Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Noclegi na Karaibach
#1 PostWysłany: 20 Paź 2019 00:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 81
Loty: 254
Kilometry: 560 179
Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z załatwianiem noclegów NA MIEJSCU? Będę pod koniec listopada na Martynice, Gwadelupie i Dominice.
Albo inaczej: Czy można liczyć na homestay'e, guesthouse'y, które nie są listowane na booking.com, airbnb.pl?

(W Ameryce Środkowej w 70% brałem nocleg z marszu, podobnie w Haiti i Dominikanie)

Kornel
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 21 Cze 2020 15:25 

Rejestracja: 20 Mar 2018
Posty: 328
Loty: 32
Kilometry: 63 212
Jeżeli ktoś wybiera się na Małe Antyle, to najważniejsze aby miejsce w którym będziemy nocować miało klimatyzację i moskitiery w oknach i nad łóżkiem. Zwłaszcza w trakcie pory deszczowej. Do końca życia nie zapomnę nocowania w sypialni bez klimy na Saint Lucii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Cze 2020 15:38 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
Bylem na kilku wyspach i raczej ciężko byłoby ad hoc znaleźć nocleg u kogoś, chyba że chodzisz i pytasz się. Są i tacy którzy z namiotem podróżują i śpią na plażach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Cze 2020 09:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2013
Posty: 614
Loty: 65
Kilometry: 157 723
niebieski
W zeszłym roku byłem na Martynice. Noclegu z ulicy raczej nie znajdziesz. Pomijam duże hotele bo te od razu widać, choć jest ich raczej niewiele. Kurorty przy plaży to wiadomo, ale to nie budżetowe opcje. Szukaj przez booking i potem próbuj bezpośrednio do danej miejscówki dotrzeć przez FB lub własne strony www etc. Żadna magia.

Offtop
Właśnie spędziłem kilka dni w Ustce. Pewien hotelik przez booking kosztował 1350zł. Bezpośrednio u nich 1050zł. Daje to do myślenia... ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2020 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Na niektórych wyspach nawet jest to niewskazane, na St. Lucii jak chcialem piechota dojsc do zarezerwowanego obiektu na HomeStay to ludzie otiwerali drzwi i mowili zebym dalej nie szedl bo jest niebezpiecznie - w ciagu dnia ok 12 - i zebym wzial taksówke - wiec tu raczej szukanie z miejsca odpada. Zwlaszcza ze kraj jest glownie nastawiony na boagtych klientów z USA i jakies hostele czy tanie pokoje sa zadkie i na prawde trudno bylo by znalezc z marszu - to nie jest tak jak w niektorych krajach ze idac glowna ulica w centrum jest ich pelno, badz tez ludzi stoja ze znakami i zachecaja do siebie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 01 Lut 2024 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Jakie serwisy poza bookingiem, agodą i airbnb polecacie do szukania noclegów na Karaibach ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2024 22:14 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
Polecam oryginalne strony lokalnych informacji turystycznych.
Byłem na większości wysp karaibskich i właśnie taki sposób wyszukiwałem miejscówki

np.
Gwadelupa https://www.lesilesdeguadeloupe.com/tou ... ommodation
Grenada https://www.puregrenada.com/plan-your-t ... e-to-stay/
Barbados https://www.visitbarbados.org/your-stay

itp
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 02 Lut 2024 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Ja szukam akurat w Portoryko. Trochę późno i jest albo kicha albo piszą do mnie scamerzy na fb, ehh.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lut 2024 14:03 

Rejestracja: 15 Mar 2021
Posty: 129
https://www.discoverpuertorico.com/places-to-stay
_________________
Paweł
https://sites.google.com/site/traveller ... haus-pawel
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Lut 2024 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Dzięki, jednak te opcje są spoza mojego budżetu ;-) (przynajmniej w PR)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lut 2024 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
Tanich hoteli na Karaibach nie ma. Teraz byłem z rodziną 4 osoby to 100-150$ za dobę. Najtaniej wychodził AirBnB. Na dwie to za 70-80$ znajdziesz jak się postarasz. Do tego samochód raczej niezbędny jak chcesz sprawnie zwiedzać. Jedzenie też drogie.
Dopiero wróciłem i byłem 15 dni (Miami, Antigua, Montserrat, St. Kitts, St. Martin, Dominikana), miałem 12 przelotów łącznie - aż się boję podliczać ile to wszystko kosztowało, a cieszyłem się, że kupiłem tanie loty do MIA po 1600 zł od osoby :lol: :twisted:
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Akna lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group