Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wyspa Północna
#1 PostWysłany: 15 Cze 2018 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Cześć, skorzystamy w marcu z deala Virgin i będziemy mieli 11 dni do wykorzystania w NZ. Planujemy zwiedzić wyspę północą. Niestety nie mogę znaleźć zbyt wielu informacji jak najlepiej zaplanować trasę. Podrzucicie jakieś pomysły?
Najbardziej interesuje nas natura i parki narodowe.
Przylot i wylot z AKL
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Paź 2018 15:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Wyspa Północa
#2 PostWysłany: 17 Cze 2018 11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 1152
Loty: 42
Kilometry: 72 437
srebrny
1.5 roku temu byłem z żoną 15 dni na wyspie północnej i pożyczyliśmy kampera. 2 osobowy w wersji deluxe - prysznic, kibel, ogrzewanie, kuchenka, lodówa, gniazdka usb - 700 pln za dobę. Nie twierdzę, że to najlepszy deal jaki istnieje (w końcu instalacje sanitarne na prośbę żony, ja bym brał samochód kombi, mył się w rzekach i takie tam :D )

Kampery w NZ dzielą się na self-contained i non-self-contained. W pierwszych masz zbiornik na nieczystości, w drugim nie. Pierwsze są tańsze, ale jest dużo mniej miejsc do parkowania nocnego i jest ono płatne (pola kempingowe). Drugim wjedziesz wszędzie, a parking masz za darmo. Polecam pobrac aplikację Campermate żeby się przekonać jak przygotowana jest NZ dla kamper-turystów :) W tym roku spróbujemy deala z CDG do WLG i zrobimy północną część południowej wyspy dokladnie w ten sam sposób :P

Co do trasy - rekomendowałbym dużą pętelkę - można pominąć to co na północ od AKL, jeśli nie macie czasu, WLG też dla nas nie było rewelacyjne. (mają tam miejsca, gdzie kręcono Hobbita - po prostu wzgórze z lasem - nic wybitnego) Sama wizyta na planie Władcy Pierscieni - to juz zupelnie inne miejsce i inna liga - warto :) Jezioro Taupo, Rotorua - wszystko po drodze i wszystko bardzo przyjemne - klimat małego miasteczka z... chińskimi i koreańskimi literkami (ale to już zobaczycie czemu :P )

Jeśli chodzi o alternatywy - można brać hotele/apartamenty + samochód, ale cenowo wyjdzie podobno. Oczywiście jest jeszcze opcja z lokalnym flixbusem od 1 NZD, ale wtedy traci się cenną możliwość zatrzymania się praktycznie wszędzie i np - przedłużenia ot tak wizyty w mieście o kolejny dzień :)

Nowozelandczycy się zbytnio nie spieszą i będąc tam też nie warto. W razie pytań - chętnie odpowiem w wątku lub na priv.
_________________
Był taki Chińczyk na takim chińskim lotnisku. I ten Chińczyk miał bilet. I go zmieniał, a potem zwrócił. Potwierdzam, byłem tym Chińczykiem.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północa
#3 PostWysłany: 11 Paź 2018 22:24 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
za 2 tygodnie będziemy w NZ, na miejscu pierwszego dnia przylot w południe [do Auckland] a pozniej pełne 7 dni [następnego dnia wylot z rana]. po wyspie będziemy poruszać się autem

Przejrzałem tematy, relacje, wybrałem najciekawsze dla nas miejsca, ułożyłem w kolejności zwiedzania.

mam pytanie, które atrakcje można zrobić w jeden dzień i ze sobą połączyć , czy plan nie jest zbyt ambitny a jeśli tak to z czego zrezygnować, albo może co dodać ? do Auckland raczej nie będziemy w ogole zjezdzac, auto planujemy wynajac / oddac na lotnisku

[Auckland]
Bay of Islands
Cape Reinga
Waipoua Forest
Coromandel
Karangahake
Hobbiton
Rotorua
Wai-o-Tapu
Taupo
Tongariro Alpine Crossing,
Waitomo Glowworm Caves
[Auckland]
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północa
#4 PostWysłany: 11 Paź 2018 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
@Zjadacz mam zamiar zrobić podobną trasę w lutym w 6 dni. Odpuszczam jednak zupełnie Auckland. Swoją drogą z jakiej wypożyczalni brałeś auto, jakie i za ile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północa
#5 PostWysłany: 12 Paź 2018 09:44 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
@farmer jeszcze nie mamy ogarniętego ani auta ani noclegów, dopiero krystalizuje się nam trasa, w sumie chciałem logistykę ogarnąć w weekend dlatego podpytuje o komentarze i rady co do trasy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północa
#6 PostWysłany: 12 Paź 2018 11:14 

Rejestracja: 17 Sie 2015
Posty: 305
Loty: 139
Kilometry: 280 764
niebieski
Wybieram się na wyspe południowa lecz na północy maja też swoje biura , auto zarezerowałem w https://www.nzrentacar.co.nz
29 NZD/dzień za auto segment B ( w cenie dodatkowi kierowcy (ale trzeba dopytac na FB czy dany oddział oferuje to w cenie), ubezpieczenie 15 NZD
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północa
#7 PostWysłany: 12 Paź 2018 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Ja miałem też z https://www.nzrentacar.co.nz/
Wszystko sprawnie i ładnie. Nocowalismy w namiotach, domkach na kempingach lub czasami w hotelu lub poprzez Airbnb.
Zdecydowanie odpuścił bym sobie samo Auckland na dłużej bo 1 dzień wam wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północa
#8 PostWysłany: 12 Paź 2018 14:08 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
Auckland planowaliśmy w ogóle odpuścić, ewentualnie ostatniego wieczoru przed odlotem się tam wybrać o ile starczy czasu - dobrze rozumiem, że wypisane atrakcje powinniśmy bez większej spiny zrobić w tydzień ?

ew. co polecacie dodać / wykreślić ? w planie mamy 11 atrakcji a dni 7 więc coś będziemy musieli połączyć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#9 PostWysłany: 14 Paź 2018 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
Co do auta, to zaskoczyła mnie dużo różnica cen w Wypożyczalniach. Dla 4 osób zarezerwowaliśmy na luty SUVa za 700 zł na 7 dni. Na innych stornach potrafi być 2-3 razy drożej.

BTW Czy ktoś z obecnych chciałbym współkupić PDF Lonely Planet po Wyspie Północnej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#10 PostWysłany: 14 Paź 2018 16:13 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
@Zjadacz Bay of Islands i Cape Reinga faktycznie sobie połączyliśmy ładnie w jeden dzień. Z tym, że właściwie nocowaliśmy w Paiha, dojechaliśmy tam wieczorem.

z Coromandel - mysmy byli na Cathedral Cove, akurat to też połączyliśmy z Rotoruą i Wai-o-Tapu oraz Waimangu, ale nie w jeden dzień. Raczej Cathedral Cove potem Rotorua, tamże noclegowanie i stamtąd Wai-o-Tapu i Volcanic Valley i dalej Rotorua. Prawdopodobnie Hobbiton też dałoby się ładnie w to wpleść, korzystając z Rotoruy jako bazy wypadowej.
My Hobbiton połączyliśmy z Waitomo Glowworms Caves. Jedno z samego rana (akurat jaskinie). Tam czas jest i tak reglamentowany, więc dość dobrze da się określić czas wyjścia. Potem jakieś 2,5 godziny do Hobbitonu, gdzie mieliśmy bilety na popołudnie. Formalnie jedno z ostatnich wejść, ale byliśmy wcześniej to bez problemu nas przebookowali na wcześniejszą godzinę.

A co do Taupo i przede wszystkim Tongariro Alpine Crossing - niby też to da się połączyć fajnie i Alpine Crossing robić z Taupo (jako bazy wypadowej). Niestety nam pogoda spłatała psikusa i Tongariro Alpine Crossing się nie udało zrobić, ani po Taupo popływać. Wszystko zamknięte ze względu na wiatr. Dwa dni wcześniej czy później i byłoby załatwione. Byliśmy w listopadzie zeszłego roku, ogólnie pogoda była bardzo dobra. Ale przy sztywnym planie też bierzcie to pod uwagę.

I tak, Auckland też właściwe do odpuszczenia. Jedyną rzeczą, którą tam warto zrobić to zoo, jak ktoś się interesuje lokalną fauną. Miejsc gdzie można za pieniądze zobaczyć kiwi w NZ jest mnóstwo, ale już z innymi tutejszymi zwierzętami jest gorzej. U nas zoo w Auckland to była pierwsza rzecz w NZ zobaczona, a potem wyjechaliśmy z Auckland :P.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#11 PostWysłany: 22 Paź 2018 09:43 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
@marek.lysy @lovenz panowie czy akceptowane było w wypożyczalni https://www.nzrentacar.co.nz/ polskie prawo jazdy ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#12 PostWysłany: 22 Paź 2018 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Ja mam brytyjskie więc nie miałem problemu ale na forum Polaków w NZ (FB) wszyscy mówią że musisz mieć międzynarodowe-, to taka książeczka chyba wydawana w polskim urzędzie komunikacji do prawa jazdy


https://szpilkiwplecaku.pl/poradnik-mie ... k-wyrobic/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#13 PostWysłany: 22 Paź 2018 10:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Potrzebujesz międzynarodowe. Co prawda czasem ludzie opisują, że nikt tego nie sprawdza, ale w teorii potrzebne.
Wyrobienie międzynarodowego to zazwyczaj około 3 dni i koszt 35 pln za jedno. Do wyboru masz prawo jazdy zgodne z Konwencją Genewską i Wiedeńską (można wyrobić 2). Nowa Zelandia jest stroną Konwencji Genewskiej. Międzynarodowe prawo jazdy jest ważne tylko razem z polskim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#14 PostWysłany: 22 Paź 2018 10:51 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
W wypożyczalni zależy jak trafisz, jedni pytają, inni nie pytają.
W przypadku kontroli, wypadku itd. zapewne policja znać będzie przepisy i poprosi o takowe, można sobie wyobrazić też problemy z ewentualną wypłatą ubezpieczenia w przypadku braku odpowiedniego prawa jazdy. Lepiej nie ryzykować i wybrać się do urzędu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#15 PostWysłany: 22 Paź 2018 13:04 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
W Jucy wyłącznie międzynarodowe, nie dało się dopisać osoby bez nawet jako dodatkowego kierowcy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#16 PostWysłany: 22 Paź 2018 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 653
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Mnie w Jucy Auckland nie pytali o międzynarodowe ( oczywiście miałem w razie czego ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#17 PostWysłany: 22 Paź 2018 15:51 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 558
niebieski
ok dzięki za odpowiedzi, wylot jutro i już nie zdążę z międzynarodowym ale ogarnia tłumaczenie przysięgłe, podobno też działa, a jak w praktyce - dam znać ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#18 PostWysłany: 22 Paź 2018 16:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Na pewno działa - na lotnisku rozmawiałem z Polką która mieszka tam od lat i mówiła że robi tłumaczenia przysięgłe praw jazdy, bo dużo Polaków przyjeżdża bez międzynarodowego i nie może wynająć auta.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#19 PostWysłany: 22 Paź 2018 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
@SPLDER. Czasami nie miała na imię Beata, ciemnowłosa!


Ostatnio edytowany przez lovenz, 22 Paź 2018 16:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wyspa Północna
#20 PostWysłany: 22 Paź 2018 16:11 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nie pamiętam - to było 2 lata temu. Odbierała znajomą z lotniska.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group