Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Lip 2019 15:41 

Rejestracja: 25 Lip 2019
Posty: 3
Czołem wszysktim.
W listopadzie wybieram się na 17 dni do Australii. Lądujemy i wylatujemy z Melbourne. Kupiliśmy szybko bilety w związku z promo i nie zastanawialiśmy się zbytnio nad planem wyjazdu. 2 dorosłych + roczne dziecko :)
Pytanie do osób które były, lub mają dobrze zaplanowany wyjazd w podobne rejony - co proponujecie zwiedzać, jakie miejsca odwiedzić, na co zwrócić uwagę. Jesteśmy osobami które lubią doświadczyć wszystkiego i nie zamykamy się na propozycję (zwiedzanie miasta/parkow jak i odpoczynek na plaży).

Póki co mamy w planach ok 2-3 dni w Melbourne następnie wynająć samochód i ok 1-2 dni poświęcić na Great Ocean Road. Następnie powoli swoim tempem przejechać do Sydney przez Albury i Canberre. Powrót do Melbourne drogą przybrzeżną A1. Ma to sens wg Was?
Druga opcja skupić się na szybszej trasie (M31) i pojechać jeszcze na północ do Gold Coast i Brisbane.
Trzecia opcja również szybsza trasa do Sydney i stamtąd samolot gdzieś na kilka dni (Fidżi, Auckland itp)

Co polecacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
#2 PostWysłany: 25 Lip 2019 21:54 

Rejestracja: 19 Lis 2016
Posty: 73
Loty: 66
Kilometry: 155 292
Cześć
Proponuję Melbourne (max 1 dzień) i następnie GOR (2 dni) koniecznie z noclegiem w Kennett River (koale). Następnie powrót do Melbourne i przelot do Brisbane i przejazd do Sydney (lub odwrotnie). Ciężko doradzić nie wiedząc co preferujcie - czy góry czy plaże? Generalnie z własnych doświadczeń:
- siłą Australii jest przyroda - więc w miastach jak najkrócej
- trasa z Melbourne do Sydney jest długa i męcząca + trzeba uważać na kangury
- więcej atrakcji jest między Sydney a Brisbane (Góry Błękitne, Springbrook National Park oraz plażing w Bayron Bay)
- planując wyjazd postaraj się 2 dni spędzić w Booderee National Park
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lip 2019 11:42 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Po pierwsze to zapomnij o Nowej Zelandii czy Fiji, jeśli lecisz na 17 dni do Australii. W rezultacie nic nie zobaczycie, poza tym sprawdź, ile kosztuje bilet na Fiji. Jeśli będziesz poruszał się autem, trasa pochłonie sporo czasu, na atrakcje będzie mniej. Poza tym w Sydney cena za parking gdzieś w centralnych dzielnicach będzie znacząca (zapłaciłem np. ponad 60 dolców za dobę), a auto niepotrzebne w sumie. Parę dni zdecydowanie warto spędzić w tym mieście. Queensland sporo oferuje, Fraser Island, itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sie 2019 15:40 

Rejestracja: 25 Lip 2019
Posty: 3
Dzięki za odpowiedź.
Czyli reasumując najlepszą opcją będzie:
- 1 dzień poświęcić na Melbourne, wynająć samochód na 2 dni i pojeździć po GOW (z noclegiem w Kennett River) i powrót do MEL.
- Następnie przelecieć do Sydney, kilka dni pozwiedzać miasto następnie wynająć samochód i pozwiedzać okolice i następnie przejechać do Brisbane.

No i właśnie, z tym przejazdem SYD-BNE. Czy Waszym zdaniem lepiej będzie przelecieć z Sidney do Brisbane samolotem i tam wynająć samochód aby dostać się do miejsc które wymieniła Kasiak80? Zwrot auta w innym miejscu kosztuje sporo drożej, powrót tą samą trasą to strata czasu. Czy faktycznie warto samochodem bo po drodze są jakieś ciekawe atrakcje które można rozłożyć na 2 strony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sie 2019 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Kwi 2013
Posty: 100
Loty: 132
Kilometry: 207 882
W okolicy Melbourne jest też park narodowy Grampians o który możecie zahaczyć. Te okolice + GOR są przepiękne i pełne australijskiej fauny (koale, kangury, papugi) i flory, więc myślę, że warto spędzić tam ze 3-4 dni. Nie wiem jak się zwiedza z małym dzieckiem, ale zakładam, że wolniej niż bez ;)

Mi w Australii najbardziej podobało się w Queensland, więc ja bym polecała polecieć do Cairns i tam wynająć samochód na tydzień i pojeździć po okolicy. Co do szczegółów odsyłam do mojej relacji sprzed prawie 2 lat: miesiac-miodowy-w-australii,217,120450

Pomiędzy Sydney a Brisbane też jest sporo ładnych miejsc, ale znacznie ciekawiej (bardziej tropikalnie i dziko) jest jeszcze dalej na północ.

W razie konkretnych pytań - pytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 07 Sie 2019 17:41 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 950
niebieski
Polecieć, ale nie koniecznie do Brisbane. Jest tam parę lotnisk, zależy, który rejon chcecie zobaczyć. Fraser Island to np. Sunshine Coast, rafa to Cairns. Albo zwiedzać punktowo, wtedy skoki samolotami i samochód w każdym miejscu, albo jak jest czas to jakąś pętlę zaplanować. Jeździć w tę i z powrotem przy tamtejszych odległościach to strata czasu i koszt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Sie 2019 10:38 

Rejestracja: 25 Lip 2019
Posty: 3
Ma sens zakończyć przejazd GOT w Kennet River? Opłaca się jechać dalej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 08 Sie 2019 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
Opłaca się :!:
Cape Otway no i dalej 12 apostołów.

W Kennet River oczywiście spacer po Koala Cafe ;)

Łap tu klasyk od @adamek : https://adamek.fly4free.pl/blog/399/aus ... d-i-koale/ :)
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adamek lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Sie 2019 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2630
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
marcino123 napisał(a):
Cape Otway no i dalej 12 apostołów.


Jak ktoś ma mało czasu to ja jednak odradzam Cape Otway. Dojazd z głównej drogi zajmie ok. 40 min w obie strony (jeśli dobrze pamiętam) a sama latarnia i widoki z niej pośladków nie urywają ;)
Moim zdaniem tylko jako ciekawostka dla tych, którym się nie spieszy ;) Oczywiście 12 Apostołów to "must see".

Może ja mam pecha ale w Kennett River chodząc po lesie spotkaliśmy tylko jednego koalę. Siedział na drzewie jakieś 10 metrów nad nami po czym grzecznie się na nas zsikał, dając nam do zrozumienia, że nie jesteśmy mile widziani... :D

Co do innych pomysłów - Canberra mało ciekawa ale z drugiej strony jest to jedno z niewielu miast w Australii gdzie można spotkać żyjące na wolności w samym centrum miasta kangury. Jest ich tam dosyć dużo ;)

My jechaliśmy z Sydney do Melbourne i GOT przez Canberrę, pojeździliśmy też na południe od Sydney. Na drugi raz faktycznie samą trasę Sydney-Melbourne zamieniłbym na Gold Coast - Sydney. Samo Brisbane i Gold Coast urokliwe ale nie to co Sydney i Melbourne. Na to drugie przeznaczyłbym mimo wszystko 2 dni. Poza tym posłuchałbym rad np. @zuzanna_89 - północ Queensland jest z pewnością bardzo ładne (o czym niestety nie dane było nam się przekonać bo z Brisbane/Gold Coast polecieliśmy po 3 dniach do Sydney).
Góra
 Profil Relacje PM off
zuzanna_89 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Sie 2019 23:35 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
monroe napisał(a):
marcino123 napisał(a):
Cape Otway no i dalej 12 apostołów.


Jak ktoś ma mało czasu to ja jednak odradzam Cape Otway. Dojazd z głównej drogi zajmie ok. 40 min w obie strony (jeśli dobrze pamiętam) a sama latarnia i widoki z niej pośladków nie urywają ;)
Moim zdaniem tylko jako ciekawostka dla tych, którym się nie spieszy ;) Oczywiście 12 Apostołów to "must see".


Popieram. My pojechaliśmy do Cape Otway, ale d.. nie urywa. A dodatkowo na gorze latarni straszliwie wiało. Z dzieckiem raczej niezbyt... dojazd tam i z powrotem plus zwiedzanie dokłada 1.5h do całej trasy. No i to atrakcja biletowana wiec dochodza jakies koszta. Jeśli Great Ocean Road robicie w 2 dni to ok, ale jak 1 dzień to bym odpuścił. My zaczęliśmy trasę rano startując z Lorne, najdalej dojechaliśmy do Port Campbell i dalej powrót do Melbourne koło 22. Z dzieckiem będzie wam trudno taka trasę zrobić bez kompromisów.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Wrz 2019 18:34 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 26
Jese07, dobra decyzja z ominięciem trasy MEL - SYD, przejechałem i lepiej mi było zostawić auto w MEL. Jak już ktoś wspomniał nie ma sensu spędzać zbyt dużo czasu w miastach bo w AU to przyroda góruje. W mojej ocenie po 1 dniu na każde miasto powinno wystarczyć aby liznąć i zobaczyć najważniejsze miejsca. W S. spędziłem chyba 3 dni i miasto mnie nie zachwyciło.

GOR i Grampiany to fajne miejsca, możesz zobaczyć mój plan tutaj: wiktoria-okolice-melbourne-i-trasa-do-syd-co-proponujecie,834,85771
Na latarnię nie wchodziłem ale poszedłem w prawo na spacer wzdłuż wybrzeża, po wydmach itp, a potem po plaż. Bardzo mi się podobało, ale może dlatego że to był początek podróży po AU.

Jak jest w Queensland jeszcze nie sprawdziłem, więc nic nie dodam, ale może niebawem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group