Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Wrz 2019 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
Witam,

za 3 tygodnie bede w Australii, przylot do Sydney w poniedzialek o 10:00 rano ... mam plan odleciec dalej w ramach RTW w piatek okolo 16:00 - MOJE PYTANIE - czy warto odwiedzic Melbourne na 1,5 dnia czy lepiej zostac na miejscu w Sydney .... w planie mam intensywne zwiedzanie ☺

mam opcje na lot do Melbourne w czwartek rano (duzo polaczen) i spedzenie calego czwarteku + polowy piatku na zwiedzaniu - pozniej wylot

cenowo wychodzi praktycznie to samo tzn czy wylece bezposrednio z Sydney czy z jumpem przez Melbourne ....


prosze o sugestie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 06 Wrz 2019 11:38 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Melbourne to przyjemne miasto - podobnie jak Sydney, ale oszałamiających zabytków tam nie ma - dla mnie przyjemność pobytu tam, to klimat miasta itp.
Ew. jeśli masz możliwość, to pomyśl, czy nie wybrać się na 12 Apostołów. To jest fajne, ale potrzeba całego dnia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 06 Wrz 2019 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
dzieki, warto tam jechac na caly dzien, byl ktos ostatnio ? :)

wycieczka to okolo $80-$90
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 06 Wrz 2019 12:03 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
wg mnie warto - formacje są tylko jedną z atrakcji - są stopy na innych plażach, miastach, chodzi się po parku, poznaje historię itp. jest co robić ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Wrz 2019 12:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
Melbourne z Sydney od zawsze rywalizuje, które ładniejsze, więc można sprawdzić, a gdyby nie to polecam wypożyczyć auto w Sydney na jeden dzień i pojechać w góry błękitne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 06 Wrz 2019 12:23 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 73
Ja osobiście zostałbym w Sydney. Polecam przejazd pociągiem do Morisset gdzie można spotkać kangury, które są bardzo przyjazne. Ewentualnie do Katoomby góry błękitne.. bezpośrednia okolica Sydney ma bardzo wiele do zaoferowania.
Jeśli chodzi o Melbourne to tylko pod kątem 12 apostołów. Dobre oferty są na Groupon jednak trzeba rezerwować kilka dni wcześniej. Myślę że samo miasto nie zrobi wielkiego wrażenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Wrz 2019 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
dziekuje - Morisset jest warte rozwazenia - jest podobne miejsce z koala?

oraz - tak - 1 dzien mam przeznaczony na gory blekitne (katoomba), pogoda nie nadaje sie na plazowanie wiec mam plan intensywnie zwiedzac
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Wrz 2019 20:02 

Rejestracja: 13 Lut 2018
Posty: 73
Ja bym jednak na Twoim miejscu został w Sydney. Góry błękitne nie oferują aż tak wiele w mojej opinii. Szczególnie przy krótkim pobycie. Jednak jakbyś się wybierał to zwróć uwagę na niższe temperatury w górach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Wrz 2019 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
A propos plażowania, koniecznie trzeba udać się statkiem na plażę Manly i powrót pod wieczór, widok na Sydney bezcenny
Góra
 Profil Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 06 Wrz 2019 21:08 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
nie bardzo rozumiem, czy chcesz leciec do Mel tylko na 1.5 dnia, a potem wracac do Syd na dalsza czesc rtw, czy mozesz kontynuowac z Mel.

w kazdym razie bylem tylko w Syd i pewnie bedzie co robic i tydzien, ale mam tez poboczny cel, tj zobaczyc miasta ktore sa w top rankingow najlepszych miejsc do zycia, a Mel najczesciej jest w pierwszej 10. i z tego powodu bym odwiedzil tez Mel.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 07 Wrz 2019 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 655
Loty: 290
Kilometry: 723 470
niebieski
Mam porównanie i skupiając się jedynie na mieście a nie na atrakcjach przyrodniczych dookoła - bezapelacyjnie Sydney - nie wiem czy nie najładniejsze miasto w którym byłem , i spokojnie jest co robic przez tydzień , plaże , widoki , full package.
Melbourne spoko ale nic mnie tam jakoś nie urzekło specjalnie , dużo bardziej europejsko się tam czułem , jadąc do Australii to nie plus ;)

Choć jeśli tematem jest nie SYD vs MEL , a SYD vs SYD+MEL a cenowo wychodzi na to samo to nie będąc w żadnych z tych miejsc druga opcja jest warta rozważenia , 1,5 dnia na Melbourne to tak w sam raz zeby cos zobaczyc. Też poprowadziłem swoją trasę specjalnie przez MEL będąc już innym razem w Sydney tak zeby zobaczyc inne miasto. Teraz mając juz za sobą doświadczenia z obu będąc na Twoim miejscu zostałbym w Sydney cały pobyt , ale inaczej jest jak masz mozliwosc gdzieś być po raz pierwszy:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Wrz 2019 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
@ibartek

nie bede wracal do Syd, z Mel mam bezposredni lot do HNL ... aktualnie cenowo wychodzi lepiej lot z Mel (nawet jesli dodac dolot do Syd-> Mel) , generalnie australia -> hawaje to ostatni odcinek do kupienia w moim RTW


ibartek napisał(a):
nie bardzo rozumiem, czy chcesz leciec do Mel tylko na 1.5 dnia, a potem wracac do Syd na dalsza czesc rtw, czy mozesz kontynuowac z Mel.

w kazdym razie bylem tylko w Syd i pewnie bedzie co robic i tydzien, ale mam tez poboczny cel, tj zobaczyc miasta ktore sa w top rankingow najlepszych miejsc do zycia, a Mel najczesciej jest w pierwszej 10. i z tego powodu bym odwiedzil tez Mel.



@kb_poland

dokladnie tak - rozwazam SYD vs. SYD + MEl

"tematem jest nie SYD vs MEL , a SYD vs SYD+MEL a cenowo wychodzi na to samo to nie będąc w żadnych z tych miejsc druga opcja jest warta rozważenia , 1,5 dnia na Melbourne to tak w sam raz zeby cos zobaczyc"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Wrz 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
dziękuję za rady ... wybralem Syd & Mel zamiast samego Syd ... prawdopodobnie dodam relacje live z mojego RTW :geek:
Góra
 Profil Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Wrz 2019 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2631
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@marwok
No i bardzo dobrze. Melbourne jest świetne, gdyby nie opera w Sydney to kto wie - być może podobałoby mi się najbardziej ze wszystkich większych australijskich miast, które odwiedziłem (Brisbane, Sydney, Melbourne i Perth).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Paź 2019 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 194
Loty: 142
Kilometry: 344 579
@kb_poland

po powrocie musze sie zgodzic, Sydney zdecydowanie > Melbourne, w samym miescie nie ma nic specjalnego, za to trasa Grand Ocean na 12 Apostolow - oj warto zobaczyc punkt na koncu swiata ☺

generalnie to byl trafny wybor zeby spedzic tam tylko 1,5 dnia i wiekszosc czasu poswiecic na Sydney
Góra
 Profil Relacje PM off
kb_poland lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group