Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Portoryko
#1 PostWysłany: 23 Mar 2020 12:50 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Dobra, wiem że sporo ludzi kupiło bilety w C na Portoryko. Podzielę się paroma atrakcjami, może komuś się przyda ta wiedza ;)

Charco el Hippie - google maps

Naturalne „jeziorko” oraz rzeka. Na miejscu znajduje się także huśtawka na linach ;) Idealne miejsce na chill w super scenerii - Polecam.

Załącznik:
dzungla 1.jpg
dzungla 1.jpg [ 441.91 KiB | Obejrzany 2560 razy ]

Załącznik:
dzungla 2.jpg
dzungla 2.jpg [ 355.1 KiB | Obejrzany 2560 razy ]


Drugie takie miejsce (Rio El Ataud) znajduje się tutaj - lokalizacja

Główną atrakcją Portoryko jest teleskop (Obserwatorium Arecibo). Tutaj kręcili James Bond 007 -GoldenEye - wstęp płatny. Ogólnie, żeby go zobaczyć w całej okazałości - trzeba zapłacić. Parking jest darmowy, a droga długa , kręta.

Załącznik:
teleskop.jpg
teleskop.jpg [ 336.79 KiB | Obejrzany 2560 razy ]


Ja spałem w okolicy Arecibo i tam także plażowałem. Plażę mogę określić tak - podobne do tych z Gran Canarii.

Ta plaża znajduje się nieopodal pomnika Kolumba (lokalizacja) - pod sam pomnik udało nam się dostać (ale był zamknięty) - z tego co wtedy zauważyłem, to w środku są schody i znajduje się tam taras widokowy.
Załącznik:
pomnik kolumb.jpg
pomnik kolumb.jpg [ 272.36 KiB | Obejrzany 2560 razy ]


To jest La Poza del Obispo - szeroka i długa. Znajduje się także naturalny basen gdzie można popluskać się w spokoju ;)
Załącznik:
plaza arecibo.jpg
plaza arecibo.jpg [ 242.39 KiB | Obejrzany 2560 razy ]


Oczywiście warto wybrać się do El Yunque National Forest

Na Portoryko można także zrobić zakupy w Puerto Rico Premium Outlets ;) - Napiszę wprost, szału cenowego nie było. Jedyny diil to flip flops z guess-a za 5 USD
Ogólnie lepiej odwiedzić burlington-a lub marshalls. Ten w Arecibo jest całkiem ok :)

La Factoría - tutaj kręcili teledysk do Despacito :D :D Lokalizacja

Załącznik:
desp.jpg
desp.jpg [ 134.07 KiB | Obejrzany 2560 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Portoryko
#2 PostWysłany: 01 Kwi 2020 09:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
W pobliżu La Factorí są drzwi często pojawiające się w ichniejszych teledyskach :) np Borinquen Bella Farruko

Załącznik:
IMG_20200214_212608.jpg
IMG_20200214_212608.jpg [ 477 KiB | Obejrzany 2463 razy ]


Z kolei samej La Factori nie polecam na imprezę bo jest to miejsce komercyjne dla turystów. Na imprezy polecam La Placite. Co tam się dzieje w weekendy :twisted: ludzie piją i bawią się na ulicy, do tego jest masa klubów z muzyką graną przez dj, cuba libre za 4 $ z solidną ilością rumu leje się strumieniami. Bawią się tam praktycznie sami lokalsi, jest bardzo mało turystów.
Ja kocham ich muzykę i od dawna w naszym domu słuchamy tylko internetowego radia z Puerto Rico więc ja byłam tym miejscem zachwycona <3


Dodatkowo polecam obserwować co się dzieje w Coliseo de Puerto Rico. Nam udało się trafić na koncert Rickiego Martina i było to nie do opisania jaka tam panowała atmosfera jak ci ludzie śpiewali razem z Rickim <3

Załącznik:
IMG_20200207_193632.jpg
IMG_20200207_193632.jpg [ 428.41 KiB | Obejrzany 2463 razy ]

Załącznik:
IMG_20200207_194733.jpg
IMG_20200207_194733.jpg [ 787.9 KiB | Obejrzany 2463 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Portoryko
#3 PostWysłany: 16 Kwi 2020 18:26 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W sumie to przykro to pisać, ale niewykluczone, że to se ne vrati...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Portoryko
#4 PostWysłany: 16 Kwi 2020 23:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4491
złoty
nie kracz :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Portoryko
#5 PostWysłany: 07 Maj 2022 16:09 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Czy ktoś mógłby się podzielić informacjami na temat poruszania się po wyspie? Czy najlepsza opcja to wynajem samochodu? Czy może jakieś inne opcje lub lokalny transport?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Portoryko
#6 PostWysłany: 19 Maj 2022 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 133
Kilometry: 444 664
niebieski
@Marek696 w Puerto Rico transport publiczny praktycznie nie istnieje
Byliśmy w lutym 2020 r. i nieświadomi wypożyczyliśmy auto tylko na kilka dni zakładając, że do portu skąd odpływa prom na Culebre dojedziemy transportem publicznym. Skończyło się na tym, że musiał nas wieść gospodarz z AirBnb.
Myślę, że od tego czasu niewiele się zmieniło bo niedawno oglądałam vlogi PoloPrzywarskiego w których narzekał na brak transportu publicznego.

Aktualnie jest jednak problem z autami bo ceny za wynajem są kosmiczne :shock: chcemy wybrać się ponownie na początku przyszłego roku, mam nadzieje, że do tego czasu sytuacja się unormuje :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Marek696 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Portoryko
#7 PostWysłany: 20 Maj 2022 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Olencjaaa napisał(a):
Myślę, że od tego czasu niewiele się zmieniło bo niedawno oglądałam vlogi PoloPrzywarskiego w których narzekał na brak transportu publicznego.

Niestety nic się w tym zakresie nie zmieniło (stan na luty 2022).
Olencjaaa napisał(a):
Aktualnie jest jednak problem z autami bo ceny za wynajem są kosmiczne :shock: chcemy wybrać się ponownie na początku przyszłego roku, mam nadzieje, że do tego czasu sytuacja się unormuje :roll:

Nie "unormuje się" bo to problem globalny (brak samochodów na rynku + znaczne podwyżki) a do tego najtańsza i jedna z największych wypożyczalni w USA (Alamo) znacznie podniosła ceny. Nie ma co liczyć przez najbliższy rok, że sytuacja się poprawi. Nam i tak udało się dość "tanio" wyrwać samochód przez Discover Cars (wypożyczalnia Sixt) na 5 dni za 1100 zł + 145 zł dodatkowe ubezpieczenie + 60 USD drugi kierowca. Kiedyś to byłaby droga oferta jak na USA (jeśli PR traktujemy jako USA...) a teraz jest nawet atrakcyjna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Marek696 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Portoryko
#8 PostWysłany: 24 Kwi 2023 16:49 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 735
niebieski
Był ktoś z Was na nocnej wyprawie kajakiem po zatoce bioluminescencyjnej Laguna Grande niedaleko Fajardo? Warto? To chyba najlepsza opcja pod względem logistycznym, bo i najmniej problemowy dojazd z San Juan. Tylko czy rzeczywiście warta wyprawki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Portoryko
#9 PostWysłany: 24 Kwi 2023 16:56 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@dajkamienia: tak byliśmy w lutym 2023, zdecydowanie wygodniejsze niż konieczność nocowania na viaques... ważne aby trafić na czas kiedy jest naprawdę ciemno (fazy księżyca), ciekawie to wygląda - moją Partnerkę zachwyciło, mnie pewnie mniej - więc jak zwykle zależy komu co ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group