Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sty 2018 20:33 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Czy ktoś miał może okazję korzystać z jakichś form komunikacji zorganizowanej na Gwadelupie i Martynice ?
Na Gwadelupie w szczególności zależy mi na informacji o możliwości dostania się z Pointe-a-Pitre na Basse-Terre w okolice (bliższe lub dalsze) wodospadów Les Chutes du Carbet oraz wejścia do lasu tropikalnego w okolicach Maison de la Foret. A dodatkowo również z P-a-P do St-Francois na Grande-Terre.
Z kolei na Martynice chodzi mi o to jak się dostać z centrum Fort-de-France do ogrodu botanicznego Jardin de Balata.
Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje na ten temat (w tym gdzie szukać, jakie ceny, jaka częstotliwość itp.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 02 Sty 2018 23:57 

Rejestracja: 01 Wrz 2017
Posty: 96
Z FDF do ogrodów można dojechać ichniejszą komunikacją autobusową MOZAIK. Przystanek jest koło cmentarza. Jak sądzę będziesz cruise'ował,więc to jakiś kilometr z terminala;-) Przystanek nazywa się ALIKER, linia numer 25. Autobus jeździ co 30 min mniej więcej i dojazd do Jardin Balata to jakieś 30 minut. Bilety zdaje się 2,50 EUR do kupienia obok przystanku i chyba również u kierowcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Sty 2018 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Tydzień temu wróciłem i zdecydowanie polecam wynająć samochód, które na tych wyspach akurat są dość tanie. Na Martynice dostałem elektrycznego Zoe, więc nawet na paliwo nic nie poszło.
Stracisz mega dużo czasu kombinując z komunikacją publiczną, a mając samochód obskoczysz wszystko co trzeba w 2 dni.
Z tego co widziałem to do wodospadów nie znajdziesz publicznego transportu.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Sty 2018 11:13 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Wypożyczenie samochodu biorę pod uwagę ale z różnych powodów traktuję jako ostateczność - póki co tak jak napisałem szukam jakichś form zbiorowej komunikacji.
Nie oczekuję zresztą, że bus podwiezie mnie np. pod same wodospady na Gwadelupie - wystarczy jakaś bliższa/dalsza okolica.
Z tego co widziałem na mapie od drogi N1 (zapewne nią jeżdżą busy z P-a-P) do parkingu przy wejściu na wodospady jest ok. 4-5 km więc nie jest to nic strasznego.
Wszelkie informacje od praktyków, którzy mieli okazję korzystać z busów na Gwadelupie są cały czas mile widziane:-)

PS. Dla zainteresowanych komunikacją po P-a-P oraz na lotnisko/do Le Gosier dostępne są autobusy miejskie firmy Karulis - http://karulis.com/plan-du-reseau.html - ale to nie załatwia moich potrzeb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Maj 2018 10:12 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
Witam, czy ktoś może polecić tani transport lub czy są publiczne autobusy które kursują z lotniska na Gwadelupie do centrum Pointe-à-Pitre?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Maj 2018 10:22 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Nieco informacji nt transportu publicznego w P-a-P oraz na Gwadelupie znajdziesz w mojej relacji tutaj: z-wyspy-na-wyspe-czyli-wyprawa-na-karaiby,211,123316

Jeśli chodzi o dojazd na lotnisko to z P-a-P jeździ tam autobus Karulisa (chyba AE3 - sprawdź na mapce przewoźnika) ale sam przystanek jest schowany za budynkiem, w którym zlokalizowane są wypożyczalnie samochodów - w pewnej odległości od terminala. Bilety kupujesz u kierowcy. Weź tylko pod uwage, ze autobus jeździ w ciagu dnia - wieczorem, kiedy przylatuje duzo lotow z Europy pozostają tylko taksówki. Niestety ale ta linia autobusowa istnieje bardziej dla lokalnych mieszkańców, którzy mieszkają/pracują w okolicy lotniska niż dla turystów. Jadąc nim na lotnisko bylem jedynym nie-lokalsem a to o czymś świadczy.

Na pocieszenie powiem, ze na Martynice jest jeszcze gorzej pod tym względem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Maj 2018 11:41 

Rejestracja: 21 Paź 2015
Posty: 35
dzięki Greg. Ja własnie mam z Gwadelupy 2 tyg rejs MSC Preziosa zarezerwowany po Antylach na grudzień . Idąc Twoim śladem planuję właśnie dzień wcześniej przylecieć przed rozpoczęciem rejsu , zarezerwowałam pokój własnie przy samym porcie 200 m od przystani i teraz knuję jak się tam dostać z lotniska i nie wydać przy okazji majątku ..ponoć to tylko 7 km ale jak czytam o tych lokalnych cenach to się włos na głowie jeży ..taka drożyzna na tych wyspach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 17 Maj 2018 11:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Ponegocjuj z taksówkarzami:-)
Jak bedziesz w tym dobry to zaplacisz 15 eur z lotniska do portu ale 20 eur to juz jak najbardziej realna stawka. Startują zwykle od 40. Taksometrow nie widzialem wiec stawke trzeba ustalic zanim ruszysz.
Powodzenia! I napisz pare zdan-fajnie jakby ktos napisał cos o MSC.
Góra
 Profil Relacje PM off
bepi lubi ten post.
bepi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 31 Lip 2018 21:29 

Rejestracja: 31 Lip 2018
Posty: 3
Bardzo proszę o wskazówki przez jaką stronę rezerwować samochód na Gwadelupie ew. którą firmę polecacie. Szukałem przez wyszukiwarkę kayak. Wyszukało mi ofertę od 11-23 września z Europcar za 72Euro. Cena zawiera:
Renault Twingo or similar
Passengers 4 3 doors3
Manual Unlimited mi
Free cancellation up to 6 hours before pick-up Earn Expedia Rewards points Insurance included
Pick-up: Car at the airport
Czy ta oferta jest ok? Proszę o wskazówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Gru 2018 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2018
Posty: 8
Loty: 4
Kilometry: 16 088
Jest dokładnie tak, jak pisze greg2014. Cały październik 2018 roku spędziłam na Gwadelupie i najeździłam się trochę autobusami Karu'lis. Generalnie jeżdżą w porządku, ale niestety jakoś koło 18 kończą kursy na lotnisko. Lądowałam na lotnisku po 19:00 i musiałam dostać się do Sainte-Anne, więc została jedynie taksówka. Ale dostałam numer do taksówkarza od właściciela mojego mieszkania, więc kurs wyniósł mnie 40€ (jechałam razem z chłopakiem), a Sainte-Anne jest dużo dalej niż Pointe-à-Pitre. Generalnie, gdybyście mieli jeszcze jakieś wątpliwości co do transportu na Gwadelupie czy Martynice, to napisałam na ten temat dość obszerny post na moim blogu. Polecam więc, możecie znaleźć tam nieco więcej wskazówek. :)


Ostatnio edytowany przez Washington, 30 Gru 2018 12:35, edytowano w sumie 1 raz
ciach link
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 23 Sty 2020 01:12 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 126
Loty: 330
Kilometry: 906 880
greg2014 napisał(a):
Nieco informacji nt transportu publicznego w P-a-P oraz na Gwadelupie znajdziesz w mojej relacji tutaj: z-wyspy-na-wyspe-czyli-wyprawa-na-karaiby,211,123316

Jeśli chodzi o dojazd na lotnisko to z P-a-P jeździ tam autobus Karulisa (chyba AE3 - sprawdź na mapce przewoźnika) ale sam przystanek jest schowany za budynkiem, w którym zlokalizowane są wypożyczalnie samochodów - w pewnej odległości od terminala. Bilety kupujesz u kierowcy. Weź tylko pod uwage, ze autobus jeździ w ciagu dnia - wieczorem, kiedy przylatuje duzo lotow z Europy pozostają tylko taksówki. Niestety ale ta linia autobusowa istnieje bardziej dla lokalnych mieszkańców, którzy mieszkają/pracują w okolicy lotniska niż dla turystów. Jadąc nim na lotnisko bylem jedynym nie-lokalsem a to o czymś świadczy.

Na pocieszenie powiem, ze na Martynice jest jeszcze gorzej pod tym względem.

przystanek na lotnisku na Gwadelupie jest ok.100 m od terminala przylotów. Wychodząc z niego kieruj się w prawo. Należy też pamiętać, że w sobotę autobusy z lotniska (i na nie) kursuję do ok.13.00-15.00. W niedzielę w ogóle brak komunikacji publicznej. Jest kilka linii autobusowych z lotniska. Do stolicy to S01, w rejon St. Anny AE 1 i AE 3.
09.01.2020 r. zapłaciłam za kurs z lotniska na terminal promowy Express de Illes 20 E. Na szybie niby był naklejony cennik tyle, że żaden z taksiarzy nie chciał zejść poniżej 20 euro. W nocy taryfa jest wyższa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group