Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Lut 2017 23:02 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Jeśli ktoś podróżuje po Ameryce Środkowej i chciałby korzystać z internetu mobilnego w kilku krajach bez konieczności kupowania w każdym z nich karty SIM, to przetestowałem Movistar.
Kupiłem kartę SIM na Kostaryce. Karta (jest za nią niewielka opłata) oraz pakiet 1GB danych kosztował mnie razem 6 USD, zakupu dokonałem w salonie Movistar (bez problemu można tam było zapłacić dolarami), karta (3 rozmiary) od razu aktywowana przez pracownika. Do zakupu karty trzeba okazać jakiś dokument do rejestracji (tak jak teraz u nas).

Co ciekawe a dla mnie było najważniejsze - Movistar ma bezpłatny roaming w swoich sieciach w kilku krajach Ameryki Środkowej i Północnej: oprócz Kostaryki obejmuje on Nikaraguę, Gwatemalę, Panamę, Salwador, Honduras i Meksyk. W zasięgu sieci działa bardzo szybko i sprawnie.

Zakładam, że zapewne podobnie byłoby, gdyby karta SIM została zakupiona w salonie Movistar w innym niż Kostaryka kraju spośród w/w.

Załącznik:
movistar_cr.jpg
movistar_cr.jpg [ 167.86 KiB | Obejrzany 4516 razy ]


Jako źródło mobilnego internetu sprawdziła się znakomicie - mogę spokojnie polecić:-)

PS. Piszę na wątku dot. Gwatemali jako najbardziej aktywnym spośród tych dot. Ameryki Środkowej aczkolwiek być może ktoś zna jakąś prostą metodę, aby był on dostępny również na forach dot. innych krajów ? Nie chcę bezsensownie multiplikować tej samej wiadomości w różnych wątkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN Nowość! Wakacyjne loty Ethiopian Airlines do RPA i Tanzanii z bagażem z Warszawy od 2376 PLN
#2 PostWysłany: 19 Mar 2017 22:11 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
To prawda karta zakupiona w Gwatemali działała w Hondurasie i w Meksyku. Zakup karty to wydatek 25 GTQ a doładowanie za 100GTQ daje 2 GB internetu i nielimitowaną ilość rozmów na telefony przez 30 dni. Jak się rozmawia przez Whatsapp to nie konsumuje danych, a więc można spokojnie również wysyłać zdjęcia lub filmy. Jedynym minusem tej sieci w Gwatemali jest słaba dostępność do sygnału w mniejszych miejscowościach, a po trasach nie ma prawie wcale zasięgu. Bardzo dobrze sprawdziła się w Meksyku i Hondurasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Lut 2018 05:07 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Mam do sprzedania 2 karty SIM z gwatemalskiej sieci Claro. Cena z przesyłką 15zł. Karty muszą zostać doładowane do 20 marca żeby nie zostały zdezaktywowane.

Przykładowy pakiet: 30 GTQ za 800MB ważne 7 dni.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lis 2021 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Szukałem na stronie movistara czegoś podobnego, ale nie mogłem znaleźć. Ktoś wie czy nadal istnieje u nich możliwość zakupu sima, który działałby (połączenia plus internet) oprócz Meksyku również w Gwatemali? Albo zna jakaś podobna ofertę?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 22 Lis 2021 16:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22454
Jest Movistar
https://www.movistar.com.mx/roaming-int ... al-prepago

Tutaj aktualny cennik firmy Claro (za sim 15 GTQ)

Załącznik:
Claro.JPG
Claro.JPG [ 96.38 KiB | Obejrzany 1652 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
bareja77 lubi ten post.
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 23 Lis 2021 16:45 

Rejestracja: 19 Cze 2018
Posty: 2
Najpopularniejsze tu to Claro i Tigo. My za 70qtz kupilismy karte sim Tigo,ktora zostala od razu zarejestrowana przez pania w sklepie. Internety na 15 dni ok 4-5gb (sam pakiet to 50qtz). Dostepnosc punktow gdzie mozna kupic karty sim jest duza.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 10 Wrz 2022 15:22 

Rejestracja: 27 Sie 2019
Posty: 60
Witam. O października zaczynam swoją podróż po Ameryce Centralnej, a póżniej do Południowej. Czy macie jakieś info z obecnego stanu jak jest z kartami sim, żeby działały w kilku krajach, żeby nie kupować w każdym kraju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Wrz 2022 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Nie mam tego teraz pod ręką, ale gdzieś czytałem, że ponoć Brazylia i Argentyna (a może jeszcze jakieś kraje regionu) mają umowę w stylu europejskiego "roam like at home". Sam sprawdzę to dopiero w listopadzie (mam kartę brazylijską, którą chciałbym używać w Argentynie) - o ile to oczywiście tak działa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Wrz 2022 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1690
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Chyba Claro można mieć taryfę na kilka krajów
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
bareja77 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group