Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Milford Sound
#21 PostWysłany: 23 Lut 2019 19:44 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
Hmm gdyby to okno pogodowe było takie łatwe do określenia, to nie byłoby problemu. Ja raczej strzelałbym w 12-13 i wykluczył 17, ale to raczej moje preferencje.
Inna sprawa, że Soundy dobrze wyglądają też przy pewnym zachmurzeniu. Jak chmury masz na górach. A druga rzecz, w Fiordland statystycznie 1 na 3 dni nie masz deszczu. Nie jestem pewien, czy godzina tu pomoże.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Milford Sound
#22 PostWysłany: 23 Lut 2019 22:28 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1733
srebrny
Sprawdź pogodę na kilka dni przed wyjazdem. Ja byłem w lutym i cały tydzień lało poza środą i wtedy pojechałem tam.

To są góry i jest bardzo nieprzewidywalnie. W dużej mierze trafienie w okno pogodowe to kwestia szczęścia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#23 PostWysłany: 24 Lut 2019 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 1180
Loty: 394
Kilometry: 1 280 032
srebrny
Dzięki za odpowiedzi. To jeszcze doradźcie, która lepsza lódka - Mitre Peak czy Southern Discoveries? Zależy mi na tym aby relatywnie było jak najmniej osób i nie trzeba było się przepychać i łódka podpływa pod najwięcej wodospadów, zwierząt etc. Ktoś z Was korzystał z jednej lub drugiej firmy?

M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#24 PostWysłany: 24 Lut 2019 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lis 2013
Posty: 974
Loty: 272
Kilometry: 601 319
srebrny
Ja korzystałem z Mitre Peak , masz fotę w 17 poście. Jest to bardzo mała łajba w porównaniu z pozostałymi. Wszystko ok, kawa , herbata w cenie, mało ludzi, komentarz przez głośniki, oprócz tego Pani z obsługi również udziela informacji. Rejs równe dwie godziny. ;)
_________________
http://swiatwmoimzasiegu.blogspot.com/

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ledakar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#25 PostWysłany: 04 Lut 2020 07:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Jeśli ktoś w najbliższym czasie planuje wizytę na Milford Sound to trzeba zmienić plany. Droga jest zniszczona i nieprzejezdna. W ciągu 3 dni spadło 240 procent deszczu przewidzianego na cały miesiąc. Dzisiaj około 200 turystów było ewakuowanych helikopterami.
Nam się udało wypłynąć dwa dni temu i pogoda była nieciekawa ale dało się dojechać i przepłynąć
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
YeahBunny uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#26 PostWysłany: 10 Lut 2020 16:29 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 20
-- 10 Lut 2020 15:29 --

Oszukani napisał(a):
Jeśli ktoś w najbliższym czasie planuje wizytę na Milford Sound to trzeba zmienić plany. Droga jest zniszczona i nieprzejezdna. W ciągu 3 dni spadło 240 procent deszczu przewidzianego na cały miesiąc. Dzisiaj około 200 turystów było ewakuowanych helikopterami.
Nam się udało wypłynąć dwa dni temu i pogoda była nieciekawa ale dało się dojechać i przepłynąć


Ma ktoś jakieś informacje o aktualnej sytuacji? Czy jest realna szansa aby dotrzeć nad zatokę za około miesiąc?

-- 10 Lut 2020 15:29 --

Oszukani napisał(a):
Jeśli ktoś w najbliższym czasie planuje wizytę na Milford Sound to trzeba zmienić plany. Droga jest zniszczona i nieprzejezdna. W ciągu 3 dni spadło 240 procent deszczu przewidzianego na cały miesiąc. Dzisiaj około 200 turystów było ewakuowanych helikopterami.
Nam się udało wypłynąć dwa dni temu i pogoda była nieciekawa ale dało się dojechać i przepłynąć


Ma ktoś jakieś informacje o aktualnej sytuacji? Czy jest realna szansa aby dotrzeć nad zatokę za około miesiąc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#27 PostWysłany: 10 Lut 2020 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Tutsj jest link do statusu drogi. Na razie zamnkięta until further advice

https://www.nzta.govt.nz/projects/sh94- ... ad-status/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#28 PostWysłany: 02 Mar 2020 15:43 

Rejestracja: 10 Mar 2018
Posty: 20
Czy korzystał ktoś z Was z opcji lot - rejs - lot i macie może sprawdzona i tańszą firmę? Wiem, że jest jucy, ale ich ceny są powalające.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#29 PostWysłany: 05 Mar 2020 14:17 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Czy ktoś z Was spotkał się z zamkniętą drogą do Milford (połowa marca), mnie straszą że zamknięta i oferują transport autobusowy za jedyne dodatkowe 121 $/os?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Milford Sound
#30 PostWysłany: 05 Mar 2020 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Tak jak pisałem kilka postów wyżej, drogda została zmyta przez powodzie, które nawiedziły Milforda na początku lutego. W tej chwili puszczają tylko transport autobusowy. Powyżej masz też link do statusu drogi, tam jest info, że tylko autobusy są wpuszczane
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pajacyk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group