Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Wrz 2017 09:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zakładając, że przylatuję w lutym do Perth i wylatuję z tego miasta po 7-8 dniach, co radzilibyście zrobić w międzyczasie?
Domyślam się, że pozostawanie w samym Perth przez ten czas nie byłoby najlepszym rozwiązaniem (skoro będąc w Sydney i Melbourne wystarczyły mi po 2 dni na każde z tych miast, tu pewnie nie byłoby inaczej :D ), ale nie mam pomysłu, w którą stronę się udać. Tak na szybkiego, opierając się wyłącznie na tym, co znalazłem w internecie, przychodzą mi do głowy 3 opcje:
1) polecieć do Exmouth na tamtejszą rafę (bo na podróż autem to chyba jednak za mało czasu),
2) pojechać lub polecieć do Esperance,
3) pojechać w okolice Margaret River (ewentualnie połączyć pkt 2 i 3 jadąc autem).

Gdybym jechał sam, poszedłbym pewnie w tą pierwszą opcję, ale ponieważ towarzyszyć mi będzie żona (o ile w ogóle zdecydujemy się na tą opcję z Perth), wolę opcję bardziej lightową, ale nadal taką, żebyśmy poczuli, że byliśmy w Australii, a nie gdziekolwiek.
Teoretycznie możliwe jest wydłużenie pobytu do 10 dni, ale loty do/z Australii będą dla nas mniej dogodne, więc opcja tygodniowa na razie przeważa.

Poradzicie coś?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Perth i
#2 PostWysłany: 25 Wrz 2017 11:38 

Rejestracja: 04 Gru 2011
Posty: 382
niebieski
Może jakiś pociąg i przejażdżka najdłuższymi trasami bez jednego zakrętu?
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Wrz 2017 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Perth chyba jednak poczeka na inny wyjazd. Po kalkulacjach wychodzi, ze koszty byłyby "nieco" za wysokie :)
Tak więc, tym razem pozostaniemy raczej w Azji.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perth i
#4 PostWysłany: 11 Gru 2017 06:00 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 24
Loty: 45
Kilometry: 86 237
-- 11 Gru 2017 04:27 --

W tydzień można spokojnie wynająć auto i zrobić trasę Perth - Margaret River - Esperance - Wave Rock - Perth.
Możliwe jest też zrobienie trasy z Perth do Exmouth, wtedy oprócz Ningaloo Reef po drodze jest Yanchep National Park (jeśli chce się zobaczyć Koale), Pinnacles Desert, Kalbarri National Park, Coral Bay (jeśli jedzie się aż do Exmouth to w sumie można ominąć), Shark Bay (Monkey Mia). Jeśli planuje się wizytę w kilku parkach narodowych można rozważyć zakup holiday passa (nie obejmuje m.in. Monkey Mia i Lucky Bay koło Esperance)
My całość Perth - Exmouth - Esperance - Perth ze wszystkimi punktami po drodze zrobiliśmy w niecałe 2 tygodnie ze spaniem w aucie, dużo jeżdżenia, ale takie uroki Australii :)

-- 11 Gru 2017 05:00 --

Świat w Garści napisał(a):
Jeśli planuje się wizytę w kilku parkach narodowych można rozważyć zakup holiday passa (nie obejmuje m.in. Monkey Mia i Lucky Bay koło Esperance)

Mały błąd się wkradł, pass obejmuje Lucky Bay, a nie obejmuje Wave Rock. Pass kosztuje 49$ za auto na 4 tygodnie a pojedynczy wstęp do każdego z parków 13$.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 29 Sty 2018 17:21 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 9
Świat w Garści napisał(a):
-- 11 Gru 2017 04:27 --

W tydzień można spokojnie wynająć auto i zrobić trasę Perth - Margaret River - Esperance - Wave Rock - Perth.
Możliwe jest też zrobienie trasy z Perth do Exmouth, wtedy oprócz Ningaloo Reef po drodze jest Yanchep National Park (jeśli chce się zobaczyć Koale), Pinnacles Desert, Kalbarri National Park, Coral Bay (jeśli jedzie się aż do Exmouth to w sumie można ominąć), Shark Bay (Monkey Mia). Jeśli planuje się wizytę w kilku parkach narodowych można rozważyć zakup holiday passa (nie obejmuje m.in. Monkey Mia i Lucky Bay koło Esperance)
My całość Perth - Exmouth - Esperance - Perth ze wszystkimi punktami po drodze zrobiliśmy w niecałe 2 tygodnie ze spaniem w aucie, dużo jeżdżenia, ale takie uroki Australii :)

-- 11 Gru 2017 05:00 --

Świat w Garści napisał(a):
Jeśli planuje się wizytę w kilku parkach narodowych można rozważyć zakup holiday passa (nie obejmuje m.in. Monkey Mia i Lucky Bay koło Esperance)

Mały błąd się wkradł, pass obejmuje Lucky Bay, a nie obejmuje Wave Rock. Pass kosztuje 49$ za auto na 4 tygodnie a pojedynczy wstęp do każdego z parków 13$.
Cześć, planujemy w 12 dni zrobić capervanem cała trasę od Exmouth do Esperance.
Jest szansa, żebyś podesłał jakiś bardziej szczegół owy plan swojej wycieczki ?

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perth i
#6 PostWysłany: 31 Sty 2018 11:31 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 24
Loty: 45
Kilometry: 86 237
Lazymathew napisał(a):
Cześć, planujemy w 12 dni zrobić capervanem cała trasę od Exmouth do Esperance.
Jest szansa, żebyś podesłał jakiś bardziej szczegół owy plan swojej wycieczki ?


My startowaliśmy w Perth na północ, aż do Exmouth, a później na południe i do Esperance. Nie licząc pobytu w Perth zeszło nam 12dni. Wypiszę po kolei gdzie byliśmy w jakich dniach, jeśli będziecie mieli jakieś dodatkowe pytania to piszcie śmiało :)

dzień 1 wyjazd z Perth, Yanchep National Park, Pinnacles Desert
dzień 2 Kalbarri National Park
dzień 3 Coral Bay
dzień 4 Exmouth, Cape Range National Park
dzień 5 Denham
dzień 6 Monkey Mia, Shark Bay
dzień 7 powrót w okolice Perth, druga wizyta w Yanchep żeby popatrzeć na Koale
dzień 8 Margaret River
dzień 9 Esperance, przejazd Great Ocean Drive,
dzień 10 Lucky Bay - Cape Le Grand National Park
dzień 11 Wave Rock
dzień 12 powrót do Perth

W sumie zrobiliśmy około 5500km, kilka zdjęć w naszym facebookowym albumie: https://www.facebook.com/pg/SwiatWGarsci/photos/?tab=album&album_id=2004825879794417
Góra
 Profil Relacje PM off
mmichal90 lubi ten post.
mmichal90 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 31 Sty 2018 12:48 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 9
Świat w Garści napisał(a):
Lazymathew napisał(a):
Cześć, planujemy w 12 dni zrobić capervanem cała trasę od Exmouth do Esperance.
Jest szansa, żebyś podesłał jakiś bardziej szczegół owy plan swojej wycieczki ?


My startowaliśmy w Perth na północ, aż do Exmouth, a później na południe i do Esperance. Nie licząc pobytu w Perth zeszło nam 12dni. Wypiszę po kolei gdzie byliśmy w jakich dniach, jeśli będziecie mieli jakieś dodatkowe pytania to piszcie śmiało :)

dzień 1 wyjazd z Perth, Yanchep National Park, Pinnacles Desert
dzień 2 Kalbarri National Park
dzień 3 Coral Bay
dzień 4 Exmouth, Cape Range National Park
dzień 5 Denham
dzień 6 Monkey Mia, Shark Bay
dzień 7 powrót w okolice Perth, druga wizyta w Yanchep żeby popatrzeć na Koale
dzień 8 Margaret River
dzień 9 Esperance, przejazd Great Ocean Drive,
dzień 10 Lucky Bay - Cape Le Grand National Park
dzień 11 Wave Rock
dzień 12 powrót do Perth

W sumie zrobiliśmy około 5500km, kilka zdjęć w naszym facebookowym albumie: https://www.facebook.com/pg/SwiatWGarsci/photos/?tab=album&album_id=2004825879794417


Super fotki.
Widzę, że siatek na komary nie mieliście?
A jakieś spoty na noclegi polecacie? Czy po prostu z vikicamps korzystaliście?
Monkey Mia polecacie? Bo czytaliśmy opinie, że niby nie warto.
Nie zauważyłem nigdzie Pink Lake, byliście?
I jeszcze w jakim miesiącu byliście?
My mamy identycznie 12 dni:)

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perth i
#8 PostWysłany: 31 Sty 2018 16:41 

Rejestracja: 12 Wrz 2017
Posty: 24
Loty: 45
Kilometry: 86 237
Lazymathew napisał(a):
Super fotki.
Widzę, że siatek na komary nie mieliście?
A jakieś spoty na noclegi polecacie? Czy po prostu z vikicamps korzystaliście?
Monkey Mia polecacie? Bo czytaliśmy opinie, że niby nie warto.
Nie zauważyłem nigdzie Pink Lake, byliście?
I jeszcze w jakim miesiącu byliście?
My mamy identycznie 12 dni:)


Siatki mieliśmy, ale nie wszędzie były konieczne, najgorzej było chyba przed Shark Bay i w Kalbarri. Warto mieć :)

Noclegi braliśmy z wikicamps, generalnie nic szczególnego nam w pamięć nie zapadło, może poza billabong przed Shark Bay - darmowy camping i ciepły prysznic (też darmowy), można też tam coś zjeść niedrogo.

Monkey Mia polecamy, rano delfiny podpływają na karmienie, warto być wcześnie na miejscu. Polecamy wynająć kajak - świetne widoki i dużo zwierząt (my widzieliśmy płaszczki, rekina, delfiny i inne).

Nad Pink Lake byliśmy ale też nie "zauważyliśmy" :D A to z tego względu że jezioro już nie jest różowe (http://www.abc.net.au/news/2017-11-18/f ... ed/9161964). Na szczęście udało nam się zobaczyć inne różowe jezioro kilka miesięcy wcześniej między Adelajdą i Melbourne :)

My byliśmy w pierwszej połowie listopada zeszłego roku.

Udanej podróży :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perth i
#9 PostWysłany: 31 Sty 2018 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lip 2013
Posty: 491
Loty: 31
Kilometry: 61 615
niebieski
Będąc w okolicach Perth polecam wybrać się na Rottnest,oraz Margaret River.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 31 Sty 2018 18:49 

Rejestracja: 14 Lis 2016
Posty: 9
Świat w Garści napisał(a):
Lazymathew napisał(a):
Super fotki.
Widzę, że siatek na komary nie mieliście?
A jakieś spoty na noclegi polecacie? Czy po prostu z vikicamps korzystaliście?
Monkey Mia polecacie? Bo czytaliśmy opinie, że niby nie warto.
Nie zauważyłem nigdzie Pink Lake, byliście?
I jeszcze w jakim miesiącu byliście?
My mamy identycznie 12 dni:)


Siatki mieliśmy, ale nie wszędzie były konieczne, najgorzej było chyba przed Shark Bay i w Kalbarri. Warto mieć :)

Noclegi braliśmy z wikicamps, generalnie nic szczególnego nam w pamięć nie zapadło, może poza billabong przed Shark Bay - darmowy camping i ciepły prysznic (też darmowy), można też tam coś zjeść niedrogo.

Monkey Mia polecamy, rano delfiny podpływają na karmienie, warto być wcześnie na miejscu. Polecamy wynająć kajak - świetne widoki i dużo zwierząt (my widzieliśmy płaszczki, rekina, delfiny i inne).

Nad Pink Lake byliśmy ale też nie "zauważyliśmy" :D A to z tego względu że jezioro już nie jest różowe (http://www.abc.net.au/news/2017-11-18/f ... ed/9161964). Na szczęście udało nam się zobaczyć inne różowe jezioro kilka miesięcy wcześniej między Adelajdą i Melbourne :)

My byliśmy w pierwszej połowie listopada zeszłego roku.

Udanej podróży :)
Dzięki wielkie za wszystkie wskazówki.
O tym koło Esperance to wiem, ale w Parku Kalbarri też jest Pink Lake.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perth i
#11 PostWysłany: 18 Mar 2018 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
również polecam Rottnest, ale na cały dzień ... na wyspie spokojnie można, i po plażować, i podziwiać przyrodę (zwierzaki Kuokki,foki, itp) .

Załącznik:
quokka_PERTH.jpg
quokka_PERTH.jpg [ 105.55 KiB | Obejrzany 3498 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Perth i
#12 PostWysłany: 23 Maj 2018 20:31 

Rejestracja: 22 Maj 2018
Posty: 4
Jesienią planuję zwiedzić Australię i dosłownie niewielką część Nowej Zelandii :) Na 1/3 tripa wybrałem Western Australia, bo nie ukrywam, że chciałbym zobaczyć mniej oblegane turystycznie rejony niż Gold Coast, Melbourne itd. W Perth planuję wypożyczyć auto i pokonać taką trasę:

1. Przylot do Perth
2. Dzień w Perth
3. Kalbarri National Park
4. Monkey Mia
5. Coral Bay
6. Karijini National Park
7. Karijini National Park
8. Powrót do Perth
9. Perth (późnym wieczorem wylot do Cairns

Co myślicie o takim planie? Wiem, że intensywny, ale jeśli faktycznie poszłoby wolniej niż zakłada plan, to zrezygnowałbym z Karijini. I druga sprawa, coś polecacie/odradzacie? A może coś pozmieniać? Będę wdzięczny za wasze podpowiedzi i sugestie:)


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 24 Maj 2018 22:57, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Perth i
#13 PostWysłany: 08 Wrz 2019 17:20 

Rejestracja: 11 Maj 2013
Posty: 115
Odświeżę trochę temat bo zbliża się powoli moja krótka wycieczka do Australii Zachodniej, a mam spory dylemat co do tego co kosztem czego warto zobaczyć. Zacznę może od przedstawienia mojego mega ambitnego planu, proszę o argumenty dlaczego jest on niemożliwy do zrealizowania :)

Dzień:
1. Przylot do Perth przed południem, wypakowuję się i od razu na Rottnest Island na parę h, a wieczorem jakiś spacer po Perth jeszcze.
2. Tak do 14 Perth i potem biorę furę i jadę na Yanchep National Park, tam zwiedzam wieczorem i jak będzie mało czasu to jeszcze kolejnego dnia rano (śpię w aucie).
3. Wyjeżdżam z Yanchep przez Pinnacles Desert do Hutt Lagoon, nocleg gdzieś tam.
4. Cisnę cały dzień do Kalgoorlie zobaczyć kopalnie.
5. Jadę do Esperance, zwiedzam Lucky Bay i inne rzeczy w rejonie.
6. Wracam do Perth przez Wave Rock.
7. Wylot mam o 21 więc ten dzień jest na zapas jakby wcześniejszy plan się wydłużył.

W sumie traska ok. 3k km do zrobienia w 5 dni. Dużo, ale dla mnie średnio 5-6h dziennie w samochodzie jest akceptowalne.
Zastanawiam się z czego tu zrezygnować. Czy ktoś był zobaczyć Super Pit w Kalgoorlie lub kopalnię w Boddington, która ją zdetronizowała pod względem wydobycia złota? Żeby się nie okazało, że nie warto i np. przejadę taki kawał a nie będzie nawet nic widać przez płot. Kolejna moja wątpliwość, to czy jest coś ciekawego do zobaczenia w pd-zach. narożniku Australii, między Albany a Margaret River? Bo mogę odpuścić kopalnie i przejechać z Perth pętelkę przez Wave Rock do Esperance i powrót przez Albany i Margaret River. Albo odpuścić to co na północy? Bo może nie warto jechać 1k km tylko żeby zobaczyć różowe jezioro (Hutt Lagoon) i Pinnacles Desert, jak uważacie?
Proszę o szczere odczucia co się komu podobało a do czego nie warto było jechać :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group