Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Costa Rica y covid
#1 PostWysłany: 23 Paź 2020 10:52 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
OSK napisał(a):

Rewelacja, kolejny słoneczny kierunek się otwiera.
Oczywiście do czasu ferii wiele się jeszcze może zmienić, ale zawsze jest szansa.
Trzeba będzie zacząć rozglądać się za lotami na luty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#2 PostWysłany: 23 Paź 2020 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Początkowo też się ucieszyłem, ale im dłużej o tym myślę, to podejrzewam, że może to szybko ulec zrewidowaniu. Biorąc pod uwagę, jak popularnym celem podróży jest Kostaryka dla Amerykanów, obawiam się, że gdy tylko wieść się rozniesie i turyści z USA zaczną walić tam drzwiami i oknami, przyrost zakażeń może przekonać do ponownego wprowadzenia testów (jeszcze przed Twoim, czy moim ewentualnym lotem w lutym). To już jednak do dalszej dyskusji w dziale o Kostaryce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Kostaryka i COVID
#3 PostWysłany: 23 Paź 2020 11:43 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Otwieram zgodnie z:

kraje-ktore-otwieraja-zamykaja-granice-w-trakcie-covid-19,11,151716&start=1820#p1385031

Mamy jakieś promo na zimowe loty? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#4 PostWysłany: 23 Paź 2020 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
no właśnie, też zacząłem się rozglądać, ale na razie raczej kiepsko, choć to oczywiście zależy od progu wytrzymałości (który po tak długim czasie bez dalekich lotów jest u mnie co raz niższy :D ). Jeszcze muszę spróbować zagadać w IB, czy by nie chcieli mojego lotu do BOG zamienić na SJO. Nie liczę na to specjalnie, ale kto wie...

Dodam, że ciekawie (niekoniecznie cenowo) prezentuje się KLM, którym można dolecieć z PL (również z niektórych regionów) nie tylko do SJO, ale też do LIR, więc można zrobić fajny OJ :)
W tych czasach (bo w lutym zapewne będą nadal "te czasy") lepiej jednak unikać jakiś dziwnych składaków....
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#5 PostWysłany: 23 Paź 2020 13:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 1988
Loty: 850
Kilometry: 1 929 194
platynowy
wrzucałem niedawno za 1600 zł z BCN
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#6 PostWysłany: 23 Paź 2020 13:55 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Sudoku napisał(a):
OSK napisał(a):

Rewelacja, kolejny słoneczny kierunek się otwiera.
Oczywiście do czasu ferii wiele się jeszcze może zmienić, ale zawsze jest szansa.
Trzeba będzie zacząć rozglądać się za lotami na luty.
Myślałem, że w lutym się widzimy w Brazylii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#7 PostWysłany: 23 Paź 2020 14:16 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Ja też tak na razie myślę, ale rozglądam się za jakimiś alternatywnymi opcjami, gdyby z takiego, czy innego powodu Brazylia by nie wypaliła lub nie miała sensu (np. zamknięta granica z Argentyną itp.)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#8 PostWysłany: 25 Paź 2020 16:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Gdyby ktoś rozważał Kostarykę, to tu jest fajna strona z wieloma przydatnymi informacjami:

https://www.twoweeksincostarica.com/tra ... protocols/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#9 PostWysłany: 25 Paź 2020 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Prawdopodobne. Np na Kanarach po uwolnieniu Anglikow od kwarantanny pojawili sie w 2dni, jeszcze nie masowo ale znacznje zwiekszajac lokalna frekwencję turystow. A ceny FR Kanary-UK zmienily sie z 9.99EUR nawet na 350UER.
tropikey napisał(a):
...Biorąc pod uwagę, jak popularnym celem podróży jest Kostaryka dla Amerykanów, obawiam się, że gdy tylko wieść się rozniesie i turyści z USA zaczną walić tam drzwiami i oknami, przyrost zakażeń może przekonać do ponownego wprowadzenia testów
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#10 PostWysłany: 18 Gru 2020 16:26 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Czeka mnie prawdopodobnie zmiana planów - miała być Brazylia rodzinnie ale testy i dolot do MXP, z którym więcej problemu niż zachodu skutecznie mnie zniechęcają.

Zgłębiał ktoś temat jak sytuacja wygląda na miejscu? Bo z tego co czytam jest w miarę normalnie, większość atrakcji, hotele i knajpy otwarte. Przymierzam się w lutym, BA rusza wtedy na trasie LGW-SJO, więc w czasach Covidowych, nawet z dolotem z PL to bezpieczna (na dzień dzisiejszy) trasa
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez OSK, 18 Gru 2020 18:52, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#11 PostWysłany: 18 Gru 2020 16:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Też patrzę na ten kierunek. Warto postudiować wątki na tripadvisorze, bo dla Amerykanów to jeden z nielicznych chyba dostępnych kierunków. Niestety, ma to swoje minusy, np. w cenach noclegów, które są mało atrakcyjne (zapewne pod Amerykanów).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#12 PostWysłany: 18 Gru 2020 16:42 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
@tropikey jestem swiadomy=zdesperowany, tylko nie wrzucaj nic o testach tutaj :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#13 PostWysłany: 18 Gru 2020 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Możliwe, że im się ta sytuacja opłaca, więc na żadne testy się nie zdecydują. Oddaliby wtedy dużą część turystów walkowerem Meksykowi.
Tak, czy inaczej, jeśli znajdę jakiś komunikat o testach w Kostaryce (oby nie!), specjalnie dla Ciebie nic tu nie umieszczę :D Albo chociaż to jakoś zaszyfruję ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#14 PostWysłany: 18 Gru 2020 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 200
Loty: 134
Kilometry: 447 555
niebieski
Też myślimy nad Kostaryką.
Ważna kwestia to znaleźć ubezpieczenie zgodne z ich wymaganiami.
Musimy zweryfikować czy diners się łapie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#15 PostWysłany: 18 Gru 2020 18:45 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1704
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
W razie czego w tym linku wyżej od @tropikey są opcje zarówno lokalne jak i europejskie. W koszta nie wnikałem jeszcze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#16 PostWysłany: 10 Maj 2021 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
jeśli ktoś potrzebuje zrobienie testu przed wylotem Z Kostaryki, to polecam Laboratorio San José ( na 14av) zrobili test PCR za 80 USD, wynik był w 8h... (dawali gwarancję że zrobią w mniej niż 24h)
np w szpitalu Clinica Biblica Hospital wynik w 36-72h (informacja od obsługi)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#17 PostWysłany: 01 Cze 2021 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 496
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Cześć,
Wybieram się w sierpniu do Kostaryki, więc będę za wdzięczna za wszelkie świeże informacje dot. podróży tam w tych dziwnych czasach. Zwłaszcza interesuje mnie transport publiczny-ma to sens, czy lepiej od razu nastawić się na wypożyczenie pojazdu (szczerze mówiąc wolałabym uniknąć).
Ponadto będę wdzięczna za wszelkie świeże relacje. Trochę człowiek zdziczał w tej zarazie i nie wiadomo jak się brać za podróżowanie;)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#18 PostWysłany: 02 Cze 2021 09:58 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 31
Też jadę tylko, że we wrześniu jak wrócisz daj znać jak było
Odnośnie podróży wynająłem auto na cały pobyt tam - pytanko na ile jedziesz masz już jakieś noclegi ogarniętę i plan wyjazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#19 PostWysłany: 02 Cze 2021 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
Kasica88 napisał(a):
Cześć,
Wybieram się w sierpniu do Kostaryki, więc będę za wdzięczna za wszelkie świeże informacje dot. podróży tam w tych dziwnych czasach. Zwłaszcza interesuje mnie transport publiczny-ma to sens, czy lepiej od razu nastawić się na wypożyczenie pojazdu (szczerze mówiąc wolałabym uniknąć).
Ponadto będę wdzięczna za wszelkie świeże relacje. Trochę człowiek zdziczał w tej zarazie i nie wiadomo jak się brać za podróżowanie;)


Byłem w marcu więc już trochę czasu minęło. Poruszałem się transportem publicznym i jeden raz jechałem spory odcinek z Polakami ich wynajętym samochodem. Ogólnie trzeba się nastawić na korki bo podczas mojego pobytu bywały straszne ;) wynajęcie samochodu zapewne trochę ułatwiłoby transport. Ja żeby troszkę czasu zaoszczędzić zdecydowałem się na 2 loty wewnętrzne z San Jose (do Quepos i Limon) jednak są to dość spore koszty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
naimad lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Costa Rica y covid
#20 PostWysłany: 02 Cze 2021 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 319
Loty: 229
Kilometry: 561 958
niebieski
@Kasica88 @matiwrona Gdzie planujecie wykupić ubezpieczenie obejmujące ich wytyczne? w Polsce czy od nich? Mnie trochę przeraża kwota za ubezpieczenie, na stronie Sagicor wyszło mi za 26dni za 2 osoby 565$ ;/

edit:
@Legion1 gdzie kupowałeś ubezpieczenie jak można wiedzieć?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group