo jak ceny biletów lotniczych. Chciałabym się was spytać kiedy najlepiej lecieć? Dodam od razu, że nie interesują mnie 40 stopniowe upały i leżenie plackiem na plaży. Choć popływać u upalny dzień było by fajnie. No i też, jak celować, żeby ceny były przystępne, bo co portal to i "sezon turystyczny" też się rozjeżdża, a fajnie było by usłyszeć coś z pierwszej ręki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Paź 2017 13:22 

Rejestracja: 04 Lut 2014
Posty: 47
Loty: 42
Kilometry: 153 039
Ja byłem w pierwszej połowie listopada i ten termin było OK. Temperatura ok 25-27C. W nocy -praktycznie- temperatura była taka sama. W tym okresie nie widziałem jakiegoś "zmasowanego najazdu turystów". Mogło to wynikać z tego, że podróżowaliśmy mniej utartymi szlakami - cały tydzień spędziliśmy na rzadko uczęszczanej wyspie Kadavu.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
p.wl uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Paź 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2014
Posty: 149
Loty: 405
Kilometry: 918 570
Byłem na Viti Levu, Caqualai, Taveuni i Yasawa. tu masz troche fotek i info

https://adamek.fly4free.pl/blog/356/fij ... py-yasawa/
https://adamek.fly4free.pl/blog/343/fij ... stal-walk/
https://adamek.fly4free.pl/blog/321/fij ... wi-ludzie/
https://adamek.fly4free.pl/blog/301/fid ... czy-zycie/

jakbyś potrzebował wiecej info, zapraszam na priva, mam tez kontakt do localsów na Taveuni.

pozdr~!
_________________
Ruszaj ze mną w podróż: http://www.przepodroze.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
grzesiekc lubi ten post.
grzesiekc uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 09 Paź 2017 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Również byłem na początku listopada ito był doskonały termin :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Sie 2019 00:45 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1369
Loty: 802
Kilometry: 1 197 107
srebrny
A jak to jest koniec listopada/ początek grudnia? Pada?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Sie 2019 05:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Nawet jeśli ktoś wtedy był, to jego doświadczenie na niewiele się nada (zwłaszcza przy coraz bardziej zmieniającej się pogodzie). Teoretycznie powinno już popadywać, bo to początek pory deszczowej, ale cholera wie. Ja byłem 6 dni w pierwszej dekadzie listopada i było jeszcze suchutko.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Sie 2019 07:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 384
Loty: 536
Kilometry: 989 318
niebieski
Tak jak napisał poprzednik nigdy nie wiadomo jak to będzie. Ja osobiście byłem na przełomie listopada/grudnia i ani razu nie padało przez tydzień lecz gdy wyjechałem to ponoć lało bez przerwy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Sie 2019 11:23 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1369
Loty: 802
Kilometry: 1 197 107
srebrny
Dzięki za podpowiedzi. Ja będę robił trzytygodniową rundkę SIN-SYD i któreś z wysp Pacyfiku (m.in. Fidżi). I nie wiem czy raczej zacząć od wysp czyli od połowy listopada czy zakończyć na na tych wyspach czyli koniec listopada/początek grudnia. Wiem, że to trochę loteria z tą pogodą... :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Sie 2019 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7330
HON fly4free
Moim zdaniem, im wcześniej, tym lepiej, bo bliżej końcówki pory "suchej". Gdyby jednak padało, reklamacji nie uwzględniam :D

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Sie 2019 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Na poczatku listopada nie padalo, bylam do 9-tego.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group